Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22589 odpowiedzi na ten temat

#21921 Share matiuss

matiuss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 17 październik 2016 - 12:22

Pszenica Ozima i jara

krzysztof na etykiecie powinieneś znaleźć informację dot. mieszania środka z nawozami. Pewne środki mogą działać lepiej z mocznikiem, a inne nie koniecznie. Chociaż w większości środki powinny z mocznikiem działać lepiej. Mocznik zakwasza roztwór, dzięki temu jest lepszym nośnikiem dla środka.

Wnioski o dopłaty, modernizacje, ornitologia - Zajmujemy się wnioskami do ARiMR, ponad 250 obsługiwanych rolników. Pewnie i bez poprawek.

Środki ochrony roślin, nawozy, nasiona, pasze - Doradztwo, sprzedaż. Hrubieszów i okolice.

Tylko oryginalne środki, prosto od producenta, faktury terminowe,DOWÓŻ DO KLIENTA GRATIS, doradztwo i pełna obsługa.

Zapraszam do kontaktu PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 13:45
  •  

#21922 Share mraukot

mraukot

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 17 październik 2016 - 14:13

Pszenica Ozima i jara No to po .uj teraz sie pytasz, czy wystarczy tyle... Jak ktoś stwierdzi, że za mało, to będziesz siał jeszcze raz ?! albo odwrotnie, jak ktoś zasugeruje że za dużo, to będziesz ziarna z ziemii wybierał ?! Twoje pytanie byłoby jak najbardziej na miejscu przed siewem.. I nie rzucaj się jak zdechły pies, bo nie ma o co.

#21923 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 17 październik 2016 - 17:10

Pszenica Ozima i jara

Posiane dzis 340szt Tobaka -153kg oraz 340szt Hondi-161kg

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#21924 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 17 październik 2016 - 19:34

Pszenica Ozima i jara

Zostało mi trochę gleanu z tamtego roku i chciałbym go wykorzystać, pytanie co do niego dodać samo legato (Dff) czy legato 600 (dff+izo), duży problem jest z fiołkiem i przytulią, tą mieszaniną chciałbym pryskac juz teraz czyli od pierwszego liścia. Inne pola z uwagi na chabra chciałbym pryskac dff+ctu tyle, że tam zalecają dopiero od 3 liścia...listopad mnie złapie.

Taka mieszanina może iść nawet doglebowo. CTU to jedyna doglebówka która bardzo dobrze działa również nalistnie w proporcji 70/30 dlatego jest zalecany od 3 liścia, kiedy miotła już będzie wschodziła.

Witam,czy taki zestaw legato + lexus mozna zastosować na wiosnę w pszenicy ozimej,bo teraz warunki niezbyt sprzyjają i nie wiem czy uda mi się jeszcze wykonać oprysk

Teraz nie sprzyjają ale spokojnie zabieg zrobisz w listopadzie. Może nawet w grudniu warunki będą lepsze. Temperatura to jedno, za mocno teraz wieje. Przez cały październik albo pada, albo wieje.

Lexus może iść wiosną w pszenicy bo pszenica zazwyczaj mocno nie zasłania gleby wiec lexus ma możliwość do niej dotarcia. Jednak zastosowany jesienią zdecydowanie da lepszy efekt.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#21925 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 17 październik 2016 - 20:48

Pszenica Ozima i jara

a co np jak pryskam expert dff glean  i tam jest jakos zalecany 1-3 lisc. co jak poprawia sie warunki ale pszenica bedzie w pozniejszej fazie. co ze skutecznoscia takiego zabiegu?

#21926 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 953 postów

Napisany 17 październik 2016 - 21:03

Pszenica Ozima i jara

Zalecany czyli działa najskuteczniej Powyżej 3 liścia spada skuteczność

#21927 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 17 październik 2016 - 21:09

Pszenica Ozima i jara

mraukot gdzie jest napisane, że ta pszenica już jest posiana? Zamiast się mądrzyć bezsensownie odpowiedz jeśli masz spraktykowany opóźniony siew w tym rejonie Polski, jeśli nie to nie pisz nic, bo śmiecisz w temacie.

#21928 Share patfilmax

patfilmax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 17 październik 2016 - 21:37

Pszenica Ozima i jara

Posiane dzis 340szt Tobaka -153kg oraz 340szt Hondi-161kg

nie zwiększasz jeszcze normy wysiewu o 10%? bo niby po 15 października powinno się już traktować jako siew opoźniony, ja dzisiaj siałem hondie po 170kg/ha

#21929 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 17 październik 2016 - 21:52

Pszenica Ozima i jara

nie zwiększasz jeszcze normy wysiewu o 10%? bo niby po 15 października powinno się już traktować jako siew opoźniony, ja dzisiaj siałem hondie po 170kg/ha

nie ma sensu, wilgosci jest dosc ,przymrozków nie ma.Dwa dni od terminu optymalnego to nic ,przy gestym siewie ciezko na wiosne łan utrzymac w pionie nie wpominajac o chorobach

#21930 Share mraukot

mraukot

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 18 październik 2016 - 00:19

Pszenica Ozima i jara @ejczbio, napewno zasiane.. A jeśli nie, to jesteś leser, który zamiast zająć się siewem, na który jest już "święty czas", siedzi i zadaje pytania na forum :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#21931 Share macio9554

macio9554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 632 postów
  • Zainteresowania:gospodarka,motoryzacja

Napisany 18 październik 2016 - 07:09

Pszenica Ozima i jara

Expert met+dff lecieć na mokre rośliny ? Czy jednak wstrzymać się aż rośliny obeschną ? a i jeszcze jedno jak opryskam tą mieszanką i po kilkunastu godzinach przyjdzie ulewny deszcz to nic się nie stanie ? Bo jak wiadomo metybuzyna i dff działają doglebowo

Edytowany przez macio9554, 18 październik 2016 - 07:26.

#21932 Share szwagier24

szwagier24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 18 październik 2016 - 08:45

Pszenica Ozima i jara

panowie czy ten expert met można pryskać na pole gdzie są bardzo nie równe wschody- czesc ziarna jeszcze nie kiełkuje, częśc puszcza szpilki a nie które mają już dość spory pierwszy liść.

#21933 Share matiuss

matiuss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 18 październik 2016 - 09:49

Pszenica Ozima i jara

szwagier, Expert Met może być stosowany doglebowo po siewie, ale nie będzie działał tak dobrze.

Wnioski o dopłaty, modernizacje, ornitologia - Zajmujemy się wnioskami do ARiMR, ponad 250 obsługiwanych rolników. Pewnie i bez poprawek.

Środki ochrony roślin, nawozy, nasiona, pasze - Doradztwo, sprzedaż. Hrubieszów i okolice.

Tylko oryginalne środki, prosto od producenta, faktury terminowe,DOWÓŻ DO KLIENTA GRATIS, doradztwo i pełna obsługa.

#21934 Share szwagier24

szwagier24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 18 październik 2016 - 11:02

Pszenica Ozima i jara

ok w takim razie co polecacie na teraz

#21935 Share matiuss

matiuss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 18 październik 2016 - 11:54

Pszenica Ozima i jara

szwagier, Expert Met chyba będzie najlepszym wyborem, flufenacet, jedna z substancji Expertu, działa głównie doglebowo, więć to najlepszy wybór.

#21936 Share marcus1998

marcus1998

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna, hodowla trzody chlewnej.

Napisany 18 październik 2016 - 17:48

Pszenica Ozima i jara

Chłopy mam pytanko. Mam działkę na której rośliny w części mają 1 liść, a pozostała część jeszcze kiełkuje (nie wyszło z ziemi)- mniej więcej 50/50. Chce wykonać zabieg expertem+ CTU+DFF i nie wiem czy jechać ze względu na CTU. Dobrze byłoby wykonać zabieg jutro, bo trudno jest z dobraniem odpowiednich warunków (przymrozki), a jeszcze jutro ma nie padać. Później nadają deszcze i obawiam się że to już ostatni gwizdek w moim położeniu. Chce wykorzystać kilka zapowiadanych ciepłych nocy. CTU nie zaszkodzi na rośliny które wschodzą? ;)

#21937 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 18 październik 2016 - 18:35

Pszenica Ozima i jara

panowie czy ten expert met można pryskać na pole gdzie są bardzo nie równe wschody- czesc ziarna jeszcze nie kiełkuje, częśc puszcza szpilki a nie które mają już dość spory pierwszy liść.

Jeśli jest wilgotno to masz idealne warunki do oprysku.

Edytowany przez marek1977, 18 październik 2016 - 18:39.

#21938 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3406 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 18 październik 2016 - 20:08

Pszenica Ozima i jara

Expert met+dff lecieć na mokre rośliny ? Czy jednak wstrzymać się aż rośliny obeschną ? a i jeszcze jedno jak opryskam tą mieszanką i po kilkunastu godzinach przyjdzie ulewny deszcz to nic się nie stanie ? Bo jak wiadomo metybuzyna i dff działają doglebowo

podpowie coś ??Dziś poleciałem i na dwóch kawałkach rośliny były wilgotne nie od deszczu a od mgły/rosy

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#21939 Share Kula07

Kula07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • Zainteresowania:Motocykle

Napisany 18 październik 2016 - 20:25

Pszenica Ozima i jara Wszystko zależy od ilości cieczy na hektar, tego czy był dodany adiuwant, stopnia pokrycia wilgocią roślin, wilkosci dysz. Wiosną przy grzybówce powiedziałbym że środek zadziała, ale o tej porze roku przy chwastach to cholera wie.

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#21940 Share mraukot

mraukot

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 19 październik 2016 - 00:28

Pszenica Ozima i jara Wszystko podziała, jeśli herbicydy mają działanie doglebowe, a większość takowe posiada.
Flufenacet również działa głównie doglebowo.. Mało tego, zalecenia mówią o glebie NASYCONEJ wodą, podobnie jak dla pendimetaliny.. Czyli im bardziej mokro, tym lepiej.