Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22551 odpowiedzi na ten temat

#2261 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 22 luty 2012 - 19:03

Pszenica Ozima i jara PH masz b.dobre.Ja bym dał np.250kg polifoski6.czyli wprowadzasz 50P,75k,15N.+ 200kg saletrzaku,wszystko przedsiewnie dobrze mieszając z glebą.na drugą dawke tak z 14dni przed spodziewaną fazą strzelania w żdzbło mocznik tak ze 100kg.Z jarych form pszenic ciężko wyciągnąć b.dobry plon,czasami 5t/ha jest b. dobrym wynikiem,nie mówie o przewódkach.Jeżeli kupisz nasiono od rolnika pamiętaj o zaprawie,najlepiej z wyższej pułki,no i nie w siewniku.Wystarczy dobra betoniarka też załatwia sprawe,możesz też pomyśleć o nawozie do nasiennym

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 23:32
  •  

#2262 Share goodkat

goodkat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 22 luty 2012 - 22:09

Pszenica Ozima i jara nawoz CAN z YARY
nie zdazylem z czescia oprysku na chwasty w pszenicy na jesien, jaki srodek polecacie?

#2263 Share Kamilmkm

Kamilmkm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 22 luty 2012 - 23:01

Pszenica Ozima i jara Mustang Forte + Attribut i powinna zostać sama pszenica na polu, można je zmieszać razem bez problemu. Na pszenice i pszenżyto nic innego nie stosuje.

Edytowany przez Kamilmkm, 22 luty 2012 - 23:02.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2264 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 23 luty 2012 - 09:07

Pszenica Ozima i jara Dobra mieszanka u kolegi u góry,mozesz też granstar+ atlantis moze wyjść taniej.

#2265 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1328 postów

Napisany 23 luty 2012 - 09:17

Pszenica Ozima i jara lub mustang forte + atlantis też ładnie mi zadziałało rok temu.

#2266 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 23 luty 2012 - 09:42

Pszenica Ozima i jara Panowie jak u was z chwastami w pszenicy było na jesień,u mnie b duże nasilenie przytuli było.Zastanawiam się dlaczego.Wcześniej na tych kawałkach nie mialem problemu z tym chwastem.tak się zastanawiam czy to możliwe że z tym wapnem mi ją zapodali.Fakt jak polerzało troche to wyrosło na kupce zboże,i wiem że wcześniej tymi łódkami wozili zboże.

#2267 Share Andrzejns

Andrzejns

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 23 luty 2012 - 15:32

Pszenica Ozima i jara Ja w tym roku też będę pryskał mieszaniną Mustang forte 1l + 0.2 kg Atlantisu 04 Wg na ha. Koszt około 150 zł na ha. i masz pewność że pszenica czysta będzie. W tamtym roku kombinowałem z huzarem activ, musiałem ponim poprawiać mustangiem i atlantisem i tylko przepłaciłem <_< , cóż człowiek uczy się na błędach.

#2268 Share sajgon

sajgon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Zainteresowania:prawo

Napisany 23 luty 2012 - 16:20

Pszenica Ozima i jara @akacja proponuję w przyszłości rozważyć opryski zbóż jesienią. Swoje pola opryskuję Gleanem na jesień, a nastepnie poprawiam Linturem na wiosnę. Pryskałem już różnymi środkami jesienią i wiosną nie byłem jednak zadowolony. Zauważyłem, że tam gdzie był oprysk jesiernią zboże jest wiosną lepiej rozkrzewione i ciemniejsze. Miałem sytuacje że zabrakło mi jesienią środka na pół działki i różnica był duża. Szczególnie w przypadku ciepłej jesieni i stosowaniu nawozów organicznych.

#2269 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 23 luty 2012 - 17:21

Pszenica Ozima i jara @sajgon.Ja pryskałem na jesień maratonem 4l+ granstar i fajnie się sprawdzilo,jest teraz czuściutko.Tylko moje pytanie odnosiło się do tego skąd wzięło się takie nasilenie przytuli,gdzie wcześniej nie mialem z tym problemu,było jej tyle że się przerazilem,a jak wspomniałem wyżej pole było wapnowane.Pytam czy ktoś miał podobny przypadek.

#2270 Share sajgon

sajgon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Zainteresowania:prawo

Napisany 23 luty 2012 - 17:31

Pszenica Ozima i jara @akacja Stosowałem Maraton bez Granstaru i też miałem bardzo dużo przytulii. Zgłosiłem nawet reklamację na środek. Były oględziny pola przez przedstawicielkę BASF i na tym się skończyło. Nie stosuję już Maratonu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2271 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1328 postów

Napisany 23 luty 2012 - 19:25

Pszenica Ozima i jara dokładnie kolego, ja dwa lata temu stosowalem sam maraton i była przytulia! Nie poprawiłem wiosną bo się zgapiłem i miałem problemy.

#2272 Share pio1

pio1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 23 luty 2012 - 19:46

Pszenica Ozima i jara Ja stosowałem mustang+atlantis zero chwasta,stosowałem też lancet plus i super efekt

#2273 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 24 luty 2012 - 08:53

Pszenica Ozima i jara Jak wasze pszeniczki?U mnie zytka ok,ale akratos miejscami ciemnożółty wpadający w brązowy.Coś mi się wydaje że T1 trzeba będzie sporo przyspieszyć.Stawiałem na pleśń,ale krótko lezała pod śniegiem.Czy to możliwe że to monczniak,jest biała narość na najstarszych liściach które są brązowe,fakt do końca grudnia trafiały się temperatury do +12 w dzień bez przymrozków w nocy.Jeszcze się z tym nie spotkałem aby rośliny były porażone tym patogenem po zimie.Za to żytko okaz zdrowia i już ciśnie.

#2274 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1328 postów

Napisany 24 luty 2012 - 09:50

Pszenica Ozima i jara u mnie też żyto ok, pszenżyto tak sobie, a pszenica żółta-była jeszcze późno siana!. Mam od kilku dni kilka roślin pszenicy i pszenzyta w ciepłym, dałem saletry i zobaczymy czy ruszy.

#2275 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 24 luty 2012 - 10:16

Pszenica Ozima i jara Stary,ale nie zawodny sposób.Też tak robie.

#2276 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 24 luty 2012 - 10:26

Pszenica Ozima i jara U nas troche przypalona mrozem ale tylko końce. Cała pszenica raczej nie jest pożółkła

#2277 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1300 postów

Napisany 24 luty 2012 - 11:20

Pszenica Ozima i jara Ile dajecie saletrosanu?

#2278 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 24 luty 2012 - 12:12

Pszenica Ozima i jara To zależy czy tylko dasz saletrosan czy masz w planach jeszcze coś sypnąć na start.Jeżeli sam to moim zdaniem min.300kg/ha

#2279 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1300 postów

Napisany 24 luty 2012 - 20:06

Pszenica Ozima i jara Myslałem dać ten saletrosan na start i póżniej jeszcze saletre. ile byś polecał w takiej konfiguracji?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2280 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 25 luty 2012 - 09:48

Pszenica Ozima i jara Polecam 200kg saletrosan+ 150 saletra[34N] z 10 dni póżniej na pszeniczke oczywiście.
150 saletrosan+ 100 saletra[34N] z 10 dni póżniej na żyto.