Skocz do zawartości

Zdjęcie

mf 3070-brak komputera

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share matir

matir

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 08 marzec 2015 - 22:56

mf 3070-brak komputera

Hej,

Więc sprawa wygląda tak-4 lata temu przesiadłem się z poczciwego ursusa 912 na fergusona 3070. No cóż długo mówic nie trzeba że jak go kupywałem to byłem żółtodziobem który ,,jedynie" sprawdzał czy wszystko sie włącza, jak chodzi silnik i skrzynia i czy gdzieś olej nie idzie-ot przyzwyczajenie z ursusa. wciskam przedni napęd zapala sie kontrolka i jest przedni napęd, wciskam blokadę-jest blokada. dźwignia w lewo przełącza się z żółwia na zająca i odwrotnie. ruszam dźwignia od wałka jest kontrolka jest i wałek....ale...rok później zaznajomiłem się trochę w temacie ze jest komp z lewej strony kabiny obok schodków-mówie pewnie wpadło pyłu i wogóle-to się wyczyści-nie zaszkodzi. widzę grubą klemę która idzie do ,, puszki", odkecam 4 śrubki i....i kompa nie ma!!! klema do niczego nie podpięta a wiązka z wtyczka jak do drukarki leży sobie swobodnie. czy to wszystko ma prawo działać?? na te rozkręcanie a raczej zajrzenie do puszki skłoniło mnie bardziej to iż wyjeżdzajac z pola nie wyłaczyłem przedniego...a on wcale po nabraniu prędkości działać nie przestawał. No cóz-moja wina-przed zakupem powinienem o wiele bardziej zaznajomić się z tym co i jak byc powinno. Czy w takiej sytuacji powinienem rozejrzeć sie za kompem? Czy lepiej nic nie zmieniać?

Rolnik--->z wyboru ;)

Ekonomista----> z wykształcenia :)

Agrofotowicz----> z zamiłownia ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
mf 3070-brak komputera Dzisiaj, 13:42
  •  

#2 Share URSUS16

URSUS16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 08 marzec 2015 - 23:29

mf 3070-brak komputera jaka wersja mf autotronic, datatronic?

#3 Share matir

matir

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 09 marzec 2015 - 00:10

mf 3070-brak komputera

autotronic

Rolnik--->z wyboru ;)

Ekonomista----> z wykształcenia :)

Agrofotowicz----> z zamiłownia ;)

#4 Share kamillo96

kamillo96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów

Napisany 10 marzec 2015 - 18:38

mf 3070-brak komputera

ten komp jest po to by sterować całym ciągnikiem jak go nie ma to pużniej mogą być problemy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share przemo2115

przemo2115

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:Naprawa maszyn budowlanych i ciągników Massey

Napisany 11 czerwiec 2015 - 11:55

mf 3070-brak komputera Witam. Sterownik jest w tym momencie potrzebny by bezpiecznie i bezawaryjnie obsługiwać ciągnikiem. Bez komputera może okazać się wiele awarii mechanicznych i kosztownych. Ale w tym momencie sam montaż sterownika nie jest też tani. Ale zawsze wygoda i bezpieczeństwo maszyny. Jeśli by była potrzebna pomoc to chętnie jej udzielę.

#6 Share witek88

witek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 11 czerwiec 2015 - 22:04

mf 3070-brak komputera

Osobiście nie polecam wyjmowanie komputera, ale osobiście widziałem taki patent że nawet ja bym się nie połapał że ktoś wyrzucił kompa.

Znaczy wszystko było zrobione na przekaźnikach, ale tak że wszystkie funkcje i opcje działały tak jak by były sterowane ori kompem, nawet włączanie napędu podczas hamowania.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share cpanek

cpanek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 13 czerwiec 2015 - 22:13

mf 3070-brak komputera

dokładnie tak jak kolega wyżej też widziałem taki patent i nawet posiada tak zrobione mój sąsiad wszystko ma podłączane do przycisków oryginalnych każda funkcja działa,obrabia tym mf sporo hektarów i nic się nie dzieje