Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

28059 odpowiedzi na ten temat

#21461 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 4388 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 28 wrzesień 2016 - 20:00

Pszenica Ozima i jara

Byłem wczoraj w sklepie - podobno w hurtowniach nie ma glifosatu, bo od nowego roku ma być wycofany, ma ktoś jakieś info ? Były jakieś plotki z Unii, ale nic konkretnego.

u mnie niema zamienników, do desykacji brałem gallupa po 215/20l wczoraj "z pod lady"bo był z zapisów z łaską sprzedali mi za 280/20l

dziś dzwoniłem do innego sklepu i mają ostatnie 4 bańki 20l oryginalnego po 300 zabukowałem i jutro biorę bo taniej już było........

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 12:21
  •  

#21462 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów

Napisany 28 wrzesień 2016 - 20:11

Pszenica Ozima i jara

legato bardziej kolo 0,2 l , kolego uwazaj zebys nie przedobrzyl:)

koeldze wczesniej chodzilo bardziej  nei o 0,05 l   a   0,1   i  0,2 l.     te 0,05 to przeliczyl dawke czystego dff    

takze legato 0,1-0,2 zastosuj

0,35 experta + 0,2l legato tylko ? i to tyle?

#21463 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1088 postów

Napisany 28 wrzesień 2016 - 20:18

Pszenica Ozima i jara

nie wiem ale mzoe ty mylisz srodki 

legato to dff  tego dawkuje sie kolo 0,2 l 

lentipur to ctu  i to juz idzie 1-2 l 

ja fachowcem nie jestem ale jak klopot z chabrem to ctu czyli lentipur w mieszaninie z czyms

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#21464 Share wilhelm

wilhelm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 984 postów

Napisany 28 wrzesień 2016 - 20:33

Pszenica Ozima i jara Zależy od gleby. Na "mocniejszych" ziemiach dawka 0,2 legato może nie poradzić sobie z przytulią, a dawka 0,15 to już chyba tylko na fiołka. U mnie zawsze 0,3 dff (150g. czystego dff) z ctu, lub z expertem, i jak do tej pory, nigdy nie było potrzeby poprawki wiosną..

#21465 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4131 postów

Napisany 28 wrzesień 2016 - 20:43

Pszenica Ozima i jara

u mnie niema zamienników, do desykacji brałem gallupa po 215/20l wczoraj "z pod lady"bo był z zapisów z łaską sprzedali mi za 280/20l

dziś dzwoniłem do innego sklepu i mają ostatnie 4 bańki 20l oryginalnego po 300 zabukowałem i jutro biorę bo taniej już było........

Jak nie ma u ciebie to poszukaj dalej, w wiekszych firmach czy nawet w polsce przez internet. 189/20l glifoherb ale to przed żniwami. 

Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale tam na górze coś sie odmieniło i glifosat nie jest szkodliwy? 

#21466 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów

Napisany 28 wrzesień 2016 - 21:08

Pszenica Ozima i jara

Czyli muszę dać 0,35 experta + 0,2l legato + 8g glean

Wystarczą takie ilości ?

#21467 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2571 postów

Napisany 28 wrzesień 2016 - 21:37

Pszenica Ozima i jara

Mam info z pierwszej ręki, że nawet hurtownie wstrzymały dostawy glifosatu, bo są jakieś przepychanki od 3 tygodni. W sklepach jest jeszcze tylko to, co nie zeszło, a nowych zamówień ani na randap ani zamienniki na razie hurtownie nie realizują.

Przed żniwami sam kupowałem i było wszystko od ręki, ale to już 2 miesiące czasu.

Ponawiam pytanie - stosował ktoś "Bizon" na pszenicę jesienią ?

#21468 Share celtis

celtis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 28 wrzesień 2016 - 21:59

Pszenica Ozima i jara

Na pszenicę po przedplonie zbożowym starczy 0.35 experta+ 0.2 legato 500? bo z tego co widzę to glean to tylko na samosiewy rzepaku. W jakiej fazie pryskać taką mieszaniną?

Edytowany przez celtis, 28 wrzesień 2016 - 22:01.

#21469 Share wilhelm

wilhelm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 984 postów

Napisany 28 wrzesień 2016 - 22:50

Pszenica Ozima i jara Panowie, wszystko zależy od zachwaszczenia na danym polu.. Nikt nie jest w stanie na odległość trafnie doradzić co w danym przypadku będzie odpowiednie.. Jeżeli jest np. chaber, to Expert z dff nie poradzi sobie z nim..

#21470 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1032 postów

Napisany 28 wrzesień 2016 - 22:58

Pszenica Ozima i jara Ja stosowałem Trinity oraz bizona tylko że one nie szły solo. Szczegółów nie pamiętam jutro sprawdzę i powiem co i jak. Krótko mówiąc Trinity oraz bizon drogo wychodzą, solo u mnie się nie sprawdziły na parskach kontrolnych. Taniej i lepiej wychodzi zrobić sobie własną mieszankę. Od trzech sezonów dawałem na 80 % ozimin experta + chloro + diff + glean. Czyściło wszystko bez konieczności poprawek wiosennych. Stosując experta + chlorotoluron + glean 4 g będę musiał robić orkę? Po tej zimię nie wiem czym jechać. Iść w czystość czy dać coś słabego tak aby w razie co nie trzeba było robić orki.
wilhelm jak dajesz 0,3 l /+ha diflufenikanu to nie działa negatywnie na nastepcze rośliny?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#21471 Share wilhelm

wilhelm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 984 postów

Napisany 28 wrzesień 2016 - 23:16

Pszenica Ozima i jara U mnie nic sie nie dzieje, a sieję po pszenicach rzepak, a na niektórych polach drugi raz pszenicę. Mam raczej cięższe, ilaste ziemie, wszystko orane.

#21472 Share jasiu12347

jasiu12347

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 29 wrzesień 2016 - 07:04

Pszenica Ozima i jara

Z tym CTU to uważajcie bo niektóre odmiany są wrażliwe. Ja mam hondię i też nie zalecają pryskac

#21473 Share azzadek

azzadek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 29 wrzesień 2016 - 07:24

Pszenica Ozima i jara

Kiedy prysnąć  Legato 500SC  0,2l + Glean  20g? Mogę zaraz po siewie czy czekać na 1liść? Taka dawka Gleanu może być? Ziemie w większości gliniaste

#21474 Share d4rek

d4rek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 29 wrzesień 2016 - 09:07

Pszenica Ozima i jara

ja bym ominął ten glean  zalega w glebie i osłabia działanie innych następczych co poniektórych środków, są lepsze środki.

Zeszłej jesieni hondia opryskana ctu 2l żadnych objawów nie zauważyłem i w tym będzie tez podane ctu.

#21475 Share adrianooo1234

adrianooo1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 29 wrzesień 2016 - 09:39

Pszenica Ozima i jara Mam pytanie a mianowicie które z tych odmian są wrażliwe na chlorotoluron Dakotana, Angelus, Linus, Balitus, Tobak, Bohemia,Hondia,Arkadia,Kilimandżaro,Elixer proszę o pomoc

#21476 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 680 postów

Napisany 29 wrzesień 2016 - 10:10

Pszenica Ozima i jara

Mam pytanie a mianowicie które z tych odmian są wrażliwe na chlorotoluron Dakotana, Angelus, Linus, Balitus, Tobak, Bohemia,Hondia,Arkadia,Kilimandżaro,Elixer proszę o pomoc

Tobak i Linus napewno nie sa wrazliwe, bo juz 2 lata idzie Lentipur na jesien

#21477 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 29 wrzesień 2016 - 11:41

Pszenica Ozima i jara Widzę że dyskusja czym ile i dlaczego pryskać na dobre się zaczęła a ja pytam tych co już siali czy w ogóle im wschodzi ta przenica bo ja bardziej bym się tym martwił przy tej suszu zamiast kiedy i gdzie i w jakim sklepie z śor zostawić kasę

#21478 Share azzadek

azzadek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 29 wrzesień 2016 - 11:57

Pszenica Ozima i jara

ja bym ominął ten glean  zalega w glebie i osłabia działanie innych następczych co poniektórych środków, są lepsze środki.

Zeszłej jesieni hondia opryskana ctu 2l żadnych objawów nie zauważyłem i w tym będzie tez podane ctu.

Glean i legato już kupione mam, więc muszę dać, tylko jaką dawkę najlepiej w tej mieszance oraz kiedy prysnąć (po siewie czy po wschodach) bo nigdy gleanu nie stosowałem? Legato napewno 0,2l, a Glean myślę że te 20g to max, czy dać inną?

Co do wschodów myślę że powinno być dobrze, na DL po ostatnich deszczach ziemia jeszcze trzyma wilgoć.

Edytowany przez azzadek, 29 wrzesień 2016 - 12:01.

#21479 Share Mateusz1q

Mateusz1q

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 575 postów

Napisany 29 wrzesień 2016 - 12:46

Pszenica Ozima i jara Sorry za bardzo trywialne pytanie ale pierwszy raz bede zaprawial w betoniarce i chce sie zapytac jak to ma wygladac. Wrzucam 50 kg zboża i wlewam kupiony Scenic uzupełniony woda?

Edytowany przez Mateusz1q, 29 wrzesień 2016 - 12:52.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#21480 Share d4rek

d4rek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 29 wrzesień 2016 - 12:46

Pszenica Ozima i jara

Jeżeli masz glean 75 czyli ten stary to może zrób taka mieszaninę jak w nowym 54 bo te same 2 substancje aktywne http://www.dupont.pl...WG_etykieta.pdf