Zaloguj się, aby obserwować  
menos

kombajn ziemniaczany bolek

Polecane posty

menos    7

jestem zainteresowany kupnem kombajnu bolko tylko nowszego już z taśma co powiecie o nim cena to do 25 tys anna jak dla mnie to jest zaduza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

opłaca sie kupować nowy kombain na 2ha ziemniaków??. Kolega kupił Anne za 7,5tyś na 2ha. i mu starczy .moim zdaniem to lszkoda tej kasy ładować w kombajn.


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

na 2ha to szkoda kasy ładowac ,chyba ze myslisz o wiekszym areale w przyszłosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeden gościu u mnie we wsi zamienił Anne na Bolko i chyba nie jest za bardzo zadowolony bo teraz z powrotem szuka Anny a Bolka chce sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkdevil    21

anna to bardzo doby kombajn ziemniaczany mam taki i przez wiele lat chodziła z ursusem c330 a teraz już chodzi 2 rok z 360

i jest dobrze sadze 1 lub 2 pola ziemniaków które może majo razem 1ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik1634    1

W moich oklicach Annami kopią po 20ha na rok. Ja też mam anne kopie rocznie ok 5-8ha sprawuje się bardzo dobrze nawet w zarośniętych ziemniakach, jedynie jak jest mokro to są kłopoty. Bolka i Karlika nie chce znać strasznie gubią ziemniaki a jak są troszkę zarośnięte to już masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
na 2ha to szkoda kasy ładowac ,chyba ze myslisz o wiekszym areale w przyszłosci.

Ja sadze rocznie około 1ha ziemniaków a nawet mniej i mam kombajn Anne czasami się kopie gdzieś na usługach ja początku jak kupowaliśmy kombajn też była taka mowa skoda kasy na niecały hektar a teraz to nie do wyobrażenia kopać zwykłą kopaczką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Ja posiadałem kombajn ziemniaczany Anna i powiem ze to jest dobry sprzęt. Mało awaryjny, dosyc ładowny. Bolko ma mniejszy zbiornik. Jak byś jeszcze jeździł na usługi to opłaciłoby ci sie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zen88    0

Ja mam bolka, kopię nim około 1 ha . Dobry kombajn tylko trzeba mieć w miarę czyste pole. Sąsiad ma annę ale mój bolek mniej obija ziemniaki. Ja polecam bolka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menos    7

mam problem kopałem wczoraj ziemniaki bolkiem i strasznie duzo brył leci mi do zbiornika 3 osoby musiały siedziec na kombajnie jak trzeba ustawic ten kombajn jakie powinny byc obroty wom prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

teraz o mnie zastrzeliłeś.... co trudnego w kopaniu bolkiem?? zapinasz i w pole.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Nic na to nie poradzisz wszystko zależy od pola i dlatego mi sie wydaje lepsza jest Anna lub jakiś inny większy kombajn ja mam w swoim nawet nie wiem jaka marka takie walce co bryły zgniata fajna sprawa :lol:


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lulak    6

czy przystawka do buraków cukrowych będzie dobra do kopania marchwi, pietruszki ? (płaski siew)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

raczej tak tylko zapuść głęboko.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

tak się składa, ze miałem Bolka z 5 lat a teraz od 3 mam Annę. Co mogę powiedzieć-Bolek miał tylko lepszy wysyp a tak poza tym zdecydowanie jestem za Anną-o wiele szybciej można jechać, bardziej oczyści ziemniaki od łęcin czy chwastów, większy zbiornik no i właśnie można jechać z zachwaszczonych polach oczywiście nie przesadzając. Bolek ma złe rozwiązanie z oddzielaniem chwastów czy łęcin od ziemniaków-jest tam taki wałek co wciąga i także ziemniaki. Także w Bolku są takie palce gumowe, które zgarniają ziemniaki z taśmy (górki palcowej) co nie zawsze tak jest, ze wszystkie ziemniaki zgarną.

A więc Anna zdecydowanie choć kopię C-330 i ma trochę ciężko. Bolek jednak był lżejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

DO marchwi przydałoby się troche gęściej te dzioby,bo sporo drobnej zostaje no chyba ,że masz marchew pastewną to może by poszło. Ja ANNĄ kopie marchew z normalnymi lemieszami,a buraki (kiedyś) podobnymi jak kolega wyżej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

w pierwszej wersji było 6 palców ale to było za dużo i musiałem przerobić. Buraki sie nabijały na nie za bardzo i zostawały urwane w ziemi.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody3320    6

Witam! Ja posiadam bolka już kilkanaście parę ładnych lat. Co roku sadzimy tak do 1 ha ziemniaków. Jest to kombajn prosty jak drut,oprócz zbioru ziemniaków nadaje się do zbioru marchwi, cebuli, czego anną już nie zbierzesz. Jego wadą jest zbyt słaba separacja ziemniaków od grud, do pracy na kombajnie potrzeba 2 a nieraz 3 osoby,(ale to zależy też od ziemi). Następnie ten kombajn słabo radzi sobie w zachwaszczonych ziemniakach, a nawet powiedziałbym że wogóle sobie nie radzi. Ten wałek który jest na końcu pierwszej taśmy nawija się zielskiem, a gdy na raz podejdzie dużo chwastów to kombajn staje, zdarza się że czasami kamień wleci pomiędzy ten wałek i też zablokuje.Jeżeli dbasz o ziemniaki i nie pozwalasz żeby mocno Ci zarosły zielskiem to śmiało możesz brać ten kombajn.W tym roku u mnie jakieś dwa ary ziemniaków zryli dziki to tak to później zarosło że nie można było wogóle tam kopać. u mnie ten kombajn chodzi z t-25 ze względu na mały rozstaw kół. Ja mam ten starszy typ, który kosz ma na siłownik. To tyle co przez te lata zauważyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a ja miałem wczoraj okazję popracować bolko przy zbiorze cebuli.z miejsca bym przerobił ostatnią taśmę. jest za krótka i trzeba było wchodzić za każdy raz do zbiornika aby nasypać go do pełna.co do zbiornika to po 100m pełen-porażka.czy w waszych kombajnach też tak powoli zbiornik opaduje???

wydajność 3t/h...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez prometeusz
      witam :rolleyes:
      proszę o porady użytkowników sortowników, który sortownik będzie lepszy, wydajniejszy, oraz będzie miał mniejsze straty, tj będzie mniej kaleczył ziemniaki
      rolkowy, coś takiego
      http://www.iagro.pl/sortownik-do-okopowych,at-20993.html
      czy może sitowy, coś takiego
      http://www.krukowiak.com.pl/kfmr/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=190&lang=pl
    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
    • Przez MlodyRolnikWLKP
      Witam!!!
      Interesuje mnie czy są jeszcze produkowane gdzieś nowe Kombajny buraczane (tak jak kiedyś NEPTUN czy POSEJDON)
      Może wiecie coś na ten temat bo ja nic nie mogę znaleść. Pozdrowienia
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj