Skocz do zawartości

Zdjęcie

8250 czarny dym po remoncie silnika

29 odpowiedzi na ten temat

#21 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1761 postów

Napisany 08 marzec 2015 - 11:24

Nie wiem, jak inni, ale ja zawsze zaczynam sprawdzanie od rzeczy najłatwiejszych. Sprawdzenie luzów na zaworach nie jest ani kosztowne, ani długotrwałe i da się zrobic samemu.

Silniki z przestawionym rozrządem po remoncie juz naprawiałem. Ciężko dojść do tego. No i wymaga demontażu połowy ciągnika.

Pompa była zakładana w zakładzie, który remontował silnik? Nowsze silniki mają dość skomplikowane ustawianie kąta wtrysku. Nie znam tego silnika 634TCC, widziałem go 2 lub 3 razy w życiu na żywo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
8250 czarny dym po remoncie silnika Dzisiaj, 01:05
  •  

#22 Share radeklegia

radeklegia

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport

Napisany 08 marzec 2015 - 13:09

8250 czarny dym po remoncie silnika Sprubujemy jutro po walczyc z tym.pompa byla w inny miejscu w firmie boscha robiona.bo silnik robili oddzielnie i tylko tym sie zajmuja.mamy jeszcze sprawdzic wtryskiwacze bo niby sa nowe ale moze nie wszystkie pyla prawidlowo choc jeden sprawdzany byl i byl ok

#23 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 08 marzec 2015 - 13:26

Od lejących wtryskiwaczy nie będzie czarnego dymu. Ale może być czarny dym, gdy użyje się nie właściwych końcówek.

#24 Share Kristoffer

Kristoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 460 postów

Napisany 08 marzec 2015 - 13:27

8250 czarny dym po remoncie silnika A tak w ogóle to jak silni pracuj lekko czy może troszku jest kąt wtrysku za wczesny (zapłon)nie wiem czy jest możliwość przesunięcia na wierzchu .

#25 Share radeklegia

radeklegia

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 12 marzec 2015 - 18:38

sprawdzilismy wszystkie wtryskiwacze i okazało sie że jeden coś dziwnie pyli wiec zalożylismy stara koncówke która pyliła dobrze chociaż wszystkie końcówki były nowe..no i efekt jest taki z czego się cieszymy że przestał dymić czasem tam coś pusci ale to norma.jeszcze jak przyjdzie orka to sprawdzimy czy ma moc bo teraz to cieżko okreslić bo chodził tylko z siewką :) spalanie z nia koło 10l/godz  wyszło

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1761 postów

Napisany 14 marzec 2015 - 08:06

To dobrze, że wyszła w sumie głupia sprawa. A tak naprawdę, to była to jedna z podstawowych czynności, czyli sprawdzenie wtryskiwaczy :D

#27 Share radeklegia

radeklegia

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 10 lipiec 2015 - 19:02

8250 czarny dym po remoncie silnika Wracam do tematu niestety bo ciągnik nie ma mocy takiej jak powinien mieć chodzi jak by miał 140 kucy.pompa była wymieniana i może nie jest od tego modelu..tak powiedział Gosiu z massey ze ostatnia literka mu nie pasuje.ma może ktoś taki ciągnik?

#28 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 05 sierpień 2015 - 20:25

tak własnie myślałem że czrny dym to nie przy jednym wtrysku to nie układało sie w calośc bo jeden wtrysk gdyby nawet pracowal w 10 procentach to dym i tak miał by jnny kolor nie czarny podpowiadają ci dobrze najpierw zawory a  pużniej rozrząd cyli zapłon i czy jest na znaki czy brak znaków bo takie modele w sisu występują i komprasja to podstawa po remoncie kapitalnym i nie mówmy że przecierz po remoncje to tylko ludzie robią i się mylą kto się w życiu nigdy nie pomylił niech pierwszy żuci kamieniem ,

#29 Share kibix

kibix

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 17 sierpień 2015 - 21:45

Miałem podobny problem w mf 8220. Ciągnik stracił moc. Dymił niesamowicie na czarno. 

Powodem była pęknięta membrana, o której było napisanej na poprzedniej stronie. 

Może to coś pomoże.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów