1rajdzik

Ilu z was tak naprawdę kupiło ciągnik ?

Polecane posty

kojack1014    0

ja tutaj nie pisałem tylko się przyglądałem opinii o Zetorach <_<

 

i przez użytkowników Agrofoto.pl mam od niedawna na placu Zetora

 

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Użytkownicy Agrofoto pomogli dyskusją przy wyborze nowego kombajnu, aczkolwiek Wasza opinia nie miała decydującej wagi. Dla przypomnienia napiszę, że wybraliśmy John Deere 1450 CWS, a zastanawialiśmy się jeszcze nad większymi JD, CLAAS Medion 310 i większe, CLAAS MEGA, przemykały też myśli o New Hollandzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLNIK7    17

W moim przypadku nie było typowo nowo zakładanych przeze mnie tematów w kwestii kupna ciągnika. Czytałem już utworzone tematy zadawając w nich kolejne pytania, oraz przeglądałem galerie, wyłapując kolejnych użytkowników nowych belarusów, a później nawiązywałem z nimi kontakt przez PW. Opinie z AF nie były podstawą wyboru ciągnika, ale bardzo mi pomogły(szczególnie w wyborze przedniego mostu)! Gdy byłem już zdecydowany na kupno ciągnika pojawił się pomysł aby kupic go w masce plastikowej, wiec założyłem temat: "Belarus w masce plastikowej" w którym zaczerpnąłem informacji o trwałości tego tworzywa z którego jest ona wykonana. W efekcie został zakupiony ciągnik MTZ Belarus 820 na moście krzyżakowym w niebieskim plastiku.


http://pl.youtube.com/watch?v=2uZ6M3z_EnU

Nie ma to jak jechać Ursusem C-330 w garniaku do szkoły po maturę!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

ja też zakładałem tematy jaki ciągnik wybrać kiedyś miałbyć mtz póżniej ursus zetor case a w końcu wypadło na mf 3080 także po konsultacjach z innymi użytkownikami tych maszyn


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz16s    0

mój tata za moją namową i wypowiedzi dużo osób kupił JD 6220 w zeszłym roku ale jest juz na sprzedaż

Kto chętny zapraszam do galeri i na priv


JD 6220+ tur , 6400+tur , URSUS 1614, URSUS912 ursus 360 +tur oraz Deutz Fahr potęgą na moich 136 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozek18    0

No w moim przypadku nie zakładałem tematu lecz czytałem już będące no i wybraliśmy zetora 11441 :) jest on w fazie "załatwiania" ... Pozdrawiam całe AF :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tobiasz912    1

Ja narazie nie kupiłem żadnego bo nie ja żądze na gospodarce, ale może kiedyś się coś kupi;)


Praca rolnika godna jest szacunku !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    36

po zapoznaniu sie z opiniami uzytkowników zdecydowalismy sie na zakup NH TD90D i był to jak najbardziej trafiony wybór


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarioS    1

NOM JA KUPIŁEM CIĄGNICZEK

 

zbytnio sie nie przejmowałem opinią innych, kupiłem NH td80d mam go juz 3 latka i jest cool, mało pali, silny, zwrotny itp.

pracuje na 40ha, plug 3*45 odkładnie xxl, talerzówka Kwas 3.05m, opryskiwacz kwas 15m 800l, agregat uprawowo-siewny+poznaniak 2,7 (mały :lol: ) kultywator 3,6 agro-masz, brony 7m samoróbki,przyczepy wywrotki 2*6t i 1*4t, rozrzutnik tytan 10,

mam jeszcze c-360 ale praktycznie słuzy do załadunku balatów w zniwa, bo wszystko robi sie nh :D

 

tak nawiasem mówiąć to w danko laskach tego nh tm155 to ja namówiłem do kupna bo mieli kupowac ursusa


Wole polskie gówno w polu niż fiolki w Neapolu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

my jak kupowalismy to AF jeszcze niebylo. a opini o 360-3p to bylo od groma, najwiecej na temat silnika bo zeby cos odkreci to trzeba klucze calowe. I tak jezdzilismy za ciagnikami pare lat a kupowalo sie samochody. a przelom nastapil wtedy jak sasiad c-325 wydzieral u nas korzenie (stary sad) przed domem. ciapek pol podworka zaoral bo niemogl wydrzec korzeni i co chwile cos bylo z biegami w tym capku. A brat tak stanol i zaczol mowic ze to jest do h... niepodobna taka robota i powiedzial -*MOWILEM JUZ OD KILKU LAT ZEBY KUPIC CIAGNIK TO NIE TYLKO WIECZNIE TE AUTA*.I na drugi dzien wsiadl w samochod pojechal do ROLMASZU w KAMIONCE i na trzeci stal juz ursus 360-3p. Niepotrzebny byl mu mechanik ani opinie innych. jak jechali po ten ciagnik to na miejscu tata i mechanik (bo tata go wziol zeby obejrzal co i jak) zobaczyli co to jest.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Panowie umiecie czytać?

 

Jeśli tak to co te posty tutaj robią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jkl    0

Witam! Jak większość z was nie posiadam żadnego ciągnika, gdyż mam jeszcze g..no do gadania na naszej gospodarce. Wszelkie decyzje o wydawaniu większych sum podejmuje jak pewnie u większości użytkowników tego fora tzw. "ojciec dyrektor", który nie ma czasu siedzieć przed kompem. Mogę mu tylko proponować różne warianty w doborze naszych przyszłych sprzętów. Chciałbym podziękować wszystkim za szczere wypowiedzi na te trudne tematy jakimi są wybory tak strasznie drogich maszyn. Dzięki tej stronie mogę dowiedzieć się czegoś więcej na temat konkretnej maszyny niż tylko zasięgnąć porady jakiegoś dilera, który może nawet nie widział na oczy jak sprzęt przez niego wciskany współpracuje z innymi maszynami. Dlatego pozdrawiam twórców AgroFoto.


Lepiej mieć brzuch od piwa, niż garba od roboty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

nie zakładałem tematu o ciągniku mf 6160 ale za to o innych np. pronarach I generacji i fendtach teraz tylko przeglądałem opinie o 6160 i stwierdziliśmy ze to bedzie dobry wybór - mamy juz spisaną przedumowe więc w wtorek bedzie już na podwórku MASSEY FERGUSON 6160 1996r. 4300mth, stan bdb.. :P


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

ja kupiłem po dyskusjach i czytaniu AF DF 87 Agroplus i agregat podorywkowy Konskilde delta 3m reszte nowych maszyn wybrałem sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jak poszukiwałem ciągnika znalazłem tą stronę poczytałem tematy głównie o nowych Belarusach i zrezygnowałem z niego w pewnym stopniu AF przyczyniło się do decyzji(z wieloma użytkownikami wieczorami pisałem na gg)Wtedy nic nie przyszło jak poszukiwanie używki MF 6140,myślę że dobry wybór.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

ja ciagnika nie kupiłem bo co raz jak już kasa prawie jest na ciagnik to cos nowego wyskakuje i może dobrze bo cały czas od blisko półtora roku czytam sobie AF. Dowieduje się naprawde fajnych rzeczy na temat maszyn które mnie interesują i od niektórych mnie zaczyna odpychac. Niektóre coraz bardziej mi sie podobają. AF fajna rzecz nie ma dnia zebym tutaj nie zajrzał. Jest to portal w którym jest moc wiedzy z doświadczeń samych rolników a własnie te doświadczenia są najważniejsze praktyka pokazuje wszystko jak jest na serio.

 

Jak chcesz zostać na AF to PROSZĘ nie rób takich byków i używaj znakow interpunkcyjnych!

Edytowano przez tommy66692
rzecz a nie żecz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Ech.............. Ciezko było ale już jest w garazu dzieki kilku osobom z AG i oczywiście tatusia. Zapraszam do galerii :-)


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

no ja musowo musze kupic do 2011 ciagnik 120-160 koni i raczej bedzie to Valtra N111 jak tylko zostanie zakupiona beda fotki widoczne ale nie wiem kiedy to dokladnie nastapi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody19    1

ja kupiłem Pronara Zefira 85 z turem LC-3

 

o tym temacie było tu: http://www.agrofoto.pl/forum/Co-wybrac-ZEF...rusa-t7871.html


Pronar Zefir 85 + Tur LC3 & Ursus 4514 Agro Bis & Ursus 3512 Agro
Pronar T653 Warfama Z-543 ,N-228 Metal-Fach Agro -Masz , Staltech U-006
Sprzedam rozrzutnik obornika , sipme z-224 , sadzarke ,obsypnik
kombajn ziemniaczany karlik oraz inne info na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryfel    5

Ja kupiłem w 2008r. Valtre N111. Zdecydowałem się na tą markę po czytaniu postów na AF o różnych markach ciągników. Następnie zebrałem sobie pozytywne i negatywne komentarze i tak dokonałem wyboru.


moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj