Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ilu z was tak naprawdę kupiło ciągnik ?

238 odpowiedzi na ten temat

#181 Share robert6330

robert6330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 17:23

Ilu z was tak naprawdę kupiło ciągnik ? jaro ma racje, popre go w 100%. Spalanie w jd może być wyższe nieznacznie, poniewasz jd mają większą masę niż ciągniki innnej marki biorąc pod uwage tę samą moc. Ja zanim zakupiłem swój pierwszy jd to przez 2-lata zbierałem opinnie o ciągnikach, jeżdziłem po sąsiadach, dilerach, kazdej marki ciągnik sprawdziłem, siadłem-przejechałem się nim, pojechałem do koleśa co taki ciągnik posiada, zasięgnełem opinni. W przyszłym roku kupuje drugi ciągnik, napewno będzie to jd.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ilu z was tak naprawdę kupiło ciągnik ? Dzisiaj, 05:17
  •  

#182 Share kalus77

kalus77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem :P

Napisany 09 grudzień 2011 - 17:50

Ilu z was tak naprawdę kupiło ciągnik ? Co do smoczego apetytu JD:
Z życia wzięte to co napisze ;)
Znajomy (nie podam nazwiska chyba że na PW) ma 2 JD - JD6620se i JD 6110 obrabia ponad 200ha w woj. mazowieckim i aktualnie planuje zakup kolejnego JD około 150-200KM. Powód: jest bardzo prosty cytuje "Jeśli mam pierdo... się całe życie w MTZcie to co to za życie" ;) i co z tego że MTZem spalisz mniej jak spędzisz w tej puszce reszte swego marnego losu. Znajomy ma wszystkie ziemie klasy I.II i III sa to czarnoziemy. Jakoś spalanie też sobie chwali które liczy na wykonaną robote a nie na godzinke.

Kolega taty ma też 2 JD- JD6630Premium i 6210 gosporaruje na ok. 120ha (dobry znajony osoby przedstawionej wyżej)
Chwali sobie JD pod względem niezawodności i ekonomiki. Nie wyssaał sobie z palca lecz przeprowadzał analizy porównawcze z ciągnikami marki NH i Case. Pytałem sie go jaki będzie kolejny zakup no i będzie to JD ;)

U mnie podobie jest jeden JD będzie niedługo drugi 80konny a czemu??? Niezawodność, brak awarii i jakoś brak tego smoczego pochłaniania litrów ON.

Nie ma co dalej się kłucić bo jeden kupi NH i jak wszystko jest OK to lecą same NH. Kolejny kupi drogiego Fendta i dalej lecą Fendty.
Proste.....

#183 Share robert6330

robert6330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 18:55

Ilu z was tak naprawdę kupiło ciągnik ? Ja też twierdze że w tej chwili niema złych ciągników, tylko są dobre i bardzo dobre. Z doswiadczenia wiem że jd mają wysoki komfort pracy :D sam posiadam jd6330 z ładowaczem czołowym633 i spędzam w nim w ciągu roku około 1000mth a wcześniej pracowałem na ursusie 912 z ładowaczem, którego właśnie zastąpił jd.(ursus w porównaniu do jd to tak jak polonez do merca). :D. A co do tego że one więcej spalą-to znam takich posidaczy jd, którzy twierdzą "a niech nawet beczkę ropy na rok więcej spali, ale zawsze jak zajadę na pole to i z niego wrócę". :D

#184 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 19:19

Ilu z was tak naprawdę kupiło ciągnik ? robert a ja twierdze ze nie masz racji.....
....co do pierwszego zdania oczywiscie :D bo sa zle ciagniki ale nie bede wymienial marek bo zaraz bedzie burza ale i tak chyba kazdy wie o jakie marki miej wiecej chodzi
nie ma co ukrywac jak sie zaplaci to sie ma

#185 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 20:13

Ilu z was tak naprawdę kupiło ciągnik ? A mój kolega ma JD 6800 i powiedział że następny na pewno nie będzie JD. Ze względu na paliwo.

Takich argumentów jest setki i każdy ma rację. :blink: A jak dla mnie to niech każdy kupuję to na co ma ochotę. B) Do każdego trzeba wlać a że spali trochę więcej, to przecież nie tragedia. Jak dla mnie takie kłótnie nie mają sensu i tylko się pośmieje jak tak czytam. :lol: :lol:

#186 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 20:25

Ilu z was tak naprawdę kupiło ciągnik ? Sam wiem jaki komfort jest w JD ale nie porównujmy nowego JD do starego Ursusa z lat '80 :P Ale wiadomo że i w nowych Ursusach ciągle jest moda na prostotę wykonania.
Nie chcę nic mówić ale znowu zmieniamy temat ;)

Edytowany przez danielhaker, 09 grudzień 2011 - 20:26.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#187 Share robert6330

robert6330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 20:35

Ilu z was tak naprawdę kupiło ciągnik ? Ok :). Ja posiadam-posiadałem kilka marek ciągników i Ci powim że w każdym moge znależć jakiś plus. Co do dobrych ciągników zaliczam wszystkie "składaki"(mam na myśli koncern cnh) i wszelkiego rodzaju rodzime i wschodnie maszyny a co do bardzo dobrych, to tak jak twierdzisz-zapłacisz to masz(chociaż urzytkując te drosze maszyny-koszt ich eksplatacji jest tańszy, wrezultacie tańsze ciągniki wychodzą tak naprawde drożej) :unsure: . Koncern cnh stosuje znakomite przekładnie, a silniki-nie będe się wypowiadał ale podobno przecież są takie same jak w fen. :lol:. Znam sporo przypadków gdzie newhol. po 100h pokazał kopyta. Pocieszyć się można tym że silnik w naprawie jest tańszy niżeli skrzynia biegów co jest bolączką znów jd. I tak naprawdę wszystkie są dobre i bdb dopuki się nie zj...bią. Tylko koń potrafi nawalić i pracować dalej :D :D

#188 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:Cross ENDURO

Napisany 10 grudzień 2011 - 10:05

Ilu z was tak naprawdę kupiło ciągnik ? Kolego jakbyś nie wiedział to fendt stosuje silniki Deutz a nie iveco więc coś ci nie wyszło Dodany obrazek jedynie jeden model 200 vario ma silnik sisuDodany obrazek.
Zamoyski z okolic szczebrzeszyn - a kupił nie spełna 3 lata temu NH tm190 traktor rokuDodany obrazek i po niespełna roku zatarł się silnikDodany obrazek.A teraz kupił sobie 2 JD i mówi że "teraz dopiero jest robota".

JD 5720, Fendt 412 vario, MF255

AF już nigdy nie będzie takie jak kiedyś...

#189 Share robert6330

robert6330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 11 grudzień 2011 - 20:30

Ilu z was tak naprawdę kupiło ciągnik ? Dzięki kolego andrzeju(pomieszałem troche temat) masz racje-kopnełem się na tym :P , bo w niektórych kombaj, tych mniejszych montują silniki iveco, a puzniej im większy kombaj to silnik z fińskiej valtry sisu, no i największy caterpillar, w zależnosci od modelu maszyny :D

Ale niewarto znowu zmieniać tematu

#190 Share czarny87

czarny87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 23:19

Ilu z was tak naprawdę kupiło ciągnik ? John Deere 6930 komfort, spalanie w Kvernelandzie EG 4 skiby 17,6 litra/ha, klasa ziemii 4b, kilka górek na polu, kształt pola to trójkąt, powierzchnia 12,20ha(mierzone GPS). Zatankowany do pełna, zaorane wszystko(poprzeczniaki też), dolane do pełna, na pole jechałem dwa razy więc faktycznie spalił mniej. Rok temu miałem na pokazie Fendt 818, ten sam pług, to samo pole, spalanie na komputerze pokazywało 12,5 litra/ha, nie miałem możliwości sprawdzenia poprzez dolewanie do pełnego baku. Posiadałem Massey Ferguson 8150 (nie polecam tego ciągnika) i spalanie było podobne do John Deera. Cena za JD 6930 komfort TLS, przedni TUZ 312tyś brutto, cena Fendt 716 520tyś zł brutto. Wygoda w ciągniku Fendt jest ogromna!!! tak jak cena. Tych dwóch ciągników nie można za bardzo porównywać, tylko moc jest podobna. Bardzo jestem zadowolony z John Deera, polecam go, jednak tylko do pola i ze sprzętem który wykorzysta jego moc w 100%(mój pług jest za mały).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:Cross ENDURO

Napisany 14 styczeń 2012 - 14:51

Ilu z was tak naprawdę kupiło ciągnik ? Popieram użytkownika czarny87 jak widzicie Spalanie u JD nie jest okropne.

PS. Fendt jest drogi ale jak się kupi to się wie że ma się ciągnik dobrze wyposażony i mało awaryjny tak samo jest z JD.

JD 5720, Fendt 412 vario, MF255

AF już nigdy nie będzie takie jak kiedyś...

#192 Share Marcin1997

Marcin1997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    Hodowla bydła
    Muzyka
    Siłownia

Napisany 06 luty 2012 - 22:41

Ilu z was tak naprawdę kupiło ciągnik ? tak na prawdę to mój ojciec od początku nie chciał innego ciągnika oprócz Jaśka lub fendta kilka miesięcy przed nami kupił znajomy jd 6430 tata zobaczył go trochę pojeżdził i nie chciał wychodzić hehe

#193 Share gumispl2429pl

gumispl2429pl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 08 luty 2012 - 13:32

Ilu z was tak naprawdę kupiło ciągnik ? TEMAT
http://www.agrofoto....__fromsearch__1

Zamówiliśmy John Deere 6830 trochę się sugerowaliśmy forum, ale tak już jest, że oba ciągniki były bardzo chwalone na zasadzie każdy chwali to co ma jednak kierowaliśmy się tym, że jasiek to jasiek.

POZDRAWIAM

#194 Share BuDyN

BuDyN

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 08 luty 2012 - 18:10

Ilu z was tak naprawdę kupiło ciągnik ? no to jednak trafiło na MF 5455 tur i ma isc na allegro 30 i ma ja zastapic albo Kubota albo Lambo r4 cos małego no i przywiezli nam w styczniu ładowarke wiedemann zeby mozna było do obory wjechac taka zwrotna mala elegancka :D

#195 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 08 luty 2012 - 18:14

Ilu z was tak naprawdę kupiło ciągnik ? a bidaki takie jak ja kupują NH i potem muszą jakoś nimi te pola uprawiać. Według niektórych padają w nich silniki według innych elektronika. Ponoć nawet opony na NH szybciej się zdzierają niż na JD

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#196 Share lukasz0602

lukasz0602

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 08 luty 2012 - 23:31

Ilu z was tak naprawdę kupiło ciągnik ? .

Edytowany przez lukasz0602, 27 kwiecień 2014 - 22:29.

#197 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 09 luty 2012 - 07:18

Ilu z was tak naprawdę kupiło ciągnik ? Kolego jak by mnie brała zazdrość to bym wsiadł w auto pojechał do dilera i kupił JD.

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#198 Share Artur96

Artur96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 09 luty 2012 - 08:31

Ilu z was tak naprawdę kupiło ciągnik ? Też mam nh td80.Mi w nim 2 rzeczy nie pasują napęd się źle włącza.I słabe sprzęgło.
Bo spalani ma naprawdę małe ponieważ jest bez turbo.Tato belował 12godzin bez postoju to spalił ok-40litrów chyba niezły wynik?
Ciągnik tani i jeździć też się jakoś da ^^

Edytowany przez Artur96, 09 luty 2012 - 08:32.

#199 Share lukasz0602

lukasz0602

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 09 luty 2012 - 21:50

Ilu z was tak naprawdę kupiło ciągnik ?

Kolego jak by mnie brała zazdrość to bym wsiadł w auto pojechał do dilera i kupił JD.

@artur96- 3,33l/h w prasie? :lol: :lol: Noże też ta prasa miała? :D Nie wiem czy ten nh na postoju ci tyle spali.
Koledze z forum nh td80 przy ugniataniu kukurydzy pali ponad 4l/h (wiadomo jakie obroty przy ugniataniu) a twój nh w prasie nieco ponad 3 litry? :lol:

Edytowany przez lukasz0602, 27 kwiecień 2014 - 22:29.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share zetorek7441ursusc330

zetorek7441ursusc330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 09 luty 2012 - 22:17

Ilu z was tak naprawdę kupiło ciągnik ? Ja też się poradziłem na AF:)
http://www.agrofoto....730#entry858730
Link do tematu:)
Co wam powiem To wam powiem Ale ja biore Jelenia ze względu na spalanie:)
Szwagier ma 5090r i pali mu w pługu kverneland ab100 około 9-10 litrów na godzinę a hektar za godzinę za orze bez problemu:)
Przy turze i w prasie mu spala około 4-5 litrów:)

Dodaj odpowiedź