Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki ciągnik wybrać o mocy 210km

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share caseaudi

caseaudi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 04 marzec 2015 - 14:53

Witam stoję przed wyborem ciągnika o mocy około 210 km. Ciągnik współpracowałby z pługiem 5 skibowym z regulacją szerokości vario, beczkowozem o pojemności 16000 l ciężką broną talerzową szer 5 m oraz zestawem uprawowo siewnym 4m na areale około 150 ha w dość trudnym pagórkowatym terenie. Wyposażenie jakie miałby by mieć to przedni tuz, amortyzowana przednia oś i kabina oraz szerokie ogumienie z przodu 600 a z tyłu 710. Najbardziej zastanawiam się nad Deuth-Fahr 6210 oraz MF 7620 co byście odradzali a co doradzali?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki ciągnik wybrać o mocy 210km Dzisiaj, 03:14
  •  

#2 Share RobertJzefRadziwiowicz

RobertJzefRadziwiowicz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 04 marzec 2015 - 15:13

jaki ciągnik wybrać o mocy 210km witaj. osobiscie bym wybral case:) dobry sprzet i ciezki a to podstawa. poszukaj cos z serii7xxx o ile nie jest tobie potrzebny nowy wypasiony traktor.

#3 Share SzczepankiSzembrukTeam

SzczepankiSzembrukTeam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 04 marzec 2015 - 15:54

Jak nowy ciągnik na pagorkowaty teren i do ciężkich prac i wytrzymały(ciągnik) to polecam Case Puma 210 CVX
Mamy takiego i naprawdę polecam do pługa, siewnika, brony talerzowej itp. też mamy dość trudny teren (pagorkowaty) :)

Edytowany przez SzczepankiSzembrukTeam, 04 marzec 2015 - 18:22.

#4 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 04 marzec 2015 - 18:00

jak cos to 215 cvx bo 210 nie ma

#5 Share SzczepankiSzembrukTeam

SzczepankiSzembrukTeam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 04 marzec 2015 - 18:04

Sory ale wiem jaki ciągnik był kupiony...

Edytowany przez SzczepankiSzembrukTeam, 04 marzec 2015 - 18:21.

#6 Share SzczepankiSzembrukTeam

SzczepankiSzembrukTeam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 04 marzec 2015 - 18:36

jaki ciągnik wybrać o mocy 210km a nowy planujesz kupić czy używany?

#7 Share caseaudi

caseaudi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 04 marzec 2015 - 18:39

planuje zakup nowego ciągnika i raczej nie chciałbym przekładni bezstopniowej.Najbardziej chciałbym żeby wypowiedzieli się posiadacze podobnych ciągników i najbardziej interesuje mnie jakie te ciągniki mają spalanie i jak z częściami bo wiadomo, że dealer o tych najgorszych sprawach nie powie. W ogóle to po obejrzeniu MF DF nurtuje mnie jedna rzecz czy znacząco krótszy i lżejszy DF (różnica około 40 cm) będzie w stanie sobie poradzić z 5 skibowym zawieszanym pługiem pod górkę ?

Edytowany przez caseaudi, 04 marzec 2015 - 18:54.

#8 Share Slevyn

Slevyn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 04 marzec 2015 - 18:56

jaki ciągnik wybrać o mocy 210km Wazne zeby diler byl w miare blisko, nawet jesli kupujesz używany to warto miec w poblizu. Na gosp 500ha kolo mnie mieli DFa 220 km chlodzonego powietrzem to 30tys godzin mial, pozniej zmarla hydraulika i nie warto bylo naprawiac. Wiadomo ze tamten traktor z lat 80tych to nie te nowe, to moze faktycznie Case`a wez hehe.

#9 Share caseaudi

caseaudi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 04 marzec 2015 - 19:06

hmm do dealera case mam około 35 km do MF około 38 km do DF około 70 km. Czy ma ktoś z was Case puma z przekładnią powershift jak ona się sprawuje bo szczerze mówiąc miałem wcześniej case mxm 190 z podobną skrzynią i różnie z tym traktorem bywało...

#10 Share SzczepankiSzembrukTeam

SzczepankiSzembrukTeam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 04 marzec 2015 - 19:52

jaki ciągnik wybrać o mocy 210km Mamy dwa maxxumy 140 mają ponad 3000 mtg, są z tego samego roku, na razie żadnych zastrzeżeń do skrzyni biegów i innych rzeczy.
A dlaczego nie chcesz skrzyni bezstopniowej?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share caseaudi

caseaudi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 04 marzec 2015 - 20:06

jaki ciągnik wybrać o mocy 210km Wiąże się z nią pewna dopłata a w dodatku słyszałem,że właściwie jej głównym atutem jest transport a do pola wystarcza zwykła skrzynia

#12 Share SzczepankiSzembrukTeam

SzczepankiSzembrukTeam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 04 marzec 2015 - 20:32

jaki ciągnik wybrać o mocy 210km Skrzynia bezstopniowa jest dobra w transporcie, a w polu to jest bardzo dobra. Dwa ciągniki mamy z bezstopniowa, dwa z powershift i powiem że jest o wiele lepsza bezstopniowa wygodniejsza i przyjemniejsza w pracach polowych.

#13 Share Ginterpol

Ginterpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 04 marzec 2015 - 21:11

w roku 2011 testowałem case cvx nówka koło 300mtg.. Z racji tego że równin mam mało to skrzynia nie dawała rady..  w górach beznadzieja.. paliwożerna jednostka napędowa!

W górzystym terenie skrzynia zachowuje się tak że jak górkę ciągnik zobaczy to już zwalnia a jak się już wdrapie to musi "odpocząć" by rozpędzić się do prędkości zadanej.. Z tą samą maszyną stary zwykły DF 200KM radził sobie lepiej zużywając przy tym mniej paliwa. 

PS nie mogę powiedzieć źle o CASE, jako ciągnik jest super. 

Mogę powiedzieć że dobrze kombinujesz ze zwykłą skrzynią biegów.

Edytowany przez Ginterpol, 04 marzec 2015 - 21:40.

#14 Share SzczepankiSzembrukTeam

SzczepankiSzembrukTeam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 04 marzec 2015 - 21:20

jaki ciągnik wybrać o mocy 210km Tak jak ty piszesz to jest jak na desce nie naciśniesz przycisku od obrotów...
I nwm czy jest tak paliwożerny, ponieważ w pługu na ciężkiej ziemi, dość duże górki to 42 l/mth( i on jest chipowany do 246 koni z 210)

#15 Share caseaudi

caseaudi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 04 marzec 2015 - 21:45

Mimo wszystko wolę jednak przekładnie stopniową czy to MF dyna v6 czy DF 24/24 lub ewentualnie fullpowershift czy power command z case/newholland dodatkowo wydaje mi się że zwykła przekładnia generuje mniej strat mocy (ma większa sprawność), choć oczywiście bezstopniówka nadrabia nieskończoną liczbą przełożeń i możliwością dopasowania przełożenia to jednak zostaje przy swoim . I ogólnie fajnie by było gdyby ktoś wypowiedział się na temat spalania case puma lub newholland T7.

Edytowany przez caseaudi, 04 marzec 2015 - 22:02.

#16 Share SzczepankiSzembrukTeam

SzczepankiSzembrukTeam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 04 marzec 2015 - 23:04

jaki ciągnik wybrać o mocy 210km Pisałem że jak mamy chipowaną to pali 42 l/mth w pługu na ciężkiej ziemi terenie pagórkowatym :)

#17 Share Ginterpol

Ginterpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 05 marzec 2015 - 07:40

Zacznij dzwonić po dilerach.. przedstawiciele zaczną sami jeździć i przywozić ciągniki na testy.. Sam stwierdzisz który ci odpowiada. Tylko zwróć uwagę na jakich kapcach podstawiają konia bo wymagania piszesz że masz, od opon wiele zależy a wielu nabywców w ogóle nie zwraca na to uwagi. Przy takich oponkach polecił bym wybrać MICHELIN i jeszcze zwróć uwagę aby koło miało wysoki profil i dużą felgę, np. 710/70R42 // 600/70R30. W przyszłości założysz sobie takie coś:

#18 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 05 marzec 2015 - 08:41

caseaudi   troszkę ci się dziwię, kupujesz ciągnik dużej mocy, za duże pieniądze, a więc podzwoń po dilerach, niech poprzyjeżdzają, dadzą oferty. I oczywiście ciągnik na testy. To oni mają skakać przy tobie a nie odwrotnie! :) Jeśli faktycznie chcesz kupić nowy ciągnik to ty masz do nich podchodzić "z góry", bo to twoje ciężko zarobione pieniądze a nie ich. Oni to dostaną później premię to niech się wysilą.

Edytowany przez pic2ek, 05 marzec 2015 - 08:43.

#19 Share caseaudi

caseaudi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 05 marzec 2015 - 17:28

hmmm też się zastanawiałem nad czymś myślę że najbardziej miarodajny byłby test u mnie na polu z moją maszyną (taką jaką miałby ten ciągnik pracować) i żeby w tych samych warunkach sprawdzić dwa ciągniki dwóch lub trzech różnych marek ale jaki dealer się na takie coś zgodzi... ? Ogólnie to jeszcze słyszałem, że DF ma jakieś kłopoty z osiami i zwolnicami czy to prawda miał ktoś jakieś problemy właśnie z tym? Lub czy mógłbyś ktoś wypowiedzieć się jak jest z dostępem do części od Mp czy to prawda że części można kupić tylko u Korbanka i że są bardzo drogie?

Edytowany przez caseaudi, 08 marzec 2015 - 21:35.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 09 marzec 2015 - 10:12

myslę, że nie powinno być problemów z dostaniem na testy.

Dodaj odpowiedź