Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

29149 odpowiedzi na ten temat

#20181 Share AleksanderX

AleksanderX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 19 czerwiec 2016 - 08:18

Pszenica Ozima i jara

a axisl 100 to w jakich dawkach się stosuje raczej tu chodzi o zawyzanie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 09:56
  •  

#20182 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1710 postów

Napisany 19 czerwiec 2016 - 10:03

Pszenica Ozima i jara

Myślałem że chodzi o 50.

#20183 Share SawekBraczyk

SawekBraczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów

Napisany 19 czerwiec 2016 - 10:43

Pszenica Ozima i jara

Ja zeszłegoroku  posypałem tym słabym wap-mag ale powiem że efekt nawet jest na jednym słabym kawałku gdzie niedawno nic nie rosło to w tym roku piękna pszenica . Ale i tak zamierzam w tym roku kupić krede granulowaną żeby było do porządku pole odkwaszone . 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#20184 Share AleksanderX

AleksanderX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 19 czerwiec 2016 - 10:49

Pszenica Ozima i jara

odkwaszenie wapnem granulowanim kosztuje 4 krotnie drożej niż np. kredą lub wapnem tlenkowym no ale najszybciej odkwasisz tlenkowym tylko w rossądnych dawkach

#20185 Share antek4

antek4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 19 czerwiec 2016 - 13:28

Pszenica Ozima i jara

witam,

czy w obecnej fazie rozwoju pszenicy ozimej można coś zastosować na chaber? mam kawałek na którym lancet nie zadziałał w 100 % i widać ze chaber powoli sie rozwija. czy jest jeszcze możliwość użycia jakiegoś oprysku żeby nie zniszczyć pszenicy?

#20186 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1079 postów

Napisany 19 czerwiec 2016 - 16:49

Pszenica Ozima i jara

Ja w zeszłym roku w czerwcu dałem fluroksypyr, chaber fiknął po paru dniach.

#20187 Share JozB

JozB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 19 czerwiec 2016 - 17:19

Pszenica Ozima i jara

U mnie do wyjścia kłosa Arkadia było niesamowicie zdrowa. Popryskane ładnie, pięknie Fandango i po serii deszczów ładnie septorioza ją bierze. W połowie kwitnienia tebu i fuzarioza się pojawiła. Może przyczyną był po części grad, który pouszkadzał liście? Sam już nie wiem czym za rok popryskam, bo nie widzi mi się pchać w koszty skoro tak dobre środki nie działają, tzn. fandango. W pszenicy jarej pryskane tylko raz na początku kwitnienia tebu i epoksynazol i co, pszenica niesamowicie zdrowa-zarówno na liściach, jak i na kłosie. Spotkał się ktoś z powykrzywianymi od dołu kłosami, pod kątem jakichś 45 stopni? W mojej jarce jest ich jakieś 5 procent na polu

#20188 Share g60dalk

g60dalk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane ze strażą

Napisany 19 czerwiec 2016 - 17:27

Pszenica Ozima i jara

Macie mszyce w pszenicy bądź w pszenżycie  bo u mnie są miejsca gdzie jest ich sporo w kłosach

#20189 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2682 postów

Napisany 19 czerwiec 2016 - 19:09

Pszenica Ozima i jara

U mnie do wyjścia kłosa Arkadia było niesamowicie zdrowa. Popryskane ładnie, pięknie Fandango i po serii deszczów ładnie septorioza ją bierze. W połowie kwitnienia tebu i fuzarioza się pojawiła. Może przyczyną był po części grad, który pouszkadzał liście? Sam już nie wiem czym za rok popryskam, bo nie widzi mi się pchać w koszty skoro tak dobre środki nie działają, tzn. fandango. W pszenicy jarej pryskane tylko raz na początku kwitnienia tebu i epoksynazol i co, pszenica niesamowicie zdrowa-zarówno na liściach, jak i na kłosie. Spotkał się ktoś z powykrzywianymi od dołu kłosami, pod kątem jakichś 45 stopni? W mojej jarce jest ich jakieś 5 procent na polu

To że fandango słabo podziałało to zasługa t1.Albo słaby środek albo nie w terminie lub zasługa pogody.Jara pszenica nie jest tak wrażliwa na choroby i nie ma co porównywać jej do ozimej

#20190 Share antek4

antek4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 19 czerwiec 2016 - 20:12

Pszenica Ozima i jara

a czy przy   zastosowaniu fluroksypyru nie zaszkodze pszenicy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20191 Share Sunf

Sunf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 19 czerwiec 2016 - 20:20

Pszenica Ozima i jara

jakie nawozenie przy niskiej zasobnosci fosforu i srednie potasu?

#20192 Share Kamilo1888

Kamilo1888

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Filmowanie,

Napisany 20 czerwiec 2016 - 10:41

Pszenica Ozima i jara

zalezy w jaki plon celujesz , ale jesli niski fosfor to  minimum 80 P trzeba dać a średni Potas to tak z 90 K chyba że celujesz w plon około 10 ton to trzeba jeszcze zwiększyć 

#20193 Share Sunf

Sunf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 20 czerwiec 2016 - 11:01

Pszenica Ozima i jara

zalezy w jaki plon celujesz , ale jesli niski fosfor to  minimum 80 P trzeba dać a średni Potas to tak z 90 K chyba że celujesz w plon około 10 ton to trzeba jeszcze zwiększyć 

tylko jak to sie ma do nawozow fosforowych u ktorych wystepuje uwstecznianie , moze warto zastosowac nawozy w ktorych fosfor sie nie uwstecznia a bedzie podany w polowie tj, 40 P przy niskiej zasobnosci

#20194 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2277 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 20 czerwiec 2016 - 11:27

Pszenica Ozima i jara

a z jakich się nie uwstecznia?

przyjmuje się że na plon 1t ziarna + słoma potrzeba 11kg fosforu to podając 40kg P przy założeniu że w glebie go praktycznie nie ma jaki można plon osiągnąć? Nieobniżając jednoczesnie zasobności gleby w ten składnik?

Z fosforem jest ten problem że bardzo trudno osiągnąć większą zawartość składnika. Mam właśnie pola na których jest niska zawartość fosforu, średnia potasu i bardzo niska magnezu pH 6,65. Efekt wieloletniej monokultury zbożowej i jednostajnego nawozenia azotem gdzie słoma była przyorywana. Na tych polach pod każdą roślinę stosuje nawożenie fosforem i magnezem, pszenice zawsze sieje po strączkowych i na plony nie narzekam. W zeszłym roku 4t grochu, 6t jęczmienia jarego, 7t pszenicy ozimej, wszystko w technologi niezbyt intensywnej a pod pszenice idzie własnie 80kg P żeby zwiększyć zasobność gleby

#20195 Share maciekwariat9

maciekwariat9

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 20 czerwiec 2016 - 13:41

Pszenica Ozima i jara po ostatnich deszczach pojawiło mi się dużo perzu w pszenicy. będę chciał go randapować tylko jak to skutecznie zrobić czytałem różne posty i jedni pryskaja pszenicę jak dojrzeje inni ściernisko jak perz odnośnie jak wy robicie? osobiście bym wolał pszenicę żeby lepiej było kosić ale czy to będzie równie skutecznie

#20196 Share macio9554

macio9554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów
  • Zainteresowania:gospodarka,motoryzacja

Napisany 20 czerwiec 2016 - 14:36

Pszenica Ozima i jara

2 tygodnie przed planowanym zbiorem 3 litry jakiegoś zamiennika Randapu (360 SL) i będzie ok, przynajmniej ja tak robię oczywiście jeżeli zboże nie idzie na materiał siewny. 

Edytowany przez macio9554, 20 czerwiec 2016 - 14:38.

#20197 Share tomekZ058

tomekZ058

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1006 postów

Napisany 20 czerwiec 2016 - 14:38

Pszenica Ozima i jara

panowie robiłem w piątek i sobotę T3 w pszenicy ozimej Tebu 1,0l/ha+Topsin 0,7l/ha,zabieg był wykonywany pod wieczór od godz.19-21 dzisiaj zauważyłem małe przebarwienia jakbym poparzył i tu moje pytanie istnieje taka możliwość że mogło do tego dojść jeśli zabieg był spóżniony ok tygodnia bo tyle minęło czasu jak pszenica  kwitła

#20198 Share szopen

szopen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów

Napisany 20 czerwiec 2016 - 16:50

Pszenica Ozima i jara

2 tygodnie przed planowanym zbiorem 3 litry jakiegoś zamiennika Randapu (360 SL) i będzie ok, przynajmniej ja tak robię oczywiście jeżeli zboże nie idzie na materiał siewny. 

2l +1l AS500 wystarczy i tydzień przed zbiorem.

Zboże będzie miało kiełkowanie i nie spadnie mtz.

#20199 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9235 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 20 czerwiec 2016 - 18:51

Pszenica Ozima i jara

W tym roku stosowałem atlantis i na nic nie podziałał, dopiero axialem poprawkę zrobiłem to jednoliścienne uschły

Na wyczyńca trzeba stosować 3-4 herbicydy w sezonie w różnych mechanizmach działania. To niezwykle ciężki chwast do zwalczenia. Związane jest to ze wschodami z głębszych warstw gleby.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20200 Share nie

nie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 420 postów

Napisany 20 czerwiec 2016 - 19:14

Pszenica Ozima i jara

u nas pszenice i inne zboża też są poprzerastane perzem i miotłą i jest to spowodowane mrozami które osłabiły mocno zboża a chwasty dały radę, teraz trzeba obmyślić plan działania