Skocz do zawartości

Zdjęcie

Produkcja brykietu

81 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Karol I

Karol I

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 20 luty 2008 - 16:56

Produkcja brykietu

@Karol I a widziałeś kiedyś brykiet z Asketu nierozpadający się?

Tak tylko po zewnątrz był brązowy bo tak był przypalony, duża temperatura i duży ścisk.

Do brykieciarki hydraulicznej to słoma raczej nie może być sucha, bo na co by się skleiła ;)
a jak na Premierach powąchałem brykiet z hydraulicznej brykieciarki to stęchlizną waliło.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Produkcja brykietu Dzisiaj, 06:28
  •  

#22 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 11 marzec 2008 - 17:25

Produkcja brykietu A moze macie jakies stronki o produkcji brykietu ze słomy. Czy było by to opłacalne na 100ha ziemi?? Ile mniej wiecej mogłbym tego brykietu uzyskac z takiego obszaru?? Jaki jest koszt uzywanych brykieciarni hydraulicznych?? Czy brykiet musi być przechowywany w suchym pomieszczeniu??

#23 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 05 maj 2008 - 08:03

Produkcja brykietu Rzeczowo opisane, tylko bez uczucia...
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share johny

johny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo itp.

Napisany 22 maj 2008 - 22:15

Produkcja brykietu mój znajomy zaczął sie w bawić 2 lata temu to powiem że z początku to nie było za dobrze ( 1 rok) ale jak mu sie to rozkręciło to na 2 skupywał słomy ile sie dało i od kogo <_< ja mu w tamte żniwa oddaliśmy mu ponad 300 beli a on tylko policzył za przerób a brykieciarkę ma z firmy alchemik trochę z początku mu słabo zbijała ale już po jakimś czasie było wszystko dobrze , ktoś pisał że chłop opala tym 400 m2 mieszkania <_< u nas opalamy samym brykietem 1200 m2 ( mamy piekarnie i sklep i budynek mieszkalny w jednym ) i w tym roku przepaliliśmy trochę ponad 40 t ( co prawda była słaba zima ale ten budynek jest nie ocieplany ) i tak w normalną zimę wyszło by z 50 t ( ale jak dla mnie to brykiet do palenia jest bardzo dobry do rozpalenia włożysz trochę kartonów i wsypujesz 100 KG brykietu i sie już pali i nic więcej a z węglem to trzeba mieć i drewno i kartony jakieś a w przeliczeni do kilogram brykietu ma tako samo wartość jak 0.73 kg węgla ( taki przelicznik mniej więcej :lol:

Pozdrawiam Johny
jak nie wierzycie mogę dać wam zdjecia budynku :P

#25 Share Grzegorz37

Grzegorz37

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 10 sierpień 2008 - 11:24

Produkcja brykietu Jeśli chodzi o brykietowanie to do opalania duzych powieżchni to nie ma sensu (chyba) brykietowac odrazu najlepiej palić słomą w kostkach lub belach, bo piece są duże i nie ma problemu z załadunkiem np kostki słomy. Ja np wypróbowałem w tym roku opalac susarnie podłogową i zużyłem 12bali kostek a jedna paliła się około 30-40min. to chyba całkiem niezle a temperature miałęm taką samą jak przy drewnie:) a co do opalania dumu to brykiet bedzie lepszy bo zajmuje mniej miejsca i łatwiejszy do dołożenia do pieca. A co do brykieciarek to słoma musi byc sucha, bo jesli nie to nie warzne z jakiej prasy (ślimakowa, hydrauliczna) i tak sie rozypie. A co do pras to slimakowa jest lepsza bo jest cichsza, zuzywa mniej energii i robi lepszej jakości brykiet, ale taka brykieciarka wysokiej jakosci oczywiście.

#26 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 01 listopad 2008 - 11:06

Produkcja brykietu ciężki temat z tymi brykiemtami. Chętnie bym zaczął ale jak kupic sprzęt to żeby nie było wtopy

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#27 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 01 listopad 2008 - 19:28

Produkcja brykietu W mojej okolicy pomimo , iż są chyba trzy przetwórnie słomy na podkład pod pieczarki , to otwierają brykieciarnie , i to nie małą , bo ma przerób 3-4 tony na godzine , a jak mój tata rozmawiał z ludzmi , którzy się tym zajmują , to słoma musi mieć najlepiej tak 30% wilgotności , a zbyt na to będą mieli , bo chyba 15% zasobów energii w polsce ma być z lini eko , a narazie mamy chyba zaledwie 3-4% , a elektrownie niezłą kase dają za brykiet , więc wszyscy rolnicy uzbrajają się po zęby , będą na umur wozić słome skąd się da , my może w te żniwa , ale może w następne jedziemy zwijać bele w takim rejonie , gdzie zwierzaka byś nie spotkał , i wszystko wywieziemy na brykiet , bo ta brykieciarnia ma mocną konkurencje , bo są jeszcze trzy przetwórnie , więc licze na przyzwoitą cene , i co za tym idzie , przyzwoity zysk .:)

#28 Share orzel1009

orzel1009

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 27 grudzień 2008 - 15:04

Produkcja brykietu Hej chłopaki!!
Też interesuję sie produkcją brykietu ze słomy na poważnie.Znalazłem firme która daje całą linię produkcyjną w dzierżawę bezpłatny montaż lini oraz szkolenie.Zapewniają odbiór całego wyprodukowanego towaru podpisując kontrakt nawet na 5 lat.

Napiszcie czy komuś udało się uruchomić taką produkcję i jak idzie????????
Ja zbieram materiały informacyjne na temat sprzętu i dofinansowania z unii.Za wszelkie informacje dotyczące dofinansowania dziekuję.
Sam chciałbym rozpocząć produkcję w 2010 roku już z kopyta po zniwach ale muszę załatwić najpierw kredyt na maszyny(ciągnik+prasa) oraz modernizacje gospodarstwa(duży prąd jest potrzebny, utwardzony podjazd itp...)
Obkiczyłem że do pełnej produkcji potrzebne mi będzie ok.6000 ton słomy rocznie no i kredycik bagatela ok.1,1 mln zł.
Nieco szalony pomysł ale powinno sie zwrócić w 100 % po ok.5 latach przy dofinansowaniu 50% ze środków unijnych.
Problemów bedzie dużo ale puki co mam zapał.Zamierzam zlecić firmie opracowanie biznesplanu i starać się o kredyt w BOŚ.

Czekam na odpowiedzi od osób które rozpoczęły taką produkcję w celu wymiany doświadczeń o problemach itp...

Powodzenia ;)

#29 Share MFJD

MFJD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 30 grudzień 2008 - 11:46

Produkcja brykietu To chodzi ci o firmę InvestMot która należy do holdingu Polmot Warfama czy może jakaś inna. Bo w mojej okolicy właśnie działa taka linia Investmotu

#30 Share orzel1009

orzel1009

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 13:40

Produkcja brykietu Dokladnie o tą firmę mi chodzi. Puki co się rozglądam i nie znam szczegułów ale brzmi zachecająco.A wiesz coś więcej o dzialalności tej lini???pozdro

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share wiesmak

wiesmak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 31 grudzień 2008 - 00:38

Produkcja brykietu Co do dofinansowania to lipa bo maksymalną kwotę jaką dają to 200tyś zł netto B)

#32 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 06 maj 2009 - 16:31

Produkcja brykietu witam temat dawno nie ruszany ale nie chciałem zakładać nowego

mianowicie - mam pytanko - czy oddajecie słomę (siano) do takich brykieciarni i ile złotych za tonę płacą ??
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#33 Share es8

es8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 01 czerwiec 2009 - 20:32

Produkcja brykietu ktoś pisał że 100zł?

wg mnie to trochę dużo, ale w porównaniu do ceny tony brykietu wydaje się dość tanie.

#34 Share Qobras

Qobras

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 01 lipiec 2009 - 19:32

Produkcja brykietu 100 zł za slome + ok. 150 za prąd = 250 zł. Jak sprzedasz tone za cena 400 zł patrząc iż dałeś 50.000 za maszynę to wyjdziesz na plus dopiero po wyprodukowaniu ok. 330 t. za 50 tyś kupisz maszyne o wydajnosci gora 100 kg/h. 330 t wyprodukujesz w takim razie po 3300 h. cały rok ma 8760 h wiec musial bys bez przerwy nie całę poł roku... To wcale nie jest ogromny zysk.

Ale ja za to mam problem , kupilem brykieciarke hydrauliczna i rozdrabniacz do slomy. Wszystko pracuje tak jak trzeba tyle że brykiet mi sie sypie. Gdy włożę suchąsłome to sie sypie , gdy poleje ją wodą to stawiam za duzy opór i przestaje działać cala maszyna... :D Czy ktos mógł by mi podać w % odpowiednia wilgotność slomy do przerabiania na brykiet ?

Posta piszemy tylko w oknie "białym"

Edytowany przez krolikNH, 02 lipiec 2009 - 09:05.

#35 Share michal26

michal26

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 02 lipiec 2009 - 09:03

Produkcja brykietu XXX
Poszukaj tutaj pewnie coś znajdziesz.

Nie reklamujemy innych for o tematyce rolniczej!

Edytowany przez krolikNH, 02 lipiec 2009 - 09:06.

#36 Share Biomasa Biomasa

Biomasa
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 lipiec 2009 - 12:45

Produkcja brykietu Witam

Choć dawno nikt nie pisał w tym temacie, zachęcam wszystkich rolników do wykorzystania nadwyżki słomy do produkcji ekopaliw.
Produkcja brykietu i peletu z agrobiomasy jest coraz bardziej poszukiwaną dziedziną agroenergetyki, obecnie jest ielu producentów urządzeń do przetwarzania słomy, a zainteresowanie skupem ekopaliw pochodzenia rolniczego przez energetyke rośnie z roku na rok.
Zapraszam wszystkich zaineresowanych na GiełdaBiomasy.pl > Giełda Biomasy - ogólnopolski handel biomasą oraz urządzeniami do jej przetwarzania.

#37 Share javorskyp

javorskyp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:Hokey

Napisany 01 styczeń 2010 - 15:33

Produkcja brykietu Witam. Posiadam brykieciarkę z Asketu i po dopracowaniu brykiet się nie rozłazi.. Kupiłem ją na jesień, zrobiłem nieco ponad 20t i nic się nie psuje, wszystko sprzedane na bierząco. Na wsi trochę ludzie bardzo nie biorą bo wszyscy się opkupili w lecie w wegiel ale większość to ludzie z miasta biorą... Brykieciarkę kupiłem za 74tys brutto ze wszystkim (brykieciarka rozdrabniacz itp). Przeszłem na vat i odliczyłem 22% i odebrałem jeszcze połowę z uni w programie . Koszt po wszystkim zmniejszył się i ze swoich pieniędzy zapłąciłem za nią 30tys.

Plusy tej brykieciarki:
-jest mała, można ją łatwo przewieść do kogoś na usługę-
- NIc się nie kurzy
- jest cicha
- Brykietuje nawet mokrą słomę...czego brykieciarki np hydrauliczne nie potrafią.

Minusy
- Jeśli słoma jest stara , sucha lub nie jest z przenicy to idzie trochę wolno i nie jest bardzo dobrze zbity, ale większości to nie przeszkadza bo w woku jest wtedy więcej a waga jest ta sama.

Po moich wyliczeniach wyrobie się w dwa sezony aby odbić tą brykieciarkę.. ( jeden już za sobą ) i jeszcze drugie lato , zebrać słomę zbrykietować i sprzedać i sprzęt odbity. ok 15% ze sprzedarzy odchodzi na prąd. Taryfa G . Jednostojny licznik po 50gr/kw

#38 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 20:07

Produkcja brykietu Na swoje wyjdziesz nie licząc amortyzacji po przerobieniu 200 ton słomy
Mam pytanie , w jakim stanie będzie maszyna po przerobieniu takiej ilości
Ile ton według ciebie wo gule wytrzyma

#39 Share javorskyp

javorskyp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:Hokey

Napisany 01 styczeń 2010 - 21:09

Produkcja brykietu Tak dokładnie .Koleś z tej firmy mi mówił (napisane jest w gwarancji) że części są zrobione na wytrzymałość 2000g licząc po 70kg/g = 140t

Jeśli nawet te części wysiądą to tam do wymiany jest aby świder i tuleja.. Koszt remątu generalnego zmieścił by się w 2000zł. i możesz pracować znów długo... Zobaczę jak to będzie. Teraz ma przepracowane ok 420h. Nic się nie psuje. jak do mnie przyjechała to miała 40h narobione bo była trochę na dotarciu. Wogólę ona jest bardzo prosta i częśći nie są wielce drogie , nie ma tam bardzo co wymieniać.

Roboty jest w każdym bądź razie w zimie. Ja nie utrzymuje się z roli tylko głównie z pracy w mieście . Na wsi rola to dodatek , jednak jest kasa to pozwoliłem sobie na zakup maszyny i zobacze jak to będzie. Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 01 styczeń 2010 - 21:56

Produkcja brykietu marcin974
Bank Ochrony Środowiska daje kredyty preferencyjne,nie wiem dokłądnie czy na brykieciarkę,mój znajomy wzioł kredyt na piec Eko-Groszek i na całą instalację jest to kredyt o niskiej stopie procentowej chyba 2 lub 3%. :rolleyes: