Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Uziu92    7973

pewnie ze jest spoko, tylko wymaga więcej nawożenia, wtedy jest piękna, i w sumie nie wymaga skracania myśle do tych 180N ustoi spokojnie, ja swoja skróciłem, ale nie potrzebnie bo jest niska sama w sobie, krzewi sie tez super. Tylko puki co liścia nie zawija chyba ze za mało N jej dałem.

 

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/lightbox/693268-pszenica-ozima-jantarka-i-kilimand%C5%BCaro/

 

Na pierwszym planie jantarka a na drugim kilimandzaro.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wasyl11    0

Panowie ponawiam pytanie. Moza skracac pszenice jara kws torridon medax top? Wiem ze nie ma rejestracji w jarej ale akurat mi zostalo z ozimej

Wypowie się ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszczyk674    5

Panowie czy jak pszenica się klosi mogę sypać saletre cześć klos ów juz na wierzchu a cześć dopiero wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darovit    0

Mozesz rozwinac co nie tak z kilimandzaro? Sasiad ma i wyglada Super!

 

Sama odmiana jest w porządku ale ja mam problem z jęczmieniem który powschodził właśnie w tej odmianie a planowałem ją na materiał siewny.. (czyt. pop. posty.)  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Był dziś mój doradca z N-sensorem i wyniki wyszły bardzo dobre, kłosy ładnie rozwinięte, rośliny zdrowe, tylko wody brak. Przy okazji dodałem dotychczasowe sumy przeznaczone na uprawę i wyszło niecałe 2400zł brutto z paliwem, ubezpieczeniem i podatkiem. Zostało jeszcze T3, zbiór i koszt eksploatacji maszyn, więc powinienem się zmieścić w 2800zł brutto/ha.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

Zastanawiam się kiedy to zwalczać skrzypionki bo już w pszenżycie i pszenicy wylazły . Pszenżyto kwitnie a pszenicy dopiero kłoski wychodzą . Zeszłego roku w pszenicy robiłem przy zabiegu t3 a teraz sie zastanawiam czy jechać osobno i dać teraz prędzej czy z t3 to razem zrobić . Jakoś przekonuje mnie razem z t3 to zrobić ale czy to dobrze . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Jak jest jej dużo to jechał bym z dodatkowym/wcześniejszym zabiegiem na szkodniki.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152

Jak jest jej dużo to jechał bym z dodatkowym/wcześniejszym zabiegiem na szkodniki.

Wrzucilbys zdjecia klosa tego Juliusa z zamknietym co trzecim wysiewem? Chcialbym skonfrontowac z moim Patrasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Wrzucę napewno tylko nie wiem kiedy, ostatnio zawsze zapominam aparatu zabrać ze sobą. Ale jakoś tam och achów nie ma. 10/11 oraz 11/12 pieterek ma, za to ładnie ukształtowanych.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grzesiaczek86   
Gość grzesiaczek86

Od zeszłego roku stosuję RSM32 w fazie flagi za pomocą węży rozlewowych agroplastu. Są to zwykle budżetowe węże ale podwójne dają radę. Te z ogłoszenia wyglądają całkiem dobrze. Poparzenia jedynie na uwrociach jak podnosze belkę co by wężami nie przykurzyć za mocno o ziemię- raz na jakiś czas któryś potrafi się wypiac przy nawracaniu, no ale cóż, to tylko agroplast :-P ww poparzenia są w śladowych ilościach wręcz pomijalnych a stosowałem to w czasie pełnego nasłonecznienia i upale kilka dni temu jak i w zeszłym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Oprócz 3 dawki N dajecie jeszcze jakieś środki na podniesienie parametrów(białko i glutyn)ewentualnie co można zastosowac żeby były lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darovit    0

Jak to jest z tym mocznikiem?? Po podanie dawki na wiosnę jak długo będzie działał i roślina będzie mogła go pobierać (uwzględniając oczywiście opady lub susze) około miesiąca/dwóch ??? Z tego co pamiętam azot przechodzi w wyniku hydrolizy ze stanu amidowego w amonową i później w azotanową..  :rolleyes:

...może ktoś podpowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Podczas rozsiewania nawozu pod kłos (zaczyna sie kłosić pszenica) zauważyłem jakąś trawę , wydaje mi się że to może być stokłosa. Jaki środek polecacie w tej fazie aby nie zaszkodzić pszenicy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Jak ma już kłos to żaden nie będzie skuteczny.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Atlantis.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj