Skocz do zawartości

Zdjęcie

rozsiewacz vicon rota-flow ustawienie

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share barczjano1988

barczjano1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 09 marzec 2015 - 10:51

rozsiewacz vicon rota-flow ustawienie Witam zakupiłem jakiś czas temu zakupiłem rozsiewacz vicon, do tego rozsiewacza nie dostałem instrukcji ma on sterowanie z ciagnika otwierania leja w skali od 1-70 i jest jeszcze regulacja przy talerzach są literki alfabetycznie,pytanie jak to dobrze ustawić np na saletre lub polifoske. Próbowałem na stronie vicona kverneland tych ustawień ale nie wychodzi mi odpowiednia dawka...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
rozsiewacz vicon rota-flow ustawienie Dzisiaj, 05:31
  •  

#2 Share kuba0707

kuba0707

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo

Napisany 09 marzec 2015 - 23:27

kolego mam vicona i te sterowanie przy talerzach jest od dawki a te po srodku rozsiewacza odpowiada za szerokość co do reszty musial bym wiedzieć jaki masz model dokładnie to może udało by mi sie coś pomóc 

#3 Share barczjano1988

barczjano1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 10 marzec 2015 - 20:43

rozsiewacza model to RS-L praktycznie ma takie same wysposarzenie jak ten model: http://olx.pl/oferta...html#e47fb74306 z tym że tu jest siłownik hydrauliczny ktory steruje zasuwą ( regulacją ile ma być otwarte i tam jest skala w cyfrach) a ja mam to samo tylko mały komputer z regulacją z kabiny ciągnika ale zasada jest ta sama tak samo jak na tym jest skala w cyfrach od jeden chyba do 70 a a dodatkowo jeszcze po zewnetrznej stronie jest regulacja w literach alfabetu... dokładnie u mnie wygląda to tak http://www.google.pl...26103297495664

a tak wygląda sam komputer https://www.google.p...00.html;308;231

Edytowany przez barczjano1988, 10 marzec 2015 - 20:49.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share langedorf

langedorf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 14 wrzesień 2015 - 22:06

Regulacja w cyfrach jest do ustawienia dawki nawozu a regulacja w literach do szerokości wysiewu.

Dodatkowo do regulacji szerokości jeszcze są wymienne łopatki.

Jest jeszcze możliwość zmiejszenia dawki do 1/3 poprzez zamknięcie dwóch z trzech dziur na dnie siewnika. Do mojego z 2009 roku dostałem tabele ale do niemieckich nawozów, więc muszę sam sobie mierzyć i robić próby kręcone.

Do nowego rozsiewacza w komplecie jest jeszcze frakcjometr, tabela , instrukcja. Trzeba jeszcze mierzyć gęstość nawozu, i określić czy bryłki są okrągłe czy kanciaste.

Do swojego jeszcze dokupiłem zestaw do próby kręconej.

Reasumując- żeby wyjechać w pole trzeba spędzić jakieś trzy godziny na pomiarach.

Edytowany przez langedorf, 24 marzec 2016 - 21:01.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1299 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 28 listopad 2016 - 18:19

panowie co powiedzie o rozsiewaczu vicona rota-flow RS M ? hydraulicznie zamykanie, warto cos takiego kupic ?, trafia mi sie taki nawet w dobrej cenie.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Dodaj odpowiedź