Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22589 odpowiedzi na ten temat

#21721 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 06 październik 2016 - 13:00

Pszenica Ozima i jara

Chlorotoluron może obniżyć plon o 10% w pszenicy czułej na ten środek więc praktycznie ciężko to zauważyć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 08:46
  •  

#21722 Share marcus1998

marcus1998

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna, hodowla trzody chlewnej.

Napisany 06 październik 2016 - 13:21

Pszenica Ozima i jara Chłopaki, jakie muszę być warunki, aby herbicydy skutecznie zadziałały. Prognozy nadają max 8- 10 stopni w dzień i w nocy w okolicach 2-3. W jakim czasie od zabiegu mogą wystąpić nocne przymrozki? Jestem trochę skołowany i nie wiem czy zamawiać środki. Stosowany ma być expert met, CTU, dff i boxer+ dff.

#21723 Share metrax12

metrax12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 06 październik 2016 - 16:50

Pszenica Ozima i jara

Jak stosujesz typowo doglebowo (w fazie 1-2 liścia), to temperatura nie ma aż takiego znaczenia, ważna jest wilgotność gleby, przymrozki też jakoś negatywnie nie wpływają na działanie środka. Gorzej jest w przypadku herbicydów nalistnych lub doglebowo-nalistnych (Lexus, Bizon, Alister), bo trzeba je stosować trochę później. Ja stosuję typowo doglebowe, głównie Expert, DFF i glean, czasami Boxer i Pendigan, najczęściej w fazie 1-2 liści- na miotłę to działa. Tylko raz zastosowałem Bizon, dziękuję, nigdy więcej.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#21724 Share marcus1998

marcus1998

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 06 październik 2016 - 17:47

Pszenica Ozima i jara

W przyszłym tygodniu myślę uderzyć z zabiegiem, więc powinno być max 3 liście ( teraz najwcześniej siane jest w fazie 2-3 liścia, większość 1-2 liście). Dzięki za odpowiedź ;)

#21725 Share d4rek

d4rek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów

Napisany 06 październik 2016 - 19:29

Pszenica Ozima i jara Dzis bylem na polu, raczej marcus pod koniec nastepnego moze wejdziemy opady do wt-sr u nas a i tak grzesko.

#21726 Share szczypka

szczypka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 06 październik 2016 - 20:03

Pszenica Ozima i jara

Jak stosujesz typowo doglebowo (w fazie 1-2 liścia), to temperatura nie ma aż takiego znaczenia, ważna jest wilgotność gleby, przymrozki też jakoś negatywnie nie wpływają na działanie środka. Gorzej jest w przypadku herbicydów nalistnych lub doglebowo-nalistnych (Lexus, Bizon, Alister), bo trzeba je stosować trochę później. Ja stosuję typowo doglebowe, głównie Expert, DFF i glean, czasami Boxer i Pendigan, najczęściej w fazie 1-2 liści- na miotłę to działa. Tylko raz zastosowałem Bizon, dziękuję, nigdy więcej.

co takiego działo się po zastosowaniu Bizona?w tym roku planuję nim opryskać 

#21727 Share marcus1998

marcus1998

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 06 październik 2016 - 21:22

Pszenica Ozima i jara @d4rek
Dzisiaj byłem na polu i muszę Ci powiedzieć że aż tak mokro nie jest. Noga raczej nie grzęźnie :D Gleba łyka wodę jak gąbka.

#21728 Share matiuss

matiuss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 07 październik 2016 - 08:02

Pszenica Ozima i jara

szczypka, bizon praktycznie u każdego nie zadziałał. Poprzepuszczał i trzeba było poprawiać czym innym, u nas praktycznie każdy kto korzystał z bizona, potem poprawiał

Wnioski o dopłaty, modernizacje, ornitologia - Zajmujemy się wnioskami do ARiMR, ponad 250 obsługiwanych rolników. Pewnie i bez poprawek.

Środki ochrony roślin, nawozy, nasiona, pasze - Doradztwo, sprzedaż. Hrubieszów i okolice.

Tylko oryginalne środki, prosto od producenta, faktury terminowe,DOWÓŻ DO KLIENTA GRATIS, doradztwo i pełna obsługa.

Zapraszam do kontaktu PW.

#21729 Share jarciu11

jarciu11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 07 październik 2016 - 08:05

Pszenica Ozima i jara

Też jestem ciekaw co nie tak z tym Bizonem. Rok temu opryskałem doświadczalnie 1 ha wybrałem kawałek na który mozna wiosna wjechać z racji ewentualnej pprawki. W tym roku nabyłem 5l i mam plan zwiekszyć obszar opryskany tym środkiem a tu czytam że gówno???

#21730 Share matiuss

matiuss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 07 październik 2016 - 08:11

Pszenica Ozima i jara

jarciu, ja osobiście bizona nie stosowałem, ale u nas każdy kto to wziął, nie był zadowolony i poprawiał. I to nie sporadyczne przypadki, że np. ktoś źle opryskał, zła pogoda była, tylko praktycznie każdy

Wnioski o dopłaty, modernizacje, ornitologia - Zajmujemy się wnioskami do ARiMR, ponad 250 obsługiwanych rolników. Pewnie i bez poprawek.

Środki ochrony roślin, nawozy, nasiona, pasze - Doradztwo, sprzedaż. Hrubieszów i okolice.

Tylko oryginalne środki, prosto od producenta, faktury terminowe,DOWÓŻ DO KLIENTA GRATIS, doradztwo i pełna obsługa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#21731 Share mirek76

mirek76

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 07 październik 2016 - 08:40

Pszenica Ozima i jara

panowie zeszły sezon w moim rejonie to praktycznie zadne srodki nie zadzialaly na miotłe zbozowa a sam stosowalem kilka miedzy innymi lentipur jesienia a na wiosne  u sasiadow byla stosowana puma byl huzar i atlantis i zaden z tych srodkow nie zwalczyl dobrze miotły nie wiem dlaczego

teraz nabylem własnie bizona i zobaczymy co bedzie

#21732 Share matiuss

matiuss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 07 październik 2016 - 08:44

Pszenica Ozima i jara

u nas dobrze spisuje się połączenia Expert Met + Glean albo Finish ( z tym że Glean lepiej doglebowo, a Finish nalistnie) albo Legato + Glean/Finish. Miotle bierze.

Bizona strasznie reklamuja w tym roku, właśnie dlatego ze w tamtym roku wogole nie działał i my nawet go nie zamawialiśmy w tym sezonie bo ludzie tego nie biorą, nie chcą brać.

#21733 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 07 październik 2016 - 09:57

Pszenica Ozima i jara

Bizona polecał mi gość z Agroloka ,raczej inną mam koncepcję ,jednak dobry znajomy leciał zeszłej jesieni Bizonem ok 30 ha i był zadowolony bez poprawek wiosną ,kolega inny w tym roku kupił tylko Bizona 118 zł litr i zobaczymy co wiosną

#21734 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3228 postów

Napisany 07 październik 2016 - 11:52

Pszenica Ozima i jara

Jeśli jednoliścienne załatwione to poprawką wiosną na dwuliścienne żaden problem 30-40zł. Przy samym Expercie jesienią wychodzi poniżej 100zł/ha. 

#21735 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 07 październik 2016 - 11:54

Pszenica Ozima i jara

ktoś coś jeszcze o tym bizonie? Bo mam zamiar w tym roku go zastosować? Jaka temp. jest wymagana dla niego o ile jest?

#21736 Share matiuss

matiuss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 07 październik 2016 - 12:59

Pszenica Ozima i jara

Odnośnie temperatur stosowania preparatu bizon i przeciwskazań do jego zastosowania:

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI I ZALECENIA STOSOWANIA ZWIĄZANE Z DOBRĄ PRAKTYKĄ ROLNICZĄ
Środka nie stosować:
- na rośliny osłabione lub uszkodzone przez choroby, szkodniki, przymrozki, suszę,
- w temperaturze powietrza poniżej 5°C i powyżej 25°C,
- po nocnych przymrozkach oraz przed spodziewanymi przymrozkami,
- w zbożach z wsiewką roślin motylkowatych,
- na rośliny pokryte szronem,
- przed spodziewanymi silnymi opadami deszczu,
- podczas wiatru stwarzającego możliwość znoszenia cieczy użytkowej.
Nie dopuścić do:
- znoszenia cieczy użytkowej na sąsiednie rośliny uprawne i tereny sąsiadujące z terenem
opryskiwanym,
- nakładania się cieczy użytkowej na stykach pasów zabiegowych i uwrociach.

Ja ze swojej strony dodam, tak jak pisałem wcześniej, że u nas w Hrubieszowskim bizon nie sprawdził się w ogóle. Ciężko powiedzieć dlaczego, czy za małe dawki czy coś innego miało wpływ, ale w tym roku nawet go nie sprzedajemy. Ba, jadąc samochodem na okrągło słyszę reklamy w radiu, widać słaba sprzedaż.

Dorzucę jeszcze link do tematu z tamtego roku w którym użytkownik przedstawia użycie i skutki "po" bizonie.

http://www.agrofoto....est-bezpieczny/

Edytowany przez matiuss, 07 październik 2016 - 13:13.

#21737 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 07 październik 2016 - 14:12

Pszenica Ozima i jara

A jak jest z temperaturami przy expert met'cie bo nie ma żadnych informacji o tym

#21738 Share matiuss

matiuss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 07 październik 2016 - 14:20

Pszenica Ozima i jara

Maniek, generalnie dla Experta muszą być temperatury dodatnie, najlepiej w godzinach południowych żeby zdąrzyło się wchłonąć, przed spadkiem temp. wieczorem

#21739 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów

Napisany 07 październik 2016 - 18:48

Pszenica Ozima i jara Minimalna temperatura dla Experta to 8 stopni. BIZON wychodzi drogo a do tego bardzo kiepsko działa solo tak samo jest z Trinity 590 którego dawałem w dawce 1,7 + 0,8 l chlorotoluronu + 5 g gleanu. Zróbcie sobie sami mieszanki trochę więcej zabawy jest ale będziecie mieć czysto. Uniwersalna mieszanka EXPERT MET 0,25 kg/ha + STAKATO (diflufenikan) 150 ml + TOLUREX (chlorotoluron) 1 l + 4 g GLEANU. Sprawdziła się ta mieszanka na polach z chabrem i fiołkiem. Expert met 350 g/ha + STAKATO (diflufenikan) 150 ml + GLEANU 4 g przepuściło chaber na polu którym nie było go nigdy dużo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#21740 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 07 październik 2016 - 18:50

Pszenica Ozima i jara

Witam, pytanie do znawców dzików.

Mam jedno pole, wykopany burak, zjeżdżone głęboszem i czeka na siew. Wiadomo, zostało trochę buraka itp. I teraz jest pytanie jak zrobić lepiej, żeby dziki nie ryły za resztkami buraków. Zaorać żeby resztki poszły głębiej, czy wpaść tylko agregat+siewnik bez orki (efekt będzie git bo na polu gdzie nie ma dzików już tak było zrobione). Pomijamy kwestie finansowe, bierzemy pod uwagę tylko które rozwiązanie spowoduje mniejsze szkody przez dziki.