OsiolKUMURUN

Zetor 9540 problem z hydrauliką podczas jazdy pod górę

Polecane posty

Witam! Mam problem z zetorem 9540 a mianowicie podczas jazdy pod górę wyłącza mi się WOM, półbieg wskakuję na najwyższy oraz podnośnik przestaje reagować, problem występuję tylko podczas jazdy pod górę, na równym i z góry wszystko gra. Skrzynia jest zalana olejem o parametrach zalecanym przez producenta GL-4 80W  filtry zostały zmienione. Ilość oleju w skrzyni jest lekko ponad górną kreskę kontrolki. Co może być przyczyną? Od czego zacząć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbowaliśmy już z większą ilośćią oleju, bez zmian, Smok znajduję się praktycznie przy dnie, kilka cm nad dnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristoffer    4

A filtr tam przy smoku jest jaki ,no i ten smok jest w moście bo nie wiem?
A filtr tam przy smoku jest jaki ,no i ten smok jest w moście bo nie wiem?A normalnie to pompa jest mocna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

dzieje się tak tylko na zimnym oleju ?

Sprawdź czy coś zmieni wyjęcie filtra ssącego ( ten pod deklem zebezpieczonym drutem).

Problemem w tych ciągnikach jest brak zaworu przepustowego na tym właśnie filtrze ( cały olej musi przejść filtrem nawet zimny przy ograniczonej możliwości filtracji z racji gęstości)  ,siadają uszczelniacze na pompach i następuje zassysanie powietrza .

Ja w swoim na zimę wywalam filtr ssący bo inaczej nie ma roboty ,szczególnie jak olej nie rozgrzany .

Może masz już wydarty simmering na mikropompie i stąd te kłopoty ?

 
 
 
 
 
 
Edytowano przez DarekD

nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na zimnym problem pojawia się póżniej czyli jak ciągnik znajduję się pod nieco większym kątem bo na rozgrzanym to pod byle jaką górkę się przytrafia. Wyjełem oba filtry na próbę ale to nic nie zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

muszę przyznać ,że dziwne to co opisujesz ,ale ma ewidentny związek z poziomem oleju a ten zależy od kąta pochylenia ciągnika . Może coś w tej skrzyni pływa sobie i na ciepłym oleju skuteczniej blokuje smok ?

 
 
 

nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mi na to wygląda chociaż olej uprzednio był spuszczony całkowicię, będę musiał jakoś sprawdzić drożność dopływu i reszty. Dodatkowo nie można u mnie obrócić tej wajchy od pompy, oraz na zimnym oleju słychać ,,cykanie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristoffer    4

A pompa jest w jakiej kondycji bo to wygląda tak jak by parę centymetrów wyżej i już nie może pociągnąć, tak rozumu je może pompa no albo uszczelniacz w pompie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj chodzi także o mikropompkę która odpowiada za półbiegi i WOM więc raczej obstawiam niedochodzący olej. Pompa oleju była wymieniona w zeszłym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristoffer    4

A nie ma jakiegoś połonczenia wężem gumowym jagby się zapadał do środka to tak głośno myślę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartetkra14    9

kolego mam własnie identyczny problem jak ty i tez sie zastanawiam co jest grane a u mnie w kabinie na tych oslonach tam gdzie elektryka jest pokazany ciagnik i napisane Max 12 przechylu nieiwem wlasnie co z tym robic:/


:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma 10540 i lata pod górę normalnie, u mnie też wszystko było wcześniej w porządku, więc to nie wada fabryczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartetkra14    9

Moze tak byc kolego ja sie zastanawiałem czy smok sie nie urwal albo cos nalalem oleju wiecej ponad stan ale to tez nic nie dalo.mechanika pytałem to powiedział ze trza by mu zostawic ciagnik musiał by to rozbierac i dopiero sprawdzac.


:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się że mam przyczynę, najprawdopodobniej będzię to wina zapchanego sitka smoka ( sądząć po znacznej ilość opiłek na filtrze siatkowym), teraz zastanawiam się jak się do niego dostać, sprawdziłem długość rury dopływowej i z tego co widzę smok znajduję się dosyć z tyłu.. nie widzę żadnej pokrywki w obudowie chyba potrwa to dłużej niż myślałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

tak popatrzyłem w katalogu to  są  tylko rurki wprowadzone w blok skrzyni ,żadnego smoka a tym bardziej sitka nie ma ?

 
 
 

nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro się okaże mam odkręcony plecak czekam na kogoś do pomocy przy zdemowaniu. Ale jak sprawdzałem drutem to coś blokowało tę rurkę więc nie mam zielonego pojęcia jak na razie.

Ok plecak zdjęty za wiele nie ma tu widać, ale rurka jest luźna i obrócona wycięciem do góry obróciłem ją i wepchnołem nie wiem czy coś to dało, Możliwe że coś jeszcze tkwi w rurce jej koniec jest zaspawany a wycięcię znajduję się w ściance, Dziś znalazłem na filtrze magnetycznym kawałek podkładki spod plecaka.

Edytowano przez OsiolKUMURUN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

czyli ta rurka idzie przez prawie całą skrzynię w kierunku tylnego mostu ?

 
 
 

nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, ma około 70-80cm długośći kończy się w miejscu przystawki od przedniego napędu z trudem włożyłem dłoń między tryby obróciłem i za pomocą łyżki dopchnełem jakieś 3cm.Zastanawiam się czy nie dostałbyś się przez tą przystawke od napędu, bo to kończy się dokładnie w tym miejscu. Dodatkowo miałem uszkodzony uszczelniacz na zaworze bezpieczeństwa pompy (chyba tak to się nazywa) więc ciśnienie mogło uciekać tędy, polecam Ci go też sprawdzić.

Edytowano przez OsiolKUMURUN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rattarow
      Witam 
      Jestem posiadaczem ciągnika DEUTZ-FAHR AGROTRON MK3 135. Po naprawie płyty sterującej hydrauliką wystąpił problem (wymienione zostały uszczelki). Podczas podnoszenia tuzów występuje bardzo głośny pisk. Wyświetla się także komunikat na desce rozdzielczej "zbyt niskie zasilanie sprężonym powietrzem". Nie wiem, czego to może być przyczyna. 
      Bardzo proszę o pomoc. 
      Z góry dziękuję.
    • Przez Sadownikx2
      Witam mam problem mianowicie w ciągniku Landini Mistral 55 pod obciążeniem wyje WOM,głównie wyje przy ślęzie i rozdrabniaczu przy innych maszynach nie wyje.
      Co może być tego przyczyną?
      WOM załańczany mechanicznie i ma oddzielne sprzęgło.
    • Przez stachu12
      Kupię regulator siłowy na 3 wyjścia ten pod siedzeniem wraz z całym osprzętem czyli przewody hydrauliczne cięgna  sruby mocujące itp
    • Przez artur04c
      Witam, Mam Claasa Airiona 640 i zauważyłem ze sam z siebie kręci się wałek odbioru mocy z tyłu choć jest wyłączony, jak go zahamuje to niby stoi ale po czasie lub po ponownym uruchomieniu silnika znów się kręci. Sytuacja jest wredna bo jak jadę z opryskiwaczem to mi zaczyna wałek kręcić i podczas transportu wiadomo co sie dzieje. Jakieś porady ? 
    • Przez asus921
      Witam
      Jest kilka tematow na temat przerobki WOM na szeroka i waska tasme, tylko nie do konca jest to moim zdaniem wytlumaczone.
      W sklepach te normalne bebny raz maja opis 44mm, a raz 46mm, tez to dziwne, ze co sklep to inny wymiar. 2x 46mm = 92mm czyli te nowsze bebny 56mm + 36mm powinny pasowac, a w innych sklepach znowu te standardowe bebny opisuja, ze maja 44mm czyli gdzies nam zginely 4mm na calosci. 
      Moje pytanie, czy napewno bez problemu do starszego womu wejda dwa bebny 56mm + 36mm ?
      Drugie pytanie, ktos pisal, ze jeden z bebnow mozna stoczyc bez problemu na te 36mm, prawda? Bo ten hamujacy to jest razem z tymi satelitami jako jedna czesc, tak? Niczym sie nie rozni ?
      Trzecie pytanie, czy cos oprocz bebnow i tasm musze kupic? Jedni pisali, ze tylko to, drudzy, ze te jarzmo wom z satelitami tez trzeba kupic. 
      Czwarte pytanie, Czy jest w ogole sens to przerabiac czy ktos poleci innny patent, np. nacinanie bebna czy cos innego. A moze jakos te powierzchnie lekko "podrapac" zeby byla bardziej chropowata, a nie gladka.
      Sytuacja wyglada tak, ze odkad chodzi z prasa pasowa, najpierw byly podciagane tasmy i to chyba jeszcze oryginalne, troche pochodzilo i poslizg, pozniej zamowilem nowe tasmy i dlugo nie pochodzilo i teraz juz dwa razy bylo podciagane i jest naprawde zle...
      Poratuje ktos madrym sposobem jak ten WOM przywrocic do zywych, bo na ciagnik nie mozna narzekac, ale ten WOM i prasowanie to wiecej stresu niz to warte i juz ktorys raz musze usluge szybko zalatwiac, bo ciagnik nie zrobi roboty.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj