Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pół biegi w MTZ włączane elektrycznie

27 odpowiedzi na ten temat

#21 Share fobos

fobos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 24 luty 2008 - 22:34

w moim poprzednim poście podałem link, czytać do końca trzeba

Co prawda wczoraj naświetliłem sobie oczy podczas spawania, wiec dla pewności sprawdziłem trzy razy..linka nie widzę, ale sam zajrzałem na alledrogo i znalazłem wiec już w porządku :rolleyes:

to za dużo by kosztowało, lepiej coś innego tam zastosować a sprzęgło swoją drogą zrobić!!

źle mnie zrozumiałeś, chodziło mi raczej by połączyć te dwie koncepcje tzn. sprzęgło według twojego pomysłu, a reduktor powiedzmy według mojego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pół biegi w MTZ włączane elektrycznie Dzisiaj, 08:48
  •  

#22 Share fredf9

fredf9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 05 marzec 2008 - 10:27

Pół biegi w MTZ włączane elektrycznie Ja proponuje załączanie pneumatyczne.Elektrozawór można kupić za niewielkie pieniądze na allegro do tego jakiś siłownik pneumatyczny z ciężarówki lub z montażownicy do opon i po problemie.

#23 Share fobos

fobos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 05 marzec 2008 - 15:35

Ja proponuje załączanie pneumatyczne.Elektrozawór można kupić za niewielkie pieniądze na allegro do tego jakiś siłownik pneumatyczny z ciężarówki lub z montażownicy do opon i po problemie.

Dobry pomysł, ale powiedz mi skąd to powietrze wziąć.... mtz ma sprężarkę z możliwością wyłączenia dlatego używa się ją wyłącznie w transporcie w dodatku jest dość hałaśliwa ;) , a budowa dodatkowej instalacji to chyba mija się z celem

#24 Share stasio1

stasio1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 08 marzec 2008 - 08:32

Jeśli nie sprawiło by Ci to problemu to proszę byś pochwalił się fotkami tego usprawnia, bo bardzo mnie to zaintrygowało :huh:
Wracając do tematu, według moich organoleptycznych pomiarów, do przełączenia biegu wymagana jest siła rzędu około 50N, a elektromagnes jaki leżał w garażu <od żuka> pod małym akumulatorem z mz-tki osiągnął około 60N, wiec powinno wystarczyć, jedyny mankament to strasznie mały skok trzpienia. Jak będę miał chwile czasu to policzę to wszysttko na kartce i wtedy się okaże, narazie jestem dobrej myśli :D

Jest już mój temat http://www.agrofoto....czne-t8610.html ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 19 kwiecień 2008 - 21:58

Pół biegi w MTZ włączane elektrycznie Pomysł dobry ale proponuję jeszcze (dla bezpieczeństwa - raczej skrzyni) dorzucić jakiś czujnik na sprzęgle żeby przełączanie nie zadziałało na nie wciśniętym (odetnie prąd) - coś w stylu włącznika świateł stopu. Jednak jak się to robi ręką to ma się wyczucie.
Pozdrawiam

#26 Share elmech

elmech

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 08 maj 2008 - 12:57

Pół biegi w MTZ włączane elektrycznie Właśnie!jak się to robi ręką to ma się wyczucie,ja kiedyś też myślałem o tym bo nie mała to frajda i wygoda może być
ale elektromagnesy mają to do siebie że działają bardzo szybko i zapewne taką skrzynie której konstrukcja jest wiadomo
jaka w krótkim czasie doprowadzi do zgonu.Jedynym sensownym rozwiązaniem (tak myślę)jest pneumatyka tak jak jest w skocie tam jest sterowanie biegów na pneumatyce

#27 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 10 maj 2008 - 08:43

Pół biegi w MTZ włączane elektrycznie Dla mnie główną wadą tej dźwigni jest jej umiejscowienie a nie koniecznośc używania, przecież i tak musze położyc reke na dźwigni i wcisnąc sprzęgło,a czy przełoże wajche czy wcisne przycisk to dla mnie szczegół, dlatego jak bede miał chwile czasu to nie bede sie bawił w cuda bo fendta i tak z pronara nie zrobie, tylko po prostu przeniose dźwignie w bardziej dogodne miejsce przy siedzeniu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 09 sierpień 2008 - 19:56

Właśnie!jak się to robi ręką to ma się wyczucie,ja kiedyś też myślałem o tym bo nie mała to frajda i wygoda może być
ale elektromagnesy mają to do siebie że działają bardzo szybko i zapewne taką skrzynie której konstrukcja jest wiadomo
jaka w krótkim czasie doprowadzi do zgonu.Jedynym sensownym rozwiązaniem (tak myślę)jest pneumatyka tak jak jest w skocie tam jest sterowanie biegów na pneumatyce

Gwałtowne szarpniecie i siła nic dobrego dla skrzyni a czasami tak sie tryby mogą ustawic ze nie da rady załączyc.Nie ma to jak wyczucie w rekach,ale pomysł dobry.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa