Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem z wycinarką bvl niesprawny rozdzielacz

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share misiael7745

misiael7745

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze,

Napisany 16 luty 2008 - 13:09

problem z wycinarką bvl niesprawny rozdzielacz koledzy pomóżcie mi mam mianowicie pytanie odnosnie tej wycinarki zakupiłem ją niedawno i okazało sie że działa tylko ten główny tłok co opuszcza i podnosi zespół tnący zaś same noże ruszają sie bardzo bardzo powoli i nie można wyciąć kiszonki jedynie liście jako tako idą o kukurydzy moge zapomnieć dlatego pytam się was czy mieliscie już takie przypdłości przy swoich dodam tylko że posiada ona 1 tłok na zespole tnącym który napędza pozostałe.Ja już nie mam pojęcia co to może być obstawiam własnie na to ale jeśli macie jakieś inne pomysły to piszcie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem z wycinarką bvl niesprawny rozdzielacz Dzisiaj, 13:16
  •  

#2 Share tomek13

tomek13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 16 luty 2008 - 19:48

problem z wycinarką bvl niesprawny rozdzielacz u mnie to wycinak to dosyć szybko teraz wycina ( tata wymienił ostatnio olej ) , tylko w zimne dni to też na początku wolno się rusza ale potem się chyba rozgrzewa i szybko idzie ;)

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 luty 2008 - 19:52

problem z wycinarką bvl niesprawny rozdzielacz Jaki olej lejesz do skrzyni biegów? My jak przyhaczyliśmy na lato do C-360 to w oleju były niewielkie opiłki i się ciężko wycinało...

#4 Share misiael7745

misiael7745

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 19 luty 2008 - 23:34

problem z wycinarką bvl niesprawny rozdzielacz no już wycinarka elegancko chodzi:)

#5 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 20 luty 2008 - 00:03

problem z wycinarką bvl niesprawny rozdzielacz To sie cieszymy z toba ale powiedz co zrobiłeś. Tak dla potomnosci ;)

#6 Share misiael7745

misiael7745

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 20 luty 2008 - 20:25

problem z wycinarką bvl niesprawny rozdzielacz jedna z kulek w rozdzielaczu sie zawiesiła i złe ciśnienie szło na posczególne tłoki:)

#7 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 01 czerwiec 2008 - 20:35

problem z wycinarką bvl niesprawny rozdzielacz a ja mam pyt odnosnie wycinaka bvl chodzi mi o linke do takiego wycinaka gdzie je można kupić cxzy mozna zalozyć jakas zwykla???

#8 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 19:32

problem z wycinarką bvl niesprawny rozdzielacz Nawiązując do postu wyżej a zarazem odświeżając temat.
Wczoraj podczas rutynowego mycia, przeglądu i smarowania wycinaka (Trioliet ZK 170) zauważyłem, że jedna z lin zaczęła się rozplatać. Jak się temu dokładniej przyjrzałem dostrzegłem, że pękło kilka ze splotów oplatających spiralnie wierzchnią część liny natomiast w środku znajduje się coś jakby rdzeń z liny stalowej o grubości ok 5mm. Cała lina ma średnice 13mm.
I teraz moje pytanko. Ma ktoś namiary na jakąś firmę/rzemieślnika zakuwającego liny w odpowiednie końcówki. Co prawda znalazłem na allegro kolesia, który dorabia takie rzeczy (link) jednak z jego odpowiedzi na maila którego mu wysłałem wywnioskowałem, że cena jest mało związana z kosztem wytworzenia (500 zł bez względu na to czy 2 czy 10 m i konkretny typ końcówki) a jedynie z faktem, że za oryginał trzeba dać dwa razy tyle (a przynajmniej znajomy dał 1100 zł za linkę do swojego Strautmann'a).
Okucie linki wygląda mniej więcej jak na zdjęciu w aukcji do której podałem link, z tym że tą część z gwintem się wykręca.
Jeżeli ktoś dorabiał już coś takiego był bym wdzięczny za informację. Nie czas szukać rozwiązania gdy linka pęknie:)
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

#9 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 19:40

problem z wycinarką bvl niesprawny rozdzielacz Mocna rzecz-tym bardziej że metr takiej linki kosztuje może ok 4 zł/mb-no ale Polak potrafi (skórę zdzierać :()

#10 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 20:08

problem z wycinarką bvl niesprawny rozdzielacz Tym bardziej. Jak gadałem z kolesiem który handluje min. linami to za metr liny made in japan, super ekstra wytrzymałej, iluś tam splotowej i powierzchni dużo gładszej niż te oryginalne trzeba położyć ok 15 - 20 zeta to da ok 120zł przy niespełna 6 metrowej lince. Tylko te nieszczęsne okucia :(
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2080 postów

Napisany 26 styczeń 2009 - 09:57

problem z wycinarką bvl niesprawny rozdzielacz chłop z mazur (ja z warmi ^_^ ) też mi pękła linka przyczyna zużyte kółka zatarte czy coś nie kręciły się. A że są plastikowe to spiłowały się linką aż do sworznia i zaklinowała i pękła w końcu. A linkę od znajomego (ma koparkę linowa i zapas lin) i żadnych końcówek tylko śrubę z kółkiem by zakręcić linkę (pętle)

#12 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 26 styczeń 2009 - 11:26

problem z wycinarką bvl niesprawny rozdzielacz Ja też bardziej z Warmii niż z Mazur :(
Dziś rozbieram osłony itp żeby się do linki dostać i zobaczę co da się z tym zrobić. Czy zmieszczą się zwykłe zaciski + śruba rzymska do napinania czy też trzeba będzie coś kombinować z zakuwaniem.

Kontynuując, sprawa jest już załatwiona. W Silnie pod Toruniem koleś dorabia takie cuda. Za dorobienie swojej dałem 300PLN
Jak by ktoś potrzebował podają namiar Zakład zawiesi linowych

#13 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 04 luty 2009 - 19:28

problem z wycinarką bvl niesprawny rozdzielacz Witam
Też mam problem z wycinakiem, trzy kosy na trzech tłokach z windą.
powiedzcie mi czy w rozdzielaczu (monoblok, lita kostka) jest możliwość wymiany jakis podzespołów oprócz bolca który przełącza dopływ oleju na dwie strony? Czy jest możliwość rozebrania takiego rozdzielacza i wymiany jakiś sekcji?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Witam
No więc moich zmagań z wycinakiem ciąg dalszy.
Może jest ktos na forum kto trochę zna sie na tych urządzeniach? I mógłby pomóc. Ewentualnie mam prośbę do ludzi którzy posiadają podobny sprzęt (patrz zdj) i podali mi jak u nich podłączone są przewody (patrz schemat).
Ręce już mi opadają. Rozdzielacz wrócił z regeneracji (podobno naprawili i działa ale jakoś wątpię w to i myślę że koleś mnie oszukał) a wycinak dalej nie działa. tzn działa tylko winda, która unosi i opuszcza kosy, natomiast same kosy nie działają. jedynie tylna kosa przy opuszczaniu windy przejdzie w jedną stronę a jak podnoszę windę to się cofnie do drugiej strony i to wszystko.
Macie jakieś pomysły jak to ugryźć wszystko? A może macie namiary na dobry warsztat który rzeczywiście sprawdziłby mi czy rozdzielacz jest sprawny?

http://cid-e5a37052e...bliczny/wycinak

Pozdrawiam

Zamienię pług 3 x 30,35,40 na 3 x 50. Kontakt na PW

#14 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 09 luty 2009 - 17:04

problem z wycinarką bvl niesprawny rozdzielacz A ja potrzebuje namiarów na kogoś kto by mial do sprzedania wycinak bvl, niesprawny (ważne zeyby miał całe kosy.)
Jezeli u kogos w okolicy jest taki prosze o jakis namiar. A typ wycinaka to taki jak na zdjeciu:

http://www.agrofoto....mage113685.html

#15 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2080 postów

Napisany 09 luty 2009 - 21:23

problem z wycinarką bvl niesprawny rozdzielacz majes a odpowietrzałeś cylindry?

#16 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1059 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 10 styczeń 2014 - 13:25

problem z wycinarką bvl niesprawny rozdzielacz mam problem z wycinarka ktora posów nozy po ramie potrafi sie zatrzymac potem troche ruszy i znowu sie zatrzyma itd,wie ktos co to moze byc???

#17 Share lukaszj

lukaszj

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 12:45

problem z wycinarką bvl niesprawny rozdzielacz Troliet zk170 problem byl taki ,ze uszczelniacze na silownikach napedzajacych noze byly minimalnie zuzyte i pod obciazeniem przepuszczaly po wymianie uszczelniaczy problem znikl.

#18 Share bartek88

bartek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 15:03

problem z wycinarką bvl niesprawny rozdzielacz a gdzie i za ile dostałeś te uszczelniacze?

#19 Share lukaszj

lukaszj

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 19:05

problem z wycinarką bvl niesprawny rozdzielacz z tym moze juz byc problem bo zostaly przywiezione z niemiec .
a i jeszcze co mi sie przypomnialo jak wyglada noz przeciwtnacy bo jezeli jest nizszy niz ten ruchomy to tez moga silowniki stawac, u mnie bylo tak ze wlasnie noze stawaly okazalo sie ze noz ten ktory jest staly byl o ok 1.5 cm krotszy od tego ruchomego w rogach przyspawalem katawniki i zaostrzylem je do szpica a na szerokim nozu przyspawalem 4 sztuki preta fi10mm tez naostrzonego i problem znikl.
http://partech.pl/ca...d_category=2455 tutaj jest sporo czesci:)

Edytowany przez lukaszj, 16 styczeń 2014 - 19:08.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1059 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 17 styczeń 2014 - 13:41

problem z wycinarką bvl niesprawny rozdzielacz wycinarke mam felle SD125 i noze sie ruszaja i pocieraja o siebie tylko staje posów..myslałem ze to koncowki szybko złączki ale to nie to..nadal jest to samo.na wycinarce jest rozdzielacz ale co tam mogło by byc?

Edytowany przez nikolas29, 17 styczeń 2014 - 18:55.

Dodaj odpowiedź