Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agrotron 110 problem z hydrauliką :(

26 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Ginterpol

Ginterpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 06 marzec 2015 - 14:51

Jest na pewno. Najczęściej jest zabespieczony pierscieniem zegera -łatwizna- ale bywa że trzeba odkręcić dekiel pompy i wydłubać uszczelniacz.  A opisałeś że filtr jest przykręcony do obudowy....????? 

Obudowa skrzyni biegów? czy obudowa jako osobny korpus? Podajesz że pompa jest zespolona.. a czy ssanie jest jedno czy do każdej pompy osobno??? Jeszcze miałś napisać jaki olej lejesz..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agrotron 110 problem z hydrauliką :( Dzisiaj, 17:30
  •  

#22 Share adrian123292

adrian123292

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 09 marzec 2015 - 19:02

Agrotron 110 problem z hydrauliką :( Tak filtr ma oddzielną obudowę. Każda pompa ma swój filtr i oddzielny króciec ssący. Olej jaki zalałem to Fuchs 10w40 silnikowo-hydrauliczno-przekładniowy . Spróbuje może wyjąć tą pompę ale dostęp nie za ciekawy bo do tego jeszcze jest rama od tura..

#23 Share Ginterpol

Ginterpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 09 marzec 2015 - 20:32

obejrzyj dokładnie obudowy, do których przykręca się filtry, czy nie są do odkręcenia śruby z magnesem.. może utrudniać ssanie oleju, trzeba je oczyścić. Miałem taki problem też w DF trochę większym. Olej jaki podałeś stosujesz bdb jakości pod warunkiem, że jest to agrifarm stou MC PRO 10W40  firmy fuchs.

#24 Share adrian123292

adrian123292

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 12 marzec 2015 - 08:27

Agrotron 110 problem z hydrauliką :( Problem rozwiązany! Podociskałem opaski na wężach doprowadzających olej i problem znikł. Widocznie ssała pompa powietrze pod tym wężem jak robiło się podciśnienie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share cichy5540

cichy5540

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 14 sierpień 2015 - 10:22

Mam R6,110 od nowego z turem od 2006r i jak byś miał jakiś problem to pisz, a na przyszłość - jeżeli ci pompa hydrauliczna siądzie objawem jest to że cały olej ze skrzyni (bąż zbiornika -jeśli jest w opcji) przeleje sie do silnika. przerabiałem to już i z góry przestrzegam przed kombinowaniem z wymianą samego zimmera bo tylko szkoda zachodu, wymieniasz pompe i jazda dalej, długo masz tura i jak często używasz?

#26 Share adrian123292

adrian123292

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 18 sierpień 2015 - 08:22

Agrotron 110 problem z hydrauliką :( No i się stało to co napisałeś.. Cały olej ze skrzyni znalazł się w silniku dosłownie w moment nawet ciągnika zgasić nie mogłem dopiero jak zadusiłem.. Kto to wymyślił takie rozwiązanie co za głupota.. Teraz oleju za 1500 zł jeszcze kupić musze. Też mam tura i pracowałem nim codziennie dopóki nie kupiłem ładowarki teleskopowej. Mam go na silniku również 6 cylindrowym. Powiem jedno że gdyby nie ten tur to pompa by tak nie siadła szybko.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share cichy5540

cichy5540

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 18 sierpień 2015 - 12:11

Czyli pompa do wymiany. Tak jak piszesz,Tur robi obciążenie na pompe i przez pryzmat dłuższej eksploatacji siada, ja zrobiłem moim 3500mth na turze i siadła, z tym że pracował w 80% z turem reszta w polu, Teraz pompa już nie kosztuje tak dużo bo coś koło 2500-2800zł boscha, orginał jak brałem to płaciłem 3800zł..... Koszt oleju to inna sprawa bo u mnie się to stalo akurat przed wymianą więc nie trafiło źle. Zepsutą pompe daj gdzieś do pożądnego zakładu do naprawy i trzymaj bo nie zawsze można dostać nową na miejscu a tak to przełożysz na te 2-3dni i śmigasz. Jak już wymienisz pompe i zalejesz olej to może ci wyskoczyć błąd że nie czyta ciśnienia oleju na skrzyni, tak było u mnie i u paru innych, w tedy są dwie opcje, czujnik nowy albo go wykręć i wkręć bo sie często tak zdarza. W razie czego pisz. Powodzenia

Dodaj odpowiedź