Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22584 odpowiedzi na ten temat

#20581 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 28 lipiec 2016 - 21:17

Pszenica Ozima i jara

Agil u mnie siany pod koniec wrzesnia wyrósł i na czerwonce i ziemi gdzie jest wiecej marglu wymarzł płatami  a po buraczysku siany był na całym polu żółty ale odbił. I chyba z nieg zrezygnuję. Juliusowi i Ozonowi nic się nie stało

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 15:35
  •  

#20582 Share wilhelm

wilhelm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 28 lipiec 2016 - 23:37

Pszenica Ozima i jara U mnie wilgotność dzisiaj po południu pow. 20 % :D

#20583 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 29 lipiec 2016 - 00:03

Pszenica Ozima i jara

tomek90 w jaki sposob obaliles to z tym terminem krzewienia?  moze dokrzewiales, wtedy podobno troche ten termin sie przesuwa.  ale przynajmniej zgadzasz sie ze mna ze jara sie slabo krzewi i jakis szczegolnie rzadki siew nie wchodzi w gre

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#20584 Share macio9554

macio9554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 632 postów
  • Zainteresowania:gospodarka,motoryzacja

Napisany 29 lipiec 2016 - 06:56

Pszenica Ozima i jara

Siałem w tym roku pszenice jarą (przewódkę) około 15 marca siew 200kg/ha 420 sztuk ziarniaków/m2 i żałuje że nie posiałem choć 10 kg więcej, bo trochu rzadka 

Edytowany przez macio9554, 29 lipiec 2016 - 06:57.

#20585 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 29 lipiec 2016 - 07:31

Pszenica Ozima i jara

tomek90 w jaki sposob obaliles to z tym terminem krzewienia?  moze dokrzewiales, wtedy podobno troche ten termin sie przesuwa.  ale przynajmniej zgadzasz sie ze mna ze jara sie slabo krzewi i jakis szczegolnie rzadki siew nie wchodzi w gre

Normalnie. Późna pierwsza dawka azotu bo dopiero w kwietniu, dokrzewianie 12 kwietnia. Pszenica wygląda przyzwoicie. 

#20586 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2846 postów

Napisany 29 lipiec 2016 - 09:18

Pszenica Ozima i jara

Tomek ona tylko wygląda. Jak mróz ją potraktował nie ma co liczyć na plon. Moja też przyzwoicie wyglądała bo miała strasznie grube i duże kłosy, ale jak widać po plonie było ich za mało. A z tym krzewieniem i opóźnianiem N to trochę głupoty gadasz. W tym roku kto ile N i kiedy by nie na sypał on nic nie działał. Korzenie były przemrożone i moje pszenice po pierwszej dawce 90kg N/ha wyglądały jak zboża sąsiadów po 1metrze saletry. Dopiero pod koniec czerwca nabrały intensywnego koloru zielonego i zaczęły rosnąć. Bo dopiero po 1,5 miesiącu zregenerowały przemrożone korzenie. 

Tak było przynajmniej u mnie w okolicy.

#20587 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 29 lipiec 2016 - 09:58

Pszenica Ozima i jara

u mnie tez bylo podobnie

z tymze nie wiem wlasnie czy wieksza dawka n by nie pomogla.  zle ocenilem lan, nie policzylem obsady tylko oparlem sie na tym ze byla gesto posiana dosc wiec jak troche wypadlo to i tak bedzie dobrze.  poszlo 200 kg saletry i i tak kiepsko bylo z krzewieniem ze potem i tak dokrzewialem

a wlasnie na poprzeczniakach gdzie poszlo wiecej N pszenica jest ladna i gesta  i najlepiej sie zregenerowala. ale to rowniez moze zludne wrazenie bo na poprzeczniakach jest zawsze troche gesciej przez naklady

#20588 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 29 lipiec 2016 - 10:30

Pszenica Ozima i jara

Tomek ona tylko wygląda. Jak mróz ją potraktował nie ma co liczyć na plon. Moja też przyzwoicie wyglądała bo miała strasznie grube i duże kłosy, ale jak widać po plonie było ich za mało. A z tym krzewieniem i opóźnianiem N to trochę głupoty gadasz. W tym roku kto ile N i kiedy by nie na sypał on nic nie działał. Korzenie były przemrożone i moje pszenice po pierwszej dawce 90kg N/ha wyglądały jak zboża sąsiadów po 1metrze saletry. Dopiero pod koniec czerwca nabrały intensywnego koloru zielonego i zaczęły rosnąć. Bo dopiero po 1,5 miesiącu zregenerowały przemrożone korzenie. 

Tak było przynajmniej u mnie w okolicy.

Wygląda na 5-6t (co będzie dobrym wynikiem w okolicy), jak wjadę kombajnem to lepiej to ocenię bo narazie nic nie ruszane. 

Wiem jak się krzewiły inne odmiany siane w optymalnym termienie (60ha skasowane co zostało to nieporozumienie) z taką samą i to w miesiąc wcześniejsza dawka azotu. Ta odmiana (Arkadia/Nelson) wchodziła w zime faza szpilki i łan ładnie się zagęścił. 

#20589 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1756 postów

Napisany 29 lipiec 2016 - 11:10

Pszenica Ozima i jara

U mnie jedyne pszenice zimowe, które dadzą jakiś sensowny plon, to te siane koło 10 października, takie końcówki po 30-40 arów kawałki. Na zimę były tylko szpilki, ale tak przetrwały mróz i z wiosny miały wigor . Dostały po 250-300kg saletry na 1ha i coś tam się zbierze. Tam, gdzie posiane koło 20 września i pszenica na zimę była piękna i rozkrzewiona, niestety, plonu nie widzę. Przy pierwszej dawce nawozu było jeszcze ok, po drugiej pszenica ginęła w oczach. Przemrożenie plus zbyt kwaśna ziemia i pszenica nie dała sobie rady. Tylko co z nią można robić pod koniec maja ? Została do żniw.

Chyba będę jedynym na AF, co nie zbierze 9-10t z 1ha - szkoda :D

Edytowany przez jahooo, 29 lipiec 2016 - 11:11.

#20590 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 29 lipiec 2016 - 12:11

Pszenica Ozima i jara

U mnie jedyne pszenice zimowe, które dadzą jakiś sensowny plon, to te siane koło 10 października, takie końcówki po 30-40 arów kawałki. Na zimę były tylko szpilki, ale tak przetrwały mróz i z wiosny miały wigor . Dostały po 250-300kg saletry na 1ha i coś tam się zbierze. Tam, gdzie posiane koło 20 września i pszenica na zimę była piękna i rozkrzewiona, niestety, plonu nie widzę. Przy pierwszej dawce nawozu było jeszcze ok, po drugiej pszenica ginęła w oczach. Przemrożenie plus zbyt kwaśna ziemia i pszenica nie dała sobie rady. Tylko co z nią można robić pod koniec maja ? Została do żniw.

Już pisałem, że u mnie średnia w tym roku to 5,5 t/ha choć najlepszy kawałek oddał ponad 7 (najsłabszy jakieś 3,5) i co z tego jak średna się liczy - także nie jesteś sam.

Znam przypadek z tego roku że dwóch sąsiadów (kumple) posiało pszenice przez miedzę pola praktycznie o tej samej powierzchni - podobnej klasy) pierwszy zebrał 5,5 t/ha drugi ponad 8 t/ha - odwiezione do tego samego skupu - parametry podobne. Przy piwie pochwalili się fakturami i wyszło że ten co maił mieć wyższy plon, ma fakturę z całości sprzedanego zboża niższą o jakieś 15 tys złotych. Czyli w rzeczywistości zebrał co najmniej tonę tonę mniej. Aktualnie są na stopie wojennej...

W sumie jestem ciekaw jak będzie z cenami - aktualnie nie napawa to optymizmem - wielu mówi o dobrych plonach, a na zachodzie o rekordowych, a zboża które widziałem były co najwyżej średnie, a w głowie utkwiły niedawne powodzie na zachodzie. Myślę że w przeciwięstwie do ubiegłego roku są duże szanse na to że opłaci się przechowywać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20591 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 29 lipiec 2016 - 12:59

Pszenica Ozima i jara

28 lipiec i po żniwach.

Arkadia ok. 8 ton (ok.190-200 N)

Sailor ok.  5,5 tony (ok 170 N)

Jara Bombona ok. 6 ton (ok, 140 N)

#20592 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3385 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 29 lipiec 2016 - 19:39

Pszenica Ozima i jara

Nie tylko u Ciebie!!Ostroga wygląda tak źle,że aż się boję w nią wjeżdżać , z 5 t będę bardziej zadowolony niż z 8 w poprzednich latach!!

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#20593 Share Kondziu1832

Kondziu1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 29 lipiec 2016 - 20:18

Pszenica Ozima i jara

@koczas na jakich przedplonach bo to istotne 

#20594 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 29 lipiec 2016 - 21:05

Pszenica Ozima i jara

Proszę Cię bardzo

Arkadia rzepak/pszenica oz. 50/50 kl 3a,b i trochę 4, 3 razy fungicyd

Sailor Burak cukrowy 3a,b i trochę IV 2 fungi

Jara Bombona przedplon psz. ozima IIIa,b 2 razy fungi

#20595 Share Kondziu1832

Kondziu1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 29 lipiec 2016 - 21:08

Pszenica Ozima i jara

no no Bambona zawstydziła takiego kozaka jakim jest Sailor 

#20596 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 29 lipiec 2016 - 21:30

Pszenica Ozima i jara

Późno siany sailor, niby zielonkawy na wiosnę po mrozach ale ucierpiał. Był moment na początku maja po 10 litrowym deszczu, że zanosiło się kozacko, później cały maj ani kropla i wyszło jak wyszło. Jara mnie zaskoczyła pozytywnie drugi rok z rzędu mimo suszy. Sailor-a więcej nie sieje, w zeszłym roku dał ponad 7 niby ale do arkadii nie ma startu-przynajmniej w moich rejonach. Choć i tak dobrze, że oddał te 5,5 ton, bo na wsi oprócz niego i mojej arkadii zostały tylko 2 hektary tonacji po zimie.

Edytowany przez koczas, 29 lipiec 2016 - 21:32.

#20597 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 30 lipiec 2016 - 04:50

Pszenica Ozima i jara

sailor w ubiegłym roku oddał ponad 8 t i w tym tak samo.Napewno go jeszcze zasieje w tym roku.

#20598 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2118 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 30 lipiec 2016 - 11:58

Pszenica Ozima i jara

Panowie co powiecie o Hondia i Ostroga? wartoją siać?

#20599 Share Ksawery

Ksawery

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 396 postów

Napisany 30 lipiec 2016 - 12:01

Pszenica Ozima i jara Koza jak chcesz ostke to polecam lukulus lub Angelus. Ostrogę tez mialem i wypada gorzej od powyższych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20600 Share tomekZ058

tomekZ058

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 788 postów

Napisany 30 lipiec 2016 - 14:31

Pszenica Ozima i jara

panowie a jak u was z plonem Memory u mnie porażka ok.5t/ha to zdecydowanie za mało a Arkadia puki co nie zawodzi na słabszych stanowiskach siana po pszenicy 6,5t/ha oddaje wiec jestem zadowolony