Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena prosiąt

1780 odpowiedzi na ten temat

#1681 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 22 maj 2016 - 08:51

Cena prosiąt

Pewnie tak i dalej nabijać koszty i potem trzeba będzie dobudować chlewnie magazyn żeby pomieścić te prosiaki i jak będzie tucznik po 4 też przecież się nie opłaca sprzedawać bo to grubo poniżej kosztów produkcji według mnie bez sensu to co kolega pisze ale każdy ma swoje "widzi mi się"

Powiem ta. Nie wiem jakie są koszty wyhodowania prosiaka u ciebie ale u mnie jest to w granicach 140 zł +-10 zł. I teraz jeśli ja sprzedał bym teraz prosiaka w cenie 130-140 to mam 100% pewność że na tym stracę, albo w najlepszym wypadku wyjdę na zero. Natomiast koszty produkcji tucznika przy obecnych cenach środków produkcji i cenie prosiaka 140 zł wynoszą około 3,8 zł/kg. Więc nawet przy cenie 4 zł jestem na delikatnym plusie a może przy sprzedaży będzie cena 4,2 zł albo 4,5? Oczywiście jest też szansa na to że cena będzie 3,5 zł ale i tak szansa na to że da się na tym zarobić jest nieskończenie wielka w porównaniu ze sprzedażą prosiaka ze stratą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena prosiąt Dzisiaj, 07:43
  •  

#1682 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1303 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 22 maj 2016 - 08:55

Cena prosiąt Zakupione 8 tygodniowe prosięta po 220 za parę.

#1683 Share wieniu101

wieniu101

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 22 maj 2016 - 09:18

Cena prosiąt

U mnie około 100 zł wychodziło za wyhodowanie prosiaka ale jeśli mowa o cenie to wiadomo chciało by się sprzedać po 300 za sztuke ale jeśli cena rynkowa 150 to co zrobisz do słoika wkładac trzeba sprzedać .Zostawic może sobie ktoś na tucznika jeśli ma miejsce w chlewni a jak nastawiony jest na prosiaki to sie sprzedaje żeby zrobiło się miejsce na następne mioty,przy każdym dniu zwłoki robią się koszty z zakupem paszy a w wadze ok. 20-30 jedzą najwięcej.Po drugie gdzie masz zysk ze sprzedaży tucznika po 4 a jak piszesz 3,8 z zyskiem , prosiak + koncentraty+ szczepienia+zboże i inne pierdoły żebyś zaczął zarabiac musi być cena ponad 5 zł. w inny sposób nabijają kase tylko ubojnie a nie rolnik , rolnikowi zostaje tylko obornik w pole i też nie za darmo koszt zbioru słomy + robota.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1684 Share karolci13

karolci13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 22 maj 2016 - 11:04

Cena prosiąt

Jeśli koszt prosiaka to 100zł to ja chętnie poznam ten sposób produkcji, a jeśli 400 zł nie wystarcza według ciebie na wyprodukowanie tucznika to jeszcze bardziej jestem ciekaw

#1685 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 22 maj 2016 - 12:04

Cena prosiąt

Ja też chętnie poznam technologie wyhodowania prosiaka w cenie 100 zł, chyba że piszemy o takim tydzień po urodzeniu. ja piszę o sztuce 25 kg z kompletem szczepień.

Co jakiś czas robię kalkulacje kosztów produkcji i na dzień dzisiejszy jak piszę jest to w granicach 3,8 zł wiec nie muszę mieć 5 zł żeby zacząć zarabiać, kwestia dochodu.

#1686 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1303 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 22 maj 2016 - 14:06

Cena prosiąt Tutaj nie podlega dyskusji, że uzyskanie prosiaka 25kg po komplecie szczepień generuje zupełnie inne koszta niż 10 kg prosiak z szopy od Pana Janusza, który oprócz obcięcia zębów i wątpliwej aplikacji żelaza nie widział nic innego. Tyle, że ten 25 kg po 3-3,5 miesiąca schodzi z budynku jako 120 kg tucznik a ile waży w tym czasie świnia od Pana Janusza? Pewnie nie więcej jak 80 kg.

#1687 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 22 maj 2016 - 17:37

Cena prosiąt

Ja też chętnie poznam technologie wyhodowania prosiaka w cenie 100 zł, chyba że piszemy o takim tydzień po urodzeniu. ja piszę o sztuce 25 kg z kompletem szczepień.

Co jakiś czas robię kalkulacje kosztów produkcji i na dzień dzisiejszy jak piszę jest to w granicach 3,8 zł wiec nie muszę mieć 5 zł żeby zacząć zarabiać, kwestia dochodu.

Po ile prosiak na dziś u Ciebie?

#1688 Share SzymonSosnowski

SzymonSosnowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 22 maj 2016 - 17:58

Cena prosiąt

tak tylko że maciora jest jedna i w tym momencie jak jeden odsadza 9 prosiąt a drugi 12 to jest różnica kolosalna na dzień dzisiejszy przy 504 lochach produkcyjnych w cyklu tygodniowym odsadzenie na 28 dzień średni czas ruji 8 dni przy odsadzonym świniaku 7,1kg prosiaczku odasadzonych 12,3 szt. koszt produkcji wynosi 102,60 zł 

#1689 Share tabasco

tabasco

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 23 maj 2016 - 11:47

Cena prosiąt Kupiony jeden prosiak 160 zł 12 tygodni, świętokrzyskie, na kiełbaski :)

#1690 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 23 maj 2016 - 17:40

Cena prosiąt

tak tylko że maciora jest jedna i w tym momencie jak jeden odsadza 9 prosiąt a drugi 12 to jest różnica kolosalna na dzień dzisiejszy przy 504 lochach produkcyjnych w cyklu tygodniowym odsadzenie na 28 dzień średni czas ruji 8 dni przy odsadzonym świniaku 7,1kg prosiaczku odasadzonych 12,3 szt. koszt produkcji wynosi 102,60 zł 

te 102 zł to koszty za tego 7 kg prosiaka?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1691 Share SzymonSosnowski

SzymonSosnowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 23 maj 2016 - 22:22

Cena prosiąt

30

#1692 Share kombi82

kombi82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 26 maj 2016 - 11:42

Cena prosiąt

nie wiem jak to liczysz ale prosiak odsadzony w 4-5 tygodniu to koszt około  105 zł i żeby go sprzedać trzeba jeszcze troche w nie zainwestowac i poczekac az podrosną .

samo utrzymanie macior nie jest tanie a co dopiero mówic o profilaktyce szczepieniach brakowaniach czy choćby powtórkach , i zapomnij o liczeniu opłacalnosci z jednej partii prosiaka lub od jednej maciory , pod uwage trzeba brac co najmniej pół rkoku a najlepiej cały rok produkcji.

jescze dokładnieszy wynik bedzie jak wezmiesz pod uwage koszty wprowadzenia loszki i ilosć jej wyproszeń w tedy masz prawdziwe koszty a nie liczone tylko nasienie pasza maciory po zaproszeniu  az do odsadzenia a liczyłeś amortyzacje budynku usuwanie obornika lub gnojowicy

mam hodowle w cyklu zamknietym i i sprzedajac tucznika 120kg za 550 zł to szału nie ma przy tym nakładzie pracy robie wszystko sam wiec jakos sie kreci ale jak by mi przyszło kogos zatrudnic do obsługi to juz całkiem porażka dobry prosiak kosztuje i tego nikt nie przeskoczy ja akurat likwiduje narazie maciory wole kupic prosiaka prosiaka i przy tym samym zysku miec jedna czwartą pracy przy obsłudze

na dzisiaj koszt zakupu loszki z certyfikatem zdrowotnosci to kosz max 1200 zł za loszki DanBred a loszki F1 wbpxpbz już za 700

a kilka let temu te ceny były przynajmniej 2x wyższe

Edytowany przez kombi82, 26 maj 2016 - 11:52.

#1693 Share TakToJa

TakToJa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 14 czerwiec 2016 - 08:41

Cena prosiąt

Sprzedane 60 sztuk waga srednio 21 kg po 155 zł za sztukę 

#1694 Share zacier123

zacier123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 14 czerwiec 2016 - 12:10

Cena prosiąt

od ilu macior te 60 szt? jaki wiek(ile tyg), jakie szczepienia profilaktyczne?

#1695 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 17 czerwiec 2016 - 08:45

Cena prosiąt

180 zl prosiak 25 kg....mam pytanie czy swiadectwa tez trzeba brac jesli sie kupuje prosiaka??? ci sprzedajacy mowia ze nikt nie bierze

#1696 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 17 czerwiec 2016 - 11:31

Cena prosiąt

świadectwo jest głównie na przemieszczanie. Podczas transportu powinno być. A sprzedający musi za świadectwo zapłacić więc co ma powiedzieć

#1697 Share szczypka

szczypka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 17 czerwiec 2016 - 11:33

Cena prosiąt

to zależy komu sprzedajesz niektórzy bez świadectwa nie kupią tucznika 

#1698 Share TakToJa

TakToJa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 19 czerwiec 2016 - 14:47

Cena prosiąt

te 60 to od 5 loch, 4 tygodnie przy loszce i 4 odsadzone, szczepione oprócz żelaza to od kokocydiozy i mykoplazmy. 

#1699 Share szczypka

szczypka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 22 czerwiec 2016 - 21:04

Cena prosiąt

200 zł/sztuka średnio 23.8 kg 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1700 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 23 czerwiec 2016 - 06:27

Cena prosiąt

gdzie brales od rolnika?? drogo pewnie drozeja... na olx czy rynku to 320 do 350zl