Skocz do zawartości

Zdjęcie

STUDNIA GŁĘBINOWA

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share adam89k

adam89k

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 21:13

STUDNIA GŁĘBINOWA wiatam na jakiej glebokosci najlepiej ja mieć.. czy im głębsza tym lepsza? jak z badanie wody czy trzaba pozwolenie no i jak z pompami jaka kupic?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
STUDNIA GŁĘBINOWA Dzisiaj, 06:00
  •  

#2 Share SteyrDf

SteyrDf

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 21:18

STUDNIA GŁĘBINOWA U mnie studnia jest na 49m pompa na 30 i chyba źle mi wykopali bo w poidłach na spodzie jest piach jak sie wleje do wiadra wode też to jest... Studnia od listopada ja mam przemysłową za 1699 kupiona 3 fazowa nie kupuj 1 fazowej :) hydrofor minimum 500l

#3 Share adam89k

adam89k

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 21:28

STUDNIA GŁĘBINOWA u mnie jutro mają skonczyc robotę i wykop jest na 92 m a co do hydroforu to tak wiem ze 500 musi byc

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 04 marzec 2015 - 00:53

STUDNIA GŁĘBINOWA

Głębokość jest zależna od głębokości wód gruntowych, żył wodnych itp. Wiadomo że im głębsza tym lepsza, bo więcej wody będzie i nie będziesz musiał się głowić czy ci studnia za dziesięć lat nie wyschnie. Iim głębsza tym droższa.

#5 Share emilko

emilko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów

Napisany 04 marzec 2015 - 01:42

STUDNIA GŁĘBINOWA

U mnie biorą 120zł za metr, a powyżej 20 metrów już 150zł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share romekspodsieradza

romekspodsieradza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 04 marzec 2015 - 07:20

STUDNIA GŁĘBINOWA

Głębokość studni zależy od pokładów wodonośnych i do nich należy się dostosować. Pompe trzeba dobrać do potrzeb i możliwości studni czyt. wydajności.

#7 Share Szczepanitoo

Szczepanitoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 04 marzec 2015 - 07:35

STUDNIA GŁĘBINOWA

wszystko zależy od tego do czego te studnie będą potrzebne, ja wierciłem dwie, bo w dwóch gospodarstwach mam ziemię do podlewania, obie kredowe, jedna 100m wydajność 36tys litrów na godzinę, druga 85m wydajność 40tys litrów na godzinę. Koszt pierwszej z rurami pompą 44,5tys , drugiej 37tys. Do tego papierki na każdą 3tys i badanie wody 400zł. Tania inwestycja nie jest ale wody bardzo dużo.

#8 Share rusto

rusto

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 09 marzec 2015 - 11:53

STUDNIA GŁĘBINOWA

Jeżeli chodzi o badnie wody, to z tego co wiem, sanepid wykonuyje takowe. Tylko oczywiście nie za darmo.

happy

#9 Share stachu0007

stachu0007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 18 czerwiec 2015 - 15:11

STUDNIA GŁĘBINOWA to nie ty decydujesz o głębokości tylko matka natura :) jeden trafi na 30m drugi na 100m potem kwestia długości filtra który określa ile wody poda studnia i musi to być więcej niż wydajność pompy potem test jak woda płynie 24h bez przerwy i jej nie braknie to masz studnie OK

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share valadin1

valadin1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 18 czerwiec 2015 - 20:04

STUDNIA GŁĘBINOWA

u mnie są 2 studnie jedna typowo pod deszczownie głębokość 97 metrów bez filtra w kamień wiercona do momentu jak nie przestanie iść piasek z wodą jedne co się zdarza to drobinki kamienia wapiennego koszt 150 zł metr ale to już ładne kilka lat temu.. Nie znam wydajności  tej studni ale lustro wody przy pompie o wydatku 800l/min spada max o 1 metr pompa jest na głębokości 25 metrów lustro wody 15m koszt pompy w granicach 7 tys. 

Druga studnia wiercona miesiąc temu na filtrze 37 metrów za 5 tys do tego hydrofor 500l pompa 1100 zł jedna faza o wydatku 260l bodajże ale ta studnia jest do użytku na co dzień więc nie musi być tak dużo wody :) Głębokość studni zależy od pokładu u nas kamień zaczyna się od 50 metrów ale jest z piaskiem i trzeba było dłubać do 92 metrów żeby tego piasku nie było bo nie ma nic gorszego niż piasek w wodzie,  chyba że studnia na filtrze to co innego