1rajdzik

Ilu z was tak naprawdę kupiło ciągnik ?

Polecane posty

ChiquitaB    754

a my kupiliśmy w grudniu case jx90 :) również dzięki forum, chociaż teraz wolał bym dołożyć do większego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

W tamtym roku na jesieni myśleliśmy z tatą nad kupnem nowego ciągnika, tata sam powiedział jak by mu przysługiwało PROW to kupi. Dzięki AF dowiedziałem się że mu jeszcze przysługuje, powiedziałem o tym tacie ale zrezygnował. I nie wiem jak go dalej namawiać


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3502PL    2

namawiaj go cały czas , u mnie też będziemy niebawem składali na ciągnik sadowniczy , nie ma jak nowy ciągnik i gwarancja jest i się nie martwisz


www.agromarchobrzany.pl.tl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AREK5211    0

Zanim kupiłem zetora 5211 to przeryłem całe AF na jego temat -oj przydało się przy zakupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

a my na jesieni 2010r kupiliśmy belarusa 1025, dzięki agrofoto rozwiałem wątpliwości nowy czy używany... i powiem że nie żałuję decyzji kupna nowego ciągnika :) już zaliczone 70 MTG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

A ja kupiłem Kubote M8540 właśnie dzięki AF i opiniom użytkowników. Narazie bardzo się ciesze chociaż to dopiero 15 godzin na liczniku :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

@Zettorek

 

Przeczytałeś dokładnie tytuł tego tematu? Dokładnie pierwszego posta?

 

No już widzę jak kupiłeś tego Zetora mając 12 lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrzyk21    32

Pomagałem na AF wybrać kumplowi ciągnik,siewnik oraz opryskiwacz - zakładałem tematy , gdyż kolega nie przesiaduje na forum. ;)

Amazone UX 3200 l , Horsch Pronto 3DC i JD 6230. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Prawdę mówiąc chciałem JD ale dzięki AF kupiłem Case MX 150.

Byłem u handlarza to pierwszy raz nawet na case nie patrzyłem, tylko JD a po 2 miesiącach kupiłem go u tego handlarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

No i który lepszy ?:D

Nie moge odpowiedzieć poniważ różnica między tymi ciągnikami jest duża moc wogóle klasa narazie fendt jak i JD zdaje egzamin na 5cool.gif.

 

a jeszcze jedno mój fendt 412 vario jest zwrotniejszy od mojego jd 5720 blink.gif

czasami mniej spaliblink.gif

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Nie moge odpowiedzieć poniważ różnica między tymi ciągnikami jest duża moc wogóle klasa narazie fendt jak i JD zdaje egzamin na 5cool.gif.

 

a jeszcze jedno mój fendt 412 vario jest zwrotniejszy od mojego jd 5720 blink.gif

czasami mniej spaliblink.gif

 

 

 

 

Ulubiony mój Agrofotowiczu :D -sprawdź ograniczniki skrętu w tym JD zanim napiszesz to co powyżej...

 

Nie będę się kłócił bo nie mam Fendta ale też dziwnym mi się wydaje żeby ciągnik mocniejszy o 40 KM i o wiele cięższy spalił mniej na godzinę w porównywalnych pracach (a o tym kiedyś pisałeś).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masseyy    0

Ok. 2 misiące temu kupiłem MF 5470. Super ciągnik. Zwrowniejszy od mojego Pronara 82 SA. Aż miło pracować na polu.


MF 5470, Pronar 82SA, Ursus 3512, Weidemann 3006 i Bizonek Z056 xD Macie pytania w sprawie trzody?? Pisać!! Pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym miesiącu będzie w domku :D Deutz Fahr M600 :P


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

jaro a co w tym dziwnego ze ten fendt mniej spali-jest to chore ale to prawda ale ty dalej twierdzisz ze twój JD jest oszczedny ale wiem ze fanatyk zdania nie zmieni a prawda jest taka ze JD spala o 20-30 % paliwa więcej od najoszdniejszych ciągnikow np-fend,df.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

mój sąsiad tak co trzy lata bierze nowy ciągnik na wszystkie możliwe programy unijne teraz wpłacił kaucje na new-holland plus 127km z turem odbiera w maju to już trzeci jego ciągnik wcześniej wziął zetora 110km i maccornik 140km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

W tym miesiącu będzie w domku :D Deutz Fahr M600 :P

 

Kupujesz?

 

A jednak tak wypadło fendt w zgrabiarce claas linner 470S spalił o 2 l mniej paliwa a 2 l to 10 zł! taka prawda i prosze mnie nie wyśmiewać bo mierzyłem kilka razy smile.gif i nikt mi nie wmówi głupot.

 

PS. sisu wcale nie jest taki oszczędny w którymś teście ciągników 130 konnych valta spaliła najwięcej chyba 283g czy 300 już nie pamiętam bo gazetka mi się zagrzebałabiggrin.gif.

 

http://www.dlg-test....412_Vario_e.pdf

 

http://www.dlg-test...._121_HiTech.pdf trzy ciągniczki 4 cylindrowe.

 

http://www.dlg-test....nDeere6430P.pdf

Edytowano przez andrzej2257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

W top technice jest test JD 6130 D i wychodzi że on pali do 12 litrów do 29 na godzinę.Jest to podane godzinowe zużycie paliwa l/h

Mała moc 1/2 prędkości to 12l

duża moc 1/2 prędkości ponad 16l

transport prawie 15l,

max prędkość ponad 25l,

praca z wom 540 z 28l

Srednio 300 gram/kwh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

dlaczego skrzynia ma 9 biegów laugh.gif0/5 dźwignie zmiany biegów ściągnięte rodem z naszego bizona ohmy.gif

0/5 dlaczego ciągnik który od zawsze miał ramy nagle nie ma ?!

0/5 prędkość 30 km/h blink.gif

zmiana prędkości wom trzeba wyjść z ciągnika i obrócić końcówke dlaczego i pocohuh.gif jest tak zrobione

dlaczego ten ciągnik kosztuje około 200 000 brutto?

 

Lepiej kupić zetora czy co innego albo Jelenia 5100 R.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj