Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy będą w tym półroczu kredyty preferencyjne?

108 odpowiedzi na ten temat

#81 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 20 maj 2008 - 20:55

Czy będą w tym półroczu kredyty preferencyjne? to już wogóle nie ma limitów? kiedy składałeś wniosek?

tak wogóle to się liczy data złożenia wniosku, data rozpatrzenia wniosku czy co?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy będą w tym półroczu kredyty preferencyjne? Dzisiaj, 11:58
  •  

#82 Share michal18

michal18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 20 maj 2008 - 20:59

Czy będą w tym półroczu kredyty preferencyjne? na to wygląda że się już się kończą w spóldzielczych i w Bgż już ich nie ma , wniosek składałem na początku grudnia.

#83 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 20 maj 2008 - 21:01

Czy będą w tym półroczu kredyty preferencyjne? w spóldzielczych to już ze 2 tyg temu sie skończyli i przesuneli znajomemu na styczeń, ja mam złożony wniosek 4tego maja i do tej pory cisza a realizacja inwestycji w bisnesplanie na koniec maja

a to dany bank ma przyznane środki czy wszystkei bgż dzielą się jedną kasą czy każdy odział ma przyznaną koperte?

#84 Share michal18

michal18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 21 maj 2008 - 06:31

Czy będą w tym półroczu kredyty preferencyjne? niewiem jak w innych bankach ale w bgż wszystkie wnioski rozpatrywane są w Warszawie i tam są przyznawane kredyty i dopłaty do oprocentowania i tak np. w bgż w Siedlcach działający na terenie byłego woj. siedleckiego podpisał tylko jedną umowę kredytową na szczęści tą osobą jestem ja , mają jeszcze jeden wniosek w trakcie rozpatrywania ale nie wiadomo co z nim będzie.

#85 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 21 maj 2008 - 07:51

Czy będą w tym półroczu kredyty preferencyjne? a to mój wniosek poszedł do lublina nie do warszawy, może mają więcej hajsu, bo pod warszawę podpada większe i bogatsze tereny, a lubelszczyzna wyrywna do kredytów chyba nie jest :) , byłe chełmskie województwo, ale w bankach spółdzielczych już dawni kredyty się skończyły u nas, tzn że kasa jest podzielona jednak na rejony byłych województw?

#86 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 31 maj 2008 - 04:51

Czy będą w tym półroczu kredyty preferencyjne? jakie są plusy i minusy za sastawu na ciągniku jako poręczenie kredytu? czy jest możliwość wcześniejszego sprzedania takiego ciągnika jakbym go wcześniej spłacił czy jest jakaś karencja? czy banki przestrzegają tej karencji?

#87 Share michal18

michal18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 31 maj 2008 - 17:53

Czy będą w tym półroczu kredyty preferencyjne? zastaw na maszynie wygasa z chwilą spłacenia ostatniej raty kredytu

#88 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 31 maj 2008 - 19:28

Czy będą w tym półroczu kredyty preferencyjne? spoko, ale gdzieś tu rozpisywaliście sie ze jest 5 lat karencji po spłaceniu kreduty, że jeszcze przez 5 lat nie można sprzedać maszyny, ale to jakieś niemożliwe mi się wydaje? np. przy kredycie na 15 lat i trzymać jeszcze 5 lat ciągnik to 20 lat!!!
ps. jak myślcie jak się zmienią te kredyty preferencyjne (tnz jak ktoś płaca) po wejściu do strefy euro jak nam na euro przeliczą czy to kożystne czy nie będzie?

#89 Share elmech

elmech

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 31 maj 2008 - 20:34

Czy będą w tym półroczu kredyty preferencyjne? jeżeli spłacisz kredyt i jesteś z bankiem czysty to sprzęt jest twój a te pięć lat to chodzi pewnie o to że jak bierzesz dofinansowanie to o od momentu zakupu nie możesz go sprzedać nawet jak spłacisz kredyt w ciągu roku czy dwóch

#90 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 31 maj 2008 - 21:50

Czy będą w tym półroczu kredyty preferencyjne? te 5 lat to nie możesz sprzedać od momentu spłacenia ostatniej raty
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 01 czerwiec 2008 - 07:48

Czy będą w tym półroczu kredyty preferencyjne? musze zapytać kolesia, bo wstawił do ogłoszeń5cio letniego same branego na kredyt na młodego rolnika, a wątpie żeby go już splacił, ale czy tej karencji 5 lat po spłacie tak naprawde przestzregają banki? może to chodzi o 5 lat od dnia zakupu?

Mam kredyt na 15 lat i zastaw na ciagniku to chyba mam lepiej niż bym brał leasing, bo nie place rat lesingowych zabierają ciągnik i tutaj pewnie tak samo jakbym miał tak ze nie mogę płacić to zabiorą maszynę a przecież rozłożony na 15 lat to spłacam tyle co i na wartości traci

#92 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 16 czerwiec 2008 - 11:39

Czy będą w tym półroczu kredyty preferencyjne? http://ww6.tvp.pl/49...16735877.strona to kredyt może być przyznany a agencja jeszcze może nie dofinansowywać? mam na dniach podpisać umowę z agencją na dofinansowanie do kredytu to już wtedy będe mógł spokojnie czekać na ciągnik?

#93 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 24 czerwiec 2008 - 07:40

Czy będą w tym półroczu kredyty preferencyjne?

te 5 lat to nie możesz sprzedać od momentu spłacenia ostatniej raty

w umowie mam że po 5ciu latach od dnia zakupu, mam też że oprocentowanie to 0,25 oprocentowania komercyjnego, czyli 1,5 stopy redyskontowej więc aktualnie 9% a 0,25 to jet 2,25% aktualnie ale od lipca pewnie już 2,38%

niepokoi mnie tylko to że pomoc arimr nie może przekroczyć 40% wartości kredytu, a jak oprocentwanie wzrośnie na 4-5% to może nie starczy kasy na dopłacanie do całego oprocentwania?

ps. czy ktoś z was też ma tak ze pierwsze odsetki zapłaci w styczniu a teraz nic nie płaci bo to kredyt z ostatniej transzy czy jakoś tak>? ;)

#94 Share tom007

tom007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 09 wrzesień 2008 - 23:08

Czy będą w tym półroczu kredyty preferencyjne? witam odswiezam temat..jak tam kredyty? dostal ktos ostatnio? mam pytanie..jakie teraz jest oprocentowanie na mr(ile procent rzeczywiście sie placi w skali roku)?

#95 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 wrzesień 2008 - 06:10

Czy będą w tym półroczu kredyty preferencyjne? Agencja teraz mniej dopłaca do oprocentowania jak było wczesniej płaciliśmy 0,25 oprocentowania kredytu a 0,75 agnecja, z czego kredyt oprocentowany na 1,5 stopy redyskontowej (bgż) to teraz agencja mniej dopłaca tak jakby agencja płaciła 2/3 oprocentowania czy nawet mniej czyli teraz kredyt preferencyjny jest na 3,5% i żeby było jeszcze ciekawiej agecja daje teraz tylko gwarancje tzn podpisuje weksel itd że zacznie dopłąca do oprocentowania dopiero od 31 stycznia, no a w bankach spółdzielczych wszystkie wnioski odrzucają właśnie na styczeń do rozpatrzenia.
a limity są tak małe że własciwe załapac się nie da bo jest lista oczekujących,

Może jeśli pod koniec 2009 spadną troche stopy procentowe będzie lepiej, ale i w bankach wątpią w to że po nowym roku agencja będzie jeszcze udzielac nowych kredytów a nawet jesli będzie to już nie są atrakcyjne

#96 Share tom007

tom007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 10 wrzesień 2008 - 18:17

Czy będą w tym półroczu kredyty preferencyjne? i jak tu sie niewsciec!!! prow stoi kredytow preferencyjnych niema a ceny maszyn ida tak do gory ze az sie niechce wiezyc... jak my bralismy ciagnik to kosztowal 36 tys euro(listopad 2007)...teraz taki sam kosztuje 41 tys! a co bedzie za rok..? :angry:

#97 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 20 październik 2008 - 09:01

Czy będą w tym półroczu kredyty preferencyjne? Teraz pojawil sie limit kredytow preferencyjnych. Tylko oprocentowanie zostalo dosyc znacznie zmienione:/ i w czasie splacania nadal oprocentowanie moze sie zmieniac.

#98 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 20 październik 2008 - 09:06

Czy będą w tym półroczu kredyty preferencyjne? jakto sie zmieniać rozwin o co chodzi, bo to że się zmienia tak jak sie zmienia stopa redyskontowa to wiadomo, ale co agencja może jeszcze zmieniać wysokość pomocy?> bo limity to chyba te same co były na jeden kredyt 40% wartości kredytu, jak wyczerpie sie te 40% to potem normalne odsetki sie płaci o to chodziło?

#99 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 20 październik 2008 - 09:46

Czy będą w tym półroczu kredyty preferencyjne? O ile dobrze pamietam to kredyt prefernecyjny nie moze miec oprocentowania mniejszego niz 3,5% a wzrosnac moze w zaleznosci od tego jak sie zmienia stopa redyskontowa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 20 październik 2008 - 09:54

Czy będą w tym półroczu kredyty preferencyjne? jakto nie mniej jak 3,5% jak spadnie stopa redyskontowa tzn jak ppr zacznie ciąć stopy toi i oprocentowanie spadnie, przecież w umowie jest że płacisz 1/3 oprocentowania a kiedyś tak jak w moim jest 0,25 oprocentowania