Zaloguj się, aby obserwować  
menos

kombajn ziemniaczany bolek

Polecane posty

andrzej2110    535

żeby szybciej opadał trzeba wyjąc dławik z siłownika od zbiornika. Wystarczy odkręcić rurkę przy siłowniku i wyjąc to co tam jest włożone i przykręcić rurkę.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody3320    6
a ja miałem wczoraj okazję popracować bolko przy zbiorze cebuli.z miejsca bym przerobił ostatnią taśmę. jest za krótka i trzeba było wchodzić za każdy raz do zbiornika aby nasypać go do pełna.co do zbiornika to po 100m pełen-porażka.czy w waszych kombajnach też tak powoli zbiornik opaduje???

wydajność 3t/h...

Tak u mnie też bardzo powoli opada zbiornik. A co do tego napełniania zbiornika to masz racje, nie da się go w 100% napełnić bez stawania, ale ja mam na to sposób, mianowicie gdy widzę że ziemniaki dotykają już do taśmy to zatrzymuję się i podnoszę zbiornik tak żeby ziemniaki przesunęły się na lewą stronę zbiornika (patrząc od ciągnika). Na drugą stronę nie polecam przesuwać ziemniaków bo podczas wysypywania spora ich część wylatuje przez zbiornik na ziemię i trzeba później je zbierać żeby nie porozjeżdżać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadanna    0

Witam!

 

Czy dysponuje może ktoś z Państwa instrukcją obsługi do Bolka albo może poratować jakimś odnośnikiem do strony? Sypnęło mi się łożysko i szukałem w sieci jakiejś instrukcji ale nie znalazłem.

 

Pozdrawiam :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody3320    6

Ja mam instrukcję bo mam bolka, ale wersja książkowa :o jak coś trzeba to pisz to jutro poszukam w instrukcji i odpisze, chyba że ktoś inny zna stronę elektroniczną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam519    6

Witam! JA kupiłem teraz bolka bez taśmy wysypowej bo kuzyn ma z taśmą i często mu się zacina moim zdaniem w bolku taśma wysypowa to porażka.... Sadze od 2-5h wcześniej miałem hassie ale tak się psuła że w ostatnim roku mało nią kopałem i wtedy kupiłem bolka. Kupił bym Anne ale jest za duża jak na moje tereny a tak kopę sobie c-330 spokojnie kopałem raz anną to do c-330 szkoda było zapinać. Nawet c-360 miał kłopoty...Ja jestem zadowolony z bolka kto ma górzyste tereny to nie ma lepszego kombajnu niż bolek... Części kupi sie na każdej składnicy a do hassi musiałem jeździć ponad 50km bo nigdzie nie mogłem znaleźć.... Ja polecam bolka:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Jaki kombajn byłby najlepszy do kopania ziemniaków marchewki i buraków i w miarę tani?




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

Z tego co przeczytałem w tym temacie to odpowiedz brzmi: "Bolek". ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Nie kupujcie przypadkiem jakiś tanich kombajnów ziemniaczanych jak pęknie taśma to ceny was poraża do bergmana k60 taśma odsiewacza 1800zl bez vat za to macie prawie cały komplet taśm do Anki :lol:


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

anna to bardzo doby kombajn ziemniaczany mam taki i przez wiele lat chodziła z ursusem c330 a teraz już chodzi 2 rok z 360

i jest dobrze sadze 1 lub 2 pola ziemniaków które może majo razem 1ha

 

 

Mam zamiar kupić Annę posiadam ursus c 330 czy da radę pod górkę jak tobie się kopało było czym ciągnąć anna wazy 2.5 tony t ziemniaki jakim najczęściej biegiem jeździłeś dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolT25    41

Mi kolega poradził żeby bardziej brać Annę lepiej poradzi sobie z chwastami i innymi przeszkodami bo sam ma bolka i wie ile może wykopać góra 1 ha B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

W poprzednim sezonie przerabiałem bolka i się sporo typowych i nietypowych taśm naszukałem.

Kupiłem wszystko co potrzebowałem tu:

http://www.kij.pl/index.php/id_4.html

http://www.kij.pl/index.php/id_82.html

Po modernizacji na początku miałem jedną awarię - na łączeniu stołu spowalniającego - zamiast oryginalnego łączenia wstawiłem taki pręt jak wszystkie inne tylko troszkę rozgiąłem abym mógł załapać pręt o pręt.

Na miejscu jest szansa kupić taniej bez faktury:)

Edytowano przez vvojtas1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super    1

witam chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z was słyszał o takim niemieckim kombajnie do ziemniaków jak niewohren.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lulak    6

dysponuje może ktoś jakąś fotką z przystawką do warzyw do bolka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super    1

witam chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z was słyszał o takim niemieckim kombajnie do ziemniaków jak niewohren.pozdrawiam

 

kupię kombajn karlik w województwie małopolskim.chętni pisać

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    52

Ja swojego "boleczka "zmodernizowałem,po małej przeróbce i nie wielkich kosztach ,wszystko można dostac w sklepie,kombajn radzi sobie teraz całkiem nie źle,o wiele lepiej się kopie,pierwsza taśma która odbiera ziemię z wyorywacza jak i pozostałe taśmy idą teraz szybciej przy nie wielkich obrotach wałka,natomiast taśma do przebierania idzie wolniej jak orginalnie,nie ma żadnych zakłóceń jeśli chodzi o pracę tego kombajnu po takiej przeróbce,wszystko ładnie ze sobą współpracuje ,dziwi mnie tylko to ,że jeszcze panowie inżynierowie na to nie wpadli,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    52

co w nim zmieniłeś, wrzuć foty.

 

 

nie ma co wrzucac fotek,przeróbka wygląda następująco:

za koszem czyli za zbiornikiem pod taśmą do przebierania znajdują się dwa koła pasowe jedno duże drugie małe[połączone paskiem klinowym],to większe koło wyrzucam ,na jego miejsce daję takie samo jak to drugie czyli mniejsze ,obydwa są takiej samej średnicy,tym sposobem zwiększamy obroty na kombajnie i wszystko zaczyna szybciej chodzic ale nie z przesadą,natomiast aby zmniejszyc obroty na taśmie do przebierania zakładamy większą zębatkę na łączeniu taśmy do przebierania z taśmą podajnikową do kosza ,między tymi zębatkami jest bardzo mały luz w każdym razie mijają się bez problemowo i oczywiście trzeba wziąśc pod uwagę łańcuch który trzeba także dokupic bo stary będzie za krótki ,wszystko dostajemy w sklepie bez problemów ,przed tą przeróbką ursus 3512 nie miał szans chodzic jak były warunki bardzo ciężkie zbyt dużo brył ,teraz nie wielki gaz i ładnie chodzi, ziemie z wyorywacza porywa bardzo szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mallyy    0

Ja kopie młode ziemniaki bolkiem od 15 lat zaczynam na początku czerwca ale muszę go zmienić ponieważ bryły nie dają mi spać w nocy, za bolka wezmę jakieś 10 tyś bo nie jest za mocno zmachany bo kopie niem około 6 ha rocznie, ale w przyszłym roku chce trochę więcej i myślę o grimie lk 650

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avens    14

Czy do smarowania Bolka potrzebna jest jakas specjalna smarownica? Czy po prostu zastosowano w nim łożyska zamknięte i nie trzeba martwić się smarowaniem. Przy całym kombajnie znalazlem jedynie dwie smarowniczki. Zgodnie ze schematem smarowania powinno byc ich wiecej, jednak w miejscach w ktorych powinny sie znajdowac sa takie jakby gwinty z wlotem po srodku. Probowalem wkrecic tam smarowniczke ale na prozno. BTW Jesli ktos mialby instrukcje do owego kombajnu to prosze o przeslanie i z gory dziekuje. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez prometeusz
      witam :rolleyes:
      proszę o porady użytkowników sortowników, który sortownik będzie lepszy, wydajniejszy, oraz będzie miał mniejsze straty, tj będzie mniej kaleczył ziemniaki
      rolkowy, coś takiego
      http://www.iagro.pl/sortownik-do-okopowych,at-20993.html
      czy może sitowy, coś takiego
      http://www.krukowiak.com.pl/kfmr/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=190&lang=pl
    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
    • Przez MlodyRolnikWLKP
      Witam!!!
      Interesuje mnie czy są jeszcze produkowane gdzieś nowe Kombajny buraczane (tak jak kiedyś NEPTUN czy POSEJDON)
      Może wiecie coś na ten temat bo ja nic nie mogę znaleść. Pozdrowienia
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj