Skocz do zawartości

Zdjęcie

kombajn ziemniaczany bolek

54 odpowiedzi na ten temat

#21 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 04 październik 2008 - 18:42

kombajn ziemniaczany bolek DO marchwi przydałoby się troche gęściej te dzioby,bo sporo drobnej zostaje no chyba ,że masz marchew pastewną to może by poszło. Ja ANNĄ kopie marchew z normalnymi lemieszami,a buraki (kiedyś) podobnymi jak kolega wyżej:)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kombajn ziemniaczany bolek Dzisiaj, 16:06
  •  

#22 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 04 październik 2008 - 19:59

kombajn ziemniaczany bolek w pierwszej wersji było 6 palców ale to było za dużo i musiałem przerobić. Buraki sie nabijały na nie za bardzo i zostawały urwane w ziemi.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#23 Share mlody3320

mlody3320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 04 październik 2008 - 21:47

kombajn ziemniaczany bolek Witam! Ja posiadam bolka już kilkanaście parę ładnych lat. Co roku sadzimy tak do 1 ha ziemniaków. Jest to kombajn prosty jak drut,oprócz zbioru ziemniaków nadaje się do zbioru marchwi, cebuli, czego anną już nie zbierzesz. Jego wadą jest zbyt słaba separacja ziemniaków od grud, do pracy na kombajnie potrzeba 2 a nieraz 3 osoby,(ale to zależy też od ziemi). Następnie ten kombajn słabo radzi sobie w zachwaszczonych ziemniakach, a nawet powiedziałbym że wogóle sobie nie radzi. Ten wałek który jest na końcu pierwszej taśmy nawija się zielskiem, a gdy na raz podejdzie dużo chwastów to kombajn staje, zdarza się że czasami kamień wleci pomiędzy ten wałek i też zablokuje.Jeżeli dbasz o ziemniaki i nie pozwalasz żeby mocno Ci zarosły zielskiem to śmiało możesz brać ten kombajn.W tym roku u mnie jakieś dwa ary ziemniaków zryli dziki to tak to później zarosło że nie można było wogóle tam kopać. u mnie ten kombajn chodzi z t-25 ze względu na mały rozstaw kół. Ja mam ten starszy typ, który kosz ma na siłownik. To tyle co przez te lata zauważyłem.

#24 Share lulak

lulak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 05 październik 2008 - 20:43

kombajn ziemniaczany bolek a przystawka do ziemniaków tez by sie chyba sprawdziła...?

#25 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 06 październik 2008 - 11:20

kombajn ziemniaczany bolek a ja miałem wczoraj okazję popracować bolko przy zbiorze cebuli.z miejsca bym przerobił ostatnią taśmę. jest za krótka i trzeba było wchodzić za każdy raz do zbiornika aby nasypać go do pełna.co do zbiornika to po 100m pełen-porażka.czy w waszych kombajnach też tak powoli zbiornik opaduje???
wydajność 3t/h...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#26 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 06 październik 2008 - 12:06

kombajn ziemniaczany bolek żeby szybciej opadał trzeba wyjąc dławik z siłownika od zbiornika. Wystarczy odkręcić rurkę przy siłowniku i wyjąc to co tam jest włożone i przykręcić rurkę.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#27 Share mlody3320

mlody3320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 07 październik 2008 - 07:32

a ja miałem wczoraj okazję popracować bolko przy zbiorze cebuli.z miejsca bym przerobił ostatnią taśmę. jest za krótka i trzeba było wchodzić za każdy raz do zbiornika aby nasypać go do pełna.co do zbiornika to po 100m pełen-porażka.czy w waszych kombajnach też tak powoli zbiornik opaduje???
wydajność 3t/h...

Tak u mnie też bardzo powoli opada zbiornik. A co do tego napełniania zbiornika to masz racje, nie da się go w 100% napełnić bez stawania, ale ja mam na to sposób, mianowicie gdy widzę że ziemniaki dotykają już do taśmy to zatrzymuję się i podnoszę zbiornik tak żeby ziemniaki przesunęły się na lewą stronę zbiornika (patrząc od ciągnika). Na drugą stronę nie polecam przesuwać ziemniaków bo podczas wysypywania spora ich część wylatuje przez zbiornik na ziemię i trzeba później je zbierać żeby nie porozjeżdżać.

#28 Share tadanna

tadanna

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 08 październik 2008 - 17:22

kombajn ziemniaczany bolek Witam!

Czy dysponuje może ktoś z Państwa instrukcją obsługi do Bolka albo może poratować jakimś odnośnikiem do strony? Sypnęło mi się łożysko i szukałem w sieci jakiejś instrukcji ale nie znalazłem.

Pozdrawiam :o

#29 Share mlody3320

mlody3320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 08 październik 2008 - 17:24

kombajn ziemniaczany bolek Ja mam instrukcję bo mam bolka, ale wersja książkowa :o jak coś trzeba to pisz to jutro poszukam w instrukcji i odpisze, chyba że ktoś inny zna stronę elektroniczną...

#30 Share adam519

adam519

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 10 grudzień 2008 - 10:24

kombajn ziemniaczany bolek Witam! JA kupiłem teraz bolka bez taśmy wysypowej bo kuzyn ma z taśmą i często mu się zacina moim zdaniem w bolku taśma wysypowa to porażka.... Sadze od 2-5h wcześniej miałem hassie ale tak się psuła że w ostatnim roku mało nią kopałem i wtedy kupiłem bolka. Kupił bym Anne ale jest za duża jak na moje tereny a tak kopę sobie c-330 spokojnie kopałem raz anną to do c-330 szkoda było zapinać. Nawet c-360 miał kłopoty...Ja jestem zadowolony z bolka kto ma górzyste tereny to nie ma lepszego kombajnu niż bolek... Części kupi sie na każdej składnicy a do hassi musiałem jeździć ponad 50km bo nigdzie nie mogłem znaleźć.... Ja polecam bolka:D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 26 grudzień 2008 - 16:24

kombajn ziemniaczany bolek Jaki kombajn byłby najlepszy do kopania ziemniaków marchewki i buraków i w miarę tani?
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#32 Share wolf19 wolf19

wolf19
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 luty 2009 - 10:05

kombajn ziemniaczany bolek Z tego co przeczytałem w tym temacie to odpowiedz brzmi: "Bolek". ;)

#33 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 09 luty 2009 - 17:31

kombajn ziemniaczany bolek Nie kupujcie przypadkiem jakiś tanich kombajnów ziemniaczanych jak pęknie taśma to ceny was poraża do bergmana k60 taśma odsiewacza 1800zl bez vat za to macie prawie cały komplet taśm do Anki :lol:
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#34 Share darkoza

darkoza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 13:07

anna to bardzo doby kombajn ziemniaczany mam taki i przez wiele lat chodziła z ursusem c330 a teraz już chodzi 2 rok z 360
i jest dobrze sadze 1 lub 2 pola ziemniaków które może majo razem 1ha

Mam zamiar kupić Annę posiadam ursus c 330 czy da radę pod górkę jak tobie się kopało było czym ciągnąć anna wazy 2.5 tony t ziemniaki jakim najczęściej biegiem jeździłeś dzięki

#35 Share KarolT25

KarolT25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 28 styczeń 2011 - 20:40

kombajn ziemniaczany bolek Mi kolega poradził żeby bardziej brać Annę lepiej poradzi sobie z chwastami i innymi przeszkodami bo sam ma bolka i wie ile może wykopać góra 1 ha B)

#36 Share stolarczyk

stolarczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 13:15

kombajn ziemniaczany bolek A moze ktoś orientuje się w cenach taśm do bolka?

#37 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 13:47

kombajn ziemniaczany bolek W poprzednim sezonie przerabiałem bolka i się sporo typowych i nietypowych taśm naszukałem.
Kupiłem wszystko co potrzebowałem tu:
http://www.kij.pl/index.php/id_4.html
http://www.kij.pl/index.php/id_82.html
Po modernizacji na początku miałem jedną awarię - na łączeniu stołu spowalniającego - zamiast oryginalnego łączenia wstawiłem taki pręt jak wszystkie inne tylko troszkę rozgiąłem abym mógł załapać pręt o pręt.
Na miejscu jest szansa kupić taniej bez faktury:)

Edytowany przez vvojtas1, 30 styczeń 2011 - 13:50.

#38 Share stolarczyk

stolarczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 23:13

kombajn ziemniaczany bolek Dzięki za info.

#39 Share super

super

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 00:55

kombajn ziemniaczany bolek witam chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z was słyszał o takim niemieckim kombajnie do ziemniaków jak niewohren.pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share lulak

lulak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 10:12

kombajn ziemniaczany bolek dysponuje może ktoś jakąś fotką z przystawką do warzyw do bolka ?