Polecane posty

mariuszd93    559

A co stosowałeś? axial życicy raczej nie bieże. Myślę że Apyros w max dawce da rady. Ale teraz już za późno

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sybir    0

Panowie mam pytanko. Czy w pszenicy jarej można jeszcze opryskac na głuchy owies? Pszenica się klosi. Dzięki za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poderwa    24

Hak ona kolego wygląda u Ciebie. Opłaca się kupić nasienie

 

Opłaca się -,ja mam 2 rok-bardzo dobrze się krzewi,za duża nie rośnie,150kg wysiew w optymalnych terminach,8t wydajność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5533

panowie mogę jeszcze zrobić poprawkę na miotłę Axialem w pszenicy w czasie kwitnienia ?

Mam ten sam problem. Większość doradza by zrobić po kwitnieniu. Ja czekam


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak panowie wygląda mój skagen, trochę nie równy no zawsze jest trochę ale.post-216828-0-16009200-1497128605_thumb.jpgpost-216828-0-13259900-1497128632_thumb.jpg

Edytowano przez Grzegorzskrok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Wszyscy wstawiacie zdjęcia już z pełno rozwiniętym klosem a moja dopiero pokazuje. Czy to aż tak pozna odmiana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zalerzy od odmianny od stanowiska a takrze jak przebiegał wiosenny start oziminy.a tu dodatkowo Kilimandżaro z trochę pszypalonymi końcówkami liścia flagowego.

post-216828-0-10762100-1497163934_thumb.jpg

post-216828-0-90025800-1497164008_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

Szczerze te zboże wcześnie siane takiego szału nie robią by musiał z jesieni na grzyba jechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tam na kijkach chm raczej na słupach betonowych plus drut to Jablonki i śliwy.a z tym wczesnym sianiem to prawda bo ja tak miałem siane i pryskalem na grzybka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Sielm 9 września i nie pryskałem. Ale fakt, mączniak się pojawiał.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9106

Poszukaj w katalogu odmian - jedne kłoszą się wcześniej , inne później lub całkiem późno. To właściwość odmianowa, tak samo jak kolor rośliny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Odnośnie tej miotły i życicy o której wspominaliście - u mnie pojawiła się taka mieszanka placowo i pasowo w pszenicy, zwłaszcza na podmokłym terenie (nie wiem jak to się stało że przeoczyłem, ale przeoczyłem), sądzicie że pryskanie Axialem coś jeszcze pomoże po kwitnieniu? To już jednak dość zaawansowane stadium pszenicy i zabiegiem można się "otrzeć" o desykację glifosatem w niewiele bardziej odległym terminie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Jak kiedyś pisałem robiłem kiedyś miotłe axialem po kłoszeniu. Do żniw miotła uschła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darsonspire    8

koledzy jestem początkujący w uprawia pszenicy  nie do pytałem sie dokładnie jak ze stosowaniem ccc i chyba sie spóżniłem z zabiegiem na jarej i prawdopodobnie skróciłem sobie kłos to czy to będzie bardzo duża obniżka plonu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

T3 wykonywać najlepiej w fazie kwitnienia? Poszło by 75g-Spiroksaminy 300g-Tebukonazolu i 13g triadimenolu

Edytowano przez kamilc017

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj