Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

Produkcja brykietu

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
79 odpowiedzi na ten temat

#1 marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 3081 postów
  • 8368390

Napisany 16 luty 2008 - 14:16

Witam
zakładam ten temat ponieważ na polagrze widziałem linię produkcyjną do brykietu
i stąd moje pytania i zamierzam produkować brykiet na własną potrzebę ale i na sprzedaż
Czy będzie to opłacalne -spotkał sie ktoś z takim czymś?
Czy są jakieś dofinansowania unijne do tego?
  • 0

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Reklama

• Reklama
  •  

#2 quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • 1621 postów

Napisany 16 luty 2008 - 14:24

Co do dofinansowań to nie wiem. U nas sprzedają to po 420 PLN za T. Jest tego jedna wada. Jeśli słoma była morka to i brykiet jest do d*p*. Jeżeli Ci chodzi o brykiety ze słomy.
  • 0
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#3 MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 16 luty 2008 - 14:27

pewnie piszesz o biomaserze firmy asket - powiem tak ze teoretycznie jest to opłacalne i wskazane tylko że wydajnośc tej lini produkcyjnej jest przerażająco niska

ogólnie ujmuąc sam pomysł spalania brykietów jest genialny w swej prostocie - niestety barierą jest wydajność maszyn do brykietowania która nie jest oszałamiająca - prawdopodobnie działalność taka jest opłacalna bo spotkałem już kilka firm które zajmują się wyłącznie brykietowaniem
  • 0
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#4 tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4419 postów

Napisany 16 luty 2008 - 14:36

gdziesz juz pisalem ze u mnie w okolicy jest firma ktorej sie zawozi 6t slomy a ona ci daje 3 tony brykietu ;) dobre jak ktos ma wiecej slomy jak wymaga hodowla :) swinie sie malo oplacaja wiec moze na nastepna zime sie pomysli tej slomy troche zawiesc-tylko ze ja mam w kostkach a lepiej byloby w rolkach :)

nie wiecie na jak dlugi okres palenia wystarcza taka tona tego brykietu??
  • 0

#5 marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 3081 postów
  • 8368390

Napisany 16 luty 2008 - 14:40

a orientuje sie ktos w cenach lin produkcyjnych do brykietu?
na moje potrzeby wystarczyła by DUO-SET z tej strony http://www.asket.pl/...asser_linia.php

gdziesz juz pisalem ze u mnie w okolicy jest firma ktorej sie zawozi 6t slomy a ona ci daje 3 tony brykietu ;) dobre jak ktos ma wiecej slomy jak wymaga hodowla :) swinie sie malo oplacaja wiec moze na nastepna zime sie pomysli tej slomy troche zawiesc-tylko ze ja mam w kostkach a lepiej byloby w rolkach :)

nie wiecie na jak dlugi okres palenia wystarcza taka tona tego brykietu??

1t wegla = 1,25t brykietu no ja mam gdzie słomę przechować i mam jej znacznie więcej niz potrzebne do hodowli :)
  • 0

Kontakt 661995047

#6 dawid12

dawid12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • 8762732

Napisany 16 luty 2008 - 15:21

ja niedawno oglądałem program o tych właśnie brykietach.Taki piec wzraz z instalacją i zasobnikiem kosztuje około 6tyś zł.ja uważam ze jest to dobry sposób ogrzewania domu.Popiołu z tego jest tylko 1% więc nie trzeba go tak często wybierać. A te brykiety to mozna nawet z odpadków z produkcji soków jabłkowych robic.
  • 0
Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.

#7 pati

pati

Farmer modelarz

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • 9878736
  • Zainteresowania:Rolnictwo, modelarstwo rolnicze, muzyka, straż pożarna, prawo jazdy i szkolenie kierowców.

