Sznaps

Długość chowu świń

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Sznaps    0

Jak długo hodujecie świnie - od urodzenia do sprzedaży (110 kg - 125 kg). I czym karmicie?

Ja 6-7 miesięcy. Odsadzone od lochy w wieku 5-6 tygodni. Karmione na sucho, zboże własne (owies, pszenżyto, jęczmień) + koncentraty uzupełniające.

Piszcie opinie i rady! 

Dziękuje pozdrawiam!!!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszBONQ    34

to ja chyba nierealne koszty liczę bo mi nie wychodzi tańsza ta gotowa... No chyba że liczysz sobie pracę własną po 1000zł/h. Jak się nie da składników i witamin to nie ma, jak się da to ma. Raczej proste do zrozumienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

870-800zl za tone? to ta pasza chyba z piaskiem wymieszana.... jaki masz dzienny przyrost i zuzycie na 1kg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

No jak by takie ceny gotowych były to rzeczywiście nie warto robić, tylko takich cen nie ma i nie było od kilku lat. Sprawdź jeszcze raz i napisz ile kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Właśnie tak jak kolega wyżej napisał.

Podaj mi jak obliczyłeś że na tonę zboża masz nakład 600zł? Bo dla mnie to jest nierealne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sznaps    0

Wczoraj rozmawiałem z kolegą i mówił mi, że on karmi śrutą z własnego gospodarstwa. Nie kupuje żadnych koncentratów tylko soje. Dawkuje na 100 kg śrutu 20 kg soi, pod koniec tuczu schodzi na 15 kg z soją. Mówił że 4-5 miesięcy i tuczniki po 120 kg. Możliwe? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Zastosuj soję to się przekonasz. A jak nie chcesz płacić za soję to zasiej sobie bobik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

bobik nie da takich efektow jak soja jedynie jakis procent moze zastapic....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matys1990    23

Kupuję duńczyki po 30kg. Wagę 125-130kg osiągają w 3miesiące. Pierwsze sprzedawane w 2,5 a reszta do 3,5 się zamyka rzut. 1100 na 3 miesiące. Karmię je paszą gotową ponieważ licząc realne koszty jest tańsza niż robienie własnej i nie ma tych składników oraz witamin. 

 

 dzis liczylismy to ekstra grower kosztuje nas 900zł brutto, kupujesz pasze taniej?W Wipaszu przy płatnośći gotówką przy gorszych parametrach grower kosztuje 970 zł ale netto, strasznie tanią pasze ma.

Edytowano przez Matys1990

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

A czy ja napisałem że ma takie same wartości odżywcze i tyle samo białka?

Pewnie że nie da takich efektów jak soja, ale też jest dobry i o wiele tańszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sznaps    0

Więc polecacie włączyć do żywienia soję??? Samą z śruta, czy jeszcze coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

1100 duńczyków ile to Polski hodowca miałby kasy jakby tej plagi zagranicznej nie było. Ja hoduję swoje i na swoim zbożu i nie dam zarobić zagranicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matys1990    23

1100 i tez ma kase. Cały świat importuje warchlaki skad sie da i jakoś w niemczech, hiszpanii, francji takiego lamentu tam nie ma. Wezmy sie za zakłady co z nami robią a nie to ze sobie z danii warchlaka ciągniemy, pare lat temu pogłowie było 20mln.Wtedy mielismy jeszcze w gospodarstwie lochy i swoje prosięta i jakoś nie było nam lepiej jak teraz przy chowie duńczyków w skali 1400szt/ na rok. Cena zblizona z tych lat pogłowia po 20 mln i teraz jak jest 9-10.. Duńczyka wina ze polski prosiak jest drozszy niż duński? W tym biznesie liczy sie ekonomia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Skoro tobie wychodzi 600zł/t to mój znajomy ma 200 ha to ile on dorzuca do tej ziemi skoro owies jest po ok 500 a koszt wyprodukowania to 600zł? Przy takim areale i tak jak ty podałeś przy koszcie wyprodukowania 600zł/t to on by musiał sporo do swojego gospodarstwa dopłacić, a co roku nowy sprzęt kupuje, ostatnio pług 7 skibowy łamany(ok 40-50 tyś zł) wcześniej prawie nowego Fenda z turem i co roku coś nowego. I co roku jeździ sobie na wakacje(zimą) za granicę. 

Na logiczne myślenie plon po 7 t/ha to jest 4200 i powiedz co ty robisz że co roku ładujesz ponad 4 tyś/ha pola wytłumacz bo to jest nierealne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

moje ostatnio w 170 dobie miał 128 kg średnio. Wstawiane 18 kilogramowe

mnie same składniki growera pierwszego wychodzą 730zł a drugiego 680zł. Do tego prąd, czas i amortyzacja sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo72    0

Mowa była o NEOROLU , taniej paszy tylko pytanie z czego ona jest , nie porównujcie ją z paszą z własnej roboty bo własna jest w 90 % z boża a NEOROL mieści się w 10% areszta ?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszBONQ    34
matikasper98, zboża mam kupne w 90%, nie stosuję koncentratów tylko premiksy, śruta sojowa i rzepakowa plus dodatki typa zakwaszacz itp.. Wszystko mam w excel wpisywane bardzo dokładnie, mam wagę pod mieszalnikiem. Nie wiem czy da się kupić paszę w tej cenie co piszesz. Ostatni rzut kupiony w listopadzie a sprzedane resztki w zeszłym tygodniu zjadał paszę w ŚREDNIEJ cenie 820zł/t (oczywiście pracownik i amortyzacja w cenie). Więc nawet jakby zostawało mi 50zł to i tak będę ją robił, bo rocznie idzie mi jej 1400ton. Nie planuję nikogo przekonywać co się opłaca a co nie - każdy ma swój rozum i kalkulator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj