Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
5714mf255    32

pytania ogólne dla wszystkich forumowiczów wybieracie Polskie czy zachodnie maszyny dlaczego wybór pada na daną maszynę czym się sugerujecie dlaczego zachodnia a nie polska lub dlaczego Polska a nie zachodnia prosiłbym o własne doświadczenia a nie zasłyszane. Myślę że dobry temat do dyskusji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

mysle ze tu bedzie niedlugo niezla jadka wiec nie wiem czy to taki dobry pomysl :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasko1993    11

jeśli chodzi o ciągniki to zachodnie z pod znaku Jelonka, a maszyny uprawowe to raczej polskie chodź pług mam Kvernelanda, ale jeśli chodzi o jakieś agregaty, talerzówki to polskie są bardzo udane i cenowo atrakcyjne. Polskie mniejsze firmy produkujące sprzęt uprawowy głównie dużo stosuje nowinek zaciągniętych z maszyn zachodnich i to wychodzi na dobre. Prasy też zachodnie, wole używaną JD lub Claasa niż nową polską

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TelefonyRadom    213

A ja mam prasę Polską metal fach z 2009 roku i jestem zadowolony mam od nowości więc może też dla tego i niema dużo bo tylko 15 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5714mf255    32

a konkretnie dlaczego Jelonek? karetki a nie np. Ursus, farmer czy farmtra a może potrzebowałes więcej koni niż nasi proponują szczegóły
ja osobiście bazuje tylko i wyłącznie na sprzęcie naszym krajowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5714mf255    32

TelefonyRadom zgadzam się z tobą ja posiadam tylko i wyłącznie Polskie maszyny bo nie widzę potrzeby przeplacania za zachodnie a jak się kupuje nowe to posłuży,ciągniki mają pracować i mieć moc nasz 100 konny pociągnie to samo co zachodni tej samej mocy tylko w naszych nie dzieją się cuda jak w zachodnich że koni przybywa w magiczny sposób, maszyny nie różnią się niczym prasa przykładowo metal fach stało kolorowa zrobi taka sama rolkę jak class nie widzę sensu przepłacać dwu czy trzy lub więcej krotnie za to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

co do maszyn to powoli wymieniam na zachodnie. 

co do ciągników to po przejażdżce nowym ursusem i farmerem wybrałem zachodni, wygoda użytkowania, wygłuszenie kabiny itp są nieporównywalne, a zdrowie ma się jedno 

pługi z nowych polskich wymieniłem za używane zachodnie 

po pracy polskim agregatem ścierniskowym kupiłem używany zachodni, zapotrzebowanie na moc jest nieporównywalne, do tego pole jak stół. 

z polskich dobre są brony talerzowe, nie można nic im zarzucić. 

mam też polskie przyczepy, ale to przez ceny.

no i kupiłem polski siewnik , ale to był chyba nie za szczęśliwy wybór 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

kolego 5714mf255 mam prasę jd w ciągu 3 lat zrolowałem pona5000 belek i nic powtarzam nic żadnej awarii  metalfach bym zajeżdził ps nie ma różnicy tylko po mojej słoma waży ok200-250kg a po twojej ok100-150kg a o kiszonce nie wspomnę

Edytowano przez Tygrysek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5714mf255    32

ciagnik podałeś komfort ok, a co się działo z pozostałymi maszynami? siewnik polski nieszczęśliwy wybór czyżby nie siał?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Koledzy co tu porównywać polskie maszyny do zachodnich, wiadomo że zawsze będziemy do tyłu i tyle i dlatego uważam ze lepiej inwestować w zachodni sprzęt używany niż polski nowy. Polska jedyne co ma dobre to są właśnie POLSKIE DZIEWCZYNY  :).


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5714mf255    32

ja moja kupiłem w sierpniu zrobiła około 300 rolek słomy i 200 parę kiszonka materiał 100% mokry i cięty nożami jedynie co robiłem to wymiana siatki, przesmarowana i olej dolewany do centralnego smarowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom61    11

To zależy do czego maszyna ma służyć bo rozsiewacz do nawozu czy opryskiwacz to jednak zachód ma to lepiej dopracowane ogólnie w maszynach gdzie chodzi o precyzje to wole zachodnie sprzęty np. ciągnik przyczepę też mamy można powiedzieć zachodnia bo joskin ale produkowana w Trzciance  ale rozrzutnik obornika, kosiarkę czy zgrabiarkę to są to produkty polskie choć jest na nich wiele naklejek zagranicznych np zgrabiarka pronar a przekładnia made in Italia i teraz też owijarkę i talerzówkę zamówiliśmy od polskich producentów bo po co przepłacać np talerzówka kverneland 60 tyś a unia group 20 tys różnica cen kolosalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5714mf255    32

ale nikt tu nie podaje konkretów tylko że bez porównania ale może konkrety np. w trakcie pracy plugin akpil klasa ziemi 4 bez kamieni odpadła odkładania lub na kamienista polu plug kverneland wielokrotnie wyciągnąć domy kamień i nic się nie salonowe lakier nie zarysowany, ciagnik new Holandia 80 km jest super wyciszone kabina, klima i ciągne nim pługi 5 obrotowe a wszyscy tak jak wszędzie bez konkretów piszą że tak i konie jak dzieci z pszeczkola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie powiedzialbym ze polski I zachodni 100 konny ciagnik ma taki Sam uciag.. Porownaj 20letniego fendta do nowego ursusa.. Polska jeszcze przez dłuższy czas będzie daleki za zachodem.. Może mamy dobrych spawaczy itp ale technika zastosowana w maszynach i ciągnikach odbiega od zachodu o kilkanaście lat.. Materiał tez jest lipny. Polskie maszyny uprawowe może i są dobre bo w takim agregacie to co się może popsuć? A prasy czy ciągniki nie są takie dobre. Mysle ze warto doplacic do zachodniego nawet kilkuletniego sprzętu, ale niektóre marki (np. Fendt) są zbyt przereklamowane i nie są warte tej kasy. A placenie za marny polski sprzęt konczy sie naprawami i przestojem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5714mf255    32

kolego 20 letni fend był 6 cylindrów a nowy ursus około 100 km jest 4 cylindrów ale porównuj nowe zimowym stare że starym. dla czego możemy z rynku wtórnego za dobre pieniądze kupić już maszyny od 2000 roku lub młodsze dlaczego rolnicy z zachodu się ich pozbywaja? piszesz ze myślisz że wart dopłacić ale dla czego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Hmmm... Jak dla mnie skoro polskie ciągniki są składane na podobnych podzespołach (zachodnich) to wcale nie odbiegają tak od zachodnich ciągników porównywalnej klasy. Jeszcze dochodzi kwestia solidności montażu ale to wyjdzie z czasem.

Natomiast maszyny: większość ludzi porównuje używany zachód do nowych polskich w tej samej cenie. No raczej oczywiste, że cena z niczego się nie bierze. Skoro wytłuczona używka kosztuje tyle co nówka to wiadomo, że jest lepsze jakości. Nie rzadko posłuży dłużej jak te "garażowe wyroby". Jednak jeśli ktoś ma mało to i tańszy sprzęt mu starczy. Kwestia przekonania czy chce się nowy bo nowy czy jednak dobry używany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To dlaczego nie zrobią ursusa z 6 cyl? Warto doplacic do zachodnich bo to są maszyny zrobione z glowa bo jak popatrzę na niektóre polskie maszyny to mnie ku*wica bierze. To jest XXI wiek a oni nie mogą podpatrzeć zachodu.. Cos tam próbują ale to jeszcze nie to. Np rewers elektrohydrauliczny w zachodnich ciagnikach jest juz sporoo wiec maja doświadczenie co zrobić, co poprawić a w polskich kiedy byl pierwszy rewers elektrohydrauliczny lub ehr? Zachodnia technika jest o wiele lepsza. To ze polska jest tak zacofana to wina miedzy innymi naszego rządu bo posprzedawali nasze fabryki, zakłady.

Nie chodzi tu nawet o polskie ciągniki ale np Zetor wprowadzając model HD moim zdaniem sie bardzo nie popisal.. Dalej brakuje w ofercie 6cyl. Niby więcej elektoniki dali a drąg od biegow dalej wystaje jak w starych..

A i jeszcze jedno. Jeździłem starym fendtem, miał z 15 lat, może więcej i byl bardziej komfortowy niż forterra.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5714mf255    32

co do ciągników się zgadzam do maszyn nie skąd wiadomo że używane dobre? prosta sprawa zwykła prasa walcowe co może się zepsuł? oczywiście normalne użytkowanie i wiarę częste smarowanie, lub zgrabiarka? jedyne co całkowita lipa to przetsonsarka do siana polskie karuzele,ale dalej gdzie na forum ktoś ma problem z ursusa od 2005 roku? a nawet dziś pojawiały się tematy o próbach z df
ursus jest 6 cylindrów wersja na Polskę chyba 15014
co jest tak super z głową zrobione rewers elektro hydrauliczny?
dalej piszecie bez konkretów o wiele lepsza ale moje ciągle głupie pytanie dlaczego? proszę o szczeguly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

Ja to nawet przyczepy polskiej produkcji(metaltech, pronar, wielton) bym nie kupił.. Ostatni z nowych polskich sprzętów to używałem rozsiewacz Brzegu w 2003r. Matko Bosko co to było z g..... Ale musiałem sobie takim radzić tak jak ursusami i bizonem.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

@5714mf255  Z naszych rodzimych rzeczy dobry jest słownik języka polskiego, radze go zakupić bo przykro czyać takie cuda.

 
Edytowano przez mikad
  • Like 1

"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5714mf255    32

jak takie to wszystko gliniane to po co tym pracowałeś zamiast rozsiewacza wiadro zamiast ursusa konia a zamiast bizona kasę i do roboty
kose

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gorbaczow
      no własnie - mam do was pytanie - jeszcze nie podjąłem konkretnej decyzji ale raczej w przyszłym roku zmienie kombajn tylko nie wiem czy poprostu kupić nowszego rekorda czy skusić się na Fortschritta - mam rekorda z roku 1987 i mam zamiar zmienić na kombajn minimum 5 lat młodszy - doradzcie
    • Przez marian20
      Nie moge nigdzie znaleśc informacji o skrzyniach speedshift w MF 61XX. Czy ktoś posiada taką w swoim ciągniku? Jak się sprawuje? Czy to prawda że jest mocniejsza od Dyna?
    • Przez solaris7
      tak jak w temacie "Różnice między Czerwonym a niebieskim BS
    • Przez eti1997
      Kto się wybiera do Kąkolewa na tą imprezę ? Jakie jest wasze zdanie na temat tej imprezy i czy wgl warto za każdym razem dowiaduje się coś nowego z tej imprezy na temat zakiszania zielonek itd. Trochę maszyn również kupiłem przez tą imprezę i nie narzekam Wystawcy mili i zawsze coś doradzą czy to z kupnem ciągnika czy innej maszyny
    • Przez Pawelsne
      Pytanie dla osób posiadających Roboty lub interesujący się tym.
      Co sądzicie o tych dwóch firmach i której firmy Roboty lepiej funkcjonują ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj