Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gładź szpachlowa

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rusto

rusto

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 09 marzec 2015 - 11:57

Gładź szpachlowa

Planuję wnajbliższym czasien położyć gładź na ścianach tynkowych i suficie. Z tego co mi wiadomo, to są chyba dwa rodzaje gładzi: twarad i miękka. Która będzie lesza do zastosowania w budynku gospodarczym? Zależy mi na tym aby w miarę łatwo się ją kładło i nie odpadała. Na niektórych ścianach wcześniej była lamperia z farby olejnej.

happy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Gładź szpachlowa Dzisiaj, 18:02
  •  

#2 Share DUCH1986

DUCH1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo i troszkę handel.

Napisany 09 marzec 2015 - 15:39

Gładź szpachlowa

Twarda czy miękka? Musisz sobie sam odpowiedzieć - miękka łatwa w obróbce i łatwiejsza do uszkodzenia, twarda odwrotnie - trudniejsza w obróbce (więc trzeba ją sobie ładnie położyć, równo żeby za dużo nie szlifować) ale za to wytrzymalsza na uszkodzenia. I ja bym radził kupić gotową w wiadrach, a nie taką w worku do zrobienia samemu - jak żle wymieszasz to bedziesz mieł grudy.

#3 Share AntonioLuxTorpeda

AntonioLuxTorpeda

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 09 marzec 2015 - 16:38

Gładź szpachlowa

Zgadzam się z przedmówcą, muszisz sam sobie odpowiedzieć na to pytanie, co będzie lepsze. Ja w mieszkaniu zastosowałem miękką właśnie ze względu na to, że mogłem ją sobie późnie elegancko samemu doszlifować. Było trochę pyłu, ale maske nakładasz i jedzie. Rzeczywiście w wiaderku są lepsze, ale też trochę droższe. Z własnego doświadczenia mogę Ci polecić gładzie Nida - tutaj masz chyba wszystkie z tej serii: http://www.siniat.pl...i-gipsowe-nida/

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 05 kwiecień 2015 - 01:23

Gładź szpachlowa malo sie znacie. chcesz klasc gladz w budynku gospidarczym to zacznij od tego czy jest tam wilgoc bo szkoda kasy i roboty . jezeli nie masz to tyllo i wylacznie twarda . nie zadne wiaderka i gotowce bo to dla sierot zreszta bedzie zbyt rzadka . nida fakt dobra lecz droga . jak jest bardzo nir rowno to druga warstwa cie nie minie albo nawet i trzecia . kladzies jak najszersza blacha jak ci podeschnie a bedzie bardzo nie równo wtedy filcowka woda i jazda . dobrze oczysc podloze i jazda ;)

#5 Share TomaszDabek84

TomaszDabek84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 06 kwiecień 2015 - 09:01

Gładź szpachlowa

Twarda czy miękka? Musisz sobie sam odpowiedzieć - miękka łatwa w obróbce i łatwiejsza do uszkodzenia, twarda odwrotnie - trudniejsza w obróbce (więc trzeba ją sobie ładnie położyć, równo żeby za dużo nie szlifować) ale za to wytrzymalsza na uszkodzenia. I ja bym radził kupić gotową w wiadrach, a nie taką w worku do zrobienia samemu - jak żle wymieszasz to bedziesz mieł grudy.

Gotowa gładź nadaje się do "podszpachlowania" gdzieś dla amatora.... Ogólnie bardzo droga, i bardzo miękka.

Polecam Stabilla Start / Finish w worku. Ostatnio dość modnym sposobem jest wtapianie siatki elewacyjnej na popękane ściany (ale niestety trzeba gładź robić wtedy 3 krotnie)

Do czyszczenia polecam żyrafę, lecz obsługa jej wymaga trochę umiejętności.

A tak wógole to po co kłaść gładź w budynku gospodarczym ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share DUCH1986

DUCH1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów

Napisany 06 kwiecień 2015 - 15:29

Gładź szpachlowa

Profesjonalistą raczej nie jest skoro zadaje takie pytania, dlatego też mu poleciłem taki produkt. Z worka narobi sobie grud i przeklnie to szpachlowanie :D A jak chce gładź to niech robi - przecież to jego sprawa.

#7 Share TomaszDabek84

TomaszDabek84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 06 kwiecień 2015 - 17:11

Gładź szpachlowa

Dlaczego ma narobić grud ?? Na początku woda, później gips dobra mieszarka i żadnych grud nie będzie. Noi przede wszystkim czyste narzędzia :)

#8 Share DUCH1986

DUCH1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów

Napisany 06 kwiecień 2015 - 21:00

Gładź szpachlowa

Jak ma tą "dobrą" mieszarkę, a zresztą w pierwszym poście napisałem co za czym przemawia - co wybierze to jego decyzja i nie zamierzam się tu z nikim spierać. 

Powodzenia w szpachlowaniu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share TomaszDabek84

TomaszDabek84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 07 kwiecień 2015 - 11:32

Gładź szpachlowa

Gotowa masa to go z torbami puści, chyba że to nie ma znaczenia. Nawet i wiertarką wymiesza, byle śmigło było zawsze umyte :)