Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

23428 odpowiedzi na ten temat

#21921 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 608 postów

Napisany 17 październik 2016 - 17:10

Pszenica Ozima i jara

Posiane dzis 340szt Tobaka -153kg oraz 340szt Hondi-161kg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 07:28
  •  

#21922 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9045 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 17 październik 2016 - 19:34

Pszenica Ozima i jara

Zostało mi trochę gleanu z tamtego roku i chciałbym go wykorzystać, pytanie co do niego dodać samo legato (Dff) czy legato 600 (dff+izo), duży problem jest z fiołkiem i przytulią, tą mieszaniną chciałbym pryskac juz teraz czyli od pierwszego liścia. Inne pola z uwagi na chabra chciałbym pryskac dff+ctu tyle, że tam zalecają dopiero od 3 liścia...listopad mnie złapie.

Taka mieszanina może iść nawet doglebowo. CTU to jedyna doglebówka która bardzo dobrze działa również nalistnie w proporcji 70/30 dlatego jest zalecany od 3 liścia, kiedy miotła już będzie wschodziła.

Witam,czy taki zestaw legato + lexus mozna zastosować na wiosnę w pszenicy ozimej,bo teraz warunki niezbyt sprzyjają i nie wiem czy uda mi się jeszcze wykonać oprysk

Teraz nie sprzyjają ale spokojnie zabieg zrobisz w listopadzie. Może nawet w grudniu warunki będą lepsze. Temperatura to jedno, za mocno teraz wieje. Przez cały październik albo pada, albo wieje.

Lexus może iść wiosną w pszenicy bo pszenica zazwyczaj mocno nie zasłania gleby wiec lexus ma możliwość do niej dotarcia. Jednak zastosowany jesienią zdecydowanie da lepszy efekt.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#21923 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 932 postów

Napisany 17 październik 2016 - 20:48

Pszenica Ozima i jara

a co np jak pryskam expert dff glean  i tam jest jakos zalecany 1-3 lisc. co jak poprawia sie warunki ale pszenica bedzie w pozniejszej fazie. co ze skutecznoscia takiego zabiegu?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#21924 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1132 postów

Napisany 17 październik 2016 - 21:03

Pszenica Ozima i jara

Zalecany czyli działa najskuteczniej Powyżej 3 liścia spada skuteczność

#21925 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 17 październik 2016 - 21:09

Pszenica Ozima i jara

mraukot gdzie jest napisane, że ta pszenica już jest posiana? Zamiast się mądrzyć bezsensownie odpowiedz jeśli masz spraktykowany opóźniony siew w tym rejonie Polski, jeśli nie to nie pisz nic, bo śmiecisz w temacie.

#21926 Share patfilmax

patfilmax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 17 październik 2016 - 21:37

Pszenica Ozima i jara

Posiane dzis 340szt Tobaka -153kg oraz 340szt Hondi-161kg

nie zwiększasz jeszcze normy wysiewu o 10%? bo niby po 15 października powinno się już traktować jako siew opoźniony, ja dzisiaj siałem hondie po 170kg/ha

#21927 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 608 postów

Napisany 17 październik 2016 - 21:52

Pszenica Ozima i jara

nie zwiększasz jeszcze normy wysiewu o 10%? bo niby po 15 października powinno się już traktować jako siew opoźniony, ja dzisiaj siałem hondie po 170kg/ha

nie ma sensu, wilgosci jest dosc ,przymrozków nie ma.Dwa dni od terminu optymalnego to nic ,przy gestym siewie ciezko na wiosne łan utrzymac w pionie nie wpominajac o chorobach

#21928 Share mraukot

mraukot

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 18 październik 2016 - 00:19

Pszenica Ozima i jara @ejczbio, napewno zasiane.. A jeśli nie, to jesteś leser, który zamiast zająć się siewem, na który jest już "święty czas", siedzi i zadaje pytania na forum :D

#21929 Share macio9554

macio9554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 642 postów
  • Zainteresowania:gospodarka,motoryzacja

Napisany 18 październik 2016 - 07:09

Pszenica Ozima i jara

Expert met+dff lecieć na mokre rośliny ? Czy jednak wstrzymać się aż rośliny obeschną ? a i jeszcze jedno jak opryskam tą mieszanką i po kilkunastu godzinach przyjdzie ulewny deszcz to nic się nie stanie ? Bo jak wiadomo metybuzyna i dff działają doglebowo

Edytowany przez macio9554, 18 październik 2016 - 07:26.

#21930 Share szwagier24

szwagier24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 18 październik 2016 - 08:45

Pszenica Ozima i jara

panowie czy ten expert met można pryskać na pole gdzie są bardzo nie równe wschody- czesc ziarna jeszcze nie kiełkuje, częśc puszcza szpilki a nie które mają już dość spory pierwszy liść.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#21931 Share matiuss

matiuss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 18 październik 2016 - 09:49

Pszenica Ozima i jara

szwagier, Expert Met może być stosowany doglebowo po siewie, ale nie będzie działał tak dobrze.

Wnioski o dopłaty, modernizacje, ornitologia - Zajmujemy się wnioskami do ARiMR, ponad 250 obsługiwanych rolników. Pewnie i bez poprawek.

Środki ochrony roślin, nawozy, nasiona, pasze - Doradztwo, sprzedaż. Hrubieszów i okolice.

Tylko oryginalne środki, prosto od producenta, faktury terminowe,DOWÓŻ DO KLIENTA GRATIS, doradztwo i pełna obsługa.

Zapraszam do kontaktu PW.

#21932 Share szwagier24

szwagier24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 18 październik 2016 - 11:02

Pszenica Ozima i jara

ok w takim razie co polecacie na teraz

#21933 Share matiuss

matiuss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 18 październik 2016 - 11:54

Pszenica Ozima i jara

szwagier, Expert Met chyba będzie najlepszym wyborem, flufenacet, jedna z substancji Expertu, działa głównie doglebowo, więć to najlepszy wybór.

Wnioski o dopłaty, modernizacje, ornitologia - Zajmujemy się wnioskami do ARiMR, ponad 250 obsługiwanych rolników. Pewnie i bez poprawek.

Środki ochrony roślin, nawozy, nasiona, pasze - Doradztwo, sprzedaż. Hrubieszów i okolice.

Tylko oryginalne środki, prosto od producenta, faktury terminowe,DOWÓŻ DO KLIENTA GRATIS, doradztwo i pełna obsługa.

Zapraszam do kontaktu PW.

#21934 Share marcus1998

marcus1998

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna, hodowla trzody chlewnej.

Napisany 18 październik 2016 - 17:48

Pszenica Ozima i jara

Chłopy mam pytanko. Mam działkę na której rośliny w części mają 1 liść, a pozostała część jeszcze kiełkuje (nie wyszło z ziemi)- mniej więcej 50/50. Chce wykonać zabieg expertem+ CTU+DFF i nie wiem czy jechać ze względu na CTU. Dobrze byłoby wykonać zabieg jutro, bo trudno jest z dobraniem odpowiednich warunków (przymrozki), a jeszcze jutro ma nie padać. Później nadają deszcze i obawiam się że to już ostatni gwizdek w moim położeniu. Chce wykorzystać kilka zapowiadanych ciepłych nocy. CTU nie zaszkodzi na rośliny które wschodzą? ;)

#21935 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 18 październik 2016 - 18:35

Pszenica Ozima i jara

panowie czy ten expert met można pryskać na pole gdzie są bardzo nie równe wschody- czesc ziarna jeszcze nie kiełkuje, częśc puszcza szpilki a nie które mają już dość spory pierwszy liść.

Jeśli jest wilgotno to masz idealne warunki do oprysku.

Edytowany przez marek1977, 18 październik 2016 - 18:39.

#21936 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3653 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 18 październik 2016 - 20:08

Pszenica Ozima i jara

Expert met+dff lecieć na mokre rośliny ? Czy jednak wstrzymać się aż rośliny obeschną ? a i jeszcze jedno jak opryskam tą mieszanką i po kilkunastu godzinach przyjdzie ulewny deszcz to nic się nie stanie ? Bo jak wiadomo metybuzyna i dff działają doglebowo

podpowie coś ??Dziś poleciałem i na dwóch kawałkach rośliny były wilgotne nie od deszczu a od mgły/rosy

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#21937 Share Kula07

Kula07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1215 postów
  • Zainteresowania:Motocykle

Napisany 18 październik 2016 - 20:25

Pszenica Ozima i jara Wszystko zależy od ilości cieczy na hektar, tego czy był dodany adiuwant, stopnia pokrycia wilgocią roślin, wilkosci dysz. Wiosną przy grzybówce powiedziałbym że środek zadziała, ale o tej porze roku przy chwastach to cholera wie.

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

#21938 Share mraukot

mraukot

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 19 październik 2016 - 00:28

Pszenica Ozima i jara Wszystko podziała, jeśli herbicydy mają działanie doglebowe, a większość takowe posiada.
Flufenacet również działa głównie doglebowo.. Mało tego, zalecenia mówią o glebie NASYCONEJ wodą, podobnie jak dla pendimetaliny.. Czyli im bardziej mokro, tym lepiej.

#21939 Share Kula07

Kula07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1215 postów
  • Zainteresowania:Motocykle

Napisany 19 październik 2016 - 06:05

Pszenica Ozima i jara Racja, ale podczas oprysku przedwschodoweg, a jaka jest ich skuteczność "do glebowa" gdy chwasty już powschodziły? Wiadomo w normalnych warunkach działają na listnie ale co gdy rośliny są mokre tak jak u kolegi wyżej? Sam tego nie praktykowałem więc nie wiem.

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#21940 Share macio9554

macio9554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 642 postów
  • Zainteresowania:gospodarka,motoryzacja

Napisany 19 październik 2016 - 06:58

Pszenica Ozima i jara

Ok wykonałem zabieg, rośliny były tylko częściowo mokre bo pryskałem dopiero około godziny 13 także myślę że powinno być ok :) a co do wilgoci w ziemi to jest jej w opór :)