Skocz do zawartości

Zdjęcie

Budynki gospodarcze

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share arkadiuszursus4514

arkadiuszursus4514

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 08 marzec 2015 - 19:09

Budynki gospodarcze

witam proszę kogoś o doradzenie w problemie.mam takie pytanie czy ktoś spotkał się z takim problemem pytałem w gminie czy moge wybudować budynek gospodarczy na mojej działce chcąc w niej hodować bydło około 8sztuk bydła powiedzieli że nie ma żadnego problemu i jest to na wsi wszystcy mają w koło budynki gospodarcze od dziada pradziada okazało się że sąsiad mnie opisał i zaczął się problem miałem kontrole z gminy wyśmiali się z niego ze starostwa tez wyśmiali się z niego poszedł dalej opisał mnie do PINB.okazało się że w budynku gospodarczym nie moge mieć bydła rogatego tylko grabki i ewentualnie płody rolne kosztowało mnie wybudowanie tego około 50tyś po sprawdzeniu dokumentów okazało się że mam działkę budowlaną i nie moge tego przekształcić budynku gospodarczego na stajnię.nadzór budowlany kazał mi wyprowadzić to pod karą grzywny ale jestem w trakcie przekształcenia działki na siedliskową co pozwoliło by mi przekształcić to na stajnie za dwa tygodniu mam znów kontrolę powiedziałem że nie wyprowadze tego.Nie chcę mi sie w takim kraju żyć żeby na wsi nie można było hodować w moim przypadku nawed nie z chęcią zysku.w gminie powiedzieli że przekształcenie może trwać jeszcze 2lata co mam zrobić.poddać się czy iść w zaparte.

Proszę o pomoc !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Budynki gospodarcze Dzisiaj, 13:52
  •  

#2 Share bibi

bibi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:Kosmetyki i szczeniaczki :D

Napisany 08 marzec 2015 - 20:00

Budynki gospodarcze

A co masz na pozwoleniu? Budynek gospodarczy? Bo jeżeli tak to może i mają rację, bo powinieneś starać się o pozwolenie na budynek inwentarski, bo to on jest na zwierzęta. To tak jakby mieć pozwolenie na budowę domu, wybudować dom jak świniarnię i mieć pretensję, że nie możesz świń trzymać ;)

A o pomoc konkretną pytaj kierownika budowy/projektanta - najlepiej podpowiedzą w jakim kierunku iść.

Edytowany przez bibi, 08 marzec 2015 - 20:01.

Przepraszam za brak polskich znakow!

Nie ogarniam... :/

#3 Share arkadiuszursus4514

arkadiuszursus4514

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 08 marzec 2015 - 20:08

Budynki gospodarcze

wiem o co chodzi tylko że na działce budowlanej nie można dostać zezwolenia na stajnie tylko na budynek gospodarczy nie chodzi mi tu o jakąs hodowle 50 czy 100sztuk tylko poprostu tak jakby hobbistycznie a według prawa naszego nawed w budynku gospodarczym nie moge mieć kury zgodnie z prawem mimo tego że to jest wieś ale całe życie ludzie hodowali w budynkach gospodarczych ja też dopuki się nie przyczepiła taka menda która woli jedzenie z marketów,no to tak żartobliwie co ja mam opisać całą wieś że ludzie mają kury kaczki świnie w róznych budynkach bo chcą jesc dobre  jedzenie ja nie należe to tych ludzi niech chowią i niszczą zachodnie koncerny które nas trują

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share bibi

bibi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:Kosmetyki i szczeniaczki :D

Napisany 08 marzec 2015 - 20:23

Budynki gospodarcze

No widzisz, dopóki się nie przyczepią... ale się przyczepili i niestety o ile wcześniej urzędnicy mogli przymknąć oko to teraz po prostu nie mogą i muszą respektować prawo. Ale co do tego, że na działce budowlanej nie można stawiać budynku inwentarskiego to nie jestem do końca pewna.

Przepraszam za brak polskich znakow!

Nie ogarniam... :/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share arkadiuszursus4514

arkadiuszursus4514

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 09 marzec 2015 - 12:10

Budynki gospodarcze

no ja też ja nawet nie mówie o jakiś dużym obiekcie tylko o 15 m. na 6 m. może jest jakiś kruczek prawny ja sie z tym nie pogodzę kosztem  ze mnie zamkną moja babcia mi opowiadała ze za okupacji nawet tak nie było