Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22589 odpowiedzi na ten temat

#21441 Share Kula07

Kula07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • Zainteresowania:Motocykle

Napisany 27 wrzesień 2016 - 21:18

Pszenica Ozima i jara W zeszłym sezonie właśnie stosowałem mixa z Kompletem na IV, V, VI klasie i było czysto. Tylko w miejscach bardzo przerzedzonych przez zimę coś tam wylazło.

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 06:16
  •  

#21442 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 27 wrzesień 2016 - 21:21

Pszenica Ozima i jara

a polaczenie expert + chlorotoluron  nie ma sensu? lepsze jest expert + dff+ glean ?    mam experta ale nie wiem co mozna by tu dodac jeszcze zeby bylo skutecznie. nie wiem jakie chwasty sa klopotem bo sieje pierwszy raz na tych polach

#21443 Share d4rek

d4rek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów

Napisany 27 wrzesień 2016 - 21:25

Pszenica Ozima i jara 7g gleanu jak sie ma do roslin nastepczych ? Łubin sadze ze bezproblemu a rzepak???

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#21444 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3228 postów

Napisany 27 wrzesień 2016 - 21:41

Pszenica Ozima i jara

Glean to ścierwo zalegające w glebie jedynie co siekierka na samosiewy rzepaku, tyle że u mnie bez niego czysto z tym chwastem. 

Co prawda 7g to nie szkodzi roślinom następczym. 

#21445 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 27 wrzesień 2016 - 21:41

Pszenica Ozima i jara

Można naciągnąć expert met'a 700g na 2.1ha = 333g/ha bo mi nie wychodzi i tak muszę coś innego dokupić na 40a

Edytowany przez Maniek101, 27 wrzesień 2016 - 21:42.

#21446 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 27 wrzesień 2016 - 22:45

Pszenica Ozima i jara

a co myślicie dać na jesień expert 0.35kg+diflanil 0.2+glean 8g...Będę próbował w tym roku tak zrobić granice 140 zł czyli koszt jak na wiosne...ktoś ma jakieś zdanie na temat takiej mieszaniny.

Jeżeli nie masz ciężkich gleb to 0,25 Experta będzie git. Dawkę DFF też można zmniejszyć jeżeli nie ma niewiadomo ile przytulii. 

a polaczenie expert + chlorotoluron  nie ma sensu? lepsze jest expert + dff+ glean ?    mam experta ale nie wiem co mozna by tu dodac jeszcze zeby bylo skutecznie. nie wiem jakie chwasty sa klopotem bo sieje pierwszy raz na tych polach

Połączenie takie ma sens jak masz problemy z chabrem. Jeżeli nie jesteś pewien co do zachwaszczenia to poczekaj do 1-2liścia- większośc chwastów już wzejdzie. Wtedy można kombinować. Połączenie Lentipura z DFF też jest ciekawe, ekonomiczne i w miarę pewne. Kwestia tylko chwastów problematycznych

7g gleanu jak sie ma do roslin nastepczych ? Łubin sadze ze bezproblemu a rzepak???

Zależy jaka zima, problemy mogą być. 

Można naciągnąć expert met'a 700g na 2.1ha = 333g/ha bo mi nie wychodzi i tak muszę coś innego dokupić na 40a

Jak gleba nie ił ani glina to 0,25-0,3 będzie OK

#21447 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1680 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 27 wrzesień 2016 - 23:20

Pszenica Ozima i jara

Ja bym dał 2 l chlorotoluronu w fazie 2-3 lisci a na wiosne jakis mustang albo cos podobnego i skutecznego na dwuliscienne i pozamiatane.

#21448 Share wilhelm

wilhelm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 27 wrzesień 2016 - 23:40

Pszenica Ozima i jara U mnie w jakielkolwiek mieszaninie sprawdza sie dawka 150g. dff, czyli 0,3 l. środka zawierającego tą s.a. Mniejsze dawki zawsze powodowały konieczność poprawek wiosną. Np. 0,35 kg. Experta Met + 0,3 l. dff + 5g. Gleanu, a na polach z chabrem zamiast Experta, 1000g. chlorotoluronu.
Apropo's ceny Skagena w stopniu C2, to mam nadzieję że nie znajdzie się idiota, który im to kupi w takiej cenie..

#21449 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów

Napisany 28 wrzesień 2016 - 06:49

Pszenica Ozima i jara Chlorotoluron nie wycofali?
4 g glenu na samosiewy rzepaku wystarczy

#21450 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 28 wrzesień 2016 - 07:48

Pszenica Ozima i jara

jak to jest, jezeli expert zwalcza samosiewy rzepaku to jaki jest sens dodania jszcze gleanu??

czyli robiac mieszanke na chwasty dobieramy srodki np tak:  expert( miotla) + dff jezeli przytulia lub ctu jezeli chaber?  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#21451 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 28 wrzesień 2016 - 08:09

Pszenica Ozima i jara

Expert zwalcza samosiewy w fazie 1 liścia- im wczesniej tym gorzej dla chwastów dwuliściennych. Jednak przy większej ilości sulfonylomocznik trzeba dać, nawet prosty Galmet czy większe dawki tribenuronu. Ogólnie Expert met to kat na jednoliścienne nie szczędząc przy tym dwuliściennych, są naprawdę porządnie przydławione metrybuzyną i startują powoli na wiosnę. Ogólnie mówiąc to tak jak piszesz- DFF-przytulia, fiołek, chaber, CTU- chaber, jasnota. U mnie w galerii jest zdjęcie po Expercie solo- poprawka na wiosnę-fiołek i chaber- dobiłem zwykłym tribenuronem. Koszt 2 zabiegów zmieścił się 90zł, a drugi zabieg mozna łączyć z T1

Chlorotoluron nie wycofali?
4 g glenu na samosiewy rzepaku wystarczy

IPU będzie wycofany tak jak linuron. CTU dzielnie się trzyma

Edytowany przez Tomazi3p, 28 wrzesień 2016 - 08:16.

#21452 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1761 postów

Napisany 28 wrzesień 2016 - 12:34

Pszenica Ozima i jara

Byłem wczoraj w sklepie - podobno w hurtowniach nie ma glifosatu, bo od nowego roku ma być wycofany, ma ktoś jakieś info ? Były jakieś plotki z Unii, ale nic konkretnego.

#21453 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 28 wrzesień 2016 - 17:29

Pszenica Ozima i jara

tak przegladam swoje zapasy i na czasci po pojdzie  4 l maratonu + o,35 expert met 

a na czesci  0,35 expert+ o,2 legato 500+ glean 8 g  

nie za mocne mieszanki ?   poporstu takie mam srodki i chce to wykorzystac bo terminy mi mina za rok, co o tym myslicie? ma to sens?

#21454 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1208 postów

Napisany 28 wrzesień 2016 - 18:29

Pszenica Ozima i jara

co proponujecie na jesienne zwalczanie chwastów w pszenicy ?

Myślę dać Experta na jednoliścienne ( w tamtym roku sprawdził się bdb) i co do tego dorzucić ?

#21455 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1761 postów

Napisany 28 wrzesień 2016 - 18:31

Pszenica Ozima i jara

A jakie opinie o specyfiku "Bizon" - ktoś stosował  jesienią ?

#21456 Share macio9554

macio9554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 632 postów
  • Zainteresowania:gospodarka,motoryzacja

Napisany 28 wrzesień 2016 - 18:36

Pszenica Ozima i jara

Ja u siebie w pszenicy planuje 0.35 expreta i 0.2-0.3 legato

#21457 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 28 wrzesień 2016 - 18:38

Pszenica Ozima i jara

tak przegladam swoje zapasy i na czasci po pojdzie  4 l maratonu + o,35 expert met 

a na czesci  0,35 expert+ o,2 legato 500+ glean 8 g  

nie za mocne mieszanki ?   poporstu takie mam srodki i chce to wykorzystac bo terminy mi mina za rok, co o tym myslicie? ma to sens?

Opcja z Maratonem i Expertem za mocne. Druga mieszanka OK, dawka DFF i Experta możliwa do zejścia. 

#21458 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 683 postów

Napisany 28 wrzesień 2016 - 18:39

Pszenica Ozima i jara

Byłem wczoraj w sklepie - podobno w hurtowniach nie ma glifosatu, bo od nowego roku ma być wycofany, ma ktoś jakieś info ? Były jakieś plotki z Unii, ale nic konkretnego.

Kolego to jest polityka Monsanto. Oni otrzymali przedłużenie stosowania na oryginalny roundoup do 2017 i na chwilę obecną ponoć wstrzymali sprzedaż.  Jak na razie chyba żaden z konfekcjonerów glifosatu nie podjął się próby przedłużenia rejestracji na swoje produkty, wskutek czego jest duże prawdopodobieństwo, że po sprzedaży zapasów, na rynku pozostanie tylko produkt oryginalny. W sklepach ogrodniczych już jest mowa, że wiosną cena wystartuje od około 350 zł/20l i będzie się gwałtownie piąć w górę. Obecnie właściwie już glifosat jest na zapisy, a każda dostawa o kila - kilkadziesiąt zł droższa na bańce 20l. Ja jeszcze kupiłem Agrosar po 220zł/20l.

Ogólnie będzie coraz drożej i kłopot z dostępnością. A dodatkowo panika napędza ruch i cenę.

#21459 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 28 wrzesień 2016 - 18:41

Pszenica Ozima i jara

ale maraton + expert za mocne  i co moze sie wiazac  z tym ze tak prysne ? to zostawic sam maraton?czy zejsc z dawka experta tam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#21460 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 28 wrzesień 2016 - 18:42

Pszenica Ozima i jara

co proponujecie na jesienne zwalczanie chwastów w pszenicy ?

Myślę dać Experta na jednoliścienne ( w tamtym roku sprawdził się bdb) i co do tego dorzucić ?

Zależy co masz do zwalczenia, zwykle DFF i Glean czyszczą dobrze. Pola chabrowe- 500g CTU, fiołki- 0,05l DFF, przytulia 0,2l. 8-10G Gleanu podniesie skutecznośc wobec wiekszości chwastów.