Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stukanie zaworów mf 235

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ktokolwiek0000

ktokolwiek0000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 05 marzec 2015 - 23:26

Stukanie zaworów mf 235

Witam.Ostatnio regulowałem zawory w moim mf 235.Po zdjęciu pokrywy zaworów i zmierzeniu szczeliny między dźwigienką a śrubą regulacyjną nie było żadnego luzu.Zdziwiło mnie to trochę bo nikt tam nie zaglądał przez 3900mtg.Wyregulowałem na 0,30 i po odpaleniu strasznie stukają dżwigienki.Spotkał się ktoś z czymś takim już?Wiem,że nowe mf-y miały po 50 mtg regulowane zawory i było to wliczone w serwis gwarancyjny jednak mój egzemptlarz chyba to przeoczył.Co mi poradzicie,żeby zrobić z tym fantem?Ustawić tak jak było bez żadnego luzu czy zostawić tak jak jest?Silnik chodzi normalnie,nie ma spadku mocy ale to klepanie jest wnerwiające przy dłuższej pracy..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stukanie zaworów mf 235 Dzisiaj, 00:18
  •  

#2 Share Landfarmer

Landfarmer

Jeden lubi żebra, drugi lubi mostek, a ja lubię schab, bo tam ni

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 05 marzec 2015 - 23:34

Stukanie zaworów mf 235

Skoro klepie coś jest nie tak luz zaworowy zostaw tak jaki powinien być i szukaj przyczyny klepania

Szef wszystkich szefów  ;)

#3 Share damianbor

damianbor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 06 marzec 2015 - 11:23

Stukanie zaworów mf 235

Pewnie źle miałeś ustawiony wał. Zdejmij jeszcze raz pokrywe i kręć wałem aż na danym cylindrze będzie suw sprężania. Wtedy obydwa zawory są zamknięte a dźwigienki w górze.

#4 Share ktokolwiek0000

ktokolwiek0000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 06 marzec 2015 - 11:39

Stukanie zaworów mf 235

Być może to jest też przyczyną,bo na kole zamachowym nie mam znaków do ustawienia punktu GMP.Ale przed regulacja były zmierzone i było tam zero dosłownie luzu między śrubą a dźwigienką zaworową.Blaszka 0,05 szczelinomierza nie wchodziła.I to mnie głównie zastanawiało.W wolnej chwili jeszcze raz go rozbiorę i posprawdzam wszystko

#5 Share Kristoffer

Kristoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 460 postów

Napisany 06 marzec 2015 - 13:11

Stukanie zaworów mf 235 W tych silnikach to nie musi być ustawiane GMP na każdy tłok tam się ustawia pierwszy tłok w GMP ustawia się cztery ale nie wszystkie po kolei a później pełny obrót i GMP i reszte nie mam instrukci bo tam jest opisane,a nie pamietam.

#6 Share ktokolwiek0000

ktokolwiek0000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 06 marzec 2015 - 13:34

Stukanie zaworów mf 235

Robiłem wg instrukcji.1,2,3,5 a potem po obrocie 4 i 6.Bez regulacji chodził normalnie a teraz poklepuje ale najbardziej martwi mnie ten zupełny brak luzu na oryginalnych ustawieniach..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share nojsze

nojsze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 06 marzec 2015 - 14:17

Stukanie zaworów mf 235

Skąd pomysł mierzenia luzu między dźwigienką a śrubą - ja zawsze ustawiałem pomiędzy trzpieniem zaworu a dźwigienką . Luz ustawiaj jak masz luz na obydwu zaworach lub odkrę przewód od wtryskiwacza jak pojawi się paliwo troszkę cofnij wał do tyłu i ustawiaj luz 0,25 wydech , 0,20 ssacy na zimno . Luz zmierzy się pomiędzy dźwigienką z zaworem a nie trzpieniem regulacyjnym a dźwigienką. Stuka gdyż luzy sa za duże !!!

#8 Share ktokolwiek0000

ktokolwiek0000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 06 marzec 2015 - 15:29

Stukanie zaworów mf 235

Robiłem wg instrukcji a tam jest napisane,że luz reguluje się nie na dźwigience a trzonkiem zaworu a na śrubie regulacyjnej i dżwigience popychacza..To był mój odnośnik.Zaraz rozbiorę i posprawdzam ponownie bo mam chwilę czasu

#9 Share Kristoffer

Kristoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 460 postów

Napisany 06 marzec 2015 - 16:16

Stukanie zaworów mf 235 Przecież nie możliwe żeby przedtem nie miały luzu ,patrząc może coś za obserwujesz może te śruby przy regulacji obracając się robią jakiś błąd przy pomiarze.

#10 Share ktokolwiek0000

ktokolwiek0000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 06 marzec 2015 - 17:01

Stukanie zaworów mf 235

No mnie to samego zdziwiło.Ale tam nie wchodził szczelinomierz na blaszce 0,05mm i mierzyłem to w kilku pozycjach wału.Mnie to zastanawia czy te silniki nie miały innych ustawień na okres docierania bo to jest oryginalny angielski silnik.

#11 Share Kristoffer

Kristoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 460 postów

Napisany 06 marzec 2015 - 19:45

Stukanie zaworów mf 235 No w sumie to nie wiem czy jak się to zużywa to przyrasta czy ubywa luzu z tego wygląda że ubyło przez ten czas pracy ,może to normalne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share ktokolwiek0000

ktokolwiek0000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 07 marzec 2015 - 17:35

Stukanie zaworów mf 235

Dzisiaj wyregulowane ssące na 0,25 wydechowe na 0,30 i jeszcze je lekko słychać ale już jest znacznie lepiej.Ale i tak na moje oko trzeba będzie w następnym roku wziąść głowicę na warsztat.Temat do zamknięcia.Dzięki za podpowiedzi