adamg

bydło charolaise

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
nhcr    5

dorosłe buhaje dorastają do wagi 1200kg-1300 kg ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamg    0

a czy ta rasa najlepsza do hodowli a moze limousine lub simentaler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Najlepsza to może nie, ale jedna z najlepszych. Ja uważam, że najlepsza jest rasa Limousine...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamg    0

ale moge kupic cherolesy odsadki po 2500 i limusiene tez po tyle to ktore lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirKonrado    8
ale moge kupic cherolesy odsadki po 2500 i limusiene tez po tyle to ktore lepsze

 

To zalezy czy kupujesz jałówki do hodowli czy byczki bo jak jak jałówki to ja wybrałbym limousine. Słyczałem ze charolaisty mają problemy z wycieleniami ale nie wiem jak to jest w praktyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamg    0

jałówki tylko teraz to nie wiem czy miesne czy mleczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac11    1

Ja mam jałówke chrolase na ocieleniu dokładnie termin ma 22 lutego ciekawy jestem jak będzie z tym wycieleniem ale ja nie słyszałem żeby miały problemy z wycieleniami napisze wam jak się ocieli czy miała problem czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirKonrado    8
Ja mam jałówke chrolase na ocieleniu dokładnie termin ma 22 lutego ciekawy jestem jak będzie z tym wycieleniem ale ja nie słyszałem żeby miały problemy z wycieleniami napisze wam jak się ocieli czy miała problem czy nie

a ta Teoja jałówka jest zacielona 100% charolaise??jesli mozna wiedziec toile dałeś za tą jałówke, ;) czy ona jest 100%??Pozdro :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac11    1

Tak jałówke zacieliłem 100% Charolaise Kupiłem ją jako tygodniową cielisię i ona też jest w 100% charolesem .

Rolnik od którego ją kupiłem był zadowolony z matki tej krowy i mówił że nie było problemu z wycieleniami zobaczymy jak będzie u mnie ;)

Pozdrawiam ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jak kupiłeś zacieloną to pewnie nieźle zapłaciłeś za nią. Ja również jestem za interesowany tą rasa bydła, mozesz napisać jak je karmisz i w jakich warunkach je utrzymujesz?


. . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac11    1

Nie zrozumnieliście mnie ja ją kupiłem jako cielisię a nie jałówkę odchowałem ją zacieliłem i teraż czekam na jej wycielenie ;)

Dostaje kiszonke,wysłodki,pszenice,otręby,witaminy i kredę oraz Laktome jak się wycieli obecnie znajduje się w porodówce a tak to trzymam ją z innymi krowami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Tylko u mnie jest więcej młodzieży, narazie wszystkie jałówki zostawiamy, teraz mam jedną ślepą i jedną co się nie może zacielić to pujdą w kabanoski, stare mlecznice też brakujemy jak się nie chcą zacielić.


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    2

ja mam wszystkie 3 rasy Limousine simentaler Charolaise te rasy są najlepsze jak sie chce opasy trzymać z wycieliniami niema problemu jak bydlo chodzi luzem bo to podstawa tej hodowli komplikacje czasami są jak sie trzymnie na uwięzi wiem też że ci co trzymią miesne bydlo na uwięzi to miesiąc przed wycieleniem spuszacają krowy sztuka musi chodzić luzem to niby niema problemów, simentaler może byc na uwięzi tu niema problemów, ale generalnie jest tak ze te rasy mają małe cielaki jak krowy są odpowiednio żywione jeśli rolnik prowadzi zły system żywienia to sa problemy z wycielaniem bo cielak jest zazwyczaj duży to jedyna wada tych ras szybki efekt przybierania na masie cieląt w rozwoju płodowym, a tak jest ogólnie za***iście polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamg    0

a musze zywic zbozem bo wolal bym kupic 2 tiry wyslodkow i sianokiszonke lub siano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rafaell31
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się informacji na temat rasy Charolaise, opinie, spostrzeżenia itp. 
      Czy ktoś się orientuje gdzie w woj. Podlaskim mógłbym kupić czysto rasowe sztuki. 
      Z góry byłbym wdzięczny za odpowiedzi. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj