Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ilu z was tak naprawdę kupiło ciągnik ?

238 odpowiedzi na ten temat

#121 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 06 listopad 2011 - 18:56

Ilu z was tak naprawdę kupiło ciągnik ? mój sąsiad tak co trzy lata bierze nowy ciągnik na wszystkie możliwe programy unijne teraz wpłacił kaucje na new-holland plus 127km z turem odbiera w maju to już trzeci jego ciągnik wcześniej wziął zetora 110km i maccornik 140km

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ilu z was tak naprawdę kupiło ciągnik ? Dzisiaj, 19:31
  •  

#122 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:Cross ENDURO

Napisany 06 listopad 2011 - 19:07

W tym miesiącu będzie w domku :D Deutz Fahr M600 :P

Kupujesz?

A jednak tak wypadło fendt w zgrabiarce claas linner 470S spalił o 2 l mniej paliwa a 2 l to 10 zł! taka prawda i prosze mnie nie wyśmiewać bo mierzyłem kilka razy Dodany obrazek i nikt mi nie wmówi głupot.

PS. sisu wcale nie jest taki oszczędny w którymś teście ciągników 130 konnych valta spaliła najwięcej chyba 283g czy 300 już nie pamiętam bo gazetka mi się zagrzebałaDodany obrazek.

http://www.dlg-test....412_Vario_e.pdf

http://www.dlg-test...._121_HiTech.pdf trzy ciągniczki 4 cylindrowe.

http://www.dlg-test....nDeere6430P.pdf

Edytowany przez andrzej2257, 06 listopad 2011 - 19:16.

JD 5720, Fendt 412 vario, MF255

AF już nigdy nie będzie takie jak kiedyś...

#123 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 19:16

Ilu z was tak naprawdę kupiło ciągnik ? W top technice jest test JD 6130 D i wychodzi że on pali do 12 litrów do 29 na godzinę.Jest to podane godzinowe zużycie paliwa l/h

Mała moc 1/2 prędkości to 12l

duża moc 1/2 prędkości ponad 16l

transport prawie 15l,

max prędkość ponad 25l,

praca z wom 540 z 28l

Srednio 300 gram/kwh

#124 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 19:27

Ilu z was tak naprawdę kupiło ciągnik ? dlaczego skrzynia ma 9 biegów Dodany obrazek0/5 dźwignie zmiany biegów ściągnięte rodem z naszego bizona Dodany obrazek
0/5 dlaczego ciągnik który od zawsze miał ramy nagle nie ma ?!
0/5 prędkość 30 km/h Dodany obrazek
zmiana prędkości wom trzeba wyjść z ciągnika i obrócić końcówke dlaczego i pocoDodany obrazek jest tak zrobione
dlaczego ten ciągnik kosztuje około 200 000 brutto?

Lepiej kupić zetora czy co innego albo Jelenia 5100 R.

#125 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 21:24

Ilu z was tak naprawdę kupiło ciągnik ? Też mnie to bardzo zaciekawiło? Zwłaszcza biegi i 30km/h.

#126 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 07 listopad 2011 - 18:24

Ilu z was tak naprawdę kupiło ciągnik ? jaro ON juz niebawem 6 zetek ale ty dalej twierdzisz ze JD oszczedny nawet jeśli bedzie sie to odbywac kosztem rodziny to do jelenia trzeba zatankować-szkoda mi takich ludzi.

#127 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 18:43

Ilu z was tak naprawdę kupiło ciągnik ? Rozumiem że powinienem sprzedać tego złoma a zakupić jakiegoś JX-a (chyba ?) aby delektować się zużyciem paliwa niższym o 0,5 % ?:D
Ambicja nie pozwala odpuścić czy swojej obecnej obiecałeś że dokopiesz temu palantowi z AF ?:P

#128 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 07 listopad 2011 - 19:16

dlaczego skrzynia ma 9 biegów Dodany obrazek0/5 dźwignie zmiany biegów ściągnięte rodem z naszego bizona Dodany obrazek
0/5 dlaczego ciągnik który od zawsze miał ramy nagle nie ma ?!
0/5 prędkość 30 km/h Dodany obrazek
zmiana prędkości wom trzeba wyjść z ciągnika i obrócić końcówke dlaczego i pocoDodany obrazek jest tak zrobione
dlaczego ten ciągnik kosztuje około 200 000 brutto?

Lepiej kupić zetora czy co innego albo Jelenia 5100 R.

Czytałem ten artykół. Nie rozumiem jak w dzisiejszych czasach można taką szyderę na rynek wypuścić. Rozumiem, że w gospodarstwach ukierunkowanych na uprawę zbóż prędkość wałka będzie rzadko zmieniana ale np. ja podczas wożenia gnojowicy zmieniam ją tyle razy ile beczek wywiozę (napełnianie na wyższym przełożeniu wylewanie na niższym). Gdybym posiadał traktor z takim systemem zmiany prędkości wałka to pewnie ze zmiany bym zrezygnował ze względu na skomplikowanie i czasochłonność procesu (przy czym takie rozwiązanie nie sprzyja oszczędnościom w spalaniu). No i ta cena ok. 200tys brutto hmmm gdyby postawiono mnie przed wyborem ten JD a Zetor 135 to pomimo mojej niechęci do wyrobów firmy z Czech pewnie wygrałby zetor ze względu na lepszą skrzynię, oszczędniejszy według testów silnik, niższą cenę bo prędkość wałka tak samo kijowo śię zmienia.

#129 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 07 listopad 2011 - 19:32

Ilu z was tak naprawdę kupiło ciągnik ? Kolego andrzej2257 , kupuje. Już stoi na składnicy :P
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

#130 Share pawel2793

pawel2793

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, mechanizacja.

Napisany 07 listopad 2011 - 22:01

Ilu z was tak naprawdę kupiło ciągnik ? Ja kupiłem :) w maju :) lamborghini 1506 DT :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 22:10

Ilu z was tak naprawdę kupiło ciągnik ? tak jaro lepiej zatankować jaśka niż dać dziecku zeby mu nic nie brakowało-gratuluje dobrego wyboru.

#132 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 22:31

Ilu z was tak naprawdę kupiło ciągnik ? To nie znaczy że trzeba się kierować tylko oszczędnością tylko mówie jakie spalanie jest w jeleniu a jakie w fendtdzie to nie prawda że jeleń mało pali bo lubi sobie pociągnąć Dodany obrazek no ale to nie jest pronar tylko "JOHNDEERE"Dodany obrazek
wracając do 6D wielkiii niewypał i jeszcze za taką cenę ? ponad 200 000 bruttoDodany obrazek niech sobie wsadzą w d.. ten ciągnik takie jest moje zdanie.

#133 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 08 listopad 2011 - 07:05

Ilu z was tak naprawdę kupiło ciągnik ? Nie rozumiem o co wam chodzi, John Deere wypuscil na rynek wreszcie dostepny przecietnemu rolnikowi , który nie załapał sie na zadne programy a chce mieć "Jelynia" na placu ;)

Wracajac do tematu to zakupiłem Zetor Proxima 90 po przestudiowaniu postów na forum i usłuchaniu kolegów na forum. Zakupiłem równiez agregat nie usłuchując kolegow z AF, którzy twierdzili ze z 4.2m nawet nie pierdnie :D
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#134 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 08:10

tak jaro lepiej zatankować jaśka niż dać dziecku zeby mu nic nie brakowało-gratuluje dobrego wyboru.

Czy my się znamy osobiście że imputujesz mi jakoby moim dzieciom czegoś brakowało ?

Zdaje się że na AF tylko paru osobom zużycie paliwa przez serię 5020 czy 5R wydaje się zbyt duże (jak zauważyłem większość z tych "paru" nawet owego ciągnika nie posiada :D ) więc nie wiem w czym problem ?Nie słychać też aby jakieś większe bolączki trapiły ten model-więc o co biega ?Gdybym był złośliwy to napisałbym że nie było Cię stać na ten ciągnik więc teraz się odgrywasz-ale takie zagrywki zostawiam gównia...rii.

PS.Nie jestem zwolennikiem zbytniego rozpieszczania naszych "milusińskich" bo potem wyrastają na takie kwiatki czepliwe-bluszczyk ?:D

#135 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 13:08

Ilu z was tak naprawdę kupiło ciągnik ? jaro na ciągnik było mnie stać ale na paliwo do niego już nie-zobaczymy po ile ON bedzie za jakiś czas i czy dalej bedziesz tak błyskotliwie bronił spalania JD który jest najbardziej paliwożernym ciągnikiem na świecie.

#136 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 14:03

Ilu z was tak naprawdę kupiło ciągnik ? Skąd ta wiedza tajemna ?Jeżeli ON zacznie kosztować tyle że nie wydolimy to wybacz ale najmniejsze znaczenie będzie miało to jaką marką ciagników pracujemy.Zresztą dobiję Ciebie-nie dość że mam palwożernego JD to i paliwożernego Zetora że o paliwożernej C-360 nie wspomnę :D .Żeby było śmieszniej moje auta mają odpowiednio 2000 ,2120 i 2800 cm3 do tego wszystkie w tej paskudnej benzynie...

#137 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 14:55

Ilu z was tak naprawdę kupiło ciągnik ? Wacek21 przykładowo 6130D kosztuje 169000 netto więc mniej więcej tyle samo co 5R no teraz porównaj sobie 5R i 6D no i który lepszy? tak jak wyżej pisałem skrzynia 30 km/h ,9 biegów,ab zmienić prędkość wom trzeba wyjść z ciągnika i odwrócić
końcówkęDodany obrazekDodany obrazekDodany obrazek,dźwignie zmiany biegów jak w bizonie no i niema ramy co w ciągnikach tej marki jest niedopuszczalne jedynie rewers jest elektro-hydrauliczny no i porównaj sobie 5100 R z jakimś D 100 konnym no ciągnik 6D znacząco odstaje od 5R a
cena 6D jest wyższa więc nie rozumiem cie .

#138 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 16:00

Ilu z was tak naprawdę kupiło ciągnik ? jaro a więć wszystko jasne robisz tylko na paliwo-hahah :lol:ale przecież trzeba mieć hobby :lol:

Jeszcze jeden post prowokujący do kłótni i wypad

Edytowany przez krolikNH, 08 listopad 2011 - 18:06.

#139 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 16:50

Ilu z was tak naprawdę kupiło ciągnik ? Post bez sensu a więc Przemek piszesz tylko poto aby nabić posta hahahahDodany obrazek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 17:30

jaro a więć wszystko jasne robisz tylko na paliwo-hahah :lol:ale przecież trzeba mieć hobby :lol:

Rozgryzłeś mnie :D -tyle że hobby mam znacznie droższe...więc umówmy się że pracuję na paliwo,dzieci ,opłaty,gospodarstwo,hobby :D etc.-czyli tak jak każdy.Dodatkowo mam JD zamiast Case czy czegoś innego.Wygrałeś.

Dodaj odpowiedź