Zefir

Staltech

Polecane posty

Zefir    75

Witam mam pytanie mam fendta 312 i ma on 125 km i chcę kupić do niego agregat uprawowo-talerzowy staltech brać z hydropakiem 2.7m czy bez 3m (chcę talerzowy gdyż potalerzuje łąki i po żniwach zastąpi mi gruber  ) więc proszę o szybką odpowiedź który lepiej

 3 m bez hydropaka  z full wypasem kosztuje 15tysiaków  a 2.7 z hydropakiem i full wypas talerze 560 też 15 ? Więc który !! ?

Edytowano przez Zefir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Bierz 3 m z hydropakiem. Zechcesz siewnik 3 m kupić i ścieżki technologiczne zrobić - będzie jak znalazł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja też bym brał 3m z hydropakiem. nie wiem jak talerzowy waży ale  broną wirnikową  3m spokojnie siałe 100 konnym masseyem no tylko ze fakt 6 cylitrowym a fendt trochę krótki;/

Edytowano przez TomaszKysiski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

Ale mi chodzi czy 3 m bez hydropaka czy 2.7 z bo kuzyn ma new holanda 115 koni i nie może podnieśc siewnika z hydropakiem a jak podnosi to i się mu przednia oś no fakt on ma nowego newholanda i praktycznie all plastki a ja mam fendta co pisze że waży 7.5 t

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Z tą wagą to chyba pomyliłeś się o 2 tony, z  którego roku on jest.

Pytanie  jaki ten NH jest, kolega ma  hyba T6070 140 km i z Polskim agregatem Focusem aktywnym miał problemy, ale to  ciężki agregat. nalał wody do przednich kół i bardzo fajnie sobie z nim radzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

mój fendt starszy wiem że 7 ton bo w rejstracji jest

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boo45    29

albo zastanów się nad jakimś pół-zawieszanym np shark, itp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Na papier to się nie patrz, w konedata masz 5050 kg, jedź na wagę. Jak masz wszystkie obciążniki to może z 1 tonę dojdzie.
Mój Case MX 150 ma 6500 teraz z obciążnikami z przodu na kołach tylnych z  1634 waży koło 7,8 t i to z pełnym  zbiornikiem paliwa, 350 l.

Agregat bierz tylko 3 metry z hydropakiem, potem siewnik założysz i zobaczysz, ale da sobie spokojnie rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasko1993    11

3m z hydropakiem firmy Tolmet talerze 560 wał rurowy lub ciężki strunowy 13500 Brutto poradzi bez problemu ci, na NH nie porównuj  do Fendta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

A niby czemu ma nie porównywać. Podaj uzasadnienie.

Fendt 312 do 2000 r  podnośnik 5814 kg waga 5350 czyli parametrami nie powala. Do 1990  trza poodejmować po tonie z  parametrów.Polska 1634 miała lepsze parametry,

Kolega NH 117 km 6030 czyli najmniejszym 6 cylindrowym, sieję 3m talerzówką z siewnikiem Accordem po górkach i spokojnie daje rady. Według konedata NH waży 5610  czyli więcej niż 312.

A 2,7 to tylko pod poznaniaka, a jak kupi się jakiś 3 metry siewnik to co robić z agregatem, sprzedać za 3/4 ceny może   i kupić nowy 3 m.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
    • Przez Morela15
      Czy wyceniał ktoś pługi? Jakie marki polecacie? Których nie polecacie? Chodzi mi głównie o 4 lub 5 skib.
    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Anioł123
      Witam co myślicie  o tym siewniki?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj