Skocz do zawartości

Zdjęcie

maszyny Polskie vs zachodnie

121 odpowiedzi na ten temat

#41 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 05 marzec 2015 - 09:08

Zachodni sprzęt jest lepszy ale drogi. Polski jest pewnie słabszy ale tańszy. Dlatego trzeba wybrać z głową do swoich potrzeb i możliwości finansowych. Ja mam polski opryskiwacz biardzki. Już kilka lat bez problemów i bez rdzy. Wystarczy umyć po każdym pryskaniu i trzymać pod dachem. Pług agro maszu również kupiłem nowy. Na moje potrzeby wystarcza, nic nie pęka, nic się nie łamie, nie rdzewieje, bardzo ładnie orze. Wolałem kupić te maszyny nowe niż stare zachodnie szroty. W planach jest agregat talerzowy najlepiej z agro maszu. Mam tez używany 6 letni siewnik poznaniak. Kupuje nowe polskie maszyny lub kilku letnie używane. Oczywiście polskie bo taniej a dla mnie na 15 ha wystarczą. Z zachodnich to mam tylko ciągniki. Podsumowując dobra zachodnia używana maszyna jest cenowo często porównywalna do polskiej nowej lub droższa. A zakup zachodniego złomu, który na zachodzie poszedł by do huty w cenie polskiej nowej maszyny jest kompletnym nie porozumieniem. Polskie nowe maszyny pomimo, że gorszej jakości, często są wykonane na wzór tych zachodnich drogich i ich wartości użytkowe zapotrzebowanie na moc itd często wypadają lepiej niż starych 20 czy 30 letnich maszyn z zachodu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
maszyny Polskie vs zachodnie Dzisiaj, 17:20
  •  

#42 Share Robert97

Robert97

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 05 marzec 2015 - 09:14

maszyny Polskie vs zachodnie Kolego 5714mf255 pisz troche uważniej bo takie byki stawisz ze aż w oczy kole.
A polski sprzęt kilka lat temu byl lepszy ze względu na wytrzymałość. Ludzie jakos wtedy sie starali a teraz taka mentalność polaczka cebulaczka mowi mu ze ma robic na odpierdziel aby to komuś opylić i dalej sie nie martwi, najwyżej serwis jeszcze zarobi.. Na zachodzie jest calkiem inne myślenie. Tam rolnika bardziej szanują.
Chcesz konkretów to juz Ci mowie. Po 8 latach użytkowania POLSKIEJ kosiarki SAMASZ. Pękająca rama, co pospawam to obok pęka i tak ze 3 razy. Luzy na osiach trzymających bębny. Teraz POLSKA prasa SIPMA: Urwany dolny wał obracający bele, ukręcony główny wał idący od przekladni do reszty trybów i to dla mnie jest głupota ze taki maly waleczek napędza cala prasę. Nie urwalo żadnych zabezpieczeń. Wielokrotne zapchanie, za mala przepustowość tej prasy. Zaraz mi powiesz ze za szybko prasowalem i dla tego zapchalem. Pogięte pręty, urwane łańcuchy rozwalone lozyska ktore były smarowane! W owijarce mechanizm obcinania folii i stawiania bel jest lipny.

Edytowany przez Robert97, 05 marzec 2015 - 09:16.

#43 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 05 marzec 2015 - 09:16

Polskie maszyny do uprawy niczym nie ustepują maszynom zachodnim , przykład bron talerzowych , czy agregatów uprawowych , siewników , i pługów .. w testach przeprowadzonych przez niemiecki coś tam polski pług z uni wyszedł najlepiej w testach a tam były dużo bardziej znane i uznane marki w europie .. nie wiem czym sie jarać przykładowo kupić talerzowke amazone za 60 tys spoko idealnie tak samo zrobi na polu polska talerzówka za 20 tys .. ktoś powie bo wykonanie jest inne i lepsze a otóż wcale nie bo gdyby ktoś zagłebił sie w specyfikacje to różnice są na poziomie 20%

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share jasko1993

jasko1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 05 marzec 2015 - 10:16

mam nówke agregat uprawowy z hydropakiem Unia Ares XL 3 rzędy cynków i wał Packera i lata z uzywaną amazonka talerzową do tego jelonek z przodu, brak jakiego kolewiek problemu z agregatem, sam wazy 1100kg do tego siewnik koło 500kg i 300kg zasypu, brył się nie boi. I już mam zamówiona talerzówkę z Tolmet też z hydropakiem i będzie łączona z tym samym siewnikiem do upraw bez orkowych

#45 Share John6930

John6930

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 05 marzec 2015 - 10:48

maszyny Polskie vs zachodnie ja mam Focusa pierwszy wypust, totalnie niedopracowany, w szesnastce pompa szybko padła dla sąsiada

#46 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 05 marzec 2015 - 10:58

A gdzie jest użytkownik @Rolnik19....? :D

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#47 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 05 marzec 2015 - 11:05

Bo kupic a umiec tym pracowac to roznica. Duzo ludzi jak kupi agregat talerzowy to gaz w podloge I ramy pekaja. Glupim wytlumaczeniem jesli chodzi o naprawy to brak czasu na nie majac okolo 50ha... Duzo sie widzi np oranie na 40cm uprawa 18 km/h sianie bez uprzedniej poprawnej uprawie co skutkuje slabymi wschodami

#48 Share zetorek5340gr

zetorek5340gr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 05 marzec 2015 - 11:35

Nie można wszystkich polskich maszyn wrzucać do jednego worka bo polskie to ble, jednak w większości macie rację zachodni sprzęt jest po prostu lepszy. Żeby nie było, że jestem anty polskie i co Polskie to złe to już piszę o co chodzi. Aktualnie cały park maszynowy oprócz ciągników jest POLSKI!!!

Owijarka samozaładowcza AWID- tu nie mam do czego się przyczepić bardzo porządna i solidna robota.

Zgrabiarka jarmet 3,5, kompletnie źle przemyślany układ zawieszenia, urwana blokada, z jakością zgrabiania nie jest źle, ale trzeba wolno jeździć,

Przewracarka Jarmet- Luzy na kółkach ( plastelina nie metal) opadnięcie na ziemię całej karuzeli wraz z kółkiem

Opryskiwacz ok

Agregat uprawowo siewny w pierwszym roku 3 łożyska ma wałkach do wymiany poza tym ok.

Beczkowóz ok

pług staltech na zabezpieczeniach kołkowych rozklekotany w każdą stronę( mam porównanie z kvernelandem znajomego dzień a noc na korzyść KV

Kosiarka rotacyjna Famarol (Stara) ok

Kosiarka dyskowa promar, pęknięta rurka( plastelina) która podtrzymuje stelaż plandeki, Urwana śruba która trzyma ten bolec co podczepia się do podnośnika ciągnika stało to się podczas transportu kosiarka mnie wyprzedziła dostała się pomiędzy błotnik a koło co skutkowało pogięciem błotnika .

Belarka sipma tu każdy ma podobne zdanie. Ogólnie cena rekompensuje nerwy :D, no ale jednak czasem lepiej dołożyć do czego lepszego i mieć spokój:)

#49 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3204 postów

Napisany 05 marzec 2015 - 14:03

Polskie maszyny do uprawy niczym nie ustepują maszynom zachodnim , przykład bron talerzowych , czy agregatów uprawowych , siewników , i pługów .. w testach przeprowadzonych przez niemiecki coś tam polski pług z uni wyszedł najlepiej w testach a tam były dużo bardziej znane i uznane marki w europie .. nie wiem czym sie jarać przykładowo kupić talerzowke amazone za 60 tys spoko idealnie tak samo zrobi na polu polska talerzówka za 20 tys .. ktoś powie bo wykonanie jest inne i lepsze a otóż wcale nie bo gdyby ktoś zagłebił sie w specyfikacje to różnice są na poziomie 20%

Ty chyba widziałeś tylko polskie maszyny. Polskie kompaktówki porównaj chociażby do czeskiego Farmetu czy Storma- niebo a ziemia, z tych co widziałem to jedynie Akpil tigre może tu podskoczyć. Pługi ujdą (jak dla mnie Unia i Akpil jedynie), ale w głupim top agrar przegrywają na potęgę. Siewniki, szkoda gadać, mam poznianiaka z 04r to kaleka wielka. Z polskich to przyczepy jako takie. Opryskiwacze i rozsiewacze też porażka, chodz równomierność wysiewu rozsiewaczy z brzegu porównywalna z zachodnimi. 

#50 Share Piechu

Piechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 05 marzec 2015 - 16:03

Przecież Ta gazeta  nie będzie chwalić polskich maszyn bo to gazeta z obcym kapitałem

Edytowany przez Piechu, 05 marzec 2015 - 16:12.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3204 postów

Napisany 05 marzec 2015 - 16:23

Jakby było co chwalić  :ph34r:

#52 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1754 postów

Napisany 05 marzec 2015 - 16:24

Nie ma co porównywać firm zachodnich, które budują doświadczenie po kilkadziesiąt lat z naszymi firmami, które zaczynały w większości po 1989 roku. Jedynie Unia to klasa europejska, ale tez firma stara i z bogatym doświadczeniem, to przecież spadkobierca Ventzki Grudziądz. A sprzęt jest adekwatny do jego ceny. Gdybyś był w stanie zapłacić 40 tysięcy za pług, to założę się, że Staltech taki pług by zrobił odpowiedniej jakości. Jek kupujesz o połowę tańszy niż zachodni, to jakość też trzeba mieć świadomość, będzie gorsza.

#53 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1531 postów

Napisany 05 marzec 2015 - 16:35

To zależy do czego maszyna ma służyć bo rozsiewacz do nawozu czy opryskiwacz to jednak zachód ma to lepiej dopracowane ogólnie w maszynach gdzie chodzi o precyzje to wole zachodnie sprzęty np. ciągnik przyczepę też mamy można powiedzieć zachodnia bo joskin ale produkowana w Trzciance  ale rozrzutnik obornika, kosiarkę czy zgrabiarkę to są to produkty polskie choć jest na nich wiele naklejek zagranicznych np zgrabiarka pronar a przekładnia made in Italia i teraz też owijarkę i talerzówkę zamówiliśmy od polskich producentów bo po co przepłacać np talerzówka kverneland 60 tyś a unia group 20 tys różnica cen kolosalna.

Jak ci się sprawuje zgrabiarka pronar i jaką masz bo szukam żeby coś kupić i tak się zastanawiam nad nią

#54 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 05 marzec 2015 - 16:51

Ty chyba widziałeś tylko polskie maszyny. Polskie kompaktówki porównaj chociażby do czeskiego Farmetu czy Storma- niebo a ziemia, z tych co widziałem to jedynie Akpil tigre może tu podskoczyć. Pługi ujdą (jak dla mnie Unia i Akpil jedynie), ale w głupim top agrar przegrywają na potęgę. Siewniki, szkoda gadać, mam poznianiaka z 04r to kaleka wielka. Z polskich to przyczepy jako takie. Opryskiwacze i rozsiewacze też porażka, chodz równomierność wysiewu rozsiewaczy z brzegu porównywalna z zachodnimi. 

Porównuje maszyny o podobnych parametrach i podobnych elementach roboczych .. byłem na wielu pokazach i zero różnicy farmet a np grano .. elementy robocze są prawie takie same różnica tkwi w kącie ustawienia talerzy .. z tego co widziałem obydwie talerzówki równo wymieszały i podcieły sciernisko , opryskiwacze krukowiak poziom światowy systemy i ich konstrukcja . przyczepy pronar jedne z najlepszych na rynku . Pługi robił test niemiecki instytut wiec trudno to podważyć  , jak kto ustawi tak orze , siewnik mam famarola i fakt szału nie ma . mowie tu o firmach które postawiły na jakość i konkurencje na rynku a nie o jakiś szkoda gadać producentach

#55 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3204 postów

Napisany 05 marzec 2015 - 17:03

Opryskiwacz krukowiak poziom światowy?? Zobacz sobie na yt test belek śmiech na sali, gdzie ta maszyna jest jedną z najważniejszych w produkcji roślinej. Elementy robocze? Mandam i Lemken te same, a efekt pracy na korzyść tego drugiego. Nie porównuj Farmeta do grano/agro-masz/staltech (jedna paczka) naprawde, sama masa czeskiego sprzętu jest sporo większa. Famarol akurat udany produkt według mnie bo nie jeden chwalił, że ile ustawi tyle wysieje nie to co poznaniak. Przyczepy jak przyczepy chodz jak ktoś ma kase dolożyć to lepiej wiąść np Oehler. 

#56 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 05 marzec 2015 - 17:32

Tak tak popadajmy w zachwyt za zachodnimi maszynami. Tylko kto za to zapłaci? U wielu zachwyconych pewnie rodzice płaca rachunki i u wielu pewnie też rodzice myślą jak kolejna ratę kredytu zapłacić. Pewnie, że zachodnie są lepsze ale i dwa razy droższe praktycznie. A czy dwa razy lepsze? Wątpię. Jeśli ktoś ma powyżej 50 ha ciężkich ziem może sobie kupować maszyny topowych firm. Ale dla mniejszych rolników to nie ma sensu. Mówią tu o nowych zachodnich i nowych polskich. Sąsiad ma 70 ha sieje poznaniakiem z talerzowym agromaszem rzepak i pszenicę. Już koło 8-10 lat. Czyli siewnik i agregat przerobiły ponad 600 - 700 ha. I dalej robi a gdy pytałem o agregat odparł mi, że na razie go nie sprzeda bo dobra robotę robi. A siany poznaniakiem rzepak też wygląda dobrze. Gruber ma tez polski. 3 m 7 łap ciąga fastrackiem. I jakoś się nie rozlatuje. Podsumowując zachodnie lepsze ale i dużo droższe, praktycznie dwa razy droższe. Oczywiście, gdy mówimy o nowych.  Z używanymi zachodnimi w porównaniu do nowych polskich jest różnie. Często te zachodnie maszyny są bardzo zużyte i praktyczne wytrzymałością nie różnią się od nowych polskich. Ale nazwa robi robotę. Niech będzie zagraniczna niech części będą dwa razy droższe. Ale i tak wmówić sobie można, że zachodnia lepsza.

#57 Share 5714mf255

5714mf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 05 marzec 2015 - 18:04

maszyny Polskie vs zachodnie hubertuss masz u mnie piwo a wręcz coś więcej nareszcie spotykam człowieka myslacego racjonalnie - logicznie niestetynic nie poradzimy na to że większość osób wypowiada się z zaslyszanych historii nie mających ara na siebie i rodziny na utszymaniu tylko zachwyt z tv, gazet i netu
teoretycznie jaka kolwoek Polska maszynę ubrać w barwy i naklejki zchodnich potężnych producentów i dać na wystawę i były same oh i ah

#58 Share tom61

tom61

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 05 marzec 2015 - 18:24

przypomniało mi się jak 2 lata temu byłem na agro schow na stoisku amazone i zauważyłem siewnik amazone z broną mandam tylko wymalowane na zielono i założę się o duże pieniądze że mało kto się spostrzegł 

#59 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3204 postów

Napisany 05 marzec 2015 - 18:25

Idz po słownik, a potem stawiaj piwo. 

Historie nie zasłyszane, tylko naocznie widziałem to co napisałem. 

@hubertuss co z tego że rzepak wygląda ładnie jak może jeszcze lepiej, przecież od tego zależy obsada a, to jeden z czynników budujących plon. Posiadam taki z 04r z żółtymi osłonami. Ustawisz wg próby kręconej, a sieje inaczej na hektar może 2x korekta. Gnące się bez przerwy znaczniki, jakbym postawił talerze agresywniej to wygiełoby w kąt prosty, a mam mało wysunięte bo nie na środek, a na koło, pokrywa skrzyni nasienej z ołowiu chyba. Rozsiewacz brzeg mx premium 850 już zaczyna rdzewieć konkretnie, podczepianie pod ciągnik porażka, jak załoze łącznik od mtz to ledwo zasówę otwieram ręcznie. Opryskiwacz pilmet 1215- belka 2x malowana, spawana, stabilizacja porażka konkretna. Agregat uprawowo-siewny spawany sporo razy, a teraz doszły luzy, belka zaczepowa urwana 3x! Grubera też polskiego bym nie kupił, bo tańszy jest Lemken Smaragd z podwójnym wałem i na sprężnach, a jeśli jesteś innego zdania to jestes zapalonym patriotą i tyle. 

Jeśli opryskiwacz czy rosiewacz lepiej kupić używany zachodni to tym bardziej maszyny do uprawy ziemi.  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 05 marzec 2015 - 18:38

grano system shark masa 1500 kg bez pakomatu ..  masa farmetu tej samej klasy  1475 kg wiec coś tu raczej nie wyszło . tak dopłacić do zachodniej skoro polska jest taka sama ale jest polskiej produkcji .. co innego kiedy sprzęt psuje sie z winu konstrukcji a co innego kiedy przez niewłaściwe jego wykozystywanie .. . widziałem nie raz zachodzi maszyny typu horsh gdzie pękła rama , wyrwał sie zaczep . urwane słupice w pługu lemken i na moje to nie wina firmy tylko operatora

Dodaj odpowiedź