marcin974

Produkcja brykietu

Polecane posty

garek    155

ciężki temat z tymi brykiemtami. Chętnie bym zaczął ale jak kupic sprzęt to żeby nie było wtopy


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

W mojej okolicy pomimo , iż są chyba trzy przetwórnie słomy na podkład pod pieczarki , to otwierają brykieciarnie , i to nie małą , bo ma przerób 3-4 tony na godzine , a jak mój tata rozmawiał z ludzmi , którzy się tym zajmują , to słoma musi mieć najlepiej tak 30% wilgotności , a zbyt na to będą mieli , bo chyba 15% zasobów energii w polsce ma być z lini eko , a narazie mamy chyba zaledwie 3-4% , a elektrownie niezłą kase dają za brykiet , więc wszyscy rolnicy uzbrajają się po zęby , będą na umur wozić słome skąd się da , my może w te żniwa , ale może w następne jedziemy zwijać bele w takim rejonie , gdzie zwierzaka byś nie spotkał , i wszystko wywieziemy na brykiet , bo ta brykieciarnia ma mocną konkurencje , bo są jeszcze trzy przetwórnie , więc licze na przyzwoitą cene , i co za tym idzie , przyzwoity zysk .:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
orzel1009    0

Hej chłopaki!!

Też interesuję sie produkcją brykietu ze słomy na poważnie.Znalazłem firme która daje całą linię produkcyjną w dzierżawę bezpłatny montaż lini oraz szkolenie.Zapewniają odbiór całego wyprodukowanego towaru podpisując kontrakt nawet na 5 lat.

 

Napiszcie czy komuś udało się uruchomić taką produkcję i jak idzie????????

Ja zbieram materiały informacyjne na temat sprzętu i dofinansowania z unii.Za wszelkie informacje dotyczące dofinansowania dziekuję.

Sam chciałbym rozpocząć produkcję w 2010 roku już z kopyta po zniwach ale muszę załatwić najpierw kredyt na maszyny(ciągnik+prasa) oraz modernizacje gospodarstwa(duży prąd jest potrzebny, utwardzony podjazd itp...)

Obkiczyłem że do pełnej produkcji potrzebne mi będzie ok.6000 ton słomy rocznie no i kredycik bagatela ok.1,1 mln zł.

Nieco szalony pomysł ale powinno sie zwrócić w 100 % po ok.5 latach przy dofinansowaniu 50% ze środków unijnych.

Problemów bedzie dużo ale puki co mam zapał.Zamierzam zlecić firmie opracowanie biznesplanu i starać się o kredyt w BOŚ.

 

Czekam na odpowiedzi od osób które rozpoczęły taką produkcję w celu wymiany doświadczeń o problemach itp...

 

Powodzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFJD    2

To chodzi ci o firmę InvestMot która należy do holdingu Polmot Warfama czy może jakaś inna. Bo w mojej okolicy właśnie działa taka linia Investmotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
orzel1009    0

Dokladnie o tą firmę mi chodzi. Puki co się rozglądam i nie znam szczegułów ale brzmi zachecająco.A wiesz coś więcej o dzialalności tej lini???pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

witam temat dawno nie ruszany ale nie chciałem zakładać nowego

 

mianowicie - mam pytanko - czy oddajecie słomę (siano) do takich brykieciarni i ile złotych za tonę płacą ??


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
es8    0

ktoś pisał że 100zł?

 

 

wg mnie to trochę dużo, ale w porównaniu do ceny tony brykietu wydaje się dość tanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qobras    0

100 zł za slome + ok. 150 za prąd = 250 zł. Jak sprzedasz tone za cena 400 zł patrząc iż dałeś 50.000 za maszynę to wyjdziesz na plus dopiero po wyprodukowaniu ok. 330 t. za 50 tyś kupisz maszyne o wydajnosci gora 100 kg/h. 330 t wyprodukujesz w takim razie po 3300 h. cały rok ma 8760 h wiec musial bys bez przerwy nie całę poł roku... To wcale nie jest ogromny zysk.

 

Ale ja za to mam problem , kupilem brykieciarke hydrauliczna i rozdrabniacz do slomy. Wszystko pracuje tak jak trzeba tyle że brykiet mi sie sypie. Gdy włożę suchąsłome to sie sypie , gdy poleje ją wodą to stawiam za duzy opór i przestaje działać cala maszyna... :D Czy ktos mógł by mi podać w % odpowiednia wilgotność slomy do przerabiania na brykiet ?

 

Posta piszemy tylko w oknie "białym"

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal26    12

XXX

Poszukaj tutaj pewnie coś znajdziesz.

 

Nie reklamujemy innych for o tematyce rolniczej!

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biomasa   
Gość Biomasa

Witam

 

Choć dawno nikt nie pisał w tym temacie, zachęcam wszystkich rolników do wykorzystania nadwyżki słomy do produkcji ekopaliw.

Produkcja brykietu i peletu z agrobiomasy jest coraz bardziej poszukiwaną dziedziną agroenergetyki, obecnie jest ielu producentów urządzeń do przetwarzania słomy, a zainteresowanie skupem ekopaliw pochodzenia rolniczego przez energetyke rośnie z roku na rok.

Zapraszam wszystkich zaineresowanych na GiełdaBiomasy.pl > Giełda Biomasy - ogólnopolski handel biomasą oraz urządzeniami do jej przetwarzania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
javorskyp    8

Witam. Posiadam brykieciarkę z Asketu i po dopracowaniu brykiet się nie rozłazi.. Kupiłem ją na jesień, zrobiłem nieco ponad 20t i nic się nie psuje, wszystko sprzedane na bierząco. Na wsi trochę ludzie bardzo nie biorą bo wszyscy się opkupili w lecie w wegiel ale większość to ludzie z miasta biorą... Brykieciarkę kupiłem za 74tys brutto ze wszystkim (brykieciarka rozdrabniacz itp). Przeszłem na vat i odliczyłem 22% i odebrałem jeszcze połowę z uni w programie . Koszt po wszystkim zmniejszył się i ze swoich pieniędzy zapłąciłem za nią 30tys.

 

Plusy tej brykieciarki:

-jest mała, można ją łatwo przewieść do kogoś na usługę-

- NIc się nie kurzy

- jest cicha

- Brykietuje nawet mokrą słomę...czego brykieciarki np hydrauliczne nie potrafią.

 

Minusy

- Jeśli słoma jest stara , sucha lub nie jest z przenicy to idzie trochę wolno i nie jest bardzo dobrze zbity, ale większości to nie przeszkadza bo w woku jest wtedy więcej a waga jest ta sama.

 

 

Po moich wyliczeniach wyrobie się w dwa sezony aby odbić tą brykieciarkę.. ( jeden już za sobą ) i jeszcze drugie lato , zebrać słomę zbrykietować i sprzedać i sprzęt odbity. ok 15% ze sprzedarzy odchodzi na prąd. Taryfa G . Jednostojny licznik po 50gr/kw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Na swoje wyjdziesz nie licząc amortyzacji po przerobieniu 200 ton słomy

Mam pytanie , w jakim stanie będzie maszyna po przerobieniu takiej ilości

Ile ton według ciebie wo gule wytrzyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
javorskyp    8

Tak dokładnie .Koleś z tej firmy mi mówił (napisane jest w gwarancji) że części są zrobione na wytrzymałość 2000g licząc po 70kg/g = 140t

 

Jeśli nawet te części wysiądą to tam do wymiany jest aby świder i tuleja.. Koszt remątu generalnego zmieścił by się w 2000zł. i możesz pracować znów długo... Zobaczę jak to będzie. Teraz ma przepracowane ok 420h. Nic się nie psuje. jak do mnie przyjechała to miała 40h narobione bo była trochę na dotarciu. Wogólę ona jest bardzo prosta i częśći nie są wielce drogie , nie ma tam bardzo co wymieniać.

 

Roboty jest w każdym bądź razie w zimie. Ja nie utrzymuje się z roli tylko głównie z pracy w mieście . Na wsi rola to dodatek , jednak jest kasa to pozwoliłem sobie na zakup maszyny i zobacze jak to będzie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

marcin974

Bank Ochrony Środowiska daje kredyty preferencyjne,nie wiem dokłądnie czy na brykieciarkę,mój znajomy wzioł kredyt na piec Eko-Groszek i na całą instalację jest to kredyt o niskiej stopie procentowej chyba 2 lub 3%. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Dają na całą linie możesz nawet chyba całą firme kupić na ten kredyt. Jeszcze jest możliwość że część kredytu podarują tak jak zwrot z uni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
breveheart    0

Witam :blink:

Chcę rozpocząć produkcje brykietu ze słomy czy mógłby ktoś polecić mi jakieś maszyny do produkcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Podziwiam tych, którzy to robią, ale dla mnie to przewalanie słomy, prościej byłoby sprasować w bardzo ścisłe belki, a potem magazynować pod dachem i wozić do ciepłowni całe bele. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

@Bobek_farmer można i tak ale problem jak to do pieca wsadzić itd. więc brykiet lepszy taśmociągami do młyna załadują zmieli i dmuchawy wtłoczą mieszankę węgla-brykietu-powietrza, lub jak zwykły piec i palacz pali to nasypie brykietów do pieca i się tli dając ciepło. Ja bawie się w drewnie i też jest pomysł postawić brykieciarkę tzn całą linię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Do pieca to już lepszy pelet, bo można zasypać zasobnik i samo się będzie podać. smile.gif Ja ekologi w brykiecie ze słomy nie widzę. :blink: Raz, że trzeba ja sprasować, zwieźć, rozładować, przewieźć na linie, załadować na naczepę i dodatkowo mamy baaardzo duże zapotrzebowanie na energię elektryczną. smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Ale są z tego pieniądze. Jeśli znajdziesz odbiorców i tanich dostawców słomy itd. to czemu nie. Pieniądze z tego jakieą na pewno będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Ja mam przystawkę na trociny przy piecu we firmie (180kw mocy) tak nawiasem, wygoda jest nie powiem tylko trzeba zasobnik co kilkanaście godzin zasypać (8-12h zależy od temperatur).

 

Pelet jest bardziej energochłonny przy produkcji niż brykiet. Znacie może ceny suszarni podłogowych i taśmowych firmy RIELA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez JEDREK
      Panowie interesuje mnie ile wołacie jak sprzedajecie siano za bala i ile na przykład bierzecie za tonę siana???? tak samo interesuje mnie cena sianokiszonki???? pomóżcie koledzy
    • Przez fd65
      czy są jakieś tarcze,noże lub coś w tym stylu dzięki czemu przy pomocy kosy spalinowej stihl FS 120 mógłbym kosic trawę na siano ? bo kosą ręczną nie umię a mam 40 arów na pochyłym sadzie i chciałbym to zebrać.
    • Przez jasiu123
      Witam.
      Nie mam co zrobić z trawą więc pomyślałem żeby skosić łąkę i wrzucić trawę do obornika aby sobie przefermentowała i byłby z tego nawóz. Co sądzicie o tym pomyśle? Czy nie spowoduje to zakwaszenia pola lub innych skutków ubocznych?
    • Przez rogerr33
      Witam
      Mam zamiar zakupić takie urządzenie
      http://allegro.pl/wilgotnosciomierz-siana-i-slomy-draminski-hmm-i4409965262.html
       
      może jakieś opinie? Głównie będę go używał do sprawdzania wilgotności w belach słomy a takie pytanko jak myślicie czy zmierzy wilgotność w pszenicy czy rzepaku?
    • Przez Primorac
      Witam, 
       
      Zapraszam do zapoznania się z ogłoszeniem  
       
      http://olx.pl/oferta/przyczepa-do-bel-pronar-t023-CID757-IDduwGw.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj