Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

26436 odpowiedzi na ten temat

#21421 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4058 postów

Napisany 26 wrzesień 2016 - 15:53

Pszenica Ozima i jara

Sam miałem Juliusa z 2014 roku a siany w 2015 - rzeczywiście wigor siewek był gorszy i wolniej schodziła ale plon bez różnicy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 11:02
  •  

#21422 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1624 postów

Napisany 26 wrzesień 2016 - 16:47

Pszenica Ozima i jara

Tydzien temu posiałem 4 letnie pszenzyto kwalifikat i śpie spokojnie a wy sie zastanawiacie czy siać z poprzedniego roku śmiech.

#21423 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2063 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 26 wrzesień 2016 - 18:21

Pszenica Ozima i jara

Przecież to tylko taka dyskusja czy te wszystkie super hiper nowoczesne zaprawy i nawozy nie uszkodzą zarodka.

Znam ludzi którzy bez zaprawy już dawno posiali po 300kg/ha i też śpią spokojnie bo znają powiedzenie "kto rzadko sieje ten rzadko zbiera"

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#21424 Share metrax12

metrax12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 26 wrzesień 2016 - 18:46

Pszenica Ozima i jara

Robiąc próbę kiełkowania tegorocznej pszenicy(96%) zrobiłem też próbę zeszłorocznej bo zostało 50kg. Zaprawiana scenik i ten nawóz donasienny peridian...czy jakoś tak. Nasiona miały tą samą zdolność kiełkowania co w zeszłym roku ale jakby obniżony wigor. Skiełkowały 2 dni później niż te niezaprawiane. Teraz po prawie 2 tygodniach roślinki są niższe ale ciemniejsze, bardziej sztywne.

To normalne, że ziarno zaprawiane wschodzi później, ma krótszą, grubszą i ciemniejszą blaszkę liściową, to efekt działanie substancji z zaprawy, wiem to z własnych doświadczeń

#21425 Share Pawel2678

Pawel2678

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 27 wrzesień 2016 - 07:34

Pszenica Ozima i jara

Ja miałem żyto z centrali z ubiegłego roku jeden worek i gdy sialem żyto tegoroczne dosypywałem do siewnika po 1 wiadrze na siewnik starego ziarna,2 pierwsze były okej  przy trzecim wiadrze zauważyłem wołka i ziarno z ubiegłego roku poszlo do lasu jak widać wołkowi zaprawa nie przeszkadza i dodam ze ziarno było w suchym miejscu ziarno w papierowym worku z centrali ze strzelc

#21426 Share d4rek

d4rek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 27 wrzesień 2016 - 16:09

Pszenica Ozima i jara Siana ozimina po oziminie, zeszla jesien dany tolurex 2l + 0.2 legato, co dac na ta jesien expert met ? Nie bardzo chce wchodzic w koszty bo nie wiem czy wiosna nie trzeba bedzie owsika pojechac,a jesienia oprysk chce zrobic sciezki sie ubija i miotle powinno szarpnac bo na wiosne jak bedzie mokra to nie wjade w doly. Czy srodki beda po sobie dzialac bez problemu?

#21427 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 619 postów
  • Zainteresowania:przeróżne :)

Napisany 27 wrzesień 2016 - 19:53

Pszenica Ozima i jara

:D żart.. siła kiełkowania nie więcej niż 70% i stąd taki wysiew. Pszenica koszona po deszczach.

u mnie julius z własnego siewu na oko miał 50% i kwalifikat wziąłem, przy okazji na kilka ha pilgrim i zobaczymy co pokaże :P  dla ciekawostki swój julius mi tak popleśniał na podstawce że masakra.  

#21428 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3900 postów

Napisany 27 wrzesień 2016 - 20:39

Pszenica Ozima i jara

Siana ozimina po oziminie, zeszla jesien dany tolurex 2l + 0.2 legato, co dac na ta jesien expert met ? Nie bardzo chce wchodzic w koszty bo nie wiem czy wiosna nie trzeba bedzie owsika pojechac,a jesienia oprysk chce zrobic sciezki sie ubija i miotle powinno szarpnac bo na wiosne jak bedzie mokra to nie wjade w doly. Czy srodki beda po sobie dzialac bez problemu?

Zawsze expert met 0.35 i miotły praktycznie nie ma (poniżej 70zł), oczywiście przyjdzie się robić poprawkę wiosnna na dwuliścienne. Tam gdzie nie mam problemu z przytulią wiosnną, dochodzi dff 0.1-0.2 do experta i po dwuliściennych. 

#21429 Share bizonlukaszZ056

bizonlukaszZ056

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Sport

Napisany 27 wrzesień 2016 - 20:45

Pszenica Ozima i jara

a co myślicie dać na jesień expert 0.35kg+diflanil 0.2+glean 8g...Będę próbował w tym roku tak zrobić granice 140 zł czyli koszt jak na wiosne...ktoś ma jakieś zdanie na temat takiej mieszaniny.

#21430 Share d4rek

d4rek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 27 wrzesień 2016 - 20:55

Pszenica Ozima i jara Mysle sam expert, dff puscil w tym roku dwuliscienne, komosa w sredniowrazliwych wiec wylazla. Nastawiam sie na dwuliscienne na wiosne, interesowalo mnie czy po ctu mozna jechac expertem, ctu ladna robote zrobil ani jednej miotly, gdzie lanca nie chwycilem to pogrom miotly.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#21431 Share Kula07

Kula07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1815 postów
  • Zainteresowania:Motocykle

Napisany 27 wrzesień 2016 - 20:59

Pszenica Ozima i jara W zeszłym roku robiłem podobny mix ale zamiast diflanilu Komplet i było czysto. W tym roku daje 0,15 Diflanilu, 0,35 Experta i 8g Glenu też powinno być czysto a koszt to ok 90zl/ha.

Edytowany przez Kula07, 27 wrzesień 2016 - 21:00.

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

#21432 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 27 wrzesień 2016 - 21:03

Pszenica Ozima i jara

agrii sprzedaje c2 skangena po 2150 brutto. ladna cena co

#21433 Share d4rek

d4rek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 27 wrzesień 2016 - 21:14

Pszenica Ozima i jara Kula jak to sie ma na glebach bardzo lekkich niby 4 klasa, ale ... ? Diflanil drozszy niz legato 500 a takie samo stezenie

#21434 Share Kula07

Kula07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1815 postów
  • Zainteresowania:Motocykle

Napisany 27 wrzesień 2016 - 21:18

Pszenica Ozima i jara W zeszłym sezonie właśnie stosowałem mixa z Kompletem na IV, V, VI klasie i było czysto. Tylko w miejscach bardzo przerzedzonych przez zimę coś tam wylazło.

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

#21435 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 27 wrzesień 2016 - 21:21

Pszenica Ozima i jara

a polaczenie expert + chlorotoluron  nie ma sensu? lepsze jest expert + dff+ glean ?    mam experta ale nie wiem co mozna by tu dodac jeszcze zeby bylo skutecznie. nie wiem jakie chwasty sa klopotem bo sieje pierwszy raz na tych polach

#21436 Share d4rek

d4rek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 27 wrzesień 2016 - 21:25

Pszenica Ozima i jara 7g gleanu jak sie ma do roslin nastepczych ? Łubin sadze ze bezproblemu a rzepak???

#21437 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3900 postów

Napisany 27 wrzesień 2016 - 21:41

Pszenica Ozima i jara

Glean to ścierwo zalegające w glebie jedynie co siekierka na samosiewy rzepaku, tyle że u mnie bez niego czysto z tym chwastem. 

Co prawda 7g to nie szkodzi roślinom następczym. 

#21438 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 612 postów

Napisany 27 wrzesień 2016 - 21:41

Pszenica Ozima i jara

Można naciągnąć expert met'a 700g na 2.1ha = 333g/ha bo mi nie wychodzi i tak muszę coś innego dokupić na 40a

Edytowany przez Maniek101, 27 wrzesień 2016 - 21:42.

#21439 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 847 postów

Napisany 27 wrzesień 2016 - 22:45

Pszenica Ozima i jara

a co myślicie dać na jesień expert 0.35kg+diflanil 0.2+glean 8g...Będę próbował w tym roku tak zrobić granice 140 zł czyli koszt jak na wiosne...ktoś ma jakieś zdanie na temat takiej mieszaniny.

Jeżeli nie masz ciężkich gleb to 0,25 Experta będzie git. Dawkę DFF też można zmniejszyć jeżeli nie ma niewiadomo ile przytulii. 

a polaczenie expert + chlorotoluron  nie ma sensu? lepsze jest expert + dff+ glean ?    mam experta ale nie wiem co mozna by tu dodac jeszcze zeby bylo skutecznie. nie wiem jakie chwasty sa klopotem bo sieje pierwszy raz na tych polach

Połączenie takie ma sens jak masz problemy z chabrem. Jeżeli nie jesteś pewien co do zachwaszczenia to poczekaj do 1-2liścia- większośc chwastów już wzejdzie. Wtedy można kombinować. Połączenie Lentipura z DFF też jest ciekawe, ekonomiczne i w miarę pewne. Kwestia tylko chwastów problematycznych

7g gleanu jak sie ma do roslin nastepczych ? Łubin sadze ze bezproblemu a rzepak???

Zależy jaka zima, problemy mogą być. 

Można naciągnąć expert met'a 700g na 2.1ha = 333g/ha bo mi nie wychodzi i tak muszę coś innego dokupić na 40a

Jak gleba nie ił ani glina to 0,25-0,3 będzie OK

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#21440 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1917 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 27 wrzesień 2016 - 23:20

Pszenica Ozima i jara

Ja bym dał 2 l chlorotoluronu w fazie 2-3 lisci a na wiosne jakis mustang albo cos podobnego i skutecznego na dwuliscienne i pozamiatane.