Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22589 odpowiedzi na ten temat

#2221 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 20 luty 2012 - 07:26

Pszenica Ozima i jara już jedzcie siać tylko nakręcicie zbyt azotom :lol: ..u mnie śnieg leży pomimo tego że odwilż już od dwóch dni.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 05:28
  •  

#2222 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 luty 2012 - 07:42

Pszenica Ozima i jara zalewu nie będe miał bo już nie ma śniegu. a jak teraz nie zasieje to przez dwa tygodnie albo dłuzej nie wiade.

#2223 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów
  • Zainteresowania:szerokie w biodrach, wąskie w pasie

Napisany 20 luty 2012 - 07:52

Pszenica Ozima i jara Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowany przez gonzobonzobong, 15 grudzień 2012 - 13:12.

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2224 Share Poznaniak

Poznaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 20 luty 2012 - 08:49

Pszenica Ozima i jara ja też mysle jutro o saletrze bo sniegu juz nie ma a to ostatni moment aby wjechac przed duża odwilża potem nie da rady, ale ogladam sie na innych i jeszcze nikt nie siał

#2225 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 20 luty 2012 - 09:04

Pszenica Ozima i jara Ja w sobote poleciałem 100kg/ha potasiku w formie soli,z saletrosanem poczekam jeszcze z tydzień.U nas średnia dobowa z ostatnich trzech dni to 3 na plusie.
Piotrekja21,.Sprawdz pogode długoterminową może będą przymrozki za pare dni,to wtedy polecisz.Bo te 7% formy azotanowej może nie zdążyć nawet powąchać.U mnie gleba odmarznięta na około 10cm i dziś spadl jeszcze śnieg.Oby nie było jak w tamtym roku,gdzie na koniec przyszły mrozy i wiatr bez śniegu.
Ile planujesz saletrosanu na start?

#2226 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 luty 2012 - 11:29

Pszenica Ozima i jara

Hubert a dlaczego nie siałeś Muszelki? Słabo sypała czy miała złe parametry?
Ostka strzelecka jest u ciebie dobrą odmianą?
U mnie na Żuławach jest jedną z najsłabszych.

U mnie najmniej wymagająca odmiana jakościowa. Muszelka była ładna, plon przyzwoity ale z jakością gorzej. Ostka bardzo łatwa w omłocie, plon zadowalający, stoi pionowo do końca.

Jak czytam wypowiedzi niektórych że juz RSM albo azot rozsiewaja to ręce opadają.... niewiedza? chęć pokazania sąsiadom że są pierwsi na polu? za dużo kasy? nie rozumiem...

#2227 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów

Napisany 20 luty 2012 - 11:36

Pszenica Ozima i jara Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowany przez gonzobonzobong, 15 grudzień 2012 - 13:12.

#2228 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 20 luty 2012 - 12:26

Pszenica Ozima i jara

Jak czytam wypowiedzi niektórych że juz RSM albo azot rozsiewaja to ręce opadają.... niewiedza? chęć pokazania sąsiadom że są pierwsi na polu? za dużo kasy? nie rozumiem...

Może już mają wiosnę i bociany przyleciały? Jakoś nie widzę sensu siania nawozu na ponad dwudziestocentymetrową warstwę śniegu .

#2229 Share 16HDR008

16HDR008

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 20 luty 2012 - 12:30

Pszenica Ozima i jara

jutro kolego to ty będziesz miał zalew na polu a nie sianie saletrosanu. Zresztą ziemia zamarznięta posiejsze przyjdzie deszczyk wszystko spłynie. I szlak trafi twój saletrosan. Ja jutro wyjezdzam samym rozsiewaczem bez nawozów :)

Cześć kolego z za miedzy :)
Kiedy planujesz ruszyć z saletrą na pszenicę? Wielkich mrozów już nie bedzie ale w najbliższych dniach średnia dobowa temperatura bedzie poniżej 5st, a dopiero przy takiej chyba rusza wegetacja. Co innego rzepak ( po cichu myślę o końcu lutego, ale to jeszcze do skonsultowania z bardziej doświadczonymi z moich regionów).
Jeszcze jedno jak myślisz lepiej na poczatek dać grubą kedzierzyńska ( 32%) z Ca i Mg, czy drobna puławska (34%). Chodzi o to która bedzie lepsza dla roślin na start ? Czy wogóle grubość granulki ma znaczenie ?

#2230 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 luty 2012 - 14:02

Pszenica Ozima i jara

Kolego z moich doświadczeń polowych po prostu wynika że lepszy efekt dania azotu teraz dopóki można wjechać niż za miesiąc lub półtorej miesiąca... Każdy robi jak uważa.

Rób jak uważasz... nic mi do tego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2231 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 20 luty 2012 - 14:22

Pszenica Ozima i jara koledzy w gorącej wodzie widac kąpani

#2232 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 20 luty 2012 - 15:51

Pszenica Ozima i jara Panowie nie przekomarzajcie się i tak każdy zrobi jak uważa.Ale szczerze z tym RSM to bym się zastanowił czy na zamarzniętą jeszcze glebę lać.I tak jak polecisz parę dni po kimś co siał nawozy to twój azot będzię szybciej dostępny

#2233 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów

Napisany 20 luty 2012 - 16:19

Edytowany przez gonzobonzobong, 15 grudzień 2012 - 13:18.

#2234 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 396 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,komunikacja miejska,komputery ;)

Napisany 20 luty 2012 - 16:38

Pszenica Ozima i jara Jak byście polecali zasilać pszenicę ozimą na wiosnę siarką? Niestety nakupiłem już sporo saletry także kupno saletrosanu nie wchodzi w grę.
Dawanie odżywki z siarką do herbicydu to też będzie raczej spalony pomysł ...

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

#2235 Share PeterG14

PeterG14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 20 luty 2012 - 16:43

Pszenica Ozima i jara Nie gadajcie, że dużo za wcześnie bo u mnie śnieg leży już tylko na hałdach i w cieniu. gdzie słońce świeci max przez 2 godziny. Dzisiaj na polach wszystko stopniało. Jeżeli taka aura utrzyma się przez dobry tydzień to ruszam.

#2236 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 894 postów

Napisany 20 luty 2012 - 17:27

Pszenica Ozima i jara a jak w ogóle przezimowała u was pszenica bo u mnie jak sniego stopniał to wszystko żółte i nie wiem czy coś z tego będzie, mam odmianę Bogatka

#2237 Share Andrzejns

Andrzejns

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 20 luty 2012 - 17:49

Pszenica Ozima i jara Dzisiaj byłem na jednym kawałku koło domu, śnieg stopniał i pszeniczka(muszelka) ładnie wygląda, mróz nic jej nie zrobił, teraz tylko niech się cieplej zrobi, saletrosan i powinno być ok.

#2238 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 20 luty 2012 - 17:58

Pszenica Ozima i jara wy macie jakąś manie z tym saletrosanem ?? jaka jest różnica cenowa między saletrzakiem a saletrosanem ?? nas na uczelni zawsze Pani doktor z chemi rolnej przestrzegała przed stosowaniem nawozów azotowych przedewszystkim moncznika gdy temparatura nie wynosi 10 stopni w sumie to tyczy sie tez saletry......... bo to jest podobna sytuacja jak sypanie P i K juz na zaorane a pożniej zdziwienie tyle dałem polifostki np a rosliny słabe....:D

#2239 Share pio1

pio1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 20 luty 2012 - 18:14

Pszenica Ozima i jara Luz jestn dopiero luty na wiosce w lubelskiem pare dni bez mrozu a dzisiaj zamieć śnieżna i bliżej wieczoru mróz wiec z azotem niema co świrować

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2240 Share PeterG14

PeterG14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 20 luty 2012 - 18:16

Pszenica Ozima i jara Ja saletrosanu nie stosuję, a może by się przydało. Nie mam pojęcia na jego temat ale pszenicę zasilę saletrą i myślę, że nie będzie potężnej różnicy w plonie, a jeżeli będzie to na następny rok się posypie.