Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

23106 odpowiedzi na ten temat

#21821 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 12 październik 2016 - 20:01

Pszenica Ozima i jara

Chaber i ostrożeń zostanie, a jak lekka zima to przytulia może przed kłoszeniem się pojawić można sprubować tribenuron

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 07:45
  •  

#21822 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3377 postów

Napisany 12 październik 2016 - 20:07

Pszenica Ozima i jara

Ostrożnia nie miałem nigdy po Expercie 0.35 solo. Chaber zdarzał się na piaskach, przytulia gdzie słabsza obsada ale z tym chwastem to mam problem u siebie. 

#21823 Share d4rek

d4rek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 12 październik 2016 - 21:02

Pszenica Ozima i jara Zapodajcie wiec cos skutecznego opartego na expercie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#21824 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1261 postów

Napisany 12 październik 2016 - 21:14

Pszenica Ozima i jara

dzisiaj znalazłem w pszenicy kilka mszyc, na razie dużo nie ma, zimno jest to i tak nie mam mowy o jechaniu insektycydem. Koło 20 zamierzam jechać od chwastów jeśli pogoda pozwoli, mam nadzieję że wtedy pojadę od tego i tego. 

Teraz mszyca zbytnio dużych szkód nie narobi nie ? zimno jest i nie ma na razie jej dużo

#21825 Share emtezecik

emtezecik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 12 październik 2016 - 21:22

Pszenica Ozima i jara witam czy mógłby mi ktoś odpowiedzieć czy opłacalne jest dla mnie siew pszenicy na IVb i V klasie zytnia słaba . chodzi mi o zadowalający plon i czy mógłbym wejść w rzepak i po pszenica nawozenie bardzo duże ochrony itd dodam że zyta mieszancowego zbieram 8 t z ha dzięki za porady

#21826 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1726 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 12 październik 2016 - 23:18

Pszenica Ozima i jara

na takie gleby które już podchodzą pod V klase to możesz poszukac pszenic które tolerują takie stanowiską np Jantarka, Arkadia, Hondia niby też wyczytałem ze jakis gospodarz chwalił sobie Desamo że dobrze mu plonowała na słabszych glebach. Chociaż z tych trzech to bym wybrał Jantarkę. Miałem tą pszenice na glebach IIIb a w przewadze IVa. Byłem z niej zadowolony. Dobrze jakbyś miał stanowisko po jakichs straczkowych np łubin. Dla pszenicy to jest wielki plus wtedy.

#21827 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 641 postów

Napisany 13 październik 2016 - 06:05

Pszenica Ozima i jara Z powodzeniem na takiej klasie można siać i pszenicę i rzepak

#21828 Share macio9554

macio9554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 638 postów
  • Zainteresowania:gospodarka,motoryzacja

Napisany 13 październik 2016 - 07:04

Pszenica Ozima i jara

Ja na Hondie lecę 0,35 experta+ 0,2 legato a na pszenżyto lentipur flo 2l+ 0,2 legato

#21829 Share wilhelm

wilhelm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 592 postów

Napisany 13 październik 2016 - 08:35

Pszenica Ozima i jara Leć :)

#21830 Share malkor429

malkor429

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 13 październik 2016 - 10:38

Pszenica Ozima i jara

Czym można opryskać pszenicę bezpośrednio po siewie czyli oprysk na glebę i czy daje to dobty efekt

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#21831 Share matiuss

matiuss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 13 październik 2016 - 10:54

Pszenica Ozima i jara

malkor oczywiście że można opryskać np. Legato Pro, Lentipur. Te środki działają bardzo dobrze doglebowo.

Wnioski o dopłaty, modernizacje, ornitologia - Zajmujemy się wnioskami do ARiMR, ponad 250 obsługiwanych rolników. Pewnie i bez poprawek.

Środki ochrony roślin, nawozy, nasiona, pasze - Doradztwo, sprzedaż. Hrubieszów i okolice.

Tylko oryginalne środki, prosto od producenta, faktury terminowe,DOWÓŻ DO KLIENTA GRATIS, doradztwo i pełna obsługa.

Zapraszam do kontaktu PW.

#21832 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 13 październik 2016 - 11:12

Pszenica Ozima i jara

na takie gleby które już podchodzą pod V klase to możesz poszukac pszenic które tolerują takie stanowiską np Jantarka, Arkadia, Hondia niby też wyczytałem ze jakis gospodarz chwalił sobie Desamo że dobrze mu plonowała na słabszych glebach. Chociaż z tych trzech to bym wybrał Jantarkę. Miałem tą pszenice na glebach IIIb a w przewadze IVa. Byłem z niej zadowolony. Dobrze jakbyś miał stanowisko po jakichs straczkowych np łubin. Dla pszenicy to jest wielki plus wtedy.

Gleba IIIb i IVa w dobrej kulturze to nie są słabe gleby i już na nich można śmiało siać pszenice które nie są na słabsze stanowisko. Słaba gleba to IVb, V oraz gleby w słabej kulturze oczywiście jeszcze zależnie od gospodarki wodnej gleby i na takich bym polecił te 3 odmiany które wymieniłeś. Po za tym Desamo na słabe gleby to jakieś nie porozumienie. Gospodarz od którego to słyszałeś albo pomylił odmiany albo sie nie zna. Miałem w jednym roku desamo sailor julius jantarke i skagena na jednym polu nie dużym żeby porównać sobie te odmiany o wiem dokładnie że z tych wszystkich odmian sailor i desami potrzebują najlepszych gleb z naciskiem na desamo. Jantarka julius i skagen świetnie sobie dawały rady na mozaikach.

#21833 Share matiuss

matiuss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 13 październik 2016 - 11:31

Pszenica Ozima i jara

Zgodzę się z Knoro, sam w tym roku miałem desamo, plonowała bardzo dobrze, miałem jeszcze Arkadię i Skagena, to Desamo jeśli chodzi o plon i parametry wypadło najlepiej. Ale fakt faktem, zaleca się je na gleby średnie i dobre.

W tym roku poszedł Pamier, Kilimanjaro, Legenda i Desamo, zobaczymy co z tego będzie. 

Jeśli ktoś z Lubelskiego potrzebuje Kilimanjaro nawet żeby spróbować to zostało mi 200 kg i chyba 100 Pamiera.

Edytowany przez matiuss, 13 październik 2016 - 11:59.

Wnioski o dopłaty, modernizacje, ornitologia - Zajmujemy się wnioskami do ARiMR, ponad 250 obsługiwanych rolników. Pewnie i bez poprawek.

Środki ochrony roślin, nawozy, nasiona, pasze - Doradztwo, sprzedaż. Hrubieszów i okolice.

Tylko oryginalne środki, prosto od producenta, faktury terminowe,DOWÓŻ DO KLIENTA GRATIS, doradztwo i pełna obsługa.

#21834 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1726 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 13 październik 2016 - 11:48

Pszenica Ozima i jara

Ja w tym roku posiałem desamo. Narazie ładnie wygląda ale to narazie za szybko aby coś ocenić. A pod tym linkiem jest artykuł o gospodarzu który gospodarzy na słabych glebach IV-V klasa. Jest tam mowa o Desamo. Cięzko co kolwiek powiedziec o tej pszenicy bo jest nowa na naszym rynku i jet mało jeszcze opini na jej temat:  https://www.agrofakt...any-udany-plon/

#21835 Share FIWI

FIWI

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 13 październik 2016 - 12:38

Pszenica Ozima i jara

kto siał hondię w późniejszym terminie? przy obecnych warunkach pogodowych nie zapowiada się, że da się posiać przed końcem października

#21836 Share matiuss

matiuss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 13 październik 2016 - 12:41

Pszenica Ozima i jara

FIWI, Hondię zaleca się na siew średnio-wczesny, nie wiem jak zachowa się przy tak opóźnionym siewie. 

#21837 Share asmodan28

asmodan28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 13 październik 2016 - 12:53

Pszenica Ozima i jara

Ja w tym roku posiałem desamo. Narazie ładnie wygląda ale to narazie za szybko aby coś ocenić. A pod tym linkiem jest artykuł o gospodarzu który gospodarzy na słabych glebach IV-V klasa. Jest tam mowa o Desamo. Cięzko co kolwiek powiedziec o tej pszenicy bo jest nowa na naszym rynku i jet mało jeszcze opini na jej temat:  https://www.agrofakt...any-udany-plon/

Ja miałem Jantarkę przez dwa lata. W tym roku 30% mi wypadło przez mrozy. 

Desamo wypadło 40%. Spółdzielnia produkcyjna, która produkuje materiał siewny też miała Desamo i tej im wypadło ok 30%.

Ale co rok to jest inaczej . W 2015 Jantarka dała mi 6t/ha. Ziemia IV-V. 

Teraz siałem Hondie zobaczymy co pokaże. Siana 1.10.2016. Jeszcze jej za bardzo nie widać ....może jej zimno ?  :)

Ziarno wydaje misie całkiem niezłe...

Załączone miniaturki

• Hondia 1.JPG
  • Hondia 2.JPG
  • Hondia 9.JPG

#21838 Share matiuss

matiuss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 13 październik 2016 - 12:59

Pszenica Ozima i jara

U nas również sporo klientów zdecydowało się na Hondię, u mnie padło na Legendę. W tym roku Arkadia wyszła u mnie tragicznie i nie zamierzam jej więcej siać. Poszedłem trochę za tłumem i wybrałem RGT Kilimanjaro, sprawdzoną, bardzo dobrze plonującą odmianę.

Mi w tym roku Desamo plonowało średnio 8.5t/ha.

U koleżanki Pamier, przy średnich a nawet słabych nakładach dał 10 t/ha i w tym roku również na niego się zdecydowałem.

#21839 Share asmodan28

asmodan28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 13 październik 2016 - 13:11

Pszenica Ozima i jara

U nas również sporo klientów zdecydowało się na Hondię, u mnie padło na Legendę. W tym roku Arkadia wyszła u mnie tragicznie i nie zamierzam jej więcej siać. Poszedłem trochę za tłumem i wybrałem RGT Kilimanjaro, sprawdzoną, bardzo dobrze plonującą odmianę.

Mi w tym roku Desamo plonowało średnio 8.5t/ha.

U koleżanki Pamier, przy średnich a nawet słabych nakładach dał 10 t/ha i w tym roku również na niego się zdecydowałem.

Matiuss

Ale jaka klasa ziemi u ciebie ? 

Kolega pyta o IV i słabiej...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#21840 Share matiuss

matiuss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 13 październik 2016 - 13:19

Pszenica Ozima i jara

U nas w okolicy gleby są różne, akurat tego które uprawiam to większość IVa jakieś IIIb też są