Polecane posty

ansu    392

U mnie pszenica od tego zimna i suszy robi się fioletowa pomimo wysokiej zasobności fosforu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Nie rozumiem często powtarzających się tutaj pytań (mimo, że już padło na nie wiele jednoznacznych odpowiedzi) odnośnie stosowania zabiegu dolistnego, a krótko po nim lub przed nim zabiegu rozsiewania nawozu. Sam tak robiłem ze trzy lata temu: o 11 rano opryskałem Starane, a o 15:30 sypałem na pszenicę saletrę. Co się miało stać? Zboże jak rosło to rosło, a chwast miał być załatwiony i został załatwiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

A jakie ma być przeciwwskazanie? Ludzie oprysk to oprysk, nawóz to nawóz ogarnijcie to w końcu! Zboże i chwast nie wciąga 'nosem' azotu w pare godzin po podaniu tylko w przeciągu dni, tygodni zależy od temp, herbicyd po paru godz zaczyna działać i nawet jeśli chwast pobierze w tym czasie pare GRAM!!?? azotu to odda to w czasie rozkładu, AMEN!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Raz na tym Forum była taka kwestia poruszona, a mianowicie, że po jakimś środku nie wolno kilka dni stosować saletry (albo przed nim), ale już nie pamiętam czego dokładnie dotyczyła ta sprawa. Z tego, co kojarzę chodziło o substancję doglebowo działającą.

 

Edytowano przez lukaszm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Zabieg herbicydem czy regulatorem wzrostu powoduje u rośliny chronionej stres. Między herbicydem a regulatorem wzrostu powinien być tydzień przerwy. Ja tak zawsze robię u siebie.

Na Forum są jednak i opinie, że przerwa między tymi zabiegami to minimum trzy, cztery dni.

Edytowano przez lukaszm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Prawie skończyłem T1 w pszenicy (zostało 2ha, ale za dwie godziny ma padać więc odpuscilem), warunki na granicy dopuszczalnych jednak z racji tego ze jutro i we wtorek na padać, a faza rozwojowa ucieka postanowiłem dziś wykonać oprysk. Oby deszcz nie przyszedł za wcześnie.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

Prawie skończyłem T1 w pszenicy (zostało 2ha, ale za dwie godziny ma padać więc odpuscilem), warunki na granicy dopuszczalnych jednak z racji tego ze jutro i we wtorek na padać, a faza rozwojowa ucieka postanowiłem dziś wykonać oprysk. Oby deszcz nie przyszedł za wcześnie.

Regulację również robiłeś? Nie boisz się o słabsze działanie w tych temperaturach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

u mnie na razie poszło 110N, pszenica po fasoli w miare ok,po pszenicy mizerna, za głeboko zasiana, widać początki septoriozy, kolanko się pojawia, ale nie wszędzie. W poniedziałek pod wieczór ma być ok 5 stopni, pójdzie mustang forte z mondatakiem w dawce 1l, bo i zielono się robi, i choroby też trzeba przyhamować, a za tydzien duet star na słabsze i boogie na lepsze kawałki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Regulację również robiłeś? Nie boisz się o słabsze działanie w tych temperaturach?

Tak.

Jak zaczynałem zabieg było 14C i świeciło słońce, jednak gdy kończyłem temp spadła do 11 i zrobiło się pochmurno. Dałem dość wysokie dawki, do tego Adiuwant więc mam nadzieję, że podziała.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

ta a ja 0.5l huzaru i także znakomity efekt czysto...Chłopaczku nawet nie wiesz co pier*olisz.

 

koleżko ty mi możesz i dawać i 10 l na ha to minie nie interesuje

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

Tak.

Jak zaczynałem zabieg było 14C i świeciło słońce, jednak gdy kończyłem temp spadła do 11 i zrobiło się pochmurno. Dałem dość wysokie dawki, do tego Adiuwant więc mam nadzieję, że podziała.

Postawiles na moddusa z ccc czy któregoś z medax-ow?

Nigdy nie stosowalem adiuwantow, jaką masz o tym opinię? Jaki przybliżony koszt na 1ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Na łamliwość podstawy źdźbła  masz 

Acanto 250 SC + Unix 75 WG

pikoksystrobina + cyprodynil

0,6–0,8 l/ha + 0,7 kg/ha

Acanto Prima 38 WG

cyprodynil, pikoksystrobina

2,0 kg/ha

Agro Cypronil 75 WG

cyprodynil

1,0 kg/ha

Alert 375 SE

flusilazol, karbendazym

1,0 l/ha

Alert Solo 250 EW

flusilazol

0,65–0,8 l/ha

Allegro 250 SC

epoksykonazol, krezoksym metylu

1,0 l/ha

Atak 450 EC

prochloraz

1,0 l/ha

Bell 300 SC + Flexity 300 SC

boskalid, epoksykonazol + metrafenon

1,2 + 0,3 l/ha

Bumper Super 490 EC

prochloraz, propikonazol

1,0 l/ha

Capalo 337,5 SE

fenpropimorf, epoksykonazol, metrafenon

1,4–2,0 l/ha

Capitan 250 EW

flusilazol

0,65–0,8 l/ha

Ceando 183 SC

metrafenon, epoksykonazol

1,0–1,5 l/ha

Duett Ultra 497 SC

tiofanat metylowy, epoksykonazol

0,6 l/ha

Galileo 250 SC + Unix 75 WG

pikoksystrobina + cyprodinil

0,6–0,8 l/ha + 0,7 kg/ha

Golden Prochloraz 450 EC

prochloraz

1,0 l/ha

Helben 500 SC

karbendazym

0,4 l/ha

Input 460 EC

protiokonazol, spiroksamina

0,75 l/ha

Intizam SC

tiofanat metylowy, epoksykonazol

0,6 l/ha

Juwel TT 483 SE

epoksykonazol, krezoksym metylowy, fenpropimorf

1,2–1,5 l/ha

Matador 303 SE

tiofanat metylowy, tetrakonazol

1,5–1,75 l/ha

Mirage 450 EC

prochloraz

1,0 l/ha

Moderator 303 SE

tiofanat metylowy, tetrakonazol

1,5–1,75 l/ha

Mondatak 450 EC

prochloraz

1,0 l/ha

Opera Max 147,5 SE

piraklostrobina, epoksykonazol

1,5–2,0 l/ha

Osiris 65 EC

epoksykonazol, metkonazol

1,5–2,5 l/ha

Prokarb 380 EC

prochloraz, karbendazym

1,5 l/ha

Proline Max 460 EC

protiokonazol, spiroksamina

0,75 l/ha

Promax 450 EC

prochloraz

1,0 l/ha

Pro-Prochloraz 450 EC

prochloraz

1,0 l/ha

Saracen 450 EC

prochloraz

1,0 l/ha

Sarfun 500 SC

karbendazym

0,4 l/ha

Sarfun Pro 187,5 SC

karbendazym, propikonazol

2,0 l/ha

Siarkol K 1000 SC

siarka, karbendazym

2,5 l/ha

Siarkol K 85 WP

siarka, karbendazym

3,0 kg/ha

Talius 200 EC + Zamir 400 EW

proquinazid + prochloraz, tebukonazol

0,15–0,25 + 0,6–1,0 l/ha

Topsin M 500 SC

tiofanat metylowy

1,4 l/ha

Track 300 SC + Flexity 300 SC

boskalid, epoksykonazol + metrafenon

1,2 + 0,3 l/ha

Unix 75 WG

cyprodinil

1,0 kg/ha

Ventur 300 SC + Flexity 300 SC

boskalid, epoksykonazol + metrafenon

1,2 + 0,3 l/ha

Vista 228 SE

prochloraz, fluchinkonazol

1,8 l/ha

Wirtuoz 520 EC

prochloraz, tebukonazol, proquinazid

0,75–1,25 l/ha

Yamato 303 SE

tiofanat metylowy, tetrakonazol

1,5–1,75 l/ha

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Zgadza się prochloraz ma najlepszy stosunek ceny do jakości i jeszcze stosunkowo dobrze działa na septoriozy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Jak myślcie mondatak 1l + Tilt Turbo 1l czy mondatak 1l + Duet star 1l będzie lepszy? Pszenica ozima Nelson przed plon jęczmień. Czy może coś innego polecacie tylko żeby środek był na 1ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1252

Ja wybrałem Tilt Turbo bo ma więcej morfolin, prawie dwa razy więcej. Na te temperatury tylko coś z morfolin,


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

A w Capalo 337,5 SE jest jeszcze mniej tylko tam morfine wspiera metrafenon także mondatak + Tilt Turbo będzie lepsze na mączniaka w bardziej podatnych odmianach natomiast mondatak + Duet star  bedzie zdecydowanie lepsze na septoriozy.

Edytowano przez piotrdd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal1234    1

Panowie w związku z pogodą która nie rozpieszcza zastanawiam się czy po oprysku lancetem mogę w odstępie 2 dni zrobic T1 Bumper Super 1l +Lotus 0,75l + ccc 1l + modus 0,4l . Zawsze stosowałem odstęp 1 tygodnia między tymi opryskam ale patrząc na prognozy później może być problem z wjazdem w pole. Dzisiaj oglądałem pszenice 1 kolanko już się pojawia no i mączniak ostro zaatakował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj