Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy będą w tym półroczu kredyty preferencyjne?

108 odpowiedzi na ten temat

#21 Share niudizajn

niudizajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 01 marzec 2008 - 13:04

Czy będą w tym półroczu kredyty preferencyjne? Wczoraj rozmawiałem z szefem działu kredytów w BGŻ o Włocławek to powiedział , że koło 15 marca powinno być coś wiadomo bo są dwie opcje:
1- ARiMR daje kase na dopłaty do oprocentowania i kredyty ruszają.
2- ARiMR nie daje kasy , ale daje limity a kase pod koniec roku i kredyty ruszają.

Ciekawe czy tak będzie w rzeczywistości??? :angry:

Kupię bronę wirnikową 2,5m z hydropackiem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy będą w tym półroczu kredyty preferencyjne? Dzisiaj, 09:27
  •  

#22 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 01 marzec 2008 - 13:20

Czy będą w tym półroczu kredyty preferencyjne? To co trzeba będzie czekać do końca roku z zakupami? o ludzie co za kraj ;) :P

#23 Share elwis2

elwis2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 22:52

Czy będą w tym półroczu kredyty preferencyjne? A ja ziemie kupiłem w piątek i kredyt też dostałem z banku jako pierwszy.

#24 Share michal18

michal18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 04 marzec 2008 - 18:03

Czy będą w tym półroczu kredyty preferencyjne? byłem dzisiaj w banku i narazie cisza z kredytami , zaczynam mieć tego dość tego ciągłego przesuwania terminu ,ale co zrobić trzeba chyba czekać bo co innego zrobić.

#25 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 marzec 2008 - 12:21

Czy będą w tym półroczu kredyty preferencyjne? w agrobiznesie powiedzieli że do miesiąca czasu wyjaśni się czy będą czy nie te kredyty bo puki co niema kasy ale napewno wszystkie linie kredytowe będą dostępne

#26 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 08 marzec 2008 - 10:20

Czy będą w tym półroczu kredyty preferencyjne? I jak tam są jakieś nowe wieści. U mnie dokumenty złożone ,maszyna do odbioru,a w banku cisza i echo :huh:

#27 Share Pawel36

Pawel36

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 08 marzec 2008 - 20:31

Czy będą w tym półroczu kredyty preferencyjne? U mnie to samo papiery zlożone, wczoraj byłem w banku i nic konkretnego nie powiedzieli tylko czekacz, a już myślalem że na wiosne wyjade nowym sprzętem.

#28 Share michal18

michal18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 09 marzec 2008 - 19:41

Czy będą w tym półroczu kredyty preferencyjne? u mnie tak samo rozrzutnik u dilera stoi już do odebrania od początku stycznia a kredytu jak nie było tak nie ma.

#29 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 13 marzec 2008 - 09:41

Czy będą w tym półroczu kredyty preferencyjne? http://www.ppr.pl/artykul.php?id=145466 no to można liczyć na kredyty :) :)

#30 Share niudizajn

niudizajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 13 marzec 2008 - 21:08

Czy będą w tym półroczu kredyty preferencyjne? Za...ście! :angry: :angry:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 19 marzec 2008 - 21:26

Czy będą w tym półroczu kredyty preferencyjne? Wczoraj mój znajomy dostał kredyt na młodego rolnika, a dziś miałem okazję oglądać nowe sprzęty u niego na podwurku, więc chyba już te kredyty preferencyjne ruszyły.

#32 Share Tyger

Tyger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 25 marzec 2008 - 23:03

Czy będą w tym półroczu kredyty preferencyjne? kożytsał ktoś z lini "nowe technologie"?

#33 Share michal18

michal18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 26 marzec 2008 - 17:23

Czy będą w tym półroczu kredyty preferencyjne? byłem dzisiaj w banku i jak kredytów preferencyjnych nie było tak nie ma i niewiadomo kiedy będą , a miało się wszystko wyjaśnić do końca marca - paranoja . a mój zamówiony sprzęt stoi już u dilera od stycznia.

#34 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 marzec 2008 - 17:44

Czy będą w tym półroczu kredyty preferencyjne?

Wczoraj mój znajomy dostał kredyt na młodego rolnika, a dziś miałem okazję oglądać nowe sprzęty u niego na podwurku, więc chyba już te kredyty preferencyjne ruszyły.

Ciekawe może z innego kredytu skożystał?

#35 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 26 marzec 2008 - 17:48

Czy będą w tym półroczu kredyty preferencyjne? Ja też dziś byłem w banku i panie z działu kredytów zbyły mnie śmiechem i też nie wiedzą czy coś będzie ale sugerowali raczej że w ogóle nie będzie
i raczej mam pomyśleć nad kredytem firmowym dilera na 7,2 % .Sam już nie wiem co mam robić a opryskiwacz za 1-2 tygodnie będzie potrzebny.

#36 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 28 marzec 2008 - 12:57

Czy będą w tym półroczu kredyty preferencyjne? A może alternatywa dla kredytów preferencyjnych kredyt fabryczny farmera (promocja ciągników na podlasiu) na 7 lat na 3% rocznie przy wpłącie własnej 20%, ciekawe tylko jak wyliczą kredyt z tych 3 % iel to rzeczywiście wyniesie, bo wcześniej farmer reklamował swój kredyt jako 1,2% ale miesięcznie,

#37 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 31 marzec 2008 - 06:28

Czy będą w tym półroczu kredyty preferencyjne? Jestem ciekaw jak z decyzjami uruchomili czy nie .Podobno rząd miał się ustosunkować do końca marca czy będą te limity do dopłat kredytów
preferencyjnych czy nie.
Czy ktoś coś słyszał w tym temacie.

#38 Share niudizajn

niudizajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 31 marzec 2008 - 19:13

Czy będą w tym półroczu kredyty preferencyjne? " Od początku roku rolnicy mają kłopoty z uzyskaniem preferencyjnych kredytów. W styczniu akcja kredytowa wyniosła zaledwie 7 milionów złotych. Powód to zbyt małe kwoty przeznaczone na dopłaty do różnicy między oprocentowaniem rynkowym a preferencyjnym. I tak niewielkie środki zostały jeszcze bardziej uszczuplone przez trzy podwyżki stóp procentowych. Teraz sytuacja może wrócić do normy. Komisja Finansów Publicznych przyznała Agencji Restrukturyzacji dodatkowe 60 milionów złotych. Problem w tym, że dotacja w tej wysokości nie wystarczy na długo.

Stanisław Stec, poseł LID „60 milionów, które proponuje rząd wystarczy na połowę akcji kredytowej.”

Mówiąc krótko za kilka miesięcy problem wróci. Rolnicy zainteresowani kredytami będą odchodzić z banku z kwitkiem, a politycy będą zastanawiać się jak ten problem rozwiązać.

Artur Ławniczak, wiceminister rolnictwa – „Jeżeli będą sygnały zapotrzebowania przez rolników na kredyty to na pewno będziemy się starali o zwiększenie tej kwoty.”

Resort rolnictwa zapewnia, że kredyty preferencyjne będą dostępne w bankach w ciągu kilku dniu.

Znany jest już termin rozpoczęcia kolejnej edycji programu rent strukturalnych. Rolnicy, którzy mają zamiar przekazać gospodarstwo na razie muszą uzbroić się w cierpliwość. Wnioski będzie można składać od 30 czerwca. Więcej o programie w jutrzejszym Agrobiznesie."

W końcu!!! :P

#39 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 01 kwiecień 2008 - 06:16

Czy będą w tym półroczu kredyty preferencyjne? Czy to jest potwierdzona wiadomość ? Bo jeśli tak to może jednak coś z tego będzie :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share niudizajn

niudizajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 01 kwiecień 2008 - 07:42

Czy będą w tym półroczu kredyty preferencyjne? TVP
Jeśli w tvp o tym piszą to chyba bedzie ok.