Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jęczmień na ugorze

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Andrzej92xp

Andrzej92xp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 06 marzec 2015 - 18:30

Jęczmień na ugorze

Witam serdecznie mam takie pytanie. Na jesieni zaorałem ugór. Ziemia 3-4 klasy nie była obrabiana jakieś 6-8 lat. Myślę żeby posiać tam jęczmień. Tylko zastanawia mnie czy ,,urośnie". Morze macie Państwo jakieś rady lub wskazówki. Pozdrawiam 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jęczmień na ugorze Dzisiaj, 11:50
  •  

#2 Share 5714mf255

5714mf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 06 marzec 2015 - 18:59

Jęczmień na ugorze coś napewno urośnie ale nie spodziewaj się szału daj dobra dawkę wapna, nawozy, oprysk od chwastów i odrzywki dolistne około 7 lat to długo

#3 Share Maciek1337

Maciek1337

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 06 marzec 2015 - 19:23

Jęczmień na ugorze

A czy po takich ugorach,lakach itd najlepszym wyborem nie bylby owies? Wiem ze troche szkoda dobrej ziemii,owies tez tanszy duzo,ale z tego co wiem owies na takim stanowisku wyrosnie,a z jeczmieniem moze byc roznie..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Andrzej92xp

Andrzej92xp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 06 marzec 2015 - 19:38

Jęczmień na ugorze

No właśnie i mi się tak wydaje że z jęczmieniem nie jest to pewny interes, ale wolałem się poradzić ;) jak by ktoś miał inne rady chętnie wysłucham ;)

#5 Share tomekZ058

tomekZ058

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 787 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 14:52

Jęczmień na ugorze

4 lata temu doprowadzałem ugór do ponownej uprawy ktory stał odłogiem ponad 10 lat , ziemia 3kl zaorana na zime ale przez mysl mi nie przeszło zeby siac jeczmien,wiec posiałem owies był nie najgorszy chociaz cudów nie było, słoma scieta i roundup, za to potem posiałem pszenice ozima i sie sukcesy zaczeły wyniki zadowalajace ponizej 7t/ha nie zeszłem a 3 rok był jeszcze lepszy jesli chodzi o wydajnosc pszenicy teraz mam pszenzyto i okaze sie w zniwa co pokaze.Wiec ja bym zrezygnował z zamiaru siania jeczmienia i postawiłbym na owies zeby tak na sam poczatek po chłopsku odchamic pole.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share kula88

kula88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 08:56

Jęczmień na ugorze w ubiegłym roku siałem jęczmień na ugorze , odmiana flavour , dobra dawka nawózu pod korzeń, dwa karmienia dolistne , na chwasty chwastox trio, bez ochrony na grzyba i zaprawy nasiennej , plon 4.8ton na ha . bardzo polecam te odmianę
dodam że klasa 5/6