Napisany 16 luty 2008 - 15:41

Oglądałam "Siłę z Natury" po Agrobiznesie i była gadka z kolesiem co 400m2 chałpę ogrzewa brykietem, no i bardzo różowo to wyglądało. Oszczędności 5.000zł w porównaniu z olejem opałowym. ;)

A co do maszyn brykietowych to na poprzedniej edycji premier też był taki "mikser" do słomy, mnie to się podobały te krążki. Przydały by się jako baloty do modeli. :)

Ostatnio jak byłam w mieście to przejeżdżał Claas Ares i Fendt Vario (ten starszy z kanciata maską) i ciągli przyczepy to bel z Pronaru te trzyosiowe i każdy miał TURa i było napisane z tyłu SKUP SŁOMY. Pewnie z jakiejś brykieciarni byli i skoro stać na taki sprzęt... :) To produkcja musi się opłacać. :)

Widzę, że @dawid12 tez ten program oglądał. :)
  • 0
Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

#8 tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4419 postów

Napisany 16 luty 2008 - 15:42

a to musi byc specjalny piec do tego? ;)
  • 0

#9 Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 16 luty 2008 - 15:55

Brykiety z biomasy są doskonałe i mogą być ze słomy, siana czy innych odpadów po rolniczych. Można też uprawiać rośliny energetyczne takie jak wierzba kanadyjska, trawa słoniowa i parę innych. Nie tylko tanie ale i ekologiczne ogrzewanie!!!!
  • 0

#10 dawid12

dawid12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • 8762732

Napisany 16 luty 2008 - 16:01

Oglądałam "Siłę z Natury" po Agrobiznesie i była gadka z kolesiem co 400m2 chałpę ogrzewa brykietem, no i bardzo różowo to wyglądało. Oszczędności 5.000zł w porównaniu z olejem opałowym. ;)
Widzę, że @dawid12 tez ten program oglądał. :)

no ba... wtedy jeszcze ospe wietrzną chyba miałem to oglądałem:)
  • 0
Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.

#11 marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 3081 postów
  • 8368390

Napisany 16 luty 2008 - 16:28

a to musi byc specjalny piec do tego? :)

nie -można palić tym w piecach kaflowych, miałowych, a nawet kominkach
co do popiołu to jak bys miał 1% to z tony słomy byłoby 10kg popiołu ;)
ja czytałem ze od 5-7% :)
  • 0

Kontakt 661995047

#12 DANIEL

DANIEL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • 8075825

Napisany 16 luty 2008 - 16:48

Byłem ostatnio u kolesia co bawi się w takie coś, w gazecie się ogłaszał, miał po 300 zł tona. w workach popakowane, ale kiepsko miał je zbite bo praktycznie 1/3 się sypała a jak się sypie to za szybko się pali i oczywiście krótko trzyma temperaturę.
Mówił, że sypie się od tego że słoma za wilga lub za sucha...
  • 0

#13 cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 16 luty 2008 - 17:16

Ta brykieciarka Asketu ma jedną zaletę jest tania, ale ma też jedną wadę słabo ściska słomę (ślimakowa brykieciarka). Dużo lepszy efekt dają brykieciarki hydrauliczne, no ale one też ładniej kosztują. A cała linia rozdrabniacz do słomy, suszarnia i brykieciarka to juz trochę kosztuje. Odesłałbym was po info gdzieś ale zaraz mnie modzi okrzyczą że nie wolno reklamować innych ...
  • 0
a

#14 marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 3081 postów
  • 8368390

Napisany 18 luty 2008 - 18:40

wiec już sie co nie co dowiedziałem (w weekend nie było można) :)
maszyna z wydajnością 50kg/h 21.500 bez vatu 22%
z wydajnością 100kg/h 55.400zł bez vatu 22%
a o wydajności 300kg/h 95.200zł bez vatu 22%
tona brykietu kosztuje ~400zł
można tez tak zrobić ze zawiezie sie komus kto ma biomasser zawieźc 3t słomy a wzamian da tonę brykietu
pytaliśmy tez po ile słomę skupuje to powiedział ze po 100zł za tone (pomyslcie -brykiet po 400zł za tonę sprzeda, a żadnych ,,produktów" ubocznych nie ma) :D
zastanawiam sie nad tą maszyną za ponad 100tys z watem -czy jest jakieś dofinansowanie z ARiMIR'u do tego?

siano czy trociny tez tym przerobi na opał :)

A tutaj zamieszczam maila którego dostałem od jednej z firm ;)

Szanowny Panie,

Firma ASKET jest cenionym na polskim rynku producentem urządzeń do brykietowania słomy i siana. W ofercie firmy znaleźć można zestawy, których wydajności mieszczą się w granicach od 50kg/h do 1500 kg/h.

Maszyną o najniższej wydajności (50kg/h) jest BIOMASSER SOLO, którego cena wynosi 21.500,00 zł netto + 22%VAT, natomiast BIOMASSER DUO, urządzenie o wydajności 100kg/h kosztuje 39.800,00 zł netto + 22% VAT.

Surowiec wykorzystywany do produkcji brykietu powinien być pocięty na odcinki o długości od 2 do 5cm. Do otrzymania takiej długości materiału wsadowego służą rozdrabniacze, także znajdujące się w ofercie firmy ASKET. Stworzenie zestawu, w skład którego wchodzi rozdrabniacz wraz z brykieciarką, umożliwia znaczne ograniczenie nakładu pracy na rozdrobnienie surowca przed jego brykietowaniem oraz jego załadunek do zbiornika zasypowego urządzenia do produkcji brykietu.

Koszt zestawu BIOMASSER SOLO-SET, w skład którego wchodzi rozdrabniacz na słomę luźną oraz brykieciarka o wydajności 50 kg/h wynosi 27.500,00zł netto + 22% VAT, natomiast BIOMASSER DUO-SET-rozdrabniacz na słomę luźną i kostkowaną połączony z urządzeniem do produkcji brykietu o wydajności do 100kg/h, kosztuje 55.400,00zł netto+ 22% VAT. Jeżeli byłby Pan zainteresowany zakupem tylko rozdrabniacza na słomę luźną, wówczas jego koszt wynosi 5.850,00zł netto+22% VAT, natomiast rozdrabniacz na słomę kostkowaną i luźną kosztuje 15.600,00zł netto + 22% VAT. Zestaw BIOMASSER 2DUO-SET (wydajność do 200 kg/h) kosztuje 95.200,00 zł netto + 22% VAT. Dokupując kolejne brykieciarki, zwiększamy wydajność zestawów. Każdy zestaw wyposażony jest w filtr workowy, który znacznie ogranicza zapylenie w miejscu pracy.

Wyżej wymienione ceny sa cenami netto, EXW Poznan Polska Incoterms 2000 i obowiązują do końca marca 2008r.

Istnieje możliwość obejrzenia urządzenia BIOMASSER SOLO/DUO w trakcie pracy, po wcześniejszym ustaleniu dokładnego terminu. Pokazy, na które serdecznie zapraszamy, organizowane są w siedzibie firmy ASKET w Poznaniu na ul. Fortecznej 12a. Najbliższy pokaz, na który są jeszcze wolne miejsca, odbędzie się 26 lutego 2008r. o godz. 10.30. Odpowiednio wcześnie należy zgłosić swój przyjazd, najlepiej telefonicznie w biurze firmy ASKET, w celu zarezerwowania miejsca.

Produkt finalny, czyli brykiet ze słomy i siana nadaje się do zastosowania w tradycyjnych kotłach grzewczych, piecach kaflowych, kominkach, ciepłowniach, a także zautomatyzowanych kotłowniach. Wartość opałowa tego produktu wynosi od 16,5 do 17,5 MJ/kg natomiast zawartość popiołu ok. 2 do 4%. 1 tona węgla przekłada się na 1,25 t brykietu.

W celu uzyskania większej ilości niezbędnych informacji, uprzejmie prosimy o telefoniczny kontakt z biurem ASKET.

Jeżeli chciałby Pan otrzymać ofertę cenową dotyczącą konkretnego zestawu BIOMASSER, uprzejmie proszę o podanie (najlepiej telefonicznie) dokładnego adresu pocztowego, na który moglibyśmy wysłać ową ofertę.

Gdyby był Pan zainteresowany zakupem urządzenia, proszę o przesłanie na adres firmy ASKET zamówienia, w którym oprócz podania nazwy zestawu, powinny znaleźć się dokładne dane kupującego m.in. imię i nazwisko, adres, nr tel. Okres realizacji zamówienia liczony jest od daty wplaty zaliczki lub pełnej sumy i wynosi ok. 3-4 tygodnie. W przypadku gdyby urządzenie znajdowało się w magazynie, okres oczekiwania uległby skróceniu.

Uprzejmie informujemy, że ASKET nawiązał współpracę z Bankiem Gospodarki Żywnościowej S.A. (BGŻ) w zakresie kredytowania zakupu maszyn BIOMASSER: brykieciarki oraz rozdrabniacze wraz z osprzętem. Opłata za rozpatrzenie wniosku wynosi 0 zł. Kredyt dostępny jest w placówkach BGŻ na terenie całego kraju. Wykaz placówek znajduje się na stronie banku: www.bgz.pl.

Korzystając z okazji informujemy, że w dniach 14-16 marca firma ASKET weźmie udział w targach AGROTECH , odbywających się w Kielcach. Podczas tej imprezy będzie można zobaczyć bardzo ciekawą ekspozycję naszej firmy. Zaprezentujemy wówczas cały zestaw urządzeń w ruchu (brykieciarki, rozdrabniacze). Serdecznie zapraszamy!

Jednocześnie zapraszamy do regularnego odwiedzania strony internetowej, na której znajdują się aktualne informacje o produktach, działaniach promocyjnych oraz osiągnięciach firmy ASKET. Strona dostępna jest pod adresem: www.asket.pl

Z poważaniem,

Danuta Maciąg

Wydział Obsługi Klienta

• 0

Kontakt 661995047

#15 cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 18 luty 2008 - 19:05

@marcin974 radzę ci dobrze przemyśl tą inwestycję. Bo brykiet z brykieciarki ślimakowej nie wygląda "spójnie". A klient nie będzie chciał kupić i palić brykietem który się kruszy i sypie. Np. porównaj jakość tego brykietu z wysokiej jakości brykietem kominkowym (nie pamiętam marki brykieciarki, ale brykiet ma otwór w środku i kształt graniastosłupa o podstawie sześciokątnej). Pozdrawiam.
PS: Nie mam firmy brykietującej i nie zniechęcam cie specjalnie ;)
  • 0
a

#16 oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1775 postów
  • 24926566

Napisany 18 luty 2008 - 19:21

Mój ojciec myślał nad tym kiedyś i sie dowiedział że na to też dają połowę ceny z unii.
  • 0
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#17 Karol I

Karol I

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • 1572854

Napisany 18 luty 2008 - 20:45

Ja słyszałem, że brykiet z dziurką lepiej się pali a to czy om się będzie rozwalał czy nie to kwestia ustawienia maszyny i odpowiedniej wilgotności słomy. Na początku zeszłego roku jak byliśmy w firmie ASKET to sama brykieciarka kosztowała 20tys. no i ta wydajność nie jest taka znowu zniechęcająca.
  • 0

#18 cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 18 luty 2008 - 20:49

@Karol I a widziałeś kiedyś brykiet z Asketu nierozpadający się?
  • 0
a

#19 michalgin

michalgin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 18 luty 2008 - 21:03

Też kiedyś zastanawiałem się nad tym i jestem nadal zainteresowany tylko kaska potrzebna. ;) Po kilkudziesięciu h spędzonych na szperaniu w necie i czytaniu opinii o sprzęcie wydanych przez producentów brykietu odradzam firmę ASKET. Lepiej wrzucić i ubić luzem słomę do piece niż bawić się tym czymś zwanym brykieciarka. :D
Żeby pomyśleć o handlu brykietem trzeba mieć suszarnie co jest bardzo dużym kosztem :angry: . Potrzebna jest sieczkarnia co rozbije słomę na frakcje kilku mm. Najlepsza jest sieczkarnia do której można włożyć całe bele. Mają one największą wydajności do kilku t/h. Moim zdaniem można zacząć myśleć o tym interesie mając 200tyś zł, można kupić za tą kwotę używaną linię do produkcji brykietu o nie dużej wydajności ale wydaje mi się wystarczającej na początek. :)

p.s. Czemu nie nalicza mi postów?
  • 0

Google

• Reklama google
  •  

#20 tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4419 postów

Napisany 18 luty 2008 - 21:04

w hp licznik jest wylaczony juz od dawna ;)
  • 0