Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

26395 odpowiedzi na ten temat

#20241 Share Jano7711

Jano7711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 22 czerwiec 2016 - 20:13

Pszenica Ozima i jara

Duże szkody powoduje mszyca w kłosie? Czym ją zwalczacie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 14:52
  •  

#20242 Share Kamilo1888

Kamilo1888

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 438 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Filmowanie,

Napisany 22 czerwiec 2016 - 20:51

Pszenica Ozima i jara

fastac spokojnie da sobie rade :) tylko temperatura najlepiej ponizej 20 stopni, 

#20243 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3900 postów

Napisany 22 czerwiec 2016 - 20:59

Pszenica Ozima i jara

Tylko że koszt fastacu jest 2 razy większy niż np cypermetyny z Super Cyper. 

Doczytałem że acetamipryd na wschodzie ma rejestracje w zbożach. 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#20244 Share Jano7711

Jano7711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 22 czerwiec 2016 - 21:22

Pszenica Ozima i jara

Troszeczkę doczytałem o mszycach i decyzja podjęta, jutro jadę z cyperkillem. Dzięki Panowie za pomoc ;)

#20245 Share wilhelm

wilhelm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 911 postów

Napisany 22 czerwiec 2016 - 22:04

Pszenica Ozima i jara No nie wiem na ile Wam te pyretroidy podziałają w takich temperaturach... ale może akurat..

#20246 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1037 postów

Napisany 22 czerwiec 2016 - 22:40

Pszenica Ozima i jara

jak to jest z miotlem i owsem gluchym w pszenicy. wiem ze obnizaja plon ale jak to wyglada z praktyki?  niestety schrzanilem oprysk i teraz wyskoczylo duzo owsa i miotly. jak realnie przekalda sie to na strate plonu?

tak samo nie opryskalem jarki axialem i mam pelno owsa w pszenicy jarej. niby obsada pszenicy duza 500-600 roslin, klosy przyzwoite jednak zawalone owsem

jak to sie przelozy na strate plonu?

#20247 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3900 postów

Napisany 23 czerwiec 2016 - 06:45

Pszenica Ozima i jara

Nikt ci nie powie jaka strata plonu, ale napewno będzie. Problem większy będziesz miał z sprzedażą. 

#20248 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2328 postów

Napisany 23 czerwiec 2016 - 07:10

Pszenica Ozima i jara

Owies głuchy obsypie się, zanim będziesz kosić. Jak pszenica jest wykłoszona, to strata raczej nieduża. u mnie tez w jarej wyskoczył w ubiegłym tygodniu owies ponad pszenicę. Generalnie mało kto ma naprawdę czyste zboże, niezaleznie od tego, czym pryskał.

#20249 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1269 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 23 czerwiec 2016 - 07:21

Pszenica Ozima i jara

ja mam czyste. pryskane huzar + grodyl

#20250 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1037 postów

Napisany 23 czerwiec 2016 - 08:24

Pszenica Ozima i jara

no i tego tez nie rozumiem, takie gadanie ze jak wykloszona to jak sie owies pojawi to nie szkodzi

a  to nie jest tak ze ten owies przeciez rosl caly czas ze zbozem i pobieral skladniki przez cala wegetacje zboza??

wiechy miotly i owsa pojawily sie teraz ale pewnie rosly caly czas i pobieraly skladniki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20251 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2328 postów

Napisany 23 czerwiec 2016 - 08:32

Pszenica Ozima i jara

Jeśli teraz opryskasz, to nie uzyskasz żadnego efektu - owies w ciągu liku dni opadnie, bo taki ma cykl życia, swoje już pobrał, po skoszeniu w zbiorniku praktycznie go nie znajdziesz.

Co miał pobrac z gleby, to już pobrał. Próg szkodliwości wynosi ileś roślin na m2 i należy go określić, gdy pszenica ma pierwsze kolanko, teraz, to już po ptokach. Ja pryskałem  swoją, ale jednak pewna ilość roslin przetrwała i teraz wyszła nad pszenicę. Owszem, straty jakieś będą, ale w tej chwili już nic na to nie poradzę.

#20252 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1631 postów

Napisany 23 czerwiec 2016 - 08:37

Pszenica Ozima i jara

Nikt ci nie powie jaka strata plonu, ale napewno będzie. Problem większy będziesz miał z sprzedażą. 

W jednym tegorocznym nr farmera był artykuł o owsie głuchym w pszenicy i wg badań już 4 sztuki owsa na metrze powodowały spadek plonu rzędu 1 tony. 

Wieczorem dodam foto tabeli.

Zgadzam się z masa24.

Jeżeli oprysk w tej fazie sprawi że nasiona się nie wykształcą i nie zasilą banku nasion (zwłaszcza owies) to moim zdaniem warto wykonać zabieg. 

#20253 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 23 czerwiec 2016 - 08:46

Pszenica Ozima i jara

jeśli w takiej fazie pszenicy popryskamy ten owies to pszenica nie ucierpi i nie wpłynie na spadek plonu?

Edytowany przez Camry, 23 czerwiec 2016 - 08:47.

#20254 Share robi57362

robi57362

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 23 czerwiec 2016 - 08:51

Pszenica Ozima i jara również mam problem z miotla w pszenicy . co najlepsze po brzegach pola gdzie sprawdzalem nie ma jej a na środku sama miotla. trzeba było pryskac puma bo i tak stała u mnie w domu.
jesli pomoglem kliknij fajne

#20255 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1574 postów

Napisany 23 czerwiec 2016 - 10:03

Pszenica Ozima i jara

Jak już kiedyś pisałem ostatniej jesieni wróciłem do starego bo od dawna na rynku Tolurexa i pierwszy raz od kilku lat mam czysto bez miotły ,na wiosnę Galmet z najtanszych aby dobić chaber ,a przedtem pryskałem różnymi środkami dużo by pisać

#20256 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 811 postów

Napisany 23 czerwiec 2016 - 11:53

Pszenica Ozima i jara Ze mnie też się tu smiano ze 10 grudnia a ja jadę na pszenicę które wcześniej nie udało się opryskac z tolurexem- na wiosnę było co prawda poprawiane ale też jak u kolegi nie wziął tylko fiołka , do żniw raczej czysto będzie...po za tym coraz częściej widzę że mimo postępu najprostsze rozwiązania są niezmiennie najlepsze...

#20257 Share jackowski11

jackowski11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 267 postów

Napisany 23 czerwiec 2016 - 12:33

Pszenica Ozima i jara

obecnie nie sieje poplonów ze strączkowych tylko w plonie głównym, w tym roku groch. Przygodę ze strączkami zacząłem od polonów z łubinu wąskolistnego ale to przed jarymi bo przed ozimymi nie zdąży dostatecznie wyrosnąć. Od pewnego czasu jest taka pogoda że poplon rzadko kiedy sie udaje, brak wody po żniwach a grubonasienne potrzebują sporo żeby wykiełkować. Jak jest wilgotno to około 20 sierpnia sieje gorczyce do przyorania w październiku a na wiosnę jęczmień

Zgadzam sie ze z opadami jest nie najlepiej jesli chodzi o poplony i wschody. Chodzi mi gownie o ozime. Myslalem o łubinie, zeby zaraz po ścieciu, podorywka i siew, ale czy do zimy zdąży zrobić ładna mase zieloną?

Gorczyce sieje pod burak, pod zboża nie stosowałem, duzo niedobrego o tej gorczycy sie nasłuchałem dlatego chcialerm w tym roku coś innego machnąć.....

#20258 Share SawekBraczyk

SawekBraczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 23 czerwiec 2016 - 13:00

Pszenica Ozima i jara

A ja zeszłego roku na jesień boxer ale na wiosne dałem dicurex czyli to samo co tolurex i też powiem że czysto jest gdzie niegdzie coś wylezie głównie na mijakach  ale plagi nie ma no i jestem zadowolony bo w okolicy dużo pól z dużą ilościa miotły . 

#20259 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 23 czerwiec 2016 - 15:28

Pszenica Ozima i jara

Po boxerze dawać chlorotoluron to troszkę nieprzemyślane lub źle wykonany zabieg. Stosowałem boxer 3 lata z rzędu i nie spotkałem po tym środku nigdy nawet jednej miotły. To już lepiej było dać po boxerze lintur czy galaper strong na wiosnę lub coś w tym stylu to chwastu nie byłoby ani jednego. Ja na razie lecę na patencie boxer/legato/glean lub expert met i 0,1 dff jesienią i wiosną 0,5 galaper i jeszcze nigdy się na tych rozwiązaniach nie zawiodłem(dużym problemem nie jest u mnie chaber-podkreślam).

Pryskanie tylko wiosną jest dla ludzi o mocnych nerwach, pomijając wszelkie aspekty dotyczące ekonomii oraz skuteczności takich zabiegów. U mnie na wiosnę zostawały zawsze tylko zboża po burakach cukrowych, ale w tym roku jak się uda to popryskam je tolurex-em i głowa spokojna. Ta wiosna pokazała, że zwalczanie miotły jesienią jest bardzo istotne, ponieważ w razie wymarznięć wystarczy przelecieć lekkim agregatem biernym i można siać zboża jare. Ci którzy zimowych nie opryskali dziś dziwią się, że w przesianych jarych bez orki pełno miotły, choć jak mówiło im się aby opryskać axial-em bądź pumą jarkę to nie szli na pole zobaczyć jak sprawa wygląda tylko śmiali się, że w jarych miotły nie ma przecież, a jak się okazuje w takim konkretnym przypadku jest.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20260 Share SawekBraczyk

SawekBraczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 23 czerwiec 2016 - 16:18

Pszenica Ozima i jara

Troszke przedobrzyłem z tym tolurex na wiosne ale wolałem mieć pewność bo na jesień było sucho . I tak koszt nie był duży ale pola czyste . Ale i tak planuje na jesień zastosować znowu ten boxer bo jest naprawde dobry .