Polecane posty

piotr4255    38

Na piachu najważniejsze wysypać na pierwszą dawkę póki mokro większość i patrzeć na rozwój sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69

W szkole uczono mnie że na słabszych glebach nie szalejemy z azotem tak jak na lepszych bo i tak nie wykorzystamy w pełni potencjału gleby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

W sumie jak sobie przypomnę czego na niektórych zajęciach na studiach Nas uczyli to byłbym skłonny powiedzieć, że nawet 40 lat.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

A to nie do mnie pytanie.

Ale naprawdę jak ojcu pokazywała swoje notatki to mówił, że tego to go uczyli w technikum/zawodówce.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69

Nie wiem co wy za szkoły mieliście. Ja dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy i nie mogę powiedzieć że jestem 30 lat do tyłu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Kwestia też tego, co się przed pójściem do szkoły wiedziało.

Nie powiedziałem, że jestem 30 lat do tyłu tylko, że trafiły się takie przedmioty na których uczyli Nas pewnych rzeczy chociaż zarówno obena agrotechnika jak i literatura miały na ten temat inne zdanie.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Właśnie pod pszenzyta chyba zrobiłem błąd bo na słabych glebach dałem na pierwszą dawkę tylko 200 kg saletry i później drugi raz 200 kg niby wszystko ładnie ale uzawam ze jakbym na pierwsze dal z 300 to byłoby lepiej na słabszych glebach. A co do pszenicy to na górkach juz przed t3 pszenica usłychala.
Na IV redzina dopiero teraz ja polozylo.

Edytowano przez ukaszProcho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3220

To jest właśnie agrotechnika że nic nie można przewidzieć .Twierdzisz ukasz że zrobiłeś źle bo podzieliłeś po pół na pół a co by było jak byś wysypał 300 na dzień dobry i by pogoda była sucha o potem przy tych 100 idealne warunki ?zapewne byś wtedy twierdził że lepiej by było zrobić odwrotnie . Nie ma , nie było i nie będzie idealnej recepty na rolnictwo . Nawet nawadniając uprawę to nie ma gwarancji że osiągnie najlepsze wyniki bo przyjdzie grad i po zawodach . Można uprawiać w szklarni ale przyjdzie huragan i połozy konstrukcje itd. To jest właśnie istota rolnictwa że każdy ma indywidualny model gospodarzenia a nie mędrkowanie że ja robię najlepiej lub odwrotnie że sąsiad tak robi to i ja zrobię i musi być sukces .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

A to nie do mnie pytanie.

 

Ale naprawdę jak ojcu pokazywała swoje notatki to mówił, że tego to go uczyli w technikum/zawodówce.

Mnie w technikum np uczyli że pszenicy powinno się siać co najmniej 350 kg na hai nawet pisało to w książkach gdzie w rzeczywistości człowiek sieje w granicach 160-200kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORZMO    48

Nie chodziłem do szkoły rolniczej, ale mam książkę "Nowoczesna uprawa roślin" z 1982 roku. Normy wysiewu pszenicy w terminie optymalnym(opóźnionym): odmiany silnie krzewiące 110-170(140-200)kg/ha, odmiany średnio krzewiące 140-200(180-240), słabo krzewiące 180-280(230-340).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

na dobrym przedplonie możno zmniejszyć ale w monokulturze to wskazame zwiększyć zwiększina ilość patogenow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

na dobrym przedplonie możno zmniejszyć ale w monokulturze to wskazame zwiększyć zwiększina ilość patogenow

A co w przypadku gdy zwiększysz ilość wysiewu i dodatkowo wzejdą samosiew z poprzedniego roku?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Czyli standardowo brak argumentów.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

Na patogeny to się zwieksza ochronę fungicydami a nie ilość wysiewu rzadszy łan to zdrowszy łan
Głupi to ty jesteś on ma ogromną wiedzę a ty coś tam gdzieś uslyszales i filozofujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

To bądź mądrzejszy napisz rzeczową odpowiedź na moje pytanie. Bo ja pytanie zadałem konkretne i w sumie dość proste, tym bardziej, że tym roku będę siał pszenicę po pszenicy w uprawie bezorkowej, więc samosiewy napewno się trafia z tego powodu chciałbym się Ciebie poradzić.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek8504    52

Ja też chciałbym wiedzieć jak zlikwidować samosiewy. W tym roku mam bardzo dużo jęczmienia jarego w pszenicy ozimej. Ściernisko pryskałem rundupem 4litr hektar, potem talerzówka i we wrześniu orka i siew 26 wrzesień. Od groma ma jęczmienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Jęczmień o ile się nie mylę w pszenicy zwalcza Apyros.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

Walka z samosiewami w monokulturze pszenicy i systemie bezorkowym nie jest taka łatwa jak zabawa w piaskownicy

Przy dobrych warunkach wodnych to najlepiej dwa razy uprawka pożniwna, i to nie zawsze gwarantuje pozbycie się samosiewów. Zależy czy zboże było w terminie koszone, czy nie wylegało, jakie masz straty z kombajnu.

 

Nawet przerwa w uprawie nie zawsze gwarantuje  się samosiewów.  W 2014 w mojej okolicy było bardzo mokro i żniwa kończyłem 04.12.2014. Kosiłem pszenicę ościstą wiele kłosów już leżało na ziemi. Wiosną 2015 orka  uprawka przedsiewna i siew  łubinu. Brak wschodów pszenicy. Jesień 2015 siew pszenicy Memory ziarno z centrali. Po wykłoszeniu ok 5% kłosów pszenicy ościstej.

Edytowano przez pszycha1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Mnie w technikum np uczyli że pszenicy powinno się siać co najmniej 350 kg na hai nawet pisało to w książkach gdzie w rzeczywistości człowiek sieje w granicach 160-200kg

Zboża sie nie wysiewa na kilogramy a na obsade to jest podstawa. Stare książki to i bronowanie zalecaja po zimie co w dzisiejszych czasach też jest bzdurą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj