Skocz do zawartości

Zdjęcie

Produkcja brykietu

81 odpowiedzi na ten temat

#41 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 22:51

Produkcja brykietu Dają na całą linie możesz nawet chyba całą firme kupić na ten kredyt. Jeszcze jest możliwość że część kredytu podarują tak jak zwrot z uni.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Produkcja brykietu Dzisiaj, 13:36
  •  

#42 Share Tomek34

Tomek34

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 25 luty 2010 - 23:23

Produkcja brykietu A ma ktoś doświadczenie z produkcją peletu ??

#43 Share slawko716

slawko716

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 22 październik 2010 - 22:21

Produkcja brykietu Pelet może być ciekawą alternatywą dla ciezkich i wielkich brykieciarek.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share breveheart

breveheart

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 18 listopad 2010 - 02:23

Produkcja brykietu Witam :blink:
Chcę rozpocząć produkcje brykietu ze słomy czy mógłby ktoś polecić mi jakieś maszyny do produkcji?

#45 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 listopad 2010 - 07:18

Produkcja brykietu Podziwiam tych, którzy to robią, ale dla mnie to przewalanie słomy, prościej byłoby sprasować w bardzo ścisłe belki, a potem magazynować pod dachem i wozić do ciepłowni całe bele. :blink:

#46 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 18 listopad 2010 - 15:17

Produkcja brykietu @Bobek_farmer można i tak ale problem jak to do pieca wsadzić itd. więc brykiet lepszy taśmociągami do młyna załadują zmieli i dmuchawy wtłoczą mieszankę węgla-brykietu-powietrza, lub jak zwykły piec i palacz pali to nasypie brykietów do pieca i się tli dając ciepło. Ja bawie się w drewnie i też jest pomysł postawić brykieciarkę tzn całą linię.

#47 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 listopad 2010 - 16:53

Produkcja brykietu Do pieca to już lepszy pelet, bo można zasypać zasobnik i samo się będzie podać. Dodany obrazek Ja ekologi w brykiecie ze słomy nie widzę. :blink: Raz, że trzeba ja sprasować, zwieźć, rozładować, przewieźć na linie, załadować na naczepę i dodatkowo mamy baaardzo duże zapotrzebowanie na energię elektryczną. Dodany obrazek

#48 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 18 listopad 2010 - 17:32

Produkcja brykietu Ale są z tego pieniądze. Jeśli znajdziesz odbiorców i tanich dostawców słomy itd. to czemu nie. Pieniądze z tego jakieą na pewno będą.

#49 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 18 listopad 2010 - 17:39

Produkcja brykietu Ja mam przystawkę na trociny przy piecu we firmie (180kw mocy) tak nawiasem, wygoda jest nie powiem tylko trzeba zasobnik co kilkanaście godzin zasypać (8-12h zależy od temperatur).

Pelet jest bardziej energochłonny przy produkcji niż brykiet. Znacie może ceny suszarni podłogowych i taśmowych firmy RIELA?

#50 Share breveheart

breveheart

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 17:12

Produkcja brykietu A wiecie może czy peletem można palić w zwykłym piecu co ze sterownikiem i dmuchawą?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share breveheart

breveheart

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 23:44

Produkcja brykietu Byłem dzisiaj na targach POLEKO w Poznaniu i mam więcej pytań niż odpowiedzi :)

#52 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 24 listopad 2010 - 11:06

Produkcja brykietu było coś ciekawego na targach?

#53 Share breveheart

breveheart

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 24 listopad 2010 - 16:21

Produkcja brykietu W porównaniu z Budmą na którą jeżdże co roku to były mini targi :huh:
Było kilku producentów i dystrybutorów maszyn do produkcji brykietu i peletu z róznych rodzajów biomasy i teraz mam problem na zakup której maszyny się zdecydować :blink:

#54 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 24 listopad 2010 - 16:32

Produkcja brykietu Maszynę chcesz kupić do produkcji dla siebie czy na sprzedaż?

#55 Share Akae

Akae

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 19:53

Produkcja brykietu Witam,
od niedawna zaczalem zastanawiac sie na produkcja brykietów, ale mam tez kilka pytan...
Ile płaca elektociepolwnie albo cos podobne za tone brykietu ze slomy?
Jaka brykieciarke poloecacie jakiej firmy? chodzi glownie aby byla w miare malo awaryjna, o wydajnosci okolo 300kg/h
Czy dobrze wyliczylem ze na rozruch na same maszyny potrzebuje okolo 300tys(brykieciarka, rozdrabniacz, suszarka)

#56 Share k0b

k0b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 23:53

Produkcja brykietu @Akae

Sam zastanawiam się nad tym, z tego co się dowiadywałem, czytałem, rynkiem zbytu są albo elektrownie ceny średnie, płacą za GJ i ilości duże, ale to zależy, biorą luzem, więc masę kosztów opakowań, worków, palet itp. odchodzi albo na rynku np. do kominków czy prywatnych chętni powinni być i za większą kwotę, ale trzeba to jakoś zapakować itp. Są firmy, z którymi można podpisać stałą umowę, patrzyłem 300zł/t. Sprzęt myślałem o używanym. Ktos wyżej napisał o firmie, która dzierżawi linię, oferuje szkolenie i zbyt, mógłby ktoś o tym opisać na czym polega taka wspólpraca,warto? Myślałem, że można by nabrać doświadczenia.

pozdrawiam

#57 Share tobiasz51

tobiasz51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 19:10

Produkcja brykietu Odświeżam temat.
nie zakładam nowego bo po co .
czy ktoś się orientuje konkretnie czy są dotacje do linii produkcyjnej na dzień dzisiejszy czy kiedy będą . z góry dzięki

#58 Share Biomasa Biomasa

Biomasa
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 grudzień 2011 - 16:28

Produkcja brykietu

Odświeżam temat.
nie zakładam nowego bo po co .
czy ktoś się orientuje konkretnie czy są dotacje do linii produkcyjnej na dzień dzisiejszy czy kiedy będą . z góry dzięki

Co roku jest nabór wniosków w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, działanie "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej".

Sam zastanawiam się nad tym, z tego co się dowiadywałem, czytałem, rynkiem zbytu są albo elektrownie ceny średnie, płacą za GJ i ilości duże, ale to zależy, biorą luzem, więc masę kosztów opakowań, worków, palet itp. odchodzi albo na rynku np. do kominków czy prywatnych chętni powinni być i za większą kwotę, ale trzeba to jakoś zapakować itp. Są firmy, z którymi można podpisać stałą umowę, patrzyłem 300zł/t. Sprzęt myślałem o używanym. Ktos wyżej napisał o firmie, która dzierżawi linię, oferuje szkolenie i zbyt, mógłby ktoś o tym opisać na czym polega taka wspólpraca,warto? Myślałem, że można by nabrać doświadczenia.

Ceny biomasy agro dla energetyki: np. brykiet i pellet ze słomy, siegaj juz 27- 29 zł/GJ, ceny i zbyt można śledzić na eBiomasa.pl w dziale Giełda biomasy. Z uwagi na ogromne inwestyce w energetyce na instalacje spalanie biomasy, problem niebawem będzie z surowcem np. słomą.

Pozdrawiam
Marcin
Biomasa , biogaz, ekopaliwa

Edytowany przez Biomasa, 07 grudzień 2011 - 16:31.

#59 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 07 grudzień 2011 - 19:57

Produkcja brykietu A wiesz o cenach nieprzetworzonej biomasy, typu trociny, zrębki, kora?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Biomasa Biomasa

Biomasa
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 grudzień 2011 - 16:52

Produkcja brykietu

A wiesz o cenach nieprzetworzonej biomasy, typu trociny, zrębki, kora?

Ceny w dużej mierze zależą od wilgotności biomasy, rodzaju i transportu.
Mokra zrębka to cena ok 30 zł/m3, a sucha trocina 300 zł/tonę.
Ale to tylko przykłady, przeszukaj oferty na giełda biomasy - eBiomasa.pl, to bedziesz miał szersze rozeznanie.

Pozdrawiam
Marcin