Polecane posty

batman17    1

kolego Eryko a kiedy siałeś jarą? ja siałem 24 marca i dopiero z ziemi wyszla(lubelskie). właściwie pierwszy raz sieje pszenicę, a to już trzeba dawać odżywki dodam że pod korzeń dałem 100 kg N w czystym składniku w formie mocznika

Edytowano przez MAT912
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

Koledzy, a co mi polecicie na Pierwszy zabieg grzybowy, bo zastanawiam się nad Bumper-em i Alert-em, który będzie lepszy. Pszenica mocno rozkrzewiona, póki co brak objawów chorobowych. Chcę połączyć zabieg z CC 1,5 l/ha i odżywkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

am takie pytanko moge jechac jutro z opryskiem na miotle i 2 liscienne w pszenicy ozimej attribut+helm tribi? w dzien zapowiadaja po 10-15 stopni a w nocy po 5-7 na najblizsze dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Bumper 0,5l i Mirage 0,5. Co byście radzili na chwasty w pszenicy ozimej jedno i dwuliścienne jeśli pszenica jest bardzo nie równa. Jedna mocno rozkrzewiona a druga słabo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

a może Bumper z Alertem po 0.5l/ha, jakby nie patrzeć Alert ma dwie substancje aktywne i może będzie miał lepsze spektrum działania?? Może ktoś wyjaśni jak dobierać substancje aktywne podczas ochrony grzybowej, chciałbym wiedzieć dlaczego stosować akurat te środki, a nie tylko dlatego, że sprzedawca mi tak doradził, który czasami nie ma pojęcia o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

u mnie pszenica tez tak wyglada jak u kolegi silvy. Ja myśle pod koniec tygodnia prsykac apyros+mustang.

Edytowano przez matyziak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ojciec sie pomylil i opryskal pszenice attribut 60g/1,2ha czy zadziala ten attribut na miotle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

Kiedyś u mnie się dawało 60g na 1,11-1,15ha bo takie mam właśnie kawałki i działało bez problemu, do tego 0,5L mustanga szło. Było to jeszcze pryskane starym opryskiwaczem gdzie wychodziło prawie 400L cieczy na 1ha.

Myślę że te 50g/ha powinno wystarczyć w twoim przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofsb    22

Jesli ktos chce zniszczyc owies gluchy w pszenicy ozimej to jak najbardziej Lancet sobie poradzi a jeszcze jedna Nowość trwaja prace Lanceta nad rejestracja w pszenicy jarej w dawce 0,15-0,18 po 3 letnich badaniach nie ma skutkow ubocznych w pszenicy jarej a niszczy pieknie owies i pozostale cuda rejestracja ma byc za 2 lata. Taka mala ciekawostka oczywiscie na wlasna odpowiedzialnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matteo    0

Witam chciałem was zapytać o dalsze postępowanie - a mianowicie:

w tamtym tyg. w piątek opryskałem lancetem - był to pierwszy zabieg pomijając danie saletry w marcu. Teraz chce zastosować siarczan magnezu odrzywke ekolist, mocznik dolistnie, bumper z ...[czymś teraz nie pamiętam] oraz cc i tu moje pytanie:

ile powinienem zaczekać od zabiegu na chwasty aby nie osłabiać dodatkowo uprawy? Nie mieszałem nic z herbicydem bo większość twierdzi żeby nie mieszać a pierwsze zwalczyć chwasty. Co teraz proponujecie?

 

 

Kolego też chcę tak zrobić z tym że jeszcze nie pryskałem lancetem (brak czasu) myślę że może w piątek albo dopiero we wtorek, a i też dokrzewiam pszenice bo jest słaba wydaje mi się iż 48 h powinno wystarczyć pomiędzy zabiegami lacet wchłania się po godzinie, dwóch a po 2 dniach zaczyna działać na chwasty co do pszenicy dajesz odżywki i mocznik więc roślina będzie mniej zestresowana i szybciej zregeneruje się po lancecie.

 

Jeżeli ktoś już miał takie doświadczenia może się podzieli bo ja dokrzewiam pszenice też pierwszy raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

jakie nawożenie stosujecie na pszenicę jara bo osobiście nigdy jarej nie siałem ale w tym roku byłem zmuszony..... na razie dałem 100-200 kg saletrzaku w zależności pszenica ma 1-2 liście i myślę dać jej już po 200 saletry bo jest trochę rzadka bo jakiś kiepski materiał siewny mi się trafi, i pytanie dawać tą saletrę teraz czy czekać aż zacznie się dobrze krzewić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

 

 

Kolego też chcę tak zrobić z tym że jeszcze nie pryskałem lancetem (brak czasu) myślę że może w piątek albo dopiero we wtorek, a i też dokrzewiam pszenice bo jest słaba wydaje mi się iż 48 h powinno wystarczyć pomiędzy zabiegami lacet wchłania się po godzinie, dwóch a po 2 dniach zaczyna działać na chwasty co do pszenicy dajesz odżywki i mocznik więc roślina będzie mniej zestresowana i szybciej zregeneruje się po lancecie.

 

Jeżeli ktoś już miał takie doświadczenia może się podzieli bo ja dokrzewiam pszenice też pierwszy raz

 

Ja wczoraj popryskałem mocznik 12%, siarczan magnezu 4,5%, ekolist 3l, bumper 0,5l + gwarant 1l + dodałem 1,8l cc bo widziałem już I kolanko nad ziemią. Jest to moja najładniejsza plantacja i chcę jej dopilnować aby porównać koszty z plonowaniem. Tego cc nie daje na do krzewienie tylko na skrócenie bo jest rozkrzewiona aż za bardzo. Planuje dać jeszcze 150 saletry i na kłosa może Duet...? Co wy na to???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakie nawożenie stosujecie na pszenicę jara bo osobiście nigdy jarej nie siałem ale w tym roku byłem zmuszony..... na razie dałem 100-200 kg saletrzaku w zależności pszenica ma 1-2 liście i myślę dać jej już po 200 saletry bo jest trochę rzadka bo jakiś kiepski materiał siewny mi się trafi, i pytanie dawać tą saletrę teraz czy czekać aż zacznie się dobrze krzewić?

 

Ja bym na twoim miejscu poczekał, aż zacznie się dobrze krzewić. Wtedy będzie mogła lepiej skorzystać z otrzymanego nawozu. Zbyt wcześnie podana pogłówna dawka azotu sprzyja powstawaniu tzw. niedogonów, czyli niepłodnych kłosów. krótko mówiąc azot poszedł by w słomę, a nie w ziarno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie mam zamiar sypnąc na pszenice jarą 300 kg/ha saletry. Nie siałem nigdy jarej wiec powiedzcie kiedy można wjeźdzać z saletrą w pszenice jara :mellow:


sprzedam białoruske z masztem (widlakiem) z przodu stan dobry cena 7 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pszenica jara jest posiana po wymarznietej pszenicy zimowej a pod zimową była dana Polifoska 4 w dawce 300kg/ha


sprzedam białoruske z masztem (widlakiem) z przodu stan dobry cena 7 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Ja wczoraj popryskałem mocznik 12%, siarczan magnezu 4,5%, ekolist 3l, bumper 0,5l + gwarant 1l + dodałem 1,8l cc bo widziałem już I kolanko nad ziemią. Jest to moja najładniejsza plantacja i chcę jej dopilnować aby porównać koszty z plonowaniem. Tego cc nie daje na do krzewienie tylko na skrócenie bo jest rozkrzewiona aż za bardzo. Planuje dać jeszcze 150 saletry i na kłosa może Duet...? Co wy na to???

Nie wiesz, to nie pisz bzdur. CCC warto zastosować na dokrzewienie żadkiej pszenicy ja daje w dawce 0,3-0,5 w zależnosci od fazy rozwojowej i efekt jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

No i to jest ten problem że nie dałeś azotu pod korzeń no ale jak sie zacznie krzewićto ze 200 a później jak będzie widać że zaczyna brakować to reszte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skantos    5

Panowie pytanie moja pszenica poturbowana po zimie powoli się zbiera ale na dzień dzisiejszy zaczyna powoli wchodzić w fazę krzewienia dostała 200kg saletry i panuje coś takiego zrobić CCC ok 1 l/h i nawóz dolistny npk 12 48 8 z yary i mikro co wy na to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Panowie ,macie pomysl czym pryskac połataną pszenice ozima placami jarki ? od jedno i dwu lisciennych. Najlepiej zeby sie dalo jak najszybciej dokonac zabiegu , np . w 1 lisciu jarki

Edytowano przez strzechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Nie wiesz, to nie pisz bzdur. CCC warto zastosować na dokrzewienie żadkiej pszenicy ja daje w dawce 0,3-0,5 w zależnosci od fazy rozwojowej i efekt jest.

Przeczytaj dokładnie!!!! Ja nie mówię że ccc nie działa na rozkrzewienie, dałem na skrócenie bo już mam na tym kawałku 1 kolanko przy ziemi. Na dokrzewienie daje się chyba ok 0,5 l w fazie krzewienia a ja dałem 1,8l. Też mam takie kawałki ( na szczęście mało) co się krzewi i to licho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Czy ccc na dokrzewienie nie zaszkodzi jeżeli nie trafi się w termin tzn na plantacji jedne rośliny już chcą piąć się w góre a drugie mają jeszcze jakby 2-3 liście z pożółkniętymi końcówkami (są to nowe odrosty z węzła krzewienia po zmarzniętej części naziemnej) do ccc żeby na próżno nie jeżdzić chce dać ok 1,25 kg makro 19-19-19 i mikro, a i czy pszenżyto też tym potraktować? po tyg planuje lancet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj