Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22586 odpowiedzi na ten temat

#2001 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 19:35

Pszenica Ozima i jara Nie ma obecnie dostępnego zarejestrowanego środka na łokasia.
Możesz spróbować fastakiem 100.
Ale powiem Ci z doświadczenia, że ciężka sprawa będzie z "tym draniem".
No i najkorzystniej późnym wieczorem zabieg musi zostać wykonany.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 13:05
  •  

#2002 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 19:54

Pszenica Ozima i jara TOREZ pisałeś gdzieś że pszenica pod śniegiem wzejdzie, ale to raczej nie w tym roku. Pszenica posiana 4 września na 100%wej glinie wzeszła w 10%, reszta leży se lub ma puszczone kiełki. Suma opadów od 1września do teraz to jakieś 15litrów w może 8 ratach, czyli nic. Posadziłem se w domu 15 ziarenek zebranych z pola i ruszyły 3 ziarnka, reszta ma zaschnięte kiełki lub w cale nie kiełkuje.
Spotkałeś się kiedyś z takimi warunkami do wschodów?

#2003 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 20:19

Pszenica Ozima i jara ile dni po zastosowaniu maratonu musi byc bez przymrozku, wystarczy pierwsza noc?????

Edytowany przez 1piotr1, 06 listopad 2011 - 20:20.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2004 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 21:44

Pszenica Ozima i jara Witam,buraki wykopane stoll-em,liście pocięte,mam zamiar wjechać teraz takim gruberem http://www.mascus.pl...s/nrvlqrhn.html
następnie po nim wjechać agregatem uprawowo-siewnym i zasiać pszenicę,na niektóre pola jeszcze zanim wjadę gruberem uprzednio posiać wapno tlenkowe,powiedzcie mi czy to dobry pomysł?,czy to nie będzie wpływało ujemnie na plon pszenicy,czy lepiej będzie zaorać a dopiero zasiać

#2005 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 16:40

Pszenica Ozima i jara

TOREZ pisałeś gdzieś że pszenica pod śniegiem wzejdzie, ale to raczej nie w tym roku...
Spotkałeś się kiedyś z takimi warunkami do wschodów?

Pisałem już wcześniej o podobnej sytuacji.
Dawno, gdzieś 20 może więcej lat temu.
Pod śniegiem wschody ozimin, a co najśmieszniejsze również jarych. Bo po siewie jarki spadł dość spory śnieg i wschody 100% szczególnie na gliniastych kawałkach.
W owych czasach zaczynałem profesjonalnie zajmować się rolnictwem.

Kiełki dostaną wilgoci to ruszą pełną parą, no może nie wszystkie, ale powiedzmy że większość.

#2006 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 17:16

Pszenica Ozima i jara oby, oby, bo w domowych warunkach ta pszenica nie chce kiełkować gdzie podlewam co dziennie. ;[

#2007 Share bizmesmen

bizmesmen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 17:41

Pszenica Ozima i jara Ja siałem 17 września to na dzień dzisiejszy wygląda tak jak na zdjęciach.
Po siewie popryskałem gleanem a na wiosnę popryskam linturem.
Jest to odmiana turnia co o niej sądzicie.

#2008 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 07 listopad 2011 - 17:50

Pszenica Ozima i jara

oby, oby, bo w domowych warunkach ta pszenica nie chce kiełkować gdzie podlewam co dziennie. ;[

Ogólnie rzecz biorąc nie wygląda to ciekawie bo deszczu już nie będzie, wg prognoz ma stale się ochładzać o deszczu jak nie było tak ma nie być... Nie pamiętam takiej jesieni.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#2009 Share lebek5

lebek5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 18:40

Pszenica Ozima i jara ja też nie pamiętam strasznie kiepsko to wygląda,sucho jak cholera pszenica siana w pazdzierniku to lezy w ziemi w stodole,boomer siany w wrzesniu to jeszcze jako tako ale zasialem kawałek tego cubusa to rzadki jak cholera siałem gęsciej niz boomer bo trafialy sie ziarnka z kiełkiem to strasznie słabiutki nie wiem czy cos z tego bedzie,a pszęzycie to szkoda gadac jeszcze nie wychodzi z ziemi;/

#2010 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 20:22

Pszenica Ozima i jara U nas po rzepczyskach było równiez kiepsko oraz sine po głęboszu bez orki le teraz zaczyna sie wyrównywać. Ze 2 tyg temu były nieduże deszcze a teraz rosa często i chybs to zrobiło swoje. Pszenica w 80% na wierzchu więc już tragedii nie ma. Aby w buraczysku dopiero zaczyna kiełkować bo siana niedawno. Ale ważne że wychodzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2011 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 20:55

Pszenica Ozima i jara jestem z południa polski ,pszenicę sieję zawsze po 10 listopada,czasem się zdarza ,że sieję również po 20, zdarzało się tak że orałem pola ze śniegiem i siałem ,pszenica zawsze była,kiełkowała pod śniegiem,lub "szpilkowała" - w tym przypadku gdy śnieg stopniał zaczęła nabierać koloru zielonego a tak była biała
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
ponawiam swoje pytanie może ktoś spróbuje mi odpowiedzieć z góry dzięki
Witam,buraki wykopane stoll-em,liście pocięte,mam zamiar wjechać teraz takim gruberem http://www.mascus.pl...s/nrvlqrhn.html
następnie po nim wjechać agregatem uprawowo-siewnym i zasiać pszenicę,na niektóre pola jeszcze zanim wjadę gruberem uprzednio posiać wapno tlenkowe,powiedzcie mi czy to dobry pomysł?,czy to nie będzie wpływało ujemnie na plon pszenicy,czy lepiej będzie zaorać a dopiero zasiać

#2012 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 13:05

Pszenica Ozima i jara Ja dziś sieje muszelke po kukurydzy. Tylko hektar coś więcej da niż jare chyba, bo się nie udawają od kilku lat. Nie siałem tak poźno nigdy, co myslicie nad dawka 240 kg na ha, nie za geśto? Normalnie sieje 160-180 ale to z centrali, a to swoje będę siał. Ziarno średniej grubości, więc chyba obsada będzie duża, tylko ziemia niezbyt wilgotna i nie wiadomo jakie wschody będą.

#2013 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów
  • Zainteresowania:internet , uprawa roślin, najróżniejsze maszyny rolnicze.

Napisany 09 listopad 2011 - 19:01

Pszenica Ozima i jara dawka dawką ale musisz sie liczyc z tym ze przy tak poznym siewie duzo zboza moze nie wzejsc i trzeba pamietac o tym ze mamy listopad , juz sa przymrozki i ciezko takiemu zbozu bedzie sie dobrze wykształcic zeby odpowiednio przezimowac. zaryzykowales , moze wypali i bedzie ladna , ogolnie nie wrozy to najlepiej przy obecnej suszy.

#2014 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 09 listopad 2011 - 21:43

Pszenica Ozima i jara u mnie wschody były ładne choć deszcz by się przydał.ale u co nie których to porażka przesuszyli pola i teraz mają tego efekty .

#2015 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 09 listopad 2011 - 22:07

Pszenica Ozima i jara

Ja dziś sieje muszelke po kukurydzy. Tylko hektar coś więcej da niż jare chyba, bo się nie udawają od kilku lat. Nie siałem tak poźno nigdy, co myslicie nad dawka 240 kg na ha, nie za geśto? Normalnie sieje 160-180 ale to z centrali, a to swoje będę siał. Ziarno średniej grubości, więc chyba obsada będzie duża, tylko ziemia niezbyt wilgotna i nie wiadomo jakie wschody będą.

Wcale nie będzie za gęsto,będzie dobrze,późny siew zawsze wymaga większego wysiewu,co do wschodów wszystko będzie dobrze ,teraz mamy mgły ,rosę ,gleba tak bardzo nie wysycha zaraz po uprawie,na pewno będzie lepiej jak wcześniejszy wysiew gdzie każdy czekał na deszcz i czy mu powschodzi,moja pszenica pokiełkowała a wschodziła styczeń-luty,z wiosny tylko saletra jak tylko ruszyła wegetacja,(przynajmniej nie ma już w zbożu miotły"

#2016 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 08:28

Pszenica Ozima i jara Zasiało się dość ładnie ziemia dość wilgotna po kukurydzy. Troche resztek po kukurydzy się wyciągło i korzeni ale nie wygląda najgorzej. Wysiało się dokładnie 230 kg. Zobaczymy w żniwa co z tego będzie.

#2017 Share Ziomek1994

Ziomek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo,Elektryka

Napisany 10 listopad 2011 - 15:53

Pszenica Ozima i jara Jaka odmiane pszenicy jarej polecacie?Ile trzeba kg na ha trzeba wysiac oraz jak z nawozeniem ?

#2018 Share bizmesmen

bizmesmen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 16:20

Pszenica Ozima i jara a czy podczas krzewienia pszenicy ozimej jak popryskam fungicydem to nie przypale jej.

#2019 Share SKORPION1

SKORPION1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna oraz nowinki w rolnictwie

Napisany 10 listopad 2011 - 20:11

Pszenica Ozima i jara

jestem z południa polski ,pszenicę sieję zawsze po 10 listopada,czasem się zdarza ,że sieję również po 20, zdarzało się tak że orałem pola ze śniegiem i siałem ,pszenica zawsze była,kiełkowała pod śniegiem,lub "szpilkowała" - w tym przypadku gdy śnieg stopniał zaczęła nabierać koloru zielonego a tak była biała
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
ponawiam swoje pytanie może ktoś spróbuje mi odpowiedzieć z góry dzięki
Witam,buraki wykopane stoll-em,liście pocięte,mam zamiar wjechać teraz takim gruberem http://www.mascus.pl...s/nrvlqrhn.html

Ja bym ci poradził zrobić gruberem , a co niby miało by wpływ na plon kiedyś siało się po kultywatorze i plony były takie same a tym bardziej , że chodzi o czas

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2020 Share jaras3112

jaras3112

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 22:27

Pszenica Ozima i jara Czy warto siać pszenice jarą teraz?