marcin974

Produkcja brykietu

Polecane posty

breveheart    0

W porównaniu z Budmą na którą jeżdże co roku to były mini targi :huh:

Było kilku producentów i dystrybutorów maszyn do produkcji brykietu i peletu z róznych rodzajów biomasy i teraz mam problem na zakup której maszyny się zdecydować :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akae    0

Witam,

od niedawna zaczalem zastanawiac sie na produkcja brykietów, ale mam tez kilka pytan...

Ile płaca elektociepolwnie albo cos podobne za tone brykietu ze slomy?

Jaka brykieciarke poloecacie jakiej firmy? chodzi glownie aby byla w miare malo awaryjna, o wydajnosci okolo 300kg/h

Czy dobrze wyliczylem ze na rozruch na same maszyny potrzebuje okolo 300tys(brykieciarka, rozdrabniacz, suszarka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

@Akae

 

Sam zastanawiam się nad tym, z tego co się dowiadywałem, czytałem, rynkiem zbytu są albo elektrownie ceny średnie, płacą za GJ i ilości duże, ale to zależy, biorą luzem, więc masę kosztów opakowań, worków, palet itp. odchodzi albo na rynku np. do kominków czy prywatnych chętni powinni być i za większą kwotę, ale trzeba to jakoś zapakować itp. Są firmy, z którymi można podpisać stałą umowę, patrzyłem 300zł/t. Sprzęt myślałem o używanym. Ktos wyżej napisał o firmie, która dzierżawi linię, oferuje szkolenie i zbyt, mógłby ktoś o tym opisać na czym polega taka wspólpraca,warto? Myślałem, że można by nabrać doświadczenia.

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobiasz51    0

Odświeżam temat.

nie zakładam nowego bo po co .

czy ktoś się orientuje konkretnie czy są dotacje do linii produkcyjnej na dzień dzisiejszy czy kiedy będą . z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biomasa   
Gość Biomasa

Odświeżam temat.

nie zakładam nowego bo po co .

czy ktoś się orientuje konkretnie czy są dotacje do linii produkcyjnej na dzień dzisiejszy czy kiedy będą . z góry dzięki

Co roku jest nabór wniosków w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, działanie "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej".

 

Sam zastanawiam się nad tym, z tego co się dowiadywałem, czytałem, rynkiem zbytu są albo elektrownie ceny średnie, płacą za GJ i ilości duże, ale to zależy, biorą luzem, więc masę kosztów opakowań, worków, palet itp. odchodzi albo na rynku np. do kominków czy prywatnych chętni powinni być i za większą kwotę, ale trzeba to jakoś zapakować itp. Są firmy, z którymi można podpisać stałą umowę, patrzyłem 300zł/t. Sprzęt myślałem o używanym. Ktos wyżej napisał o firmie, która dzierżawi linię, oferuje szkolenie i zbyt, mógłby ktoś o tym opisać na czym polega taka wspólpraca,warto? Myślałem, że można by nabrać doświadczenia.

 

Ceny biomasy agro dla energetyki: np. brykiet i pellet ze słomy, siegaj juz 27- 29 zł/GJ, ceny i zbyt można śledzić na eBiomasa.pl w dziale Giełda biomasy. Z uwagi na ogromne inwestyce w energetyce na instalacje spalanie biomasy, problem niebawem będzie z surowcem np. słomą.

 

 

Pozdrawiam

Marcin

Biomasa , biogaz, ekopaliwa

Edytowano przez Biomasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biomasa   
Gość Biomasa

A wiesz o cenach nieprzetworzonej biomasy, typu trociny, zrębki, kora?

 

Ceny w dużej mierze zależą od wilgotności biomasy, rodzaju i transportu.

Mokra zrębka to cena ok 30 zł/m3, a sucha trocina 300 zł/tonę.

Ale to tylko przykłady, przeszukaj oferty na giełda biomasy - eBiomasa.pl, to bedziesz miał szersze rozeznanie.

 

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Już się też trochę na forum o brykieciarkach dowiedziałem. I to prawda o tej cenie o której pisałeś za agro, ale drzewna biomasa jest nadal za 20zł/GJ. Zobaczę po nowym roku może znów kilka zł mi podniosą za mp trociny luzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3004    0

Witam. Wiecie może jak to jest z wymogami prowadząc brykieciarnię, chodzi mi czy może być przerobiony magazyn, czy naliczają inny podatek od obiektu (magazynu) itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Witam panów

 

 

Czy żeby użytkować taką maszynę do pelletu : http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=2722775837&ars_source=ars&ars_socket_id=9&ars_rule_id=74

to trzeba mieć na nią pozwolenie? Bo tata coś wspominał ze chyba tak. To jeśli na to trzeba to na śrutownik też? No chyba niee. Więc jak wiecie to wyjasnijcie jak to jest z tym.

 

 

 

Dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszT    16

Pierwsze słyszę, a tak przy okazji ta maszyna z twojego linku to do produkcji pelletu nie nadaje się, bardziej do granulowania paszy.


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

A dlaczego nie nadaje się do produkcji pelletu? Producent napisał ze do słomy siana trocin itd. Na Youtube są filmiki z takimi maszynkami produkujący pellet ze słomy czy trocin i jakoś im to idzie, więc dlaczego sie nie nadaje? dzięki kolego za odpowiedz.

 

 

A i jeszcze jedna sprawa, do tego jeszcze trzeba mieć jakieś specjalne przyłącze czy tylko wystarczy kabel od masy chyba 380 czy jak to tam jest.

Edytowano przez dentka17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszT    16

Nie chce mi się wierzyć, że ta peleciarka ma 230kg wydajności, standardowe tej wielkości mają 30kg/godz. Są to przeważnie sprowadzane z Chin.


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

7,5kW i 230kg? to tak jak piszecie na paszy, ale nie na trocinach i słomie. Pewnie to jakaś chińszczyzna albo na wzór chińskiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3004    0

Moim zdaniem 230kg zrobi ale na paszy, ale na słomie to tak jak piszą przedmówcy około 30kg, na trocinach nieco więcej. Jeżeli chcesz na własne potrzeby to może brykieciarka. Za całkiem nieduże pieniądze znajdziesz całkiem niezłą używkę taką jak np. ta http://www.kupsprzedaj.pl/o/sprzedam-linie-do-produkcji-brykietu/2001705 a potargować się można zawsze ;) . Jak będzie kasa to sam mam nadzieję coś poszukać :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Myslicie że by kantowali z tą wydajnością? Jakby tak było to by nikt tego nie kupował i w końcu by tego nie produkowali. Może i troche zawyżyli ale myśle ze nie aż tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luqasz17    61

Posiadam ok 2 ha łąki z czego 1ha to trawa jest tam byle jak z domieszką trzciny. Moje pytanie brzmi czy jest w woj Łódzkim firma która chciała by kupić to gorsze siano na brykiet albo sam ktoś robił brykiet z siana?? Jak to wygląda? Czekam na opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerluki    0

sprzedawałem siano na brykiet musi być suche brykiet z siana jest o wiele cięższy od słomianego nie wiem jak ze spalaniem i kalorycznością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro090    7

oo fajny temat !!! ile kosztuje tona takiego siana na brykiet bo i ja bym sprzedał jak by niezła cena była ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez JEDREK
      Panowie interesuje mnie ile wołacie jak sprzedajecie siano za bala i ile na przykład bierzecie za tonę siana???? tak samo interesuje mnie cena sianokiszonki???? pomóżcie koledzy
    • Przez fd65
      czy są jakieś tarcze,noże lub coś w tym stylu dzięki czemu przy pomocy kosy spalinowej stihl FS 120 mógłbym kosic trawę na siano ? bo kosą ręczną nie umię a mam 40 arów na pochyłym sadzie i chciałbym to zebrać.
    • Przez jasiu123
      Witam.
      Nie mam co zrobić z trawą więc pomyślałem żeby skosić łąkę i wrzucić trawę do obornika aby sobie przefermentowała i byłby z tego nawóz. Co sądzicie o tym pomyśle? Czy nie spowoduje to zakwaszenia pola lub innych skutków ubocznych?
    • Przez rogerr33
      Witam
      Mam zamiar zakupić takie urządzenie
      http://allegro.pl/wilgotnosciomierz-siana-i-slomy-draminski-hmm-i4409965262.html
       
      może jakieś opinie? Głównie będę go używał do sprawdzania wilgotności w belach słomy a takie pytanko jak myślicie czy zmierzy wilgotność w pszenicy czy rzepaku?
    • Przez Primorac
      Witam, 
       
      Zapraszam do zapoznania się z ogłoszeniem  
       
      http://olx.pl/oferta/przyczepa-do-bel-pronar-t023-CID757-IDduwGw.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj