Skocz do zawartości

Zdjęcie

kombajn ziemniaczany bolek

54 odpowiedzi na ten temat

#41 Share super

super

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 20:10

kombajn ziemniaczany bolek witam chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z was słyszał o takim niemieckim kombajnie do ziemniaków jak niewohren.pozdrawiam

kupię kombajn karlik w województwie małopolskim.chętni pisać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kombajn ziemniaczany bolek Dzisiaj, 09:25
  •  

#42 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów

Napisany 23 marzec 2011 - 23:29

kombajn ziemniaczany bolek Ja swojego "boleczka "zmodernizowałem,po małej przeróbce i nie wielkich kosztach ,wszystko można dostac w sklepie,kombajn radzi sobie teraz całkiem nie źle,o wiele lepiej się kopie,pierwsza taśma która odbiera ziemię z wyorywacza jak i pozostałe taśmy idą teraz szybciej przy nie wielkich obrotach wałka,natomiast taśma do przebierania idzie wolniej jak orginalnie,nie ma żadnych zakłóceń jeśli chodzi o pracę tego kombajnu po takiej przeróbce,wszystko ładnie ze sobą współpracuje ,dziwi mnie tylko to ,że jeszcze panowie inżynierowie na to nie wpadli,

#43 Share MichalP

MichalP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów
  • Zainteresowania:Kompy i rolnictwo :-)

Napisany 27 marzec 2011 - 18:28

kombajn ziemniaczany bolek co w nim zmieniłeś, wrzuć foty.

#44 Share super

super

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 00:36

kombajn ziemniaczany bolek panowie ziemniak w tym roku bedzie po 10gr.

#45 Share KarolT25

KarolT25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 28 marzec 2011 - 07:20

kombajn ziemniaczany bolek A ciekawe czy jakaś przystawka od Akpila do bolka by pasowała :)

#46 Share stolarczyk

stolarczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 20:40

panowie ziemniak w tym roku bedzie po 10gr.

ale to chyba piszesz cene za 100 gram. :lol:

#47 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 21:26

co w nim zmieniłeś, wrzuć foty.

nie ma co wrzucac fotek,przeróbka wygląda następująco:
za koszem czyli za zbiornikiem pod taśmą do przebierania znajdują się dwa koła pasowe jedno duże drugie małe[połączone paskiem klinowym],to większe koło wyrzucam ,na jego miejsce daję takie samo jak to drugie czyli mniejsze ,obydwa są takiej samej średnicy,tym sposobem zwiększamy obroty na kombajnie i wszystko zaczyna szybciej chodzic ale nie z przesadą,natomiast aby zmniejszyc obroty na taśmie do przebierania zakładamy większą zębatkę na łączeniu taśmy do przebierania z taśmą podajnikową do kosza ,między tymi zębatkami jest bardzo mały luz w każdym razie mijają się bez problemowo i oczywiście trzeba wziąśc pod uwagę łańcuch który trzeba także dokupic bo stary będzie za krótki ,wszystko dostajemy w sklepie bez problemów ,przed tą przeróbką ursus 3512 nie miał szans chodzic jak były warunki bardzo ciężkie zbyt dużo brył ,teraz nie wielki gaz i ładnie chodzi, ziemie z wyorywacza porywa bardzo szybko

#48 Share daniel18

daniel18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 04 lipiec 2011 - 21:07

kombajn ziemniaczany bolek a czy ktoś z was kopie bolkiem młode ziemniaki i czy dobrze sobie radzi ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#49 Share mallyy

mallyy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 05 lipiec 2011 - 21:14

kombajn ziemniaczany bolek Ja kopie młode ziemniaki bolkiem od 15 lat zaczynam na początku czerwca ale muszę go zmienić ponieważ bryły nie dają mi spać w nocy, za bolka wezmę jakieś 10 tyś bo nie jest za mocno zmachany bo kopie niem około 6 ha rocznie, ale w przyszłym roku chce trochę więcej i myślę o grimie lk 650

#50 Share avens

avens

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 04 wrzesień 2011 - 10:39

kombajn ziemniaczany bolek Czy do smarowania Bolka potrzebna jest jakas specjalna smarownica? Czy po prostu zastosowano w nim łożyska zamknięte i nie trzeba martwić się smarowaniem. Przy całym kombajnie znalazlem jedynie dwie smarowniczki. Zgodnie ze schematem smarowania powinno byc ich wiecej, jednak w miejscach w ktorych powinny sie znajdowac sa takie jakby gwinty z wlotem po srodku. Probowalem wkrecic tam smarowniczke ale na prozno. BTW Jesli ktos mialby instrukcje do owego kombajnu to prosze o przeslanie i z gory dziekuje. Pozdrawiam.

#51 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 04 wrzesień 2011 - 10:54

kombajn ziemniaczany bolek jedyne co smarujesz to przeguby wałka i tuleje siłowników,przy łożyskach masz pierścienie mimośrodowe do mocowania łożysk,jeśli jest tam gwint to tylko po to żeby wkręcić śrubę mocującą na osi-łożysk nie smarujesz,a w razie awarii wymieniasz.

#52 Share avens

avens

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 07 wrzesień 2011 - 13:45

kombajn ziemniaczany bolek Czy w waszych "bolkach" pasek klinowy ktory napedza tasme (ta na ktorej sie segreguje ziemniaki) jest skrzyzowany przez co trze o siebie? Nie dawno zakupilem ten kombajn i zbytnio nie wiem o co chodzi. Nie mam instrukcji i przez to zadaje tak idiotyczne pytania. Pozdrawiam.

Edytowany przez avens, 07 wrzesień 2011 - 13:54.

#53 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9432 postów

Napisany 07 wrzesień 2011 - 15:06

kombajn ziemniaczany bolek Tak. Ten pasek musi tak być.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#54 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 07 wrzesień 2011 - 15:21

kombajn ziemniaczany bolek bo zmienia kierunek.ja w swoim mam zmienione koło napędowe-przez co nie muszę ciągnikiem tak ryczeć-polecam taką zmianę-a koło jest od bizona,ale nie wiem gdzie w bizonie ono.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#55 Share avens

avens

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 14 wrzesień 2011 - 07:03

kombajn ziemniaczany bolek Witam. Kolejne banalne pytanie. Czy rama lemieszy w Ance i Bolku się różni? Jaki jest mniej wiecej koszt takiej ramy do Bolka. Szukalem po necie ale zadnych konkretow nie znalazlem. PS. Macie jakis sposob zeby napelnic caly zbiornik w Bolku bez recznego przesypywania? Operuje tylko jednym ciagnikiem, nie mam mozliwosci podjechania pod kombajn przyczepa wiec jestem zmuszony zmiescic dwa rzedy w jednym zbiorniku, a urodzaj niesamowity mimo tego ze sadzeniaki na ktorych nieswiadomie zalozylem plantacje byly porazone wirusem (wg mnie M) przez mszyce. Pozdrawiam. Zycze udanych zbiorow